Jump to content

Google Nexus 4 (by LG)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιαυτό είπε το παιδί, "αν θες άκουσε με..." ο καθένας κρίνει όπως του αρέσει.

 

, πιο ωραίο μενού (το χω κάνει μίνιμαλ με διάφορα κτλ κτλ) , ωραίο φαίνεται... οπότε μου έκατσε όμορφα .

 

Aσχετο βεβαια,ποιον launcher εχεις?Τον buzz?

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εντάξει είπαμε ότι είναι χάλια η μπαταρία...

Btw, η 4.3 έχει βελτιώσει την αυτονομία του? Παίδες, έχει βγάλει κάποιος ασφαλή συμπεράσματα?

"And more, much more than this, I did it my way...", είπε ο θείος Φρανκ!
Link to comment
Share on other sites

Προβλημα με εικονιδιο play store στο μενου.

Παιδια σημερα πηρα τη συσκευη απο media markt και μου ηρθε αναβαθμιση στη 4,3.

 

Παρ ολα αυτα οταν πατω το κεντρικο πληκτρο του μενου για τη προσβαση στο μενου, ενω η καρτελα εφαρμογες και γραφικα στοιχεια λειτουργουν κανονικα, το εικονιδιο του play store πανω δεξια, οταν παταω δεν ανταποκρινεται και δεν μπαινει στην εφαρμογη. Στην ουσια ειναι σαν να μην υπαρχει. Το εικονιδιο καθ αυτο λειτουργει κανονικα βεβαια. οταν το συρω στην αρχικη οθονη ή στο μενου. Υπαρχουν κι αλλοι με αυτο το θεματακι; Ειναι θεμα της 4.3?

 

Λετε να ξανακανω ενα factory reset?

Link to comment
Share on other sites

Προβλημα με εικονιδιο play store στο μενου.

Παιδια σημερα πηρα τη συσκευη απο media markt και μου ηρθε αναβαθμιση στη 4,3.

 

Παρ ολα αυτα οταν πατω το κεντρικο πληκτρο του μενου για τη προσβαση στο μενου, ενω η καρτελα εφαρμογες και γραφικα στοιχεια λειτουργουν κανονικα, το εικονιδιο του play store πανω δεξια, οταν παταω δεν ανταποκρινεται και δεν μπαινει στην εφαρμογη. Στην ουσια ειναι σαν να μην υπαρχει. Το εικονιδιο καθ αυτο λειτουργει κανονικα βεβαια. οταν το συρω στην αρχικη οθονη ή στο μενου. Υπαρχουν κι αλλοι με αυτο το θεματακι; Ειναι θεμα της 4.3?

 

Λετε να ξανακανω ενα factory reset?

 

Όχι, δεν είναι θέμα της 4.3. Αφού μόλις το πήρες κάνε ένα factory reset, δε χάνεις τίποτα. Αν παραμείνει το πρόβλημα μάλλον θα χρειαστεί να περάσεις την 4.3 από την αρχή μέσω ενός toolkit ή με αυτόν τον πολύ καλό οδηγό http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=366717

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν είναι θέμα της 4.3. Αφού μόλις το πήρες κάνε ένα factory reset, δε χάνεις τίποτα. Αν παραμείνει το πρόβλημα μάλλον θα χρειαστεί να περάσεις την 4.3 από την αρχή μέσω ενός toolkit ή με αυτόν τον πολύ καλό οδηγό http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=366717

 

 

Εκανα μολις τη περασα... Να παρει αντε παλι απο την αρχη...

Link to comment
Share on other sites

Αν θες άκουσε με, πάρε το iPhone.

Έχω iphone 5 :p:p

Απλά το έχω ψιλοβαρεθει ......

Το έχω απο day 1 ,αλλα κατα την διάρκεια περίπου 2 μηνών είχα και το i9305 ....

Το βαρέθηκα λιγο και το πουλησα ....

Μου χει κολλήσει άσχημα το nexus και το μονο που με ενδιαφέρει ειναι η αυτονομία του ....

Για τα υπόλοιπα (software -hardware) ξερω ,για την μπαταρία του ενδιαφερομαι .

Δεν θέλω να κρατάει αιώνες ,ούτε ζητάω τρέλα πράγματα απο μια οθονη 4.7 απλά θέλω να ξερω απο κάποιον που ειχε και τις 2 συσκευές ,συγκριτικά πως πανε με την ίδια πανω κάτω χρήση .

:)

Link to comment
Share on other sites

Έχω iphone 5 :p:p

Απλά το έχω ψιλοβαρεθει ......

Το έχω απο day 1 ,αλλα κατα την διάρκεια περίπου 2 μηνών είχα και το i9305 ....

Το βαρέθηκα λιγο και το πουλησα ....

Μου χει κολλήσει άσχημα το nexus και το μονο που με ενδιαφέρει ειναι η αυτονομία του ....

Για τα υπόλοιπα (software -hardware) ξερω ,για την μπαταρία του ενδιαφερομαι .

Δεν θέλω να κρατάει αιώνες ,ούτε ζητάω τρέλα πράγματα απο μια οθονη 4.7 απλά θέλω να ξερω απο κάποιον που ειχε και τις 2 συσκευές ,συγκριτικά πως πανε με την ίδια πανω κάτω χρήση .

:)

 

Συνάδελφος εδώ. Είχα ολα τα iPhone απο το 3gs. Το i5 το βαρέθηκα στο 3μηνο και βρέθηκα με n4. Υπάρχει όντως διαφορά στη μπαταρία αλλά μικρή. Με δική μου νορμάλ χρήση κ τα 2 μια μέρα αντέχουν. Τη διαφορά κάνει το ανοιχτό 3g. Το i5 αντέχει περισσότερο

Link to comment
Share on other sites

Εκανα μολις τη περασα... Να παρει αντε παλι απο την αρχη...

 

Μου το ειχε κανει κι εμενα μετα απο το factory reset αλλα μετα απο ενα reboot δουλευε κανονικα

Samsung Galaxy S20 FE 5G:)

 

«Οι πιο σκοτεινές γωνιές στην Κόλαση είναι φυλαγμένες για εκείνους που διατηρούν την ουδετερότητά τους σε εποχές ηθικής κρισης». - Dante Alighieri

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφος εδώ. Είχα ολα τα iPhone απο το 3gs. Το i5 το βαρέθηκα στο 3μηνο και βρέθηκα με n4. Υπάρχει όντως διαφορά στη μπαταρία αλλά μικρή. Με δική μου νορμάλ χρήση κ τα 2 μια μέρα αντέχουν. Τη διαφορά κάνει το ανοιχτό 3g. Το i5 αντέχει περισσότερο

Συναδελφε με καλυψες απόλυτα .

Σε ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

Btw, η 4.3 έχει βελτιώσει την αυτονομία του? Παίδες, έχει βγάλει κάποιος ασφαλή συμπεράσματα?

 

Υπάρχει όντως διαφορά στη μπαταρία αλλά μικρή. Με δική μου νορμάλ χρήση... Τη διαφορά κάνει το ανοιχτό 3g

Nορμάλ, λέγοντας? Wi-fi, data, sync είναι ανοικτά? Πέρα από κλήσεις/μηνύματα, τί άλλο? :help:

"And more, much more than this, I did it my way...", είπε ο θείος Φρανκ!
Link to comment
Share on other sites

Μου το ειχε κανει κι εμενα μετα απο το factory reset αλλα μετα απο ενα reboot δουλευε κανονικα

 

Ξανα εκανα factory reset, και τωρα οκ... Ευτυχως δουλευει κανονικα!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω IPhone, αλλά από όσο γνωρίζω έχει χειρότερη αυτονομία το Nexus.

 

απο που το συμπερενεις?

http://img.tapatalk.com/d/13/09/05/3erene5e.jpg

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κανείς δεν δίνει μια λύση επαυτου..

το nexus μου το έχω 1 μήνα τη 2η μέρα κατέβασα το root kit πέρασα όλους τους οδηγούς το ξεκλείδωσα το έκανα root και πέρασα revovery όλα καλά.. δέν το ξανασυνδεσα στον PC έως έχθες. το κινητό τώρα είναι σε slim ROM με stock και custom kernel τα δοκιμασα όλα δεν το αναγνωρίζει σαν συσκευή αποθήκευσης με τίποτα σαν φωτογραφική μηχανή το (βλέπει) αμέσως οι οδηγοί είναι όλοι οκ τους ξαναπέρασα βέβαια πολλές φορές. και στη stock γύρισα τίποτα..το εμφανίζει κάτω στη Μπαρά του PC σαν συσκευή δεν το έχει μέσα (στον υπολογιστή μου) σας παρακαλώ μην μου υποδειξετε τους γνωστούς τρόπους είναι δοκιμασμένοι όλοι

 

(stock 4.2.2...ROM slim bean 4.3)

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κανείς δεν δίνει μια λύση επαυτου..

το nexus μου το έχω 1 μήνα τη 2η μέρα κατέβασα το root kit πέρασα όλους τους οδηγούς το ξεκλείδωσα το έκανα root και πέρασα revovery όλα καλά.. δέν το ξανασυνδεσα στον PC έως έχθες. το κινητό τώρα είναι σε slim ROM με stock και custom kernel τα δοκιμασα όλα δεν το αναγνωρίζει σαν συσκευή αποθήκευσης με τίποτα σαν φωτογραφική μηχανή το (βλέπει) αμέσως οι οδηγοί είναι όλοι οκ τους ξαναπέρασα βέβαια πολλές φορές. και στη stock γύρισα τίποτα..το εμφανίζει κάτω στη Μπαρά του PC σαν συσκευή δεν το έχει μέσα (στον υπολογιστή μου) σας παρακαλώ μην μου υποδειξετε τους γνωστούς τρόπους είναι δοκιμασμένοι όλοι

 

(stock 4.2.2...ROM slim bean 4.3)

 

Τι Windows έχεις; στον device manager τι σου δείχνει;

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

windows ναι στον device Google nexus adb interface

στη κάτω μπάρα δείχνει οτι συνδέθηκε συσκευή στο my computer δεν δείχνει τίποτα σαν φωτογραφική δουλευει

Link to comment
Share on other sites

windows ναι στον device Google nexus adb interface

στη κάτω μπάρα δείχνει οτι συνδέθηκε συσκευή στο my computer δεν δείχνει τίποτα σαν φωτογραφική δουλευει

 

Κάνε δεξί κλικ επάνω στο Google Nexus adb interface και απεγκατάσταση driver και software του driver.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

?????

Προδότη!!!

 

 

 

 

 

 

 

Εντάξει είπαμε ότι είναι χάλια η μπαταρία, αλλά όχι και iphone.Κάναμε αμάν να ησυχάσουμε από τα itunes κτλ.

 

Καμία σχέση!

Δεν νομίζω πως θα έρθει η ώρα που θα πάρω νέα συσκευή και δεν θα είναι nexus. Όχι απλά android, αλλά nexus!

Οι συσκευές nexus έχουν εντελώς διαφορετική φιλοσοφία από όλες τις άλλες συσκευές. Είχα το HD 2 και από όταν πέρασα android είχα πάντα rom nexus. Δεν μπορούσε να γίνει και διαφορετικά. Μετά πήρα το note 2. Τούμπανο τηλέφωνο με μπαταρία... αυτοκινήτου, κι όμως, δεν άντεχα ούτε να κατεβάζω την notification bar. Το "σκότωσα" γιά το nexus 4 και ησύχασα.

Οπότε όταν ακούω τέτοιο ερώτημα, nexus ή... είναι σίγουρο πως αυτός που ρωτάει κάτι δεν έχει καταλάβει σε σχέση με το τι είναι pure android Google συσκευή με τις δυνατότητες που έχει για παραμετροποίηση και ευκολία πειράγματος, δοκιμών και σχεδόν αδύνατο να το μπρικάρεις.

Είναι σαν να ακούω ερώτημα, να πάρω αυτοκίνητο ή μηχανή; Η απάντηση είναι πάρε αυτοκίνητο.

Link to comment
Share on other sites

το έχω κανει αυτό πολλές φορες..τιποτα

 

Μηπως ο kernel που εχεις εχει λειτουργεια usb fast charge?Αν ναι απενεργοποιησε το και ξαναδοκιμασε.Και ξετικαρε το usb debugging.

Link to comment
Share on other sites

να σαι καλά Κώστα δοκιμασία ολους σχεδον τους kernels τα κάνα αυτά που ειπες μέχρι και σε stock γυρισα τα ίδια σαν φωτο όλα οκ σαν mtp δεν υπάρχει στο o υπολογιστής μου
Link to comment
Share on other sites

να σαι καλά Κώστα δοκιμασία ολους σχεδον τους kernels τα κάνα αυτά που ειπες μέχρι και σε stock γυρισα τα ίδια σαν φωτο όλα οκ σαν mtp δεν υπάρχει στο o υπολογιστής μου

 

Το έχω πάθει αρκετές φορές αυτό. Με επιμονή, από τον devise manager στο pc, δεξί κλικ properties κλπ απεγκατάσταση του driver. Λέω επιμονή και υπομονή γιατί θέλει κάποιες προσπάθειες μέχρι να πιάσει και να ξαναεγκαταστήσει τους drivers, ώστε τελικά να δει το τηλέφωνο σωστά.

Και κάνα reboot ε;

Link to comment
Share on other sites

Οι ενδείξεις με το -95 και το 3 τι είναι; Φοράς custom;

 

-95 το σήμα μου και 3% μπαταρια. φοραω cyanomod 10.2 nightly

Link to comment
Share on other sites

Το έχω πάθει αρκετές φορές αυτό. Με επιμονή, από τον devise manager στο pc, δεξί κλικ properties κλπ απεγκατάσταση του driver. Λέω επιμονή και υπομονή γιατί θέλει κάποιες προσπάθειες μέχρι να πιάσει και να ξαναεγκαταστήσει τους drivers, ώστε τελικά να δει το τηλέφωνο σωστά.

Και κάνα reboot ε;

 

ευχαριστώ το πρόβλημα είναι ότι τα xp δεν αναγνωρίζουν το mtp πηγα σε νετ με windows 7 και ήταν οκ..

Link to comment
Share on other sites

θέλω να ευχαριστήσω και πάλυ τον gialakias που χωρίς την βοήθεια του δεν ξέρω το θα κάνα.. Γιάννη με το λινκ που μου έστειλες το εκανα σε 2 λεπτά μια εντολή έλειπε.. και πάλυ ευχαριστώ..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 4 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...