Jump to content

Google Nexus 4 (by LG)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό το art τι είναι;εμείς που περίμενουμε ΟΤΑ θα ηταν καλο να κάνουμε κανά φορμάτ πριν το βάλουμε η μετά;το gel ειναι ο launcher του 5;αν τελικά βάλουμε την 4.4 με τον Άλλο τροπο πρέπει να εγκαταστήσουμε και τις εφαρμογές η περιέχονται στο image?αυτά τα λιγα :lol:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αυτό που χαίρομαι πλέον με την 4.4, και ας είμαι με τη N5 port, είναι ότι έχω ειδοποιήσεις από όλες τις εφαρμογές μου, άσχετα αν είμαι με Wi-Fi ή με data plan.

11 μήνες με το κινητό, και ποτέ δεν μου έρχονταν ειδoποιήσεις, εκτός κάποιων σπάνιων περιπτώσεων.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το art τι είναι;εμείς που περίμενουμε ΟΤΑ θα ηταν καλο να κάνουμε κανά φορμάτ πριν το βάλουμε η μετά;το gel ειναι ο launcher του 5;αν τελικά βάλουμε την 4.4 με τον Άλλο τροπο πρέπει να εγκαταστήσουμε και τις εφαρμογές η περιέχονται στο image?αυτά τα λιγα :lol:

 

1. Για το art διάβασε το πρώτο ποστ εδώ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=377665

 

2. Όποτε θες κάνε φορματ.

 

3. Ναι, ο gel είναι νέος launcher

 

4. Όλες οι εφαρμογές της Google είναι μέσα. Μόνο τις δικές σου πρέπει να περάσεις από την αρχή. Μιλάω αν βάλεις το factory image.

Όταν βγει έρθει το ΟΤΑ γενικά, όχι σ' εσένα, θα βγει και το zip στο xda και μέσω sideload μπορείς να το περάσεις χωρίς να χρειάζεται να περιμένεις να σου έρθει η ειδοποίηση. Μ' αυτόν τον τρόπο δε χάνεις τίποτα από τα δεδομένα σου.

Link to comment
Share on other sites

το τηλέφωνο με την 4.4 γίνεται σαφώς πιο γρήγορο (όχι ότι με την 4.3 είχε θέμα, αλλά λέμε...)

δεν ξέρω αν μου αρέσει το λευκό φόντο πλέον στα εικονίδια...νομίζω το holo blue ήταν πιο όμορφο....όχι ότι είναι και τόσο πρόβλημα όμως...

το activity indicators στο wifi είναι λάθος που το βγάλανε...δεν ξέρεις ουσιαστικά αν ''δουλεύει το δίκτυο'' ή έχει κολήσει...

αυτό που με χαλάει λίγο είναι το default view του dialer, όπου θα προτιμούσα να κρατάει την λίστα με τις πρόσφατες κλήσεις και όχι τα ''αγαπημένα''.

Κατά τ'άλλα, φλάσαρα μέσω adb τα επιμέρους images από το επίσημο 4.4 image, πλην userdata.img...όλα πήγαν καλά και το τηλέφωνο δουλέυει άψογα :)

Link to comment
Share on other sites

το τηλέφωνο με την 4.4 γίνεται σαφώς πιο γρήγορο (όχι ότι με την 4.3 είχε θέμα, αλλά λέμε...)

δεν ξέρω αν μου αρέσει το λευκό φόντο πλέον στα εικονίδια...νομίζω το holo blue ήταν πιο όμορφο....όχι ότι είναι και τόσο πρόβλημα όμως...

το activity indicators στο wifi είναι λάθος που το βγάλανε...δεν ξέρεις ουσιαστικά αν ''δουλεύει το δίκτυο'' ή έχει κολήσει...

αυτό που με χαλάει λίγο είναι το default view του dialer, όπου θα προτιμούσα να κρατάει την λίστα με τις πρόσφατες κλήσεις και όχι τα ''αγαπημένα''.

Κατά τ'άλλα, φλάσαρα μέσω adb τα επιμέρους images από το επίσημο 4.4 image, πλην userdata.img...όλα πήγαν καλά και το τηλέφωνο δουλέυει άψογα :)

 

sorry αλλά ο dialer δεν είναι αυτός ? Αρα και το μεσαίο εικονίδιο οι πρόσφατες κλήσεις ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Σωστό για τον dialer.

Το αν δουλεύει η όχι το Wi-Fi φαίνεται από το tile στα quick settings (έχει βελάκια όταν τραβάει).

 

πιάσε το αυγό και κούρευτο δηλαδή !

 

ρε καλά κάνω και περιμένω τους carbon-ιστες :)

 

τον dialer τον έβαλα και είναι όπως στο screen Που παρέθεσα πάντως

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

πιάσε το αυγό και κούρευτο δηλαδή !

 

ρε καλά κάνω και περιμένω τους carbon-ιστες :)

 

τον dialer τον έβαλα και είναι όπως στο screen Που παρέθεσα πάντως

 

απο ποια εκδοση ειναι ετσι ο dialer? την 4.4 ? Γιατι σ εμενα (4.4) ειναι το πληκτρολογιο μεχρι την μεση περιπου μαυρο και απο πανω εχει την τελευταια επαφη ποθ καλεσα και κανα 2-3 ακομα.

Link to comment
Share on other sites

@taliban:

όχι ο dialer είναι διαφορετικός...όπως περιγράφει ο alexx..:) ανοίγει τις αγαπημένες επαφές σε default view και αν πατήσεις κάτω αριστερά στο "ρολογάκι" σε πηγαίνει στις πρόσφατες κλήσεις. Η φώτο που δείχνεις δεν έχει καμία σχέση...δεν υπάρχουν πια 3 tabs πάνω πάνω να επιλέξεις...στο 4.3 ήταν έτσι.

 

@noisex:

σωστός...τα είδα τα βελάκια στο tile , αλλά δεν τα θεωρώ και τόσο πρακτικά...για να μην πω είναι τελείως άχρηστα εκεί...εκτός αν κατεβάζεις κανά αρχείο πολλών ΜΒ...

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

Αν χρησιμοποιήσει κάποιος το art runtime ας γράψει εντυπώσεις. Από ότι ακούω καταλαβαίνω ότι προς το παρών είναι σε πειραματικό στάδιο και τα οφέλη που έχει ο χρήστης δεν είναι εμφανή και σημαντικά.

Εγώ το σκέφτομαι να το χρησιμοποιήσω τουλάχιστον προς το παρόν.

Link to comment
Share on other sites

Μια φορά είπα και 'γω να περάσω το img με terminal και δεν μου αναγνωρίζει την εντολή fastboot, ενώ με την adb δεν υπάρχει πρόβλημα.

Δίνω adb devices και βλέπω τον σειριακό αριθμό, μπαίνω σε bootloader, recovery κανονικά, αλλά με την εντολή fastboot τίποτα!

είτε σκέτο fastboot είτε sudo fastoot devices, το αποτέλεσμα είναι το ίδιο, waiting for device :mad:

Link to comment
Share on other sites

Αν χρησιμοποιήσει κάποιος το art runtime ας γράψει εντυπώσεις. Από ότι ακούω καταλαβαίνω ότι προς το παρών είναι σε πειραματικό στάδιο και τα οφέλη που έχει ο χρήστης δεν είναι εμφανή και σημαντικά.

Εγώ το σκέφτομαι να το χρησιμοποιήσω τουλάχιστον προς το παρόν.

 

Εγώ ειμαι απο το πρωι με art και τα παντα είναι πολύ smooth και δεν έχω κανένα πρόβλημα..Το θέμα είναι οτι δεν το έχω δουλέψει καθόλου με dalvik + 4.4

Link to comment
Share on other sites

ήρθε και το 5αρι στο skroutz με 459

πολύ κλεψιά ε?

 

Για το δεκαεξάρι, έτσι; συμφωνώ είναι κλεψιά και όχι ελεύθερος ανταγωνισμός.

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω τι να κάνω να πάω για ακόμα ένα 4αρι τώρα που έπεσε? η να πάρω το 5 και όταν πάει 300 να Λεω τη μ..κια εκανα...

είναι και τα 170€+ ένα ακόμα επιπλεον δίλημμα....

Edited by nokisas
Link to comment
Share on other sites

Μια φορά είπα και 'γω να περάσω το img με terminal και δεν μου αναγνωρίζει την εντολή fastboot, ενώ με την adb δεν υπάρχει πρόβλημα.

Δίνω adb devices και βλέπω τον σειριακό αριθμό, μπαίνω σε bootloader, recovery κανονικά, αλλά με την εντολή fastboot τίποτα!

είτε σκέτο fastboot είτε sudo fastoot devices, το αποτέλεσμα είναι το ίδιο, waiting for device :mad:

Μάλλον το 'χε η μέρα σήμερα γιατί κι εγώ το πρωί έφαγα ένα δύωρο να μην αναγνωρίζει την adb με τίποτα σε PC και notebook.

Τελικά όλα έφτιαξαν μετά απο άπειρα reboots εγκαταστάσεις και απεγκαταστάσεις drivers και μπόρεσα να φλασάρω το img.

Nexus 4 > Stock for a little moment
Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο τη στιγμη που εχουν δοθει τα binaries και factory images ποιος ο λογος που δεν ανακοινωνουν την ΟΤΑ??;)

 

Επισης οσοι την εχετε περασει η μπαταρια πως παει; Γιατι διαβασα οτι απο θεμα ταχυτητας και εμπειριας χρησης βελτιωνεται και αλλο.

 

Επισης εγω που δεν εχω ξανασχοληθει με ολη τη διαδικασια να τη περασω ανεπισημα μεσω των link που δινετε, ποση ωρα περιπου θα μου παρει η ολη διαδικασια αν το επιχειρησω;;;

Edited by jim19
Link to comment
Share on other sites

H διάρκεια της μπαταρίας φαίνεται μεγαλύτερη. Οταν το φλάσαρα είχα περίπου 70% και μετά απο 9 ώρες είμαι στο 10%. Με wifi και 3G μόνιμα ανοικτά και σχεδόν 3.5 ώρες SOT. Eπίσης δείχνει και πιο smooth. Eίτε με stock launcher είτε με GEL.

 

H διαδικασία δεν είναι πάνω απο 10 λεπτά. (μαζί με φλασάρισμα της custom recovery και του root)

Kι ένας ακόμα οδηγός για το flash http://www.androidpolice.com/2013/11/14/android-4-4-kitkat-factory-images-and-binaries-are-up-for-nexus-4-all-variants-of-nexus-7-2012-and-2013-and-nexus-10/

Edited by Leon_mania
Nexus 4 > Stock for a little moment
Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο τη στιγμη που εχουν δοθει τα binaries και factory images ποιος ο λογος που δεν ανακοινωνουν την ΟΤΑ??;)

 

Επισης οσοι την εχετε περασει η μπαταρια πως παει; Γιατι διαβασα οτι απο θεμα ταχυτητας και εμπειριας χρησης βελτιωνεται και αλλο.

 

Επισης εγω που δεν εχω ξανασχοληθει με ολη τη διαδικασια να τη περασω ανεπισημα μεσω των link που δινετε, ποση ωρα περιπου θα μου παρει η ολη διαδικασια αν το επιχειρησω;;;

 

Ειναι πολυ απλο και εγω πρωτη φορα το εκανα...Ακολουθησε αυτο τον οδηγο http://psybill.blogspot.gr/2013/03/nexus_10.html και σε ενα τεταρτο εισαι ετοιμος.

 

Οσον αφορα το λειτουργικο πλεον το κινητο κινειται με απιστευτη ταχυτητα!!! Ο GEL μου φανηκε αρκετα καλος και θα τον χρησιμοποιησω λιγο ακομα....

Link to comment
Share on other sites

απο ποια εκδοση ειναι ετσι ο dialer? την 4.4 ? Γιατι σ εμενα (4.4) ειναι το πληκτρολογιο μεχρι την μεση περιπου μαυρο και απο πανω εχει την τελευταια επαφη ποθ καλεσα και κανα 2-3 ακομα.

 

Αυτόν τον dialer που γράφεις τον έχω εγώ με το N5 port.

Οπότε υποθέτω πως εκτός από την έλλειψη του GEL στο image του N4, έχουν και διαφορετικό dialer με την έκδοση του N5.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Ειναι πολυ απλο και εγω πρωτη φορα το εκανα...Ακολουθησε αυτο τον οδηγο http://psybill.blogspot.gr/2013/03/nexus_10.html και σε ενα τεταρτο εισαι ετοιμος.

 

Οσον αφορα το λειτουργικο πλεον το κινητο κινειται με απιστευτη ταχυτητα!!! Ο GEL μου φανηκε αρκετα καλος και θα τον χρησιμοποιησω λιγο ακομα....

 

Μπηκα στο σαιτ που λες και ακολoυθω τα βηματα, κατεβαζω το Java Platform JDK απο την oracle, και μου εμφανιζει μηνυμα πριν παω να το εγκαταστησω: Error: Installer : Wrapper. CreateFile failed with error 123: Και μετα λεει κατι για file name και syntax is incorrect:( Εχω win8

Edited by jim19
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 4 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...