Jump to content

Google Nexus 4 (by LG)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από τη στιγμή που έβαλα την Lollipop στο κινητό δεν παίζουν τα video που υπάρχουν μέσα στο Facebook.

 

Με λίγο ψάξιμο είδα ότι έχουν πολλοί με διάφορες συσκευές Nexus το ίδιο πρόβλημα, και κάποιοι ακόμη μεγαλύτερο (δεν παίζουν σ' αυτούς και τα video στο YouTube).

 

 

Το έχετε το πρόβλημα και χρήστες εδώ μέσα;

Το mx player προκαλούσε το πρόβλημα,μετα την αναβάθμιση του,νομιζω είναι κομπλε..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μετα την χθεσινη ota, την φλασαρα και εσβησα τα δεδομενα και το εστησα απο την αρχη.

Η διαφορα στην ταχυτητα ειναι εμφανης.

Post may contain irony.
Link to comment
Share on other sites

μπορειτε να μου δωσετε link για καποιο καλο guide να φλασαρω και γω..εχω κολλησει σε error cannot open bootloader
Link to comment
Share on other sites

Aν δε σε ενδιαφερει να ασχοληθεις και απλα θες να δουλεψει, κατεβασε ενα toolkit (wug η skipsoft) και ακολουθησε τις οδηγιες απο εκει.

Αλλιως απλα κανεις flash all οπως περιγραφεται εδω

http://www.ibtimes.co.uk/how-update-nexus-4-android-5-0-lollipop-lrx21t-via-official-factory-image-1474933

Post may contain irony.
Link to comment
Share on other sites

Η lollipop εχει καποια θεματάκια με το WIFI ή δικία μου εντυπωση είναι? ουτε μια μερα δεν την εχω και εχω βαρεθει να βλεπω το θαυμαστικό στο εικονιδιο το WIFI. Σημειωτέον το τηλ το εχω στησει απο την αρχή factory reset erase all. και κατι άλλο ακομα. δεν ειναι ενοχλητικό να βλεπεις το θαυμαστικο οταν δεν εχεις ενοργοποιημενα τα δεδομενα στο κινητό? ντε και καλα να εχω συνδεση στο νετ μονίμως?
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Step 6 - Then extract the downloaded file to a desired location on your computer (preferably desktop). Go to the folder occam-LRX21T and then copy/paste all the files to the Fastboot directory.

 

αυτο το βημα δε καταλαβαινω..που ειναι αυτο το directory?

επισης αυτος ο οδηγος ειναι μονο για rooted nexus?

Link to comment
Share on other sites

Η lollipop εχει καποια θεματάκια με το WIFI ή δικία μου εντυπωση είναι? ουτε μια μερα δεν την εχω και εχω βαρεθει να βλεπω το θαυμαστικό στο εικονιδιο το WIFI. Σημειωτέον το τηλ το εχω στησει απο την αρχή factory reset erase all. και κατι άλλο ακομα. δεν ειναι ενοχλητικό να βλεπεις το θαυμαστικο οταν δεν εχεις ενοργοποιημενα τα δεδομενα στο κινητό? ντε και καλα να εχω συνδεση στο νετ μονίμως?

 

Tετοιο κινητο χωρις να εχει δικτυο? Λογικο το βρισκω. Κανενα προβλημα με το wifi εδω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 69 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Step 6 - Then extract the downloaded file to a desired location on your computer (preferably desktop). Go to the folder occam-LRX21T and then copy/paste all the files to the Fastboot directory.

 

αυτο το βημα δε καταλαβαινω..που ειναι αυτο το directory?

επισης αυτος ο οδηγος ειναι μονο για rooted nexus?

 

Ειναι το directory στο οποιο εχεις θεσει το sdk να παρει τα αρχεια για το flash-all.

Post may contain irony.
Link to comment
Share on other sites

Η lollipop εχει καποια θεματάκια με το WIFI ή δικία μου εντυπωση είναι? ουτε μια μερα δεν την εχω και εχω βαρεθει να βλεπω το θαυμαστικό στο εικονιδιο το WIFI. Σημειωτέον το τηλ το εχω στησει απο την αρχή factory reset erase all. και κατι άλλο ακομα. δεν ειναι ενοχλητικό να βλεπεις το θαυμαστικο οταν δεν εχεις ενοργοποιημενα τα δεδομενα στο κινητό? ντε και καλα να εχω συνδεση στο νετ μονίμως?

 

Ερωτηση γιατι ειχα δει και αλλου να αναφερεται αντιστοιχο θεμα :

 

Σε ποιο καναλι ειναι το wifi του σπιτιου σου? Ειναι σε καποιο ψηλα πχ το 11 ή και παραπανω διοτι κατι τετοιο λεγανε πως συμβαινει και το wifi δεν ειναι σταθερο. Σε ρωταω γιατι με ενδιαφερει να ξερω πριν προχωρησω σε αναβαθμιση καθως στο σπιτι μου το εχω σε ψηλο λογω παρεμβολων απο αλλους. Στην Αμερικη δεν χρησιμοποιουνται αυτα τα καναλια και πιθανον γιαυτο και δεν εχει προσεχτει αυτο το θεμα αν οντως ισχυει...

Link to comment
Share on other sites

Μια μικρη αλλα καλοδεχουμενη αλλαγη ειναι οτι πλεον το ποσοστο μπαταριας ειναι σε γκρι και οχι ασπρο χρωμα, οποτε δε χρειαζεται να αδειασει κατω απο το επιιπεδο των αριθμων για να εμφανιστει.
Post may contain irony.
Link to comment
Share on other sites

Step 6 - Then extract the downloaded file to a desired location on your computer (preferably desktop). Go to the folder occam-LRX21T and then copy/paste all the files to the Fastboot directory.

 

αυτο το βημα δε καταλαβαινω..που ειναι αυτο το directory?

επισης αυτος ο οδηγος ειναι μονο για rooted nexus?

Κάντο με ένα toolkit να τελειώνεις αφού δυσκολεύεσαι με το fastboot.

Η lollipop εχει καποια θεματάκια με το WIFI ή δικία μου εντυπωση είναι? ουτε μια μερα δεν την εχω και εχω βαρεθει να βλεπω το θαυμαστικό στο εικονιδιο το WIFI. Σημειωτέον το τηλ το εχω στησει απο την αρχή factory reset erase all. και κατι άλλο ακομα. δεν ειναι ενοχλητικό να βλεπεις το θαυμαστικο οταν δεν εχεις ενοργοποιημενα τα δεδομενα στο κινητό? ντε και καλα να εχω συνδεση στο νετ μονίμως?

To θαυμαστικό δεν σημαίνει ότι έχει θέμα η lollipop.

Είναι όταν δεν έχεις κάνει σύνδεση.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μια μικρη αλλα καλοδεχουμενη αλλαγη ειναι οτι πλεον το ποσοστο μπαταριας ειναι σε γκρι και οχι ασπρο χρωμα, οποτε δε χρειαζεται να αδειασει κατω απο το επιιπεδο των αριθμων για να εμφανιστει.

 

Αυτό γίνεται σε στοκ android?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό γίνεται σε στοκ android?

 

Ναι με το battery enabler από το Play. Δες το.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

To θαυμαστικό δεν σημαίνει ότι έχει θέμα η lollipop.

Είναι όταν δεν έχεις κάνει σύνδεση.

Το τι σημαίνει το θαυμαστικό ξέρω τι είναι το ζήτημα είναι οτι με τηn 5.0 το wifi δεν είναι σταθερό και χάνει συχνα τη σύνδεση του και πρεπει να γίνει επανεκκίνηση για να στρώσει. Με KitKat δεν είχα τέτοια θέματα σταθερότητας του wifi

Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Ναι με το battery enabler από το Play. Δες το.

 

H και χωρις αυτο.

 

http://nexus7.wonderhowto.com/how-to/unlock-hidden-battery-percentage-status-bar-icon-kitkat-your-nexus-7-tablet-0149770/

Post may contain irony.
Link to comment
Share on other sites

Εχω καταληξει στο συμπερασμα οτι εχει προβλημα ο bootloader μου καθως οτι και να κανω το κινητο κολλάει στο downloading.. Συνεπως ουτε χειροκίνητα ουτε με toolkit εχω καταφερει κατι
Link to comment
Share on other sites

Εχω καταληξει στο συμπερασμα οτι εχει προβλημα ο bootloader μου καθως οτι και να κανω το κινητο κολλάει στο downloading.. Συνεπως ουτε χειροκίνητα ουτε με toolkit εχω καταφερει κατι

Φλάσαρε bootloader από το image

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα θέσω το εξής πρόβλημα.

Άπαξ κ την εγκατέστησα , η κατανάλωση 3g δεδομένων έχει "εικονικά" εκτιναχθει.

Έβαλα 3 διαφορετικά applications κ όλα μετρουσαν τρελές καταναλωσεις από Android OS, ακόμα και όταν ήμουν με WiFi.....

Λέω "εικονικές", γιατί με καθημερινές ενημερώσεις από την Vodafone μέσω SMS, βλέπω ότι η πραγματική κατανάλωση , είναι ελάχιστα mb, όσα δλδ περίμενα να έχω...

Περίεργο, ε?

Link to comment
Share on other sites

Τελικα μου ηρθε ΟΤΑ οποτε τη γλιτωσα.. Ειδα στο antutu μεγαλη πτωση επιδοσεων παντως αν και στη πράξη μου φαινεται καλυτερο

Recovery δεν εχω ακομα παντως.. Μυστηρια πράματα νομιζα οτι η νεα ρομ έφτιαχνε και αυτα τα θεματα

Edited by zebric
Link to comment
Share on other sites

Τελικα μου ηρθε ΟΤΑ οποτε τη γλιτωσα.. Ειδα στο antutu μεγαλη πτωση επιδοσεων παντως αν και στη πράξη μου φαινεται καλυτερο

Recovery δεν εχω ακομα παντως.. Μυστηρια πράματα νομιζα οτι η νεα ρομ έφτιαχνε και αυτα τα θεματα

Δεν ξέρω τι πτώση είδες, αλλά εγώ μόνο με custom kernel χτύπησα 27.000 που είναι 3.000 παραπάνω από την ΚΚ για μένα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Μόλις ήρθε και σε μένα (εντελώς stock) η ειδοποίηση για αναβάθμιση,αλλά διστάζω να την κάνω ακόμα. Διαπιστώνω ότι η 5.0 έχει προκαλέσει αρκετά προβλήματα. Στη περίπτωση που προχωρήσω, συνίσταται να κάνω ολικό format πριν; Υπάρχει κάποιος τρόπος να μη χάσω τα saves των παιχνιδιών μου (π.χ. στο bubble witch που έχω φτάσει μετά κόπων και βασάνων μέχρι την 147η πίστα) :D Ευχαριστώ προκαταβολικά!
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση γιατι ειχα δει και αλλου να αναφερεται αντιστοιχο θεμα :

 

Σε ποιο καναλι ειναι το wifi του σπιτιου σου? Ειναι σε καποιο ψηλα πχ το 11 ή και παραπανω διοτι κατι τετοιο λεγανε πως συμβαινει και το wifi δεν ειναι σταθερο.

Είναι όντως στο έντεκα καθότι στη γειτονιά όλοι υο έχουν στο στο εξι. Επιπλέον ομως εγώ χρησιμοποιω μονίμως το 5gz δίκτυο μου .οκ είναι πιο ευαίσθητο απο το 2.4gz αλλά και παλι με προηγούμενες εκδόσεις δεν είχα αστάθεια

Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Μόλις ήρθε και σε μένα (εντελώς stock) η ειδοποίηση για αναβάθμιση,αλλά διστάζω να την κάνω ακόμα. Διαπιστώνω ότι η 5.0 έχει προκαλέσει αρκετά προβλήματα. Στη περίπτωση που προχωρήσω, συνίσταται να κάνω ολικό format πριν; Υπάρχει κάποιος τρόπος να μη χάσω τα saves των παιχνιδιών μου (π.χ. στο bubble witch που έχω φτάσει μετά κόπων και βασάνων μέχρι την 147η πίστα) :D Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Το Γενικό backup καλό είναι να γίνεται πριν μεγάλες αναβαθμίσεις.

Πάντως σου προτείνω να την περάσεις από πάνω. Σε μένα έτσι περνιουνται όλες οι τελευταίες χωρίς κανένα πρόβλημα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Το Γενικό backup καλό είναι να γίνεται πριν μεγάλες αναβαθμίσεις.

Πάντως σου προτείνω να την περάσεις από πάνω. Σε μένα έτσι περνιουνται όλες οι τελευταίες χωρίς κανένα πρόβλημα.

 

Αν υπάρχουν προβλήματα όταν την περάσω από πάνω, φαντάζομαι ότι θα λυθούν όταν κάνω αργότερα factory reset, έτσι;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 4 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...