Jump to content

Google Nexus 4 (by LG)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το παρηγγειλα απο το πουλοφωνο και οταν μου τηλεφωνησαν για την επιβεβαιωση της παραγγελιας μου ανεφεραν πως ναι μεν εχει ελληνικο μενου αλλά δεν εχει ελληνικη γραμματοσειρα (το γραφει και στο site).

Δεν εδωσα σημασια η αληθεια ειναι εκεινη την ωρα, σκεφτηκα οτι λογω "ασχετοσυνης" εχουν μπερδευτει καπου. Αλλωστε android ειναι και μαλιστα pure, αφου εχει ελληνικο μενου θα εχει και γραμματοσειρα. Αν δεν εχει παλι μικρο το κακο αλλά το θεμα ειναι πως γινεται να μην εχει? Δεν ειναι περιεργο κατι τετοιο? Εξακολουθω να πιστευω οτι μαλλον καπου μπερδευτηκαν και η συσκευη θα ειναι μια χαρα αλλά ειπα να σας ρωτησω για να μου φυγει η οποια ανησυχια. Με διαβεβαιωσαν επισης οτι ειναι ευρωπαϊκης εισαγωγης η συσκευη.

 

παντως στο birdphone γραφει οτι εχει ελληνικα :lol: ουτε αυτοι ξερουν τι πουλανε/? στα χαρακτηριστικα

επισης ειδα οτι το εχει και στο ασπρο του,που ομως δεν το εχω δει ποτε απο κοντα και δεν ξερω πως ειναι.εσυ ποιο πηρες?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παντως στο birdphone γραφει οτι εχει ελληνικα :lol: ουτε αυτοι ξερουν τι πουλανε/? στα χαρακτηριστικα

επισης ειδα οτι το εχει και στο ασπρο του,που ομως δεν το εχω δει ποτε απο κοντα και δεν ξερω πως ειναι.εσυ ποιο πηρες?

 

Tωρα ξανακοιταξα και εμεινα μ@λκας :blink: Δεν ειμαι τρελος, πριν εγραφε ελληνικο μενου και στη γραμματοσειρα οχι, αλλωστε μου το ανεφερε και η κοπελα οταν τηλεφωνησε. Λετε να μας διαβαζουν και να το διορθωσαν? :shifty:

 

Το ασπρο πηρα αν και δεν το εχω δει απο κοντα. Το μαυρο το ειχα δει στα public. Προσωπικα με κερδισαν κατι φωτογραφιες του λευκου απο το πλαϊ που μου αρεσει αυτη η διχρωμια μαυρο - ασπρο. Φυσικα ειδα και πολλα βιντεακια στο youtube με το ασπρο πριν αποφασισω.

Link to comment
Share on other sites

Σωστά, δεν έχει σημασία η προέλευση, το Android από 2.2 και άνω αν δεν κάνω λάθος έχει ελληνικά, δεν χρειάζεται να το ψάχνετε τόσο πολύ. Αγοράστε με τη χαμηλότερη τιμή και τίποτα άλλο δεν έχει να φοβηθείτε.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Η παραγγελια εγινε και σε λιγες μερες θα ειμαι μαζι σας!Απο Αγγλια.Ηταν αδυνατο να αντισταθω σε τετοια τιμη!Ηθελα το ασπρο βεβαια αλλα αντε βρε στο.Καλο σας βρηκα.
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω αν ξερει καποιος στο κουτι στην χωρα προελευσης στα αρχικα γραφει SEA μηπως γνωριζει κανεις απο ποια χωρα προερχεται γιατι εγω δεν εβγαλα ακρη ουτε με το καταστημα κανουν πως δεν γνωριζουν αλλα ουτε και εγω που εψαξα στο ιντερνετ δρν βρηκα ακρη
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω αν ξερει καποιος στο κουτι στην χωρα προελευσης στα αρχικα γραφει SEA μηπως γνωριζει κανεις απο ποια χωρα προερχεται γιατι εγω δεν εβγαλα ακρη ουτε με το καταστημα κανουν πως δεν γνωριζουν αλλα ουτε και εγω που εψαξα στο ιντερνετ δρν βρηκα ακρη

 

Καλησπερα παιδια.Μολις χθες πηρα το nexus 4.Απο eshop.το κινητο απλα πεταει δεν λαγκαρει πουθενα,Εγινε και το update σε 4.3.Εννοειται πως εχει Ελληνικα(και μενου και πληκτρολογιο) αν και στην περιγραφη εγραφε οτι εχει Αγγλικα.Επισης το κουτι απο εξω γραφει οτι ειναι εισαγωμενο απο Πολωνια.!Αυτα απο εμενα.!ΑΠΛΑ ΤΕΛΕΙΟ!

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω αν ξερει καποιος στο κουτι στην χωρα προελευσης στα αρχικα γραφει SEA μηπως γνωριζει κανεις απο ποια χωρα προερχεται γιατι εγω δεν εβγαλα ακρη ουτε με το καταστημα κανουν πως δεν γνωριζουν αλλα ουτε και εγω που εψαξα στο ιντερνετ δρν βρηκα ακρη

 

Σιγκαπούρη είναι φίλε..

Link to comment
Share on other sites

κατι μου ελεγε και εμενα οτι ηταν απο εκει αλλα δεν ημουν σιγουρος.και μας πουλαει παραμυθια το καταστημα που το πηρα οτι ειναι απο ευρωπη.τωρα με την εγγυηση τι γινεται ισχυει στην ελλαδα.
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

κατι μου ελεγε και εμενα οτι ηταν απο εκει αλλα δεν ημουν σιγουρος.και μας πουλαει παραμυθια το καταστημα που το πηρα οτι ειναι απο ευρωπη.τωρα με την εγγυηση τι γινεται ισχυει στην ελλαδα.

 

Ισχυει δεν εχεις θέμα,σε περιπτωση αντικατάστασης πρεπει να πίεσεις λίγο..Σε παρακαλώ στείλε μου σε πμ το μαγαζί..

Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορει να μου πει καποιο παιδι, με αντικειμενικοτητα, αν το το νεξους εχει καλυτερο ή ισοδυναμο wifi απο το S3, για καποιον που εκανε τη μεταβαση αυτη. Ρωταω γιατι ισχυροτερο σημα στο wifi απο το S3 δεν εχω ξαναδει αλλα δεν εχω παιξει ποτε με το 4ρι
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορει να μου πει καποιο παιδι, με αντικειμενικοτητα, αν το το νεξους εχει καλυτερο ή ισοδυναμο wifi απο το S3, για καποιον που εκανε τη μεταβαση αυτη. Ρωταω γιατι ισχυροτερο σημα στο wifi απο το S3 δεν εχω ξαναδει αλλα δεν εχω παιξει ποτε με το 4ρι

 

Δεν υπάρχει αντικειμενική απάντηση. Το μόνο σίγουρο είναι ότι δουλεύει μια χαρά και δεν έχει πρόβλημα.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

4.3 έχω όπως ολοι φανταζομαι...Δεν υπάρχει αλλος που να του συμβαινει το εξης παραδοξο?

 

Κι εμένα το κάνει, και δεν το βρίσκω παράδοξο, αλλά βολικό.

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάποιος τροπος ώστε να μπλοκαρω τις διαφημισεις απο το chrome γιατί λόγω των ads καθυστερεί στο να ανοίγει τις σελίδες.χωρίς root γίνεται;
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάποιος τροπος ώστε να μπλοκαρω τις διαφημισεις απο το chrome γιατί λόγω των ads καθυστερεί στο να ανοίγει τις σελίδες.χωρίς root γίνεται;

 

Χωρις root το ξεχνας γιατι ολα τα apps τυπου adfree πρεπει να γραψουν στο /system για να μπλοκαρουν διαφημισεις.Απο την αλλη ομως γιατι Nexus χωρις root?Ειναι σαν το καρπουζι χωρις φετα.Ημιτελης απολαυση :lol:

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω οτι Ειναι σαν το καρπουζι χωρις φετα.Ημιτελης απολαυση αλλα αν δεν ξερεις απο root οπως εγω που ειμαι ασχετος και κανεις καμια βλακεια και σβησεις κανενα αρχειο του συστηματος μετα αντε γεια.τωρα θα μου πεις διαβασε δες μαθε μαθαινεις αρκετα για το root αλλα καλυτερα αστο μερικους τους καλυπτει και ετσι οπως ειναι.παντως αν γνωριζα αρκετα πραματα θα προχωρουσα σε root ναι αξιζει και πολυ μαλιστα σε αυτην την συσκευη....
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

συμφωνω οτι Ειναι σαν το καρπουζι χωρις φετα.Ημιτελης απολαυση αλλα αν δεν ξερεις απο root οπως εγω που ειμαι ασχετος και κανεις καμια βλακεια και σβησεις κανενα αρχειο του συστηματος μετα αντε γεια.τωρα θα μου πεις διαβασε δες μαθε μαθαινεις αρκετα για το root αλλα καλυτερα αστο μερικους τους καλυπτει και ετσι οπως ειναι.παντως αν γνωριζα αρκετα πραματα θα προχωρουσα σε root ναι αξιζει και πολυ μαλιστα σε αυτην την συσκευη....

 

Είναι το πιο ευκολο πράγμα.υπάρχει οδηγός εδώ στα ελληνικά και θα το κάνεις σε 5 λεπτα.είναι γελοίο

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Είναι το πιο ευκολο πράγμα.υπάρχει οδηγός εδώ στα ελληνικά και θα το κάνεις σε 5 λεπτα.είναι γελοίο

 

Το να κανεις Ρουτ είναι πλεον ευκολο και για εμας τους "άσχετους", όπως και να αφαιρεσεις τις διαφημίσεις.τι άλλο όμως θα μπορούσε κάποιος σαν εμας να κανει με σχετική ευκολια για να εκμεταλεύτει την ρουταρισμενη συσκευή του;

Link to comment
Share on other sites

Το να κανεις Ρουτ είναι πλεον ευκολο και για εμας τους "άσχετους", όπως και να αφαιρεσεις τις διαφημίσεις.τι άλλο όμως θα μπορούσε κάποιος σαν εμας να κανει με σχετική ευκολια για να εκμεταλεύτει την ρουταρισμενη συσκευή του;

 

Πρεπει να διαβάσεις το θέμα με το τι σημαίνει Ρουτ κ τι μπορείς να κανεις.τα πιο σημαντικά επιγραμματικά είναι να αλλαξεις κερνελ κ Ρομ.είναι κ άλλα πολλά αλλά πρεπει να τα διαβάσεις

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

ενταξει ειναι οντως ευκολο το μετα τι γινεται εδω ειναι που δεν το αποφασιζω να κανω root αν δεν ξερεις απο αυτα ειναι αχρηστο να ρουταρεις την συσκευη αν δεν ξερεις τι να κανεις.
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να διαβάσεις το θέμα με το τι σημαίνει Ρουτ κ τι μπορείς να κανεις.τα πιο σημαντικά επιγραμματικά είναι να αλλαξεις κερνελ κ Ρομ.είναι κ άλλα πολλά αλλά πρεπει να τα διαβάσεις

 

Μιά μικρή διευκρίνηση,

Για να βάλεις κέρνελ ή custom rom δεν χρειάζεται root παρά μόνο custom recovery. Για να ρυθμίσεις όμως τον κέρνελ κατά τις ανάγκες σου, θέλει root.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω ειμαι στη διαδικασια διαβασματος τωρα γιατι αυριο περιμενω να μου ερθει το nexus. Απο τη τελευταια φορα που ειχα android και του περνουσα custom roms κτλ (αναγκαστικα γιατι ηταν χαλια το galaxy ace) εχουν αλλαξει αρκετα πραγματα βλεπω. Παντως το ρουτ το θεωρω απαραιτητο, για custom roms βλεπουμε στη πορεια.
Link to comment
Share on other sites

Κι εγω ειμαι στη διαδικασια διαβασματος τωρα γιατι αυριο περιμενω να μου ερθει το nexus. Απο τη τελευταια φορα που ειχα android και του περνουσα custom roms κτλ (αναγκαστικα γιατι ηταν χαλια το galaxy ace) εχουν αλλαξει αρκετα πραγματα βλεπω. Παντως το ρουτ το θεωρω απαραιτητο, για custom roms βλεπουμε στη πορεια.

 

Δούλεψε το κινητό όπως είναι στοκ και θα δεις ότι δεν έχει κανένα πρόβλημα στη λειτουργία του. Πραγματικά η σταθερότητα του είναι υποδειγματική. Έχουν αλλάξει πάρα πολύ τα πράγματα στο android μετά από αυτό το κινητό. Το galaxy nexus έδειξε το δρόμο και το n4 είναι το ώριμο τηλέφωνο. Δεν υπάρχουν πια restart, force closes κλπ. Αν θες παραμετροποίηση πας σε custom rom. Αλλαγή kernel είναι το πιο επιφοβο πάντως. Αν θες την απόλυτη σταθερότητα και να μη σε κρεμάσει ποτέ το κινητό, στοκ.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά εφόσων πηρατε nexus δεν γίνεται να μη το σκαλισετε αποκλειστικά γιαυτη τη δουλειά είναι φτιαγμένο έχω αλλά 3 android xperia Samsung.. όλα τέρμα φτιαγμένα όταν άρχισα να φτιάχνω το nexus έπαθα τα δέχεται όλα τόσο ωραία τόσο απρόβληματιστα που ενώ έχω δει και πειράξει τα πάντα σε άλλα το nexus είναι σαν να σου λέει βαζε..βαζε κερνελς ρομς.. είναι άλλη φάση τηλέφωνο..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 4 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...