Jump to content

Google Nexus 4 (by LG)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 9,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έλα μωρέ όλο και κάποιον θα βρούμε δε μπορεί :)

 

Έχω βρει να το δώσω στα 250 ευρώ.αλλά δεν έχω άλλο κ δεν μπορώ χωρίς σμαρτφον μέχρι να βγει το 5αρι.θα δουμε..

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Τώρα είμαι σε stock 4,3 με franco kernel. Να παραμείνω ή προτείνετε κάποια custom rom;
Nexus 7 2013 32GB: Stock 6.0.1
Link to comment
Share on other sites

το ξερω ειναι χαζο και οτι οι εφαρμογες κλεινουν απο μονες τους μετα απο λιγο

αλλα τα advanced killer εχει καποιο νοημα σαν εφαρμογή...οταν το χρησιμοποιήσω και τις σκοτώνω τις βλεπω παλι ανοιχτες οταν κοιταω (δεν ξερω πως λεγετε...)το κουπι δεξια απο το home :P...

Link to comment
Share on other sites

το ξερω ειναι χαζο και οτι οι εφαρμογες κλεινουν απο μονες τους μετα απο λιγο

αλλα τα advanced killer εχει καποιο νοημα σαν εφαρμογή...οταν το χρησιμοποιήσω και τις σκοτώνω τις βλεπω παλι ανοιχτες οταν κοιταω (δεν ξερω πως λεγετε...)το κουπι δεξια απο το home :P...

Πιστεύω ότι με 2GB ram δεν χρειάζεται task killer...

Nexus 7 2013 32GB: Stock 6.0.1
Link to comment
Share on other sites

Τώρα είμαι σε stock 4,3 με franco kernel. Να παραμείνω ή προτείνετε κάποια custom rom;

 

Κανείς δεν μπορεί να στο προτείνει αυτό.

Εσύ ξέρεις τι θέλεις από το κινητό σου.

Είσαι ευχαριστημένος από αυτό; Ή υπάρχει κάτι που μόνο μια custom Rom μπορεί να στο δώσει;

Εγώ πχ δεν θέλω custom γιατί με καλύπτει όπως είναι.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Κανείς δεν μπορεί να στο προτείνει αυτό.

Εσύ ξέρεις τι θέλεις από το κινητό σου.

Είσαι ευχαριστημένος από αυτό; Ή υπάρχει κάτι που μόνο μια custom Rom μπορεί να στο δώσει;

Εγώ πχ δεν θέλω custom γιατί με καλύπτει όπως είναι.

 

Απλώς ψήνομαι να δοκιμάσω καμία rom και ρώτησα για να μην βάζω ότι ναναι....

Nexus 7 2013 32GB: Stock 6.0.1
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι με 2GB ram δεν χρειάζεται task killer...

 

 

 

προφανώς....

ηταν ερωτηση καθαρα στο αν κανει αυτο που λεει και γιατι τις εμφανιζει ακομα εκει τις εφαρμογες....

Link to comment
Share on other sites

παιδια το θεμα με τις θερμοκρασιες εχει στρωσει καθολου γτ πριν 4 μηνες που το ειχα παρει ανεβαζε πολυ ευκολα..... και σκεφτομαι να το ξαναπαρω

 

Ναι ακομα και με stock kernel δεν εχει θέμα. Αν βεβαια επαιζες με custom kernels δεν θα είχες θέμα ουτε παλιότερα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ισχύει ακόμα το τρικ για αγορά από UK playstore; Το έχει δοκιμάσει κανείς σας πρόσφατα;

 

Ποιο τρικ; Μπορεί κάποιος να ενημερώσει? κυρίως με ενδιαφέρει για μελλοντική αγορά του νέου nexus 10...

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ποιο τρικ; Μπορεί κάποιος να ενημερώσει? κυρίως με ενδιαφέρει για μελλοντική αγορά του νέου nexus 10...

 

Ευχαριστω

 

Μπορεις να διαβασεις στο θεμα της διαθεσιμοτητας σχετικα με την αγορα απο το Play store.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα πηρα το κινητο πριν 3 εβδομαδες. Ολα ηταν μια χαρα και τις τελευταιες μερες τρωει σκαλωματα η μπαταρια κ μου βγαζει με το ζορι 15 ωρες στο 20%. Η φωτεινοτητα οθονης ειναι ρυθμισμενη στο ελαχιστο δυνατο. Ενω δε κανω κανω και τρελη χρηση παιχνιδιων.. Μονο 3 τηλεφωνηματα τη μερα, ανοικτο facebook, viber, wifi.. Λετε να ειναι θεμα kernel? Τι θα μου προτεινατε;;

 

Εφαρμογες τυπου battery doctor κ.λ.π.? Κανουν δουλεια; Task killers? Εχω διαβασει οτι γενικα δεν κανουν τρελη δουλεια... Δεν ειμαι root και δε θελω να γινω..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα πηρα το κινητο πριν 3 εβδομαδες. Ολα ηταν μια χαρα και τις τελευταιες μερες τρωει σκαλωματα η μπαταρια κ μου βγαζει με το ζορι 15 ωρες στο 20%. Η φωτεινοτητα οθονης ειναι ρυθμισμενη στο ελαχιστο δυνατο. Ενω δε κανω κανω και τρελη χρηση παιχνιδιων.. Μονο 3 τηλεφωνηματα τη μερα, ανοικτο facebook, viber, wifi.. Λετε να ειναι θεμα kernel? Τι θα μου προτεινατε;;

 

Εφαρμογες τυπου battery doctor κ.λ.π.? Κανουν δουλεια; Task killers? Εχω διαβασει οτι γενικα δεν κανουν τρελη δουλεια... Δεν ειμαι root και δε θελω να γινω..

 

Ανέβασε μια φωτογραφία της μπαταρίας..Να δουμε τι τρώει πιο πολύ και πόση ωρα είναι ανοιχτή η οθόνη..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάποιος που έχει αγοράσει το τηλ. από Ελλάδα μπορεί να μου πει ο φορτιστής πόσα ambere είναι.

 

1200 είναι γενικά

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Είχα πάρει backup στο recovery...για να κάνω restore χρειάζεται να κάνω wipe κάτι ή έτσι με τη μία γίνεται; Τώρα φοράω CM10.1 και το backup είναι από 4,3 stock...θα επαναφέρει και τον kernel ή πρέπει να τον φλασάρω;
Nexus 7 2013 32GB: Stock 6.0.1
Link to comment
Share on other sites

Μην σας αγχωνουν τα Ampere, η τάση ειναι σημαντικο να ειναι σωστή.

 

Το κινητό θα πάρει οσο ρευμα θέλει στην περίπτωση που τα Α είναι πολλά.

 

Στην περίπτωση που είναι λίγα απλα θα καθυστερήσει η φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Είχα πάρει backup στο recovery...για να κάνω restore χρειάζεται να κάνω wipe κάτι ή έτσι με τη μία γίνεται; Τώρα φοράω CM10.1 και το backup είναι από 4,3 stock...θα επαναφέρει και τον kernel ή πρέπει να τον φλασάρω;

 

Απλά restore.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Και αν θέλω να βάλω CM10.2, ενώ είμαι σε 10.1 θέλει factory reset;

 

Ναι, αλλά για τέτοια θέματα διάβαζε στο αντίστοιχο thread στο XDA που λέει αναλυτικά σε κάθε rom τι χρειάζεται να κάνεις.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αλλά για τέτοια θέματα διάβαζε στο αντίστοιχο thread στο XDA που λέει αναλυτικά σε κάθε rom τι χρειάζεται να κάνεις.

 

Γιατί θέλει factory reset αφού η παρούσα Rom έχει ίδια βάση με την αναβάθμιση;

Από όσο ξέρω χρειάζεται reset όταν πας σε τελείως διαφορετική Rom.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ανέβασε μια φωτογραφία της μπαταρίας..Να δουμε τι τρώει πιο πολύ και πόση ωρα είναι ανοιχτή η οθόνη..

 

Θα ανεβασω στην επομενη φορτιση. Αλλο ενα προβλημα που προσεξα εχτες, ηταν οτι, οταν τραβηξα μια φωτογραφια κι πηγα να την επεξεργαστω, με τα εφε τυπου intagram που εχει η lg, οταν πηγα να πατησω αποθηκευση, μου εκλεισε η εφαρμογη "Συλλογη". Και μηνυμα σφαλματος: "Δυστυχως η εφαρμογη δεν αποκρινεται".. Εχει συμβει κι σε αλλους; Ξαναπροσπαθησα αλλες 5 φορες, αλλα τιποτα δεν αλλαξε.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 4 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...