Jump to content

Lord of the Rings - Hobbit Movies


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω συνεχιζω να πιστευω πως πεφτει πολυ διαφημιση.. ασχετα στο αν αρεσει στον κοσμο. Ο κοσμος θα παει να το δει γιατι εχει πεσει απλως πολυ διαφημιση. Ο κοσμος αγορασε το iphone χωρις ραδιοφωνο bluetooth και εγγραφη βιντεο σε εποχες που ηταν αυτονοητο, μονο και μονοι επειδη επεσε πολυ διαφημιση και το κανανε μοδα.

Στις τριλογιες αυτες τωρα συγκρινεται η μυθοπλασια του αρχοντα των δαχτυλιδιων με αυτης των alien?

Και ενα αλλο επισης που εχει πχ ο αρχοντας των δαχτυλιδιων, ειναι οτι μαλλον ειχε πανακριβη παραγωγη καθως συμμετηχαν εκατονταδες κομπαρσοι ηθοποιοι, εφε, κτλ. Και επειδη ειχε πανακριβη παραγωγη, εριξαν λεφτα και στη διαφημιση, και πηγε και ο κοσμος και το ειδε.

 

συγκρινεται η μυθοπλασια του αρχοντα των δαχτυλιδιων με αυτης των alien?

 

OXI φυσικα.Θεε μου τι διαβαζω.To βαθος που εχει ο κοσμος του Τολκιν ειναι απιστευτο ο ανθρωπος δημιουργησε πριν απο 100 χρονια περιπου ενα κοσμο απο το μηδεν στη κυριολεξια με θεους ξωτικα ανθωπους.Πως μπορει να συγκριθει με οτιδηποτε.Δεν εχει σχεση το οτι δεν σου αρεσει,δικαιωμα σου να μην σου αρεσουν ολα αυτα αλλα αντικειμενικα η διαφορα ειναι χαωδης.Τα αλιεν τα εχω δει ολα απο 3 φορες οπως και το Prometheus για μην παρεξηγηθω.Διαβαστε και λιγο Silmarillion και μετα πειτε για την μυθοπλασια του Αρχοντα

 

Δεν ειμαστε ολοι προβατα οτι διαφημιζεται να το αγοραζουμε και να το βλεπουμε.Πρωτη φορα δηλαδη διαβαζω παραλληλισμο IPHONE με Αρχοντα,αν ειναι δυνατον

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 78
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το ειδα κι εγω χθες. Λοιπον.. Το ειδα σε 3d κανονικο ομως οχι το 48αρι. Ενω ειμαι φαν του τολκιν με ξενερωσε λιγο η ταινια. Βρε παιδια η προσπαθεια τους να το τραβηξουν ωστε να τους βγει 3 ταινιες φανηκε στο επακρον. Ηταν πολυ μεγαλη με αρκετες κοιλιες και σε κουραζει καπως.

:D

Άρης

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Δεν το εχω δει ακομα, ειναι στα αμεσα σχεδια, αλλα ειναι αστειο απο μονο του η τριλογια του αρχοντα να βγει σε 3 ταινειες οριακα κρατωντας τη συνεχεια της ιστοριας (αν σκεφτουμε οτι η μιση 3η ταινια ανηκει στο 2ο βιβλιο) και το ενα βιβλιο του Χομπιτ να γινει αλλες τρεις ταινιες... Ελπιζω να μην νιωσω και εγω οτι το τραβανε απο τα μαλλια για να τους βγουν οι ταινιες...

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει συγκριση των βιβλιων του Τολκιν και κατ'επεκταση των ταινιων με οποιαδηποτε αλλη ταινια. Οι ταινιες θα μνημονευονται για πολλα χρονια.

 

Το Χομπιτ εχει αργη εξελιξη στην αρχη. Μετα ρεει σαν νερακι. Στο τελος δεν καταλαβαμε πως περασε η ωρα. 10 ατομα ημασταν και ολοι την ιδια αποψη ειχαμε. Τελικα επρεπε να ειναι 4ωρη!:p

Smile...
Link to comment
Share on other sites

συγκρινεται η μυθοπλασια του αρχοντα των δαχτυλιδιων με αυτης των alien?

Πρωτη φορα δηλαδη διαβαζω παραλληλισμο IPHONE με Αρχοντα,αν ειναι δυνατον

 

η προσπαθεια τους να το τραβηξουν ωστε να τους βγει 3 ταινιες φανηκε στο επακρον. Ηταν πολυ μεγαλη με αρκετες κοιλιες και σε κουραζει καπως.

 

ειναι αστειο απο μονο του η τριλογια του αρχοντα να βγει σε 3 ταινειες οριακα κρατωντας τη συνεχεια της ιστοριας (αν σκεφτουμε οτι η μιση 3η ταινια ανηκει στο 2ο βιβλιο) και το ενα βιβλιο του Χομπιτ να γινει αλλες τρεις ταινιες... Ελπιζω να μην νιωσω και εγω οτι το τραβανε απο τα μαλλια για να τους βγουν οι ταινιες...

 

Δεν κανω μεγαλο κοπο για να βγαλω τα συμπερασματα μου. Αντι να φτιαξουν μια καλη ταινια, την επεκτεινουν σε τριλογια και αυτο γιατι? Για πιο πολλα κερδη απο τους.. φανατικους της συγκεκριμενης μυθοπλασιας.

 

Βρισκομαστε σε φορουμ με κινητα, οποτε ναι, το παρομοιαζω-παραλληλιζω με το iphone, που αντι να εφτιαχναν απο την αρχη κατι υπερ-καλο ενω θα μπορουσαν, το βελτιωνουν λιγο λιγο καθε χρονο. Για το κερδος φυσικα.

 

Οσον αφορα τις μυθοπλασιες πιστευω ειναι κατι ευκολο που μπορει να το κανει ο καθενας μας. Οταν παιζατε με αυτοκινητακια μικροι η παιζατε με κουκλες δεν ειχατε μια οποιαδηποτε μυθοπλασια γυρω απο το παιχνιδι σας? Συγκρινεται πραγματικα οως η μυθοπλασια του αρχοντα με αυτη των x-files η ακομα καλυτερα με αυτη του.. Φωσκολου??...

 

Στο αρχικο ερωτημα μου καταλαβαινω πως αυτο με τα ξωτικα, την μαγεια, κτλ ειναι μια ακομη μοδα της εποχης. Δεν σου κεντριζουν το ενδιαφερων οι ταινιες αλλα πας και τις βλεπεις πρωτα και κυρια επειδη εχει πεσει πολυ διαφημιση. Εκτος απο καποιους που εχουν διαβασει και τα βιβλια οπως οι παραπανω και ειναι fan.

Link to comment
Share on other sites

ξωτικά, μάγοι, κλπ δεν είναι μόδα, γιατί ποτέ δεν ήταν μόδα, αλλά ΠΑΝΤΑ στο προσκήνιο. μόδα είναι κάτι που πάει κι έρχεται και τέλος. αυτό όχι γιατί δεν έφυγε ποτέ. Edited by PsyGreg
Link to comment
Share on other sites

ξωτικά, μάγοι, κλπ δεν είναι μόδα, γιατί ποτέ δεν ήταν μόδα, αλλά ΠΑΝΤΑ στο προσκήνιο. μόδα είναι κάτι που πάει κι έρχεται και τέλος. αυτό όχι γιατί δεν έφυγε ποτέ.

 

Ναι μωρέ μόδα είναι. :-) :-)

Για αυτό τα έσπαγε η σειρά Μερλιν και όλες οι σχετικές ταινίες με Αρθούρο εδώ και 20 χρόνια.

Μόδα είναι που όλος ο κόσμος παραληρουσε τόσα χρόνια πριν με τον Άρχοντα και τώρα γίνεται το ίδιο με το Hobbit.

Παιδιά αν δεν έχουμε επαφή με το θέμα σινεμά, ας συνεχίσουμε να μιλάμε για κινητά καλύτερα. :-)

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι μοδα παιδια μην τρελαθουμε. Παντα ηταν και θα ειναι στο προσκηνιο. Εαν δεν αρεσει το ειδος σε καποιους αυτο ειναι αλλο θεμα.

:D

Άρης

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Δεν κανω μεγαλο κοπο για να βγαλω τα συμπερασματα μου. Αντι να φτιαξουν μια καλη ταινια, την επεκτεινουν σε τριλογια και αυτο γιατι? Για πιο πολλα κερδη απο τους.. φανατικους της συγκεκριμενης μυθοπλασιας.

 

Βρισκομαστε σε φορουμ με κινητα, οποτε ναι, το παρομοιαζω-παραλληλιζω με το iphone, που αντι να εφτιαχναν απο την αρχη κατι υπερ-καλο ενω θα μπορουσαν, το βελτιωνουν λιγο λιγο καθε χρονο. Για το κερδος φυσικα.

 

Οσον αφορα τις μυθοπλασιες πιστευω ειναι κατι ευκολο που μπορει να το κανει ο καθενας μας. Οταν παιζατε με αυτοκινητακια μικροι η παιζατε με κουκλες δεν ειχατε μια οποιαδηποτε μυθοπλασια γυρω απο το παιχνιδι σας? Συγκρινεται πραγματικα οως η μυθοπλασια του αρχοντα με αυτη των x-files η ακομα καλυτερα με αυτη του.. Φωσκολου??...

 

Στο αρχικο ερωτημα μου καταλαβαινω πως αυτο με τα ξωτικα, την μαγεια, κτλ ειναι μια ακομη μοδα της εποχης. Δεν σου κεντριζουν το ενδιαφερων οι ταινιες αλλα πας και τις βλεπεις πρωτα και κυρια επειδη εχει πεσει πολυ διαφημιση. Εκτος απο καποιους που εχουν διαβασει και τα βιβλια οπως οι παραπανω και ειναι fan.

Αδερφέ μη το συνεχίζεις, εκτίθεσαι...

Η ΤΥΧΗ ΧΤΥΠΑΕΙ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΣΟΥ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΦΟΡΑ, ΑΛΛΑ Η ΑΤΥΧΙΑ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΥΠΟΜΟΝΗ
Link to comment
Share on other sites

 

ακομα δεν το εχω δει κι ανυπομονω!

πιστευω να αρεσει σε αρκετους ο Igor

Link to comment
Share on other sites

Δεν κανω μεγαλο κοπο για να βγαλω τα συμπερασματα μου. Αντι να φτιαξουν μια καλη ταινια, την επεκτεινουν σε τριλογια και αυτο γιατι? Για πιο πολλα κερδη απο τους.. φανατικους της συγκεκριμενης μυθοπλασιας.

 

Βρισκομαστε σε φορουμ με κινητα, οποτε ναι, το παρομοιαζω-παραλληλιζω με το iphone, που αντι να εφτιαχναν απο την αρχη κατι υπερ-καλο ενω θα μπορουσαν, το βελτιωνουν λιγο λιγο καθε χρονο. Για το κερδος φυσικα.

 

Οσον αφορα τις μυθοπλασιες πιστευω ειναι κατι ευκολο που μπορει να το κανει ο καθενας μας. Οταν παιζατε με αυτοκινητακια μικροι η παιζατε με κουκλες δεν ειχατε μια οποιαδηποτε μυθοπλασια γυρω απο το παιχνιδι σας? Συγκρινεται πραγματικα οως η μυθοπλασια του αρχοντα με αυτη των x-files η ακομα καλυτερα με αυτη του.. Φωσκολου??...

 

Στο αρχικο ερωτημα μου καταλαβαινω πως αυτο με τα ξωτικα, την μαγεια, κτλ ειναι μια ακομη μοδα της εποχης. Δεν σου κεντριζουν το ενδιαφερων οι ταινιες αλλα πας και τις βλεπεις πρωτα και κυρια επειδη εχει πεσει πολυ διαφημιση. Εκτος απο καποιους που εχουν διαβασει και τα βιβλια οπως οι παραπανω και ειναι fan.

 

Αρχικά μας λες ότι δεν κάνεις τον κόπο να δεις την ταινία για να βγάλεις συμπεράσματα.

Συνεχίζεις κάνοντας την τέχνη που είναι ο κινηματογράφος ίσα κι όμοια με την τεχνολογία που είναι τα κινητά.

Και παρακάτω μας αναφέρεις ότι η μυθοπλασία του Τόλκιν δεν πιάνει μια μπροστά σ αυτή του Φώσκολου.

Τέλος και τα βαμπίρ και το Twilight είναι μόδα πχ αλλά δεν πήγα να το δω, ούτε εγώ ούτε πολλοί άλλοι αφού έκανε το 1/5 των πωλήσεων του Χόμπιτ.

 

Πέρα απ όλα αυτά όμως έχεις τα συγχαρητήρια μου γιατί μας τρολάρεις πολύ όμορφα ;)

Link to comment
Share on other sites

Πρωτα απ ολα δεν ξερω τι σημαινει τρολιγκ:O.

Εκφαιρω μονο την αποψη μου και οχι οποιουδηποτε. Καλη ταινια ειναι δεν λεω, φαινεται σιγουρα υπερπαραγωγη, αλλα απευθυνεται σε εφηβους κυριως. Η μαγκια στις ταινιες ειναι η μυθοπλασια να σου βγαινει σε 120 λεπτα το πολυ. Και οχι σε τρεις τεσσερις κτλ ταινιες τυπου τριλογιες κτλ. Απλως οι παραγωγοι βλεπουν οτι πουλαει η ταινια και φτιαχνουν και αλλες που να συμπηρωνει την μυθοπλασια κτλ, οπως γινεται στις ταινιες.. saw1,2,3,45, scream 1,2,3,4,,, και παει λεγοντας. Καποια πραγματα που ειπα πιο πανω τα ειπα και για πλακα-δεν περιμενα να τα παρετε στα σοβαρα.

By the way ειμαι 27 χρονων και πιστευω πιο πολυ στους εξωγηινους παρα στην μαγεια, οποτε θελω και οι ταινιες να αντικατοπτριζουν εστω και λιγο την μελλοντικη πραγματικοτητα. Οπως το avatar, x-files, alien, κτλ.. :)

Link to comment
Share on other sites

Πρωτα απ ολα δεν ξερω τι σημαινει τρολιγκ:O.

Εκφαιρω μονο την αποψη μου και οχι οποιουδηποτε. Καλη ταινια ειναι δεν λεω, φαινεται σιγουρα υπερπαραγωγη, αλλα απευθυνεται σε εφηβους κυριως. Η μαγκια στις ταινιες ειναι η μυθοπλασια να σου βγαινει σε 120 λεπτα το πολυ. Και οχι σε τρεις τεσσερις κτλ ταινιες τυπου τριλογιες κτλ. Απλως οι παραγωγοι βλεπουν οτι πουλαει η ταινια και φτιαχνουν και αλλες που να συμπηρωνει την μυθοπλασια κτλ, οπως γινεται στις ταινιες.. saw1,2,3,45, scream 1,2,3,4,,, και παει λεγοντας. Καποια πραγματα που ειπα πιο πανω τα ειπα και για πλακα-δεν περιμενα να τα παρετε στα σοβαρα.

By the way ειμαι 27 χρονων και πιστευω πιο πολυ στους εξωγηινους παρα στην μαγεια, οποτε θελω και οι ταινιες να αντικατοπτριζουν εστω και λιγο την μελλοντικη πραγματικοτητα. Οπως το avatar, x-files, alien, κτλ.. :)

Αν η μελλοντική πραγματικότητα είναι τα x-files, alien κτλ. τον ήπιαμε! Και εγώ φίλε μου δε πιστεύω στο Δία, να θεωρήσω λοιπόν χάλια την Ιλιάδα;

Η ΤΥΧΗ ΧΤΥΠΑΕΙ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΣΟΥ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΦΟΡΑ, ΑΛΛΑ Η ΑΤΥΧΙΑ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΥΠΟΜΟΝΗ
Link to comment
Share on other sites

Πρωτα απ ολα δεν ξερω τι σημαινει τρολιγκ:O.

Εκφαιρω μονο την αποψη μου και οχι οποιουδηποτε. Καλη ταινια ειναι δεν λεω, φαινεται σιγουρα υπερπαραγωγη, αλλα απευθυνεται σε εφηβους κυριως. Η μαγκια στις ταινιες ειναι η μυθοπλασια να σου βγαινει σε 120 λεπτα το πολυ. Και οχι σε τρεις τεσσερις κτλ ταινιες τυπου τριλογιες κτλ. Απλως οι παραγωγοι βλεπουν οτι πουλαει η ταινια και φτιαχνουν και αλλες που να συμπηρωνει την μυθοπλασια κτλ, οπως γινεται στις ταινιες.. saw1,2,3,45, scream 1,2,3,4,,, και παει λεγοντας. Καποια πραγματα που ειπα πιο πανω τα ειπα και για πλακα-δεν περιμενα να τα παρετε στα σοβαρα.

By the way ειμαι 27 χρονων και πιστευω πιο πολυ στους εξωγηινους παρα στην μαγεια, οποτε θελω και οι ταινιες να αντικατοπτριζουν εστω και λιγο την μελλοντικη πραγματικοτητα. Οπως το avatar, x-files, alien, κτλ.. :)

 

Διαφωνώ μαζί σου, συγγνώμη όμως αν φάνηκα επιθετικός, ο καθένας μπορεί να χει τη γνώμη του και να πιστεύει σε ότι θέλει :)

Link to comment
Share on other sites

Πρωτα απ ολα δεν ξερω τι σημαινει τρολιγκ:O.

Εκφαιρω μονο την αποψη μου και οχι οποιουδηποτε. Καλη ταινια ειναι δεν λεω, φαινεται σιγουρα υπερπαραγωγη, αλλα απευθυνεται σε εφηβους κυριως. Η μαγκια στις ταινιες ειναι η μυθοπλασια να σου βγαινει σε 120 λεπτα το πολυ. Και οχι σε τρεις τεσσερις κτλ ταινιες τυπου τριλογιες κτλ. Απλως οι παραγωγοι βλεπουν οτι πουλαει η ταινια και φτιαχνουν και αλλες που να συμπηρωνει την μυθοπλασια κτλ, οπως γινεται στις ταινιες.. saw1,2,3,45, scream 1,2,3,4,,, και παει λεγοντας. Καποια πραγματα που ειπα πιο πανω τα ειπα και για πλακα-δεν περιμενα να τα παρετε στα σοβαρα.

By the way ειμαι 27 χρονων και πιστευω πιο πολυ στους εξωγηινους παρα στην μαγεια, οποτε θελω και οι ταινιες να αντικατοπτριζουν εστω και λιγο την μελλοντικη πραγματικοτητα. Οπως το avatar, x-files, alien, κτλ.. :)

 

Απλά η μυθοπλασία υπάρχει ηδη και δεν συμπληρώνεται με καθε νεα ταινια. Αυτο ειναι το θεμα... Για μενα ο αρχοντας στις extended editions συνεχιζε να εχει τραγικές ελλείψεις και κενα στην ιστορία του.. Επίσης συγνωμη φίλε αλλά μάλλον δεν εισαι fan του RPG είδους για να σου αρέσει αυτο το είδος ειτε ειναι ταινια, ειτε video game, ειτε pen&paper rpg τυπου d&d.. Προφανώς σου αρεσει αλλη θεματικη κατηγορία. Τωρα για το αν ή οχι η ταινια 120 λεπτων αρκεί για την αναπτυξη της ιστοριας ειναι αλλο θέμα.. Ανάλογα τις ανάγκες.. Αν το σενάριο κουράζει σημαίνει οτι πλατιασε υπερβολικά..

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Χτύπησες φλέβα τώρα με τα rpg psylos..

Έχω σκεφτεί και είμαι σχεδόν βέβαιως ότι αν δεν είχα λιώσει στο L2 (κυριολεκτικά λιώσει όμως..) 3 χρόνια δε θα χα τόση τρέλα με τον Άρχοντα ούτε και με Game Of Thrones ;)

Link to comment
Share on other sites

Χτύπησες φλέβα τώρα με τα rpg psylos..

Έχω σκεφτεί και είμαι σχεδόν βέβαιως ότι αν δεν είχα λιώσει στο L2 (κυριολεκτικά λιώσει όμως..) 3 χρόνια δε θα χα τόση τρέλα με τον Άρχοντα ούτε και με Game Of Thrones ;)

 

Πακέτο πάνε αυτά, απλά αλλάζει η σειρά με την οποία τα ανακαλύπτεις. Συνήθως αν σ' αρέσει ο LOTR, θα γουστάρεις και Game Of Thrones, θα πορωθείς και με L2, θα ψαχτείς και με pen&paper D&D, θα λιώσεις και το soudtrack από το Conan The Barbarian.

 

Αντίστοιχα, αν ο άλλος βρίσκει βαρετό ένα από αυτά, συνήθως θα βρει βαρετά και τα υπόλοιπα και δεν θα καταλάβει με τίποτα για ποιον λόγο κάποιοι άλλοι τα βρίσκουν τόσο ενδιαφέροντα και πορώνονται τόσο.

 

Είναι στον χαρακτήρα καθαρά κι' άμα κουβαλάς την τρέλα, την κουβαλάς.

Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει πολύ το Lotr και το Game of Thrones, ποτέ όμως δεν γούσταρα L2, Diablo και τα σχετικά games.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Πάντως από την οπτική γωνία κάποιου όπως εγώ, που μου αρέσει μεν ο χώρος του φανταστικού στον οποίο κινείται ο Τόλκιν αλλά δεν πορώνομαι κιολας - ούτε με πολυ-ενδιαφέρουν οι σκηνές δράσης, η ταινία φάνηκε μέτρια. Εντυπωσιακή μεν, αλλά από άποψη πλοκής και περιεχομένου - σόρι αλλά δε μου λέει πολλά. Το βιβλίο το έχω διατρέξει και είναι αρκετά καλό, οπότε θεωρώ ότι το να το κάνουν τριλογία ήταν επιλογή εμπορική πιο πολύ και όχι ποιοτική.

 

Όσο για το 3D - και με τον κινδυνο ν' ακουστώ οπιστοδρομική - τολμώ να πω ότι δε μ' έχει πείσει. Ίσως σε κάποιες ταινίες να δουλεύει καλύτερα από άλλες, και δεν μπορώ ακριβώς να προσδιορίσω τι έφταιγε στην περίπτωση του Χόμπιτ, αλλά πιο πολύ κουραστικό μου φαινόταν (νομίζω κανονικά συνιστάται διάλειμμα για να ξεκουραστούν τα μάτια, το οποίο δεν έγινε, τουλάχιστον στο δικό μου σινεμά, με αποτέλεσμα να κουράζει πολύ μια τόσο μεγάλη ταινία). Επίσης και η συνολική αισθητική ήταν τελείως videogame στο 3D. Ωρες ωρες έβγαζα τα γυαλιά για να πάρω μια θολή γεύση του 2D το οποίο ίσως και να ναι προτιμότερο τελικά.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

την είδα την ταινία, εννοείτε σε σινεμά, δεν αξίζει να την δεις αλλού.

 

πολύ καλή ταινία, ναι μεν όχι στους παλμούς του LOTR, αλλά είχε την δικιά της υπόσταση

 

2D κι όχι 3D γιατί με ενοχλεί αρκετά το 3D

 

το μόνο κακό ήταν ότι σε ταινία 3 ωρών δεν είχε διάλλειμα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

η ταινια για μενα ειναι απλα καλουτσικη...οχι κατι το σπουδαιο.Καμμια σχεση με τον Αρχοντα των Δακτυλιδιων εκει μιλαγαμε για πραγμαικη εποποιία.

Τι με ξενησε;Οτι οι κακοι ηταν τελειως διαφορετικου στυλ απο την τριλογια.Τα τρολ μιλανε:wacko:Τα ορκ δεν ειναι οπως στην τριλογια:wacko:

Το παρακανει επισης με το χιουμορ.

Εχει αρκετες σκηνες που κουραζουν οπως με τον Μπιλμο και το Γκολουμ κλπ.

Ειναι πιο αμερικανια σε συγκριση με την τριλογια.Με επιπεδο σεναριο και χωρις ιδιαιτερο βαθος.

Επισης το sountrack υστερει παρα μα παρα πολυ σε σχεση με την τριλογια.

 

περιμενα περισσοτερα, 6/10...

 

 

p.s το ραβδι του Γκανταλφ ειναι διαφορετικο:p

Link to comment
Share on other sites

η ταινια για μενα ειναι απλα καλουτσικη...οχι κατι το σπουδαιο.Καμμια σχεση με τον Αρχοντα των Δακτυλιδιων εκει μιλαγαμε για πραγμαικη εποποιία.

Τι με ξενησε;Οτι οι κακοι ηταν τελειως διαφορετικου στυλ απο την τριλογια.Τα τρολ μιλανε:wacko:Τα ορκ δεν ειναι οπως στην τριλογια:wacko:

Το παρακανει επισης με το χιουμορ.

Εχει αρκετες σκηνες που κουραζουν οπως με τον Μπιλμο και το Γκολουμ κλπ.

Ειναι πιο αμερικανια σε συγκριση με την τριλογια.Με επιπεδο σεναριο και χωρις ιδιαιτερο βαθος.

Επισης το sountrack υστερει παρα μα παρα πολυ σε σχεση με την τριλογια.

 

περιμενα περισσοτερα, 6/10...

 

 

p.s το ραβδι του Γκανταλφ ειναι διαφορετικο:p

 

Τι εστί εποποιία?

Εμένα πάλι μου φάνηκαν όλα διαφορετικά από όσα λες.

Τα Ορκ είναι ίδια, το Γκολουμ χρειαζόταν να έχει αρκετό χρόνο αφού αποτελεί βασικό κομμάτι της ιστορίας, Μουσική επένδυση κορυφή και θυμίζει αρκετά το 1ο μέρος του Άρχοντα, αφού πάλι έχουμε το μάζεμα μιας ομάδας που ξεκινάνε για κάποια αποστολή.

Μόνο κομμάτι που δεν τρελάθηκα είναι η πρώτη ώρα που έχει πολύ μπλα μπλα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...