Jump to content

Google Nexus 4 (by LG)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήπως με κάποιον τρόπο έχεις κλείσει την ένταση; Δεν υπάρχει μία ενιαία ένταση στο σύστημα, άλλη είναι για το κουδούνισμα, άλλη για το ξυπνητήρι, κ.λπ. Για κοίτα στις ρυθμίσεις...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα θα ήθελα να ρωτήσω(ίσως κάτι χαζό) Ποια είναι η χρησιμότητα του data mobile? Εννοώ τι κάνει? Πρέπει να το έχω συνέχεια ενεργοποιημένο? Και αν ναι ,γιατί?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θα ήθελα να ρωτήσω(ίσως κάτι χαζό) Ποια είναι η χρησιμότητα του data mobile? Εννοώ τι κάνει? Πρέπει να το έχω συνέχεια ενεργοποιημένο? Και αν ναι ,γιατί?

Εφοσον έχεις καποιο πακετο δεδομενων πχ 500mb απο τον παροχο σου ενεργοποιώντας την επιλογή αυτη έχεις προσβαση στο Ιντερνετ μέσω του δικτυου του. Σε περιπτωση που δεν έχεις καποιο πακετο χρεώνεσαι ανάλογα με τη τιμολογηση σου έχει ο παροχος σου για δεδομενα.

Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

Όλα σχεδόν τα navigation apps δουλεύουν με ο,τι γλώσσα πλοήγησης θες.

Πού το άκουσες αυτό;

Οκ. Έχεις δίκιο. Δεν είμαι απόλυτα σίγουρος. Στο Ndrive, που είχα παλιότερα δεν δούλευε. Στο Navigon, που δουλεύω τελευταία πρέπει να γίνεται. Σε αυτό που νομίζω

ότι δεν γίνεται, σχεδόν σίγουρα, είναι στο Google maps.

 

 

Όχι,μονο την γλώσσα στις ρυθμίσεις του google now..

Λάθος. Για να μπορέσει να του "μιλήσει" πρέπει να είναι και το Google now και η γλώσσα συστήματος σε English us.

Link to comment
Share on other sites

Για να μιλάει το GNow πρέπει η γλώσσα του συστηματος να ειναι US/UK

 

Αυτο σημαίνει οτι ολα τα μενου θα ειναι Αγγλικά (κανένα πρόβλημα προσωπικά το προτιμώ)

Σημαίνει επίσης οτι το G Navigation θα ειναι στα Αγγλικά επίσης. (μικρό το κακό αλλα παραμένει πρόβλημα)

 

Ουσιαστικά πρέπει να παίζουμε το κινητο με US και προσθήκη γλώσσας στα Ελληνικά για πληκτρολόγηση.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!!

κάτοχος του κινητού, απείραχτο και αναβαθμισμένο στην τελευταία έκδοση, με factory reset μετά την αναβάθμιση και νομίζω πως έχω κάποιο πρόβλημα:

συγκεκριμένα, μου φαίνεται πως πιάνει λιγότερες φορές 3g/HSPA και περισσότερες gprs...

ειδικά μερικές φορές που έχω βγει με τον κολλητό μου που έχει το nexus 5, και ενώ έχουμε και οι 2 vodaphone, σε αυτόν πιάνει HSPA ενώ σε μένα gprs...

 

δεν λέω πως δεν έχω καθόλου 3g... λέω πως

1. έχω την αίσθηση πως το πιάνει πιο δύσκολα

2. σε μερικές περιπτώσεις έχω επιβεβαιώσει πως φίλος με το nexus5 και ίδια εταιρία τηλεφωνίας, πιάνει 3g και γω όχι...

Link to comment
Share on other sites

Βάλε ράδιο 0.98

Και γω την τελευταία βδομάδα είχα θέματα, φλασαρα ράδιο κ οκ τωρα

 

Αφού λέει ότι είναι αναβαθμισμένο στην τελευταία έκδοση, οπότε έχει το .98

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

από που βλέπω τι έκδοση ράδιο έχω?

επειδή δεν είμαι σίγουρος αν κατάλαβα περί τίνος πρόκειται, είναι ένα από τα 3 αρχειάκια που φλασάρει κάποιος όταν περνάει custom roms/kernels/etc?

και γιατί να το κάνω σε επίσημα στημένο κινητό? παίζει πράγματι θέμα?

Link to comment
Share on other sites

από που βλέπω τι έκδοση ράδιο έχω?

επειδή δεν είμαι σίγουρος αν κατάλαβα περί τίνος πρόκειται, είναι ένα από τα 3 αρχειάκια που φλασάρει κάποιος όταν περνάει custom roms/kernels/etc?

και γιατί να το κάνω σε επίσημα στημένο κινητό? παίζει πράγματι θέμα?

 

Αν κανεις reboot στον bootloader σου γράφει ποια έκδοση radio φορας.

Δεν έχει σχέση το radio όταν φλασάρεις custom ρομ, δεν είναι απαραίτητο.

Συνήθως οι παλιότερες εκδόσεις radio είναι συμβατές με τις τελευταίες εκδόσεις ROM ( stock ή custom )

και συνήθως η τελευταία έκδοση radio ( τώρα είναι .98 ) παίζει μόνο με τη πιο πρόσφατη ROM.

Το radio το πειράζεις μόνο για καλύτερη λήψη σήματος GSM/3G, για την καλύτερη λειτουργία του modem του κινητού κλπ.

Link to comment
Share on other sites

από που βλέπω τι έκδοση ράδιο έχω?

επειδή δεν είμαι σίγουρος αν κατάλαβα περί τίνος πρόκειται, είναι ένα από τα 3 αρχειάκια που φλασάρει κάποιος όταν περνάει custom roms/kernels/etc?

και γιατί να το κάνω σε επίσημα στημένο κινητό? παίζει πράγματι θέμα?

 

Για να δεις το radio πήγαινε ρυθμίσεις μετα κάτω κάτω κ δες εκδοση βασικού φάσματος.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

baseband version??

M9615A-mplamplampla-1700.98

αυτό είναι?

 

yes-si-da :)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν γράφω στο σωστο τοπικ, αλλά ήθελα να ρωτησω αν σε εσάς δουλεύει το skype. Είμαι φουλ στοκ, κ όποτε μιλάω το κινητό κανει reboot μόνο του. Καμια λύση σε αυτό υπάρχει??
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν γράφω στο σωστο τοπικ, αλλά ήθελα να ρωτησω αν σε εσάς δουλεύει το skype. Είμαι φουλ στοκ, κ όποτε μιλάω το κινητό κανει reboot μόνο του. Καμια λύση σε αυτό υπάρχει??

 

To δουλεψα χθες κιολας.No prob.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν γράφω στο σωστο τοπικ, αλλά ήθελα να ρωτησω αν σε εσάς δουλεύει το skype. Είμαι φουλ στοκ, κ όποτε μιλάω το κινητό κανει reboot μόνο του. Καμια λύση σε αυτό υπάρχει??

 

unistall και ξανα install. Μην εχεις ξεχασει καμια ενημερωση της εφαρμογης?

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

unistall και ξανα install. Μην εχεις ξεχασει καμια ενημερωση της εφαρμογης?

 

Το έχω κάνει αλλά τίποτα. Κ βλέπω κ αλλά σχόλια στο play store κ το έχουν κ άλλοι αυτό το θέμα

Link to comment
Share on other sites

Υπήρχε αυτο το πρόβλημα παλιά,και εδώ το είχαμε συζητήσει αλλά έχει διορθωθει. ξανά εμφανίστηκε?
Link to comment
Share on other sites

Υπήρχε αυτο το πρόβλημα παλιά,και εδώ το είχαμε συζητήσει αλλά έχει διορθωθει. ξανά εμφανίστηκε?

 

Τι να σου πω, εμένα δυστυχώς δεν δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα η καινούργια έκδοση του tapatalk μου κάνει force close. Φοράω purity και ήδη εγώ κάνει κατάργηση και επανεγκατάσταση αλλά τίποτα..
Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Εμένα η καινούργια έκδοση του tapatalk μου κάνει force close. Φοράω purity και ήδη εγώ κάνει κατάργηση και επανεγκατάσταση αλλά τίποτα..

 

Κ μένα το κάνει απο χτες. Τρώει σκαλωματα τελευταια.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Κ μένα το κάνει απο χτες. Τρώει σκαλωματα τελευταια.

 

Μόλις τώρα ήρθε καινούργια ενημέρωση και ξαναλειτουργεί :)

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα ήρθε καινούργια ενημέρωση και ξαναλειτουργεί :)

 

Εμένα δεν θαρθει γιατί είναι σπασμένο lol

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν θαρθει γιατί είναι σπασμένο lol

 

βαλε την δωρεαν εκδοση απο το market.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Ας γελάσουμε κ λίγο. Παίδες καλησπέρα σε όλους. Είμαι όσο πιο νέος δεν γίνεται. Το πρώτο μου ανδροιδ smartphone είναι το nexus 4. θέλω να ρωτήσω λοιπόν πως μπαίνω στο ιντερνετ μέσω του δικτύου της cosmote? το wifi δουλεύει. Ααα μόλις το πήρα κ το άνοιξα ξεκίνησε τις αναβαθμήσεις. Νομίζω σταμάτησε στο 4.4.2 αλλά δεν ειμαι σίγουρος. πως το βλέπω αυτο κ που έπρεπε να σταματήσει ?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 4 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...