Jump to content

Google Nexus 4 (by LG)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα η προστασία με έχει σώσει 2-3 φορές

Γιατί νομίζω ότιγλυτώνει από καλές τούμπες το ράγισμα..... Αλλά ή αλήθεια είναι τη μεγάλη δουλειά την έκανε ή rinkle fusion...

Το κινητό είναι φοβερό χωρίς τίποτα αλλά με την τύχη μ και ατσουμπαλοσινη θα θέλω καινούριο κινητό σε μια εβδομάδα....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Χαρείτε το κινητό παίδες ΠΑΛΙΩΣΕ, είναι κάποιες εβδομάδες που έδιωξα και τη ζελατίνα μπροστά και το bumper.

 

Άφησα μονο ζελατίνα πίσω. 3 χρόνια να μη χαίρεσαι την οθόνη είναι απλά μαζοχισμός. Να το πουλήσω δεν πρόκειται οποτε δεν με ενδιαφέρει. Σε mans purse (οπως λενε οι αμερικάνοι) μπαίνει οπότε σε επαφή με κλειδιά κ τσέπες δεν έρχεται.

 

Η γλιστεράδα και η καθαρότητα της οθόνης ειναι φοβερή χωρίς τίποτα πάνω.

εδω και 2,5 χρονια που το εχω δεν εχω βαλει καμοια ζελατινα η προστατευτικο αλλο και δεν εχει καμοια γρατσουνια ειναι οντως σκληρη η οθονη τωρα θελω μπαταρια
Link to comment
Share on other sites

Ανέβηκε και το AOSP οπότε σιγά σιγά θα φύγουμε όλοι από εδώ και θα πάμε προς τροποποιήσεις μεριά :p
Link to comment
Share on other sites

Κριμα που πλεον θα πρεπει να χανουμε τα δεδομενα μας για την αναβαθμιση αλλα και παλι καλα.
Post may contain irony.
Link to comment
Share on other sites

Με τόσα φλασαρισματα πλέον δεν με πειράζει καθόλου που χάνω τα δεδομένα από μερικές εφαρμογές

 

 

Edit: έχει κανείς αυτό το bug https://code.google.com/p/android/issues/detail?id=79996 ? Μου δείχνει μόνιμα το wifi on και κλειστό που το έχω αλλά δεν ξέρω αν μου τρώει και μπαταρία. Ξαναφλάσαρα αλλά τίποτα..

Edited by than0s7
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά...

Μετά απο 2,2 χρόνια ικανοποιησεις του Ν4 μου κάνει νερά η μπαταρία. Αλλά μου το έκανε ξαφνικά.Επεσε απότομα η διάρκειά της.Παρατήρησα όμως στην ανάλυση κατανάλωσης πως έχει ένα εικονιδιο μαυρο android που τίτλο λειτουργικό σύστημα android.

και πιο κάτω το εικονίδιο με τον ιμάντα και τους δύο τροχους που γράφει σύστημα android . λετε το πρώτο εικονίδο με το μαυρο android να είναι κάτι ύποπτο?

Oneplus 3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά...

Μετά απο 2,2 χρόνια ικανοποιησεις του Ν4 μου κάνει νερά η μπαταρία. Αλλά μου το έκανε ξαφνικά.Επεσε απότομα η διάρκειά της.Παρατήρησα όμως στην ανάλυση κατανάλωσης πως έχει ένα εικονιδιο μαυρο android που τίτλο λειτουργικό σύστημα android.

και πιο κάτω το εικονίδιο με τον ιμάντα και τους δύο τροχους που γράφει σύστημα android . λετε το πρώτο εικονίδο με το μαυρο android να είναι κάτι ύποπτο?

 

Ανέβασε ένα screenshot

Link to comment
Share on other sites

Ειδα εχει βγει προσφατα stable release cyanogen rom (12.1) που βασιζεται σε 5.1.1 - την εχει μηπως δοκιμασει κανεις να δουμε αν εχει λυσει τα SODs η το battery drain?

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Την έχω εγώ μια βδομάδα πάνω-κάτω. Sod δεν είχα μέχρι τώρα. Είναι λίγο το διάστημα όμως. Αρκετές φορές το διάστημα μεταξύ SOD ήταν μήνας. Στις nightly υπήρχε. Battery drain δεν έχω αντιμετωπίσει κάτι ιδιαίτερο ούτε με stock, ούτε nightly ούτε τώρα.
Link to comment
Share on other sites

Καταρχην Σε ευχαριστω για την πολυ to the point απαντηση (ειναι απο τις περιπτωσεις που η...ταμπελιτσα mobile newbie του myphone δεν συγκρινεται σε σχεση με πολλα...4G members, αλλα anyway ας μεινω on topic...)

Αισιοδοξα λοιπον μου τα λες ειδικα σε σχεση με την all stock κατασταση, και αρχιζω να το σκεφτομαι σοβαρα....αν ξεπερασω και την βαρεμαρα μου να στηνω το τηλεφωνο απο την αρχη μετα απο 1,5 χρονο...

Btw, εκεινη η ιστορια με τον cyanogenmod installer που εκανε την μεταβαση πιο ευκολη, εχει μηπως καταργηθει? Ολα τα σχετικα links που βρηκα βγαζουν σε νεκρες ιστοσελιδες...

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.Επειδη τωρα επεσε στα χερια μου το nexus4 θα ηθελα να μου πειτε αν εχει διορθωθει το προβλημα που χανει τον ηχο μετα απο την αναβαθμιση σε 5.1 αν δεν κανω λαθος.Ευχαριστω.. Edited by spirosbakos
spis
Link to comment
Share on other sites

Καταρχην Σε ευχαριστω για την πολυ to the point απαντηση (ειναι απο τις περιπτωσεις που η...ταμπελιτσα mobile newbie του myphone δεν συγκρινεται σε σχεση με πολλα...4G members, αλλα anyway ας μεινω on topic...)

Αισιοδοξα λοιπον μου τα λες ειδικα σε σχεση με την all stock κατασταση, και αρχιζω να το σκεφτομαι σοβαρα....αν ξεπερασω και την βαρεμαρα μου να στηνω το τηλεφωνο απο την αρχη μετα απο 1,5 χρονο...

Btw, εκεινη η ιστορια με τον cyanogenmod installer που εκανε την μεταβαση πιο ευκολη, εχει μηπως καταργηθει? Ολα τα σχετικα links που βρηκα βγαζουν σε νεκρες ιστοσελιδες...

Ο installer νομίζω υπάρχει ακόμα αλλά ανήκει σε ξεχωριστή ομάδα συντήρησης και δεν ακολουθεί στις αναβαθμίσεις γρήγορα. Σου προτείνω να το κάνεις μόνος από recovery.

Πάντως και τα nightly δεν μου δημιούργησαν προβλήματα.

Για το στήσιμο αν έχεις ενεργοποιήσει το backup σε google θα στηθεί μόνο του. Προσοχή στα gapps.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.Επειδη τωρα επεσε στα χερια μου το nexus4 θα ηθελα να μου πειτε αν εχει διορθωθει το προβλημα που χανει τον ηχο μετα απο την αναβαθμιση σε 5.1 αν δεν κανω λαθος.Ευχαριστω....
spis
Link to comment
Share on other sites

Εχω παρει ενα nexus 4.Παρα πολλες συσκευες εχουν χασει εντελως τον ηχο και εχουν προβληματικο dialer-gsm και ολα ξεκινησαν μετα την 4.4 και σε σε περισοτερους μολις πηραν lollipop.Απο οτι φενεται δεν εχει συμβει σε καμια συσκευη για ελλαδα.Αγορασα τη συσκευη γνωριζωντας το προβλημα και θεωρωντας οτι με καποια ρομ θα το φτιαξω.Πιθανων ο πωλητης να το ειχε απο εξωτερικο.Στο xda υπαρχουν αρκετες συζητησεις και διαφορες λυσεις.Πρωσωρινες.Σχεδον αχρηστες.Εχω ενα ολοκαινουργιο τηλεφωνο αχρηστο.Επισης μολις κλειδονω την οθονη κανει reboot συνεχως οσο ειναι στον φορτιστη οχι.Οι περισοτεροι λενε οτι μετα τον lolipop ota καποιες ρυθμησεις μπερδευτικαν στο hardware και ειναι μονιμος λαθος οποια ρομ κι αν περασεις ακομα και στοκ.
spis
Link to comment
Share on other sites

Εχω παρει ενα nexus 4.Παρα πολλες συσκευες εχουν χασει εντελως τον ηχο και εχουν προβληματικο dialer-gsm και ολα ξεκινησαν μετα την 4.4 και σε σε περισοτερους μολις πηραν lollipop.Απο οτι φενεται δεν εχει συμβει σε καμια συσκευη για ελλαδα.Αγορασα τη συσκευη γνωριζωντας το προβλημα και θεωρωντας οτι με καποια ρομ θα το φτιαξω.Πιθανων ο πωλητης να το ειχε απο εξωτερικο.Στο xda υπαρχουν αρκετες συζητησεις και διαφορες λυσεις.Πρωσωρινες.Σχεδον αχρηστες.Εχω ενα ολοκαινουργιο τηλεφωνο αχρηστο.Επισης μολις κλειδονω την οθονη κανει reboot συνεχως οσο ειναι στον φορτιστη οχι.Οι περισοτεροι λενε οτι μετα τον lolipop ota καποιες ρυθμησεις μπερδευτικαν στο hardware και ειναι μονιμος λαθος οποια ρομ κι αν περασεις ακομα και στοκ.

Και μένα όπως και πολλών άλλων παιδιών τα έχουμε πάρει από Αγγλία και δεν είχαμε κανένα πρόβλημα με την Lollipop.

Πού διάβασες για προβληματικές παρτίδες κλπ;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειμαι σιγουρος για παρτιδες.Το 70 % των προβληματων εγιναν μολις πηραν την 5.0 οι περισοτεροι εχασαν τους ηχους και δεν μπορουσαν να μηλ. και να απαντησουν σε κλησεις.Μιλουσαν μονο για λιγο μετα απο επανεκινηση και αυτο ηταν.Πιθανων μπερδευτικαν με την αναβαθμιση και τελικα εβλεπαν το hands free σαν κανονικη ρυθμιση.Καποιοι αλλαξαν τις ρυθμισεις στο sustem και δουλεψε αλλα μετα απο επανεκινηση τα ιδια.Αν δειτε στο xda Nexus4 no sound after update η γενικα στο google υπαρχουν εκατονταδες συζητησεις.Ελπιζω να βρεθει κατι γιατι κριμα ειναι να παει χαμενο.Δεν βιαζομαι αρκει να βρεθει κατι
spis
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω μου είχε τύχει μερικές φορές πέρυσι να μην ακούω ενώ με ακουγαν. Μία ή δύο φορές όχι παραπάνω και έστρωσε με επανεκκίνηση. Λογικά τότε είχα την έκδοση 5.0 stock αν θυμάμαι καλά. Δεν το έχω αντιμετωπίσει εδώ και πολύ καιρό και το πιθανότερο είναι να ήταν τυχαίο. Να πω ότι τον περισσότερο καιρό έχω cyanogenmod. Εκείνο το διάστημα όμως έιχα περάσει την lollipop που μόλις είχε βγεί και δεν υπήρχε σε custom rom. Επίσης η αλλαγή από kit kat σε lollipop έγινε με καθαρή εγκατάσταση factory image οπότε δεν έχω ιδέα για προβλήματα από την αναβάθμιση.

Λογικά θα το έχεις κάνει αλλά δοκίμασες να περάσεις factory image;

Link to comment
Share on other sites

Ξεκινησα απο 4.2.2 και αλλες πιο καινουριες τζιφος.Ο ηχος εχει χαθει αλλα δεν νομιζω μικροφωνο-ηχειο και το βυσμα των ακουστικων να καηκαν ταυτοχρονα.Τωρα εχω εργοστασιακη 5.1.1 και η αναμονη οθονης στο 30λεπτο για να μην σβηνει.Αν κλειδωσω την οθονη θα επανεκινει μεχρι να τελειωσει η μπαταρια.Καποια ρυθμιση στο hardware πρεπει να ειναι λογικα.Λυση δεν βλεπω ....

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://code.google.com/p/android/issues/detail?id=82949

spis
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 4 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...