Jump to content

Google Nexus 4 (by LG)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2-3 παρατηρήσεις όσον αφορά την 4.4

1.Προσωπικά δεν είδα καμία τρελή διαφορά με την 4.3.Λογικά οι περισσότερες αλλαγές θα έχουν γίνει κάτω απ το καπό που λέμε.Έκανα και την αλλαγή απο dalvik se art,πάλι δεν παρατήρησα τίποτα.Γρήγορο ήταν,γρήγορο είναι

2.Ο καινούργιος dialer δεν μ αρέσει,τον έκανα πολύπλοκο και δύσχρηστο

3.Δοκίμασα τον Gel,δεν τρελλάθηκα.Ωραία η διαφάνεια πάνω κ κάτω της οθόνης,αλλά τα εικονίδια είναι μεγάλα για την οθόνη του ν4.Θα περιμένω τον apex να βγάλει επιλογή για διαφανή οθόνη

 

Συμφωνώ απόλυτα σε όλα.

Για τη διαφάνεια, αν θες βάλε beta Nova

http://novalauncher.com/beta/

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η μεταβίβαση απο dalvik σε art είναι αξιοσημείωτη! Απορω πως δεν βλέπετε διαφορά κάποιοι.
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω για την μπαταρια να ειμαστε με art η dalvik ? και στην 4.4 δουλευει κανονικα το notification led η να μεινω με το light flow.. ?
Link to comment
Share on other sites

ο καινούργιος dialer δεν μου άρεσε , δεν ξέρω γιατί ίσως είχα συνηθήσει τον παλιό. Και σε έμενα το κάνει αυτό που μαυρίζει η οθόνη πριν πάρεις τηλέφωνο
Link to comment
Share on other sites

Γενικά δε βλέπω και πολύ ενθουσιασμό σχετικά με το 4.4 Τι έγινε ρε παιδιά? Τόσο μικρές είναι οι διαφορές ή απλα περιμένατε κάτι πολύ καλύτερο. (Τουλάχιστον νιώθουμε λίγο καλύτερα κι εμείς που δεν την πήραμε ακόμα!!!)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έφαγα μια καλή ξενέρα με το update. Είμαι stock τελείως και είχα κάνει φορμάτ και πριν και μετά το update.

Δεν ξέρω αν είναι από το 4.4 ή από Art που ενεργοποίησα, αλλά έφαγε σκάλωμα η κάμερα, ακουγόταν πολύ φασαρία από το focus της και 2 συνεχόμενες φορές που πήγα να βγάλω φωτογραφία, μου έκανε επανεκκίνηση. Την τρίτη φορά που άνοιξε το κινητό, δούλεψε κανονικά.

Έτυχε σε κανέναν άλλον;

Επίσης είχα force close σε Facebook και Chrome...

Link to comment
Share on other sites

Μη μου πείτε οτι ο dialer αργεί γιατί θα πηδηχτω απ το παράθυρο .γι αυτό το λογο άφησα τηv samsung και πήρα nexus.ελπίζω αν χρειαστεί να μπορω να γυρίσω στην 4.3
Link to comment
Share on other sites

Μη μου πείτε οτι ο dialer αργεί γιατί θα πηδηχτω απ το παράθυρο .γι αυτό το λογο άφησα τηv samsung και πήρα nexus.ελπίζω αν χρειαστεί να μπορω να γυρίσω στην 4.3

 

Δεν αργεί καθόλου, μην ανησυχείς και ναι, αν θες μπορείς να γυρίσεις άνετα σε 4.3.

Link to comment
Share on other sites

Η μεταβίβαση απο dalvik σε art είναι αξιοσημείωτη! Απορω πως δεν βλέπετε διαφορά κάποιοι.

 

+1. Το κινητό βέβαια είναι έτσι κ αλλιώς πάρα πολύ γρήγορο οπότε η διαφορά είναι λιγότερο αισθητή αλλά και πάλι είναι σαφής για μένα. Ακόμα περιμένω να δω το πρώτο σκαλωματάκι υπό οποιεσδήποτε συνθήκες... Μέχρι ώρας έχω βρει μόνο μια ασύμβατη εφαρμογή αλλά θα ζήσω και χωρίς αυτήν αν δεν βγάλει συμβατό update.

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Η μεταβίβαση απο dalvik σε art είναι αξιοσημείωτη! Απορω πως δεν βλέπετε διαφορά κάποιοι.

 

η μεγαλη διαφορα φαινεται μονο στη μαμα 4.4 σε ολες τις αλλες (ROM)μπορει και να μη καταλαβεις τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή μάλλον κάτι κάνω λάθος . Όταν πάτησα ενημέρωση στο κινητό μου έβγαλε μια εικόνα με το update και δεν κάνει τίποτε άλλο. Εγώ χρειάζεται να κάνω κάτι? είμαι stok 4.3. Λάθος μου ξεκίνησε μόνο του μετά από λίγο. Αλλά αφού διαβάσατε μέχρι εδώ να ρωτήσω κάτι άλλο, στο 7 με 3g έχει πάρει κανείς ΟΤΑ? Edited by jimar1999
Link to comment
Share on other sites

προσπαθώ με διαφορους οδηγούς να κανω factory image restore σε Mac και δεν βγάζω άκρη. ενώ νομίζω τα κάνω όλα σωστά, όταν δίνω εντολή στο terminal ./flash-all.sh λέει no such file or directory. :(
Link to comment
Share on other sites

Γενικά δε βλέπω και πολύ ενθουσιασμό σχετικά με το 4.4 Τι έγινε ρε παιδιά? Τόσο μικρές είναι οι διαφορές ή απλα περιμένατε κάτι πολύ καλύτερο. (Τουλάχιστον νιώθουμε λίγο καλύτερα κι εμείς που δεν την πήραμε ακόμα!!!)

 

Εγώ μια χαρά εξεπλάγην πάντως. Σε βαθμό που παράτησα την ιδέα να χτυπήσω το 5άρι. Ειδικά με ART έτριβα τα μάτια μου. Δεν πίστευα ότι μπορεί αυτό το κινητό να πηγαίνει ακόμα πιο γρήγορα, και όμως... Είναι και υποκειμενικά μερικά πράγματα. Κάποιοι προσέχουν περισσότερο τις αισθητικές αλλαγές οι οποίες δεν είναι και τρομερές είναι η αλήθεια.

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Μη μου πείτε οτι ο dialer αργεί γιατί θα πηδηχτω απ το παράθυρο .γι αυτό το λογο άφησα τηv samsung και πήρα nexus.ελπίζω αν χρειαστεί να μπορω να γυρίσω στην 4.3

 

για λάθος λόγο άφησες τη Samsung..... Ας έβαζες exdialer

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε κι εμένα!!! Μήπως μπορεί να συνοψίσει κάποιος τις σημαντικότερες αλλαγες που φέρνει το update στο Ν4 καθώς και τι άλλο προτείνει να κάνουμε πέρα απο την αλλαγή σε Art ( δηλαδή να βάλουμε Gle και πως? απλα το κατεβάζουμε από κάπου και το εγκαθιστούμε?) τι άλλο προτείνεται να προσθέσουμε?
Link to comment
Share on other sites

Ποτέ δεν κατάλαβα πως μπορεί κάποιος να περιμένει μια ΟΤΑ,όταν τα factory images είναι εκεί και περιμένουν.

Τι Σκάλωμα είναι αυτό?

Μη μου πείτε οτι οι απλοι χρήστες δεν ξέρουν απο Ρουτ κτλ,γιατί ενα τοολκιτ είναι σχεδον τόσο δύσκολο, όσο ενα οποιοδήποτε πρόγραμμα επαναφοράς κινητού ,άλλης εταιρείας.

Ακούω για προβλήματα, reboots,κολλήματα κτλ.

Όσο αποφευγετε μια καθαρή εγκατάσταση, τόσο περισσότερο παιζετε με τα νεύρα σας.

Και οι ΟΤΑ,τουλάχιστον ακόμη,είναι αρκετά μακρυά απ το να είναι απροβληματιστες στο Android.

Υπαρχουν πανευκολοι οδηγοί στο φόρουμ εδώ, αλλά και σε xda,που λύνουν όλες τις απορίες.

Τώρα κάτι άλλο..

Πως γίνεται σε ορισμένους, με art να σας φαίνεται το ίδιο με dalvik, δεν καταλαβαίνω..

Έχει γίνει προεργασία στο art,και εξ ορισμού, είναι πιο γρήγορη η απόκριση της εφαρμογής.

Αλλο..

Πολυ κακο για τον gel...

Ολος ο ντορος για εναν launcher??

Δουλευομαστε?

Επειδή εχει διαφάνειες και ενσωματώνει την κάθε βλακεία της δυναμικής αναζήτησης της _Google?

Δουλευομαστε? Εκεί κολλησαμε?

Υπαρχουν και καλύτεροι, και τώρα με τις νέες δυνατότητες του νέου API,όλοι οι προγραμματιστές, θα κανουν πάρτυ!

Απλα,θέμα χρονου είναι.

Μην κολλαμε με οτι μας πλασαρει η Google.

Διαφημιστικά τερτιπια για νεουδια!

Το vanilla Android μας νοιάζει περισσότερο, και οι υποστηριξη- αναβαθμίσεις της συσκευής,εμπροθεσμα.

Απο κει και πέρα, τα αλλά είναι φουμαρα..

Μας πέταξε και το μοναδικό αναγνωριστικό για τις διαφημίσεις, και μας στοχοποιησε εντελώς.

Πάνε τα cookies...

Ε ρε γλέντια...

Την Apple κοροιδευα και εκεί θα καταληξω μου φαίνεται,στο τέλος!

OmniRom 4.4.2 - ΑΚ KO v.242 - TWRP 2.6.3.3 @Dalvik_Must_Die@
Link to comment
Share on other sites

για λάθος λόγο άφησες τη Samsung..... Ας έβαζες exdialer

Ε όχι και exdialer για κινητό έτους 2012.Ντροπή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

ήρθε το ΟΤΑ, εγκαταστάθηκε και κόλλησα στους κύκλους ώρες επί ωρών.

 

Καμιά ιδέα;

 

Δυστυχώς έπαθα το ίδιο, επί 1,5 ώρα. Το έκλεισα, το ξανάνοιξα τίποτα. Δοκίμασα να κάνω wipe data, τίποτα. Τελικά χρειάστηκε να περάσω το factory image μόνος μου, που σημαίνει ξεκλειδώνεις bootloader, περνάς recovery κτλ

 

 

Ξέρει κανείς αν γίνεται να ξανακάνω γαλάζια το σήμα, την μπαταρία, την ώρα?

LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια μεχρι να τελειωση την αναβάθμιση διαβασα και τις 10 σελιδες που εχουν γραφη σημερα για την αναβάθμιση και δεν καταλαβα τι ειναι το gel και τι ειναι art ,εαν πρεπει υποχρεωτικα να τα βαλω και πως ,τι δουλεια κανουν εαν τα βαλω ,σας παρακαλω ας τα γράψει καποιος αναλυτικα και απλα διοτι πιστευω να υπαρχουν και αλοι στο φορουμ μου εχουν αποριες σας ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς έπαθα το ίδιο, επί 1,5 ώρα. Το έκλεισα, το ξανάνοιξα τίποτα. Δοκίμασα να κάνω wipe data, τίποτα. Τελικά χρειάστηκε να περάσω το factory image μόνος μου, που σημαίνει ξεκλειδώνεις bootloader, περνάς recovery κτλ

 

Έχω custom recovery εγκατεστημένο και κατέβασα το image. Πρέπει να το κάνω push στην κάρτα και flash από εκεί;

Link to comment
Share on other sites

προσπαθώ με διαφορους οδηγούς να κανω factory image restore σε Mac και δεν βγάζω άκρη. ενώ νομίζω τα κάνω όλα σωστά, όταν δίνω εντολή στο terminal ./flash-all.sh λέει no such file or directory. :(

 

Δεν έχω MAC, αλλά δοκίμασες να γράψεις flash-all.sh χωρίς ./ δηλαδή. Επίσης μήπως πρέπει να πας μέσω terminal στο directory που έχεις αποσυμπιέσει τα αρχεία; Αλλιώς βάλτα χύμα στο φάκελο του adb, fastboot.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 4 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...