Jump to content

Google Nexus 4 (by LG)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα αναφερει πιο πισω.Μη γραφουμε τα ιδια.Γυρνα μια 2 σελιδες.Για μενα να αλλαξει κερνελ ;)

 

Δεν ξέρω αν δε βρίσκω το ποστ, αλλά μιλάω πολύ και στέλνω πολλά sms δεν μου λέει κάτι. Ας πούμε έχω παρατηρήσει ότι στις κλήσεις δεν τρώει μπαταρία γενικά το κινητό, αλλά αν μιλάει συνέχεια ε τότε λογικό είναι να έχει μικρότερο χρόνο οθόνης απ' οτι άλλους, αφού είναι σβηστή η οθόνη.

 

Πριν βάλει κερνελ, ας στείλει ένα screenshot με τη μπαταρία να δούμε τι παίζει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν ξέρω αν δε βρίσκω το ποστ, αλλά μιλάω πολύ και στέλνω πολλά sms δεν μου λέει κάτι. Ας πούμε έχω παρατηρήσει ότι στις κλήσεις δεν τρώει μπαταρία γενικά το κινητό, αλλά αν μιλάει συνέχεια ε τότε λογικό είναι να έχει μικρότερο χρόνο οθόνης απ' οτι άλλους, αφού είναι σβηστή η οθόνη.

 

Πριν βάλει κερνελ, ας στείλει ένα screenshot με τη μπαταρία να δούμε τι παίζει.

 

Πάντως δεν κρατάει μονο 2 ώρες μονο κλήσεις.κάποιο app τρώει σίγουρα .ναι να ανεβάσει να δουμε κ μεις..

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Και να σου δουλεψει με το avast, δεν δουλευει καλα αφου επρεπε να σου ειναι οκ χωρις αυτο.

Στειλτο για επισκευη.

Πριν το κανεις κανε hard reset και δες μπας και.

 

Λίγο δύσκολο για επισκευή. Είμαι Γερμανία η απόδειξη είναι Ελλάδα.. Θα δω πως πάει αυτές της μέρες. Το hard reset ως γίνεται στο κινητό μας; γυρνάει σε εργοστασιακές ριθμισεις και σβηνωνται όλα;

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Λίγο δύσκολο για επισκευή. Είμαι Γερμανία η απόδειξη είναι Ελλάδα.. Θα δω πως πάει αυτές της μέρες. Το hard reset ως γίνεται στο κινητό μας; γυρνάει σε εργοστασιακές ριθμισεις και σβηνωνται όλα;

Eγώ είχα κάνει το αντίθετο.Είχα την απόδειξη Γερμανία και την έστειλα με φαξ στα γραφεία(της σαμσουνγκ) και ήταν όλα κομπλέ.Αν γίνεται κάποιος να σου στείλει την απόδειξη με φαξ δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Λίγο δύσκολο για επισκευή. Είμαι Γερμανία η απόδειξη είναι Ελλάδα.. Θα δω πως πάει αυτές της μέρες. Το hard reset ως γίνεται στο κινητό μας; γυρνάει σε εργοστασιακές ριθμισεις και σβηνωνται όλα;

 

Δεν σε ενδιαφερει η αποδειξη, απλα στειλτο.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε εάν τα αγορασμένα από Ελλάδα (π.χ. μέσω του γνωστού παρόχου) λειτουργούν σωστά όμως;

Θα μπορούσε να μας πει κάποιος που έχει τέτοιο;

Π.χ. καλέστε το 2100000 να δείτε εάν βγάζει ένδιεξη "ΜΗ ΕΓΚΥΡΟΣ ΑΡΙΘΜΟΣ" ή απλά "Η ΚΛΗΣΗ ΤΕΡΜΑΤΙΣΤΗΚΕ".

 

Το δικο μου αγορασμένο από Ελλάδα και όταν καλώ στον παραπανω αριθμο μου λέει "ο αριθμός που καλείται δεν χρησιμοποιείται.

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε κανένα νεο σχετικα με το buzzing του ακουστικού? Κάποιος που να το πήγε για service και να διορθώθηκε το πρόβλημα?

Υ.γ.: η ποιότητα των κλήσεων με χρηση bluetooth πέφτει πολύ άσχημα. Ακούγονται κάτι χρατς χρουτς. Συμβαίνει και σε αλλους αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου αγορασμένο από Ελλάδα και όταν καλώ στον παραπανω αριθμο μου λέει "ο αριθμός που καλείται δεν χρησιμοποιείται.

 

Το δικο μου ειναι αγορασμενο απο Αγγλια και λεει το ιδιο.

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε κανένα νεο σχετικα με το buzzing του ακουστικού? Κάποιος που να το πήγε για service και να διορθώθηκε το πρόβλημα?

Υ.γ.: η ποιότητα των κλήσεων με χρηση bluetooth πέφτει πολύ άσχημα. Ακούγονται κάτι χρατς χρουτς. Συμβαίνει και σε αλλους αυτό?

 

Σχετικά με το bluetooth: Έχω το κινητό περίπου 20 μέρες και μόνιμα συνδεδεμένο με bluetooth. Πρόβλημα στις κλήσεις είχα μια μόνο φορά, που ακούγονταν αμυδρά κάτι θόρυβοι, αλλά δεν είχα θέμα καμία άλλη φορά. Είμαι με stock rom - kernel.

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε κανένα νεο σχετικα με το buzzing του ακουστικού? Κάποιος που να το πήγε για service και να διορθώθηκε το πρόβλημα?

Υ.γ.: η ποιότητα των κλήσεων με χρηση bluetooth πέφτει πολύ άσχημα. Ακούγονται κάτι χρατς χρουτς. Συμβαίνει και σε αλλους αυτό?

 

Νομίζω κάποιες φορές μου έχει γίνει

Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου αγορασμένο από Ελλάδα και όταν καλώ στον παραπανω αριθμο μου λέει "ο αριθμός που καλείται δεν χρησιμοποιείται.

Το δικο μου ειναι αγορασμενο απο Αγγλια και λεει το ιδιο.

Όπως είπα και πριν, τα ηχητικά μηνύματα αυτά δεν προέρχονται από τη συσκευή αλλά από τον πάροχο (μάλλον το δικό σας). Υποθέτω ότι κάποιοι πάροχοι φιλτράρουν τέτοιες κλήσεις, ο δικός μου (ο κόκκινος) όχι. Αν θέλετε να δείτε τη διαφορά, καλέστε τα ίδια νούμερα κι από τηλέφωνο άλλου παρόχου.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/petros_pf/15778/181976/0/Petran.gif

Nokia Series 60 forum moderator (Ret.)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος οδηγός ή κάποιο μήνυμα σχετικά με ρυθμίσεις για εξοικονόμηση μπαταρίας στο nexus μας πέρα απο τις γνωστές για χαμηλό χρόνο στην απενεργοποίηση της οθόνης?
Link to comment
Share on other sites

30 λεπτά ομιλία με handsfree Bluetooth κατανάλωση μπαταρίας 3%. Νορμάλ; μπορεί όταν κάνεις web search να την τρώει αλλά σε ομιλία τα πάει καλά.
Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

30 λεπτά ομιλία με handsfree Bluetooth κατανάλωση μπαταρίας 3%. Νορμάλ; μπορεί όταν κάνεις web search να την τρώει αλλά σε ομιλία τα πάει καλά.

 

Στην ομιλία τα πάει περήφανα το κινητό σε θέμα μπαταρίας φαίνεται και από το τεστ στο gsmarena.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να κάνω μία ερώτηση;;;;σήμερα έπιασα ένα μηλοτηλεφωνο όπου είδα το gmail και to Google now...φοβερό ui!!!!με αρκετά εφέ...Και ρωτάω:εκεί στην Google είναι είναι ηλίθιοι;;;;Γιατί δεν τα κάνουν πρώτα στα Android;Μήπως περιμένανε από την Apple να έκανε το ίδιο Ποτέ;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να κάνω μία ερώτηση;;;;σήμερα έπιασα ένα μηλοτηλεφωνο όπου είδα το gmail και to Google now...φοβερό ui!!!!με αρκετά εφέ...Και ρωτάω:εκεί στην Google είναι είναι ηλίθιοι;;;;Γιατί δεν τα κάνουν πρώτα στα Android;Μήπως περιμένανε από την Apple να έκανε το ίδιο Ποτέ;

 

Κάνει testing μπας και υπάρχει κάνα bug :-P

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να κάνω μία ερώτηση;;;;σήμερα έπιασα ένα μηλοτηλεφωνο όπου είδα το gmail και to Google now...φοβερό ui!!!!με αρκετά εφέ...Και ρωτάω:εκεί στην Google είναι είναι ηλίθιοι;;;;Γιατί δεν τα κάνουν πρώτα στα Android;Μήπως περιμένανε από την Apple να έκανε το ίδιο Ποτέ;

 

Όντως είναι λίγο παράξενο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ο φορτιστής που έχουμε είναι στα 1.2Α αν θυμάμαι καλά αν χρησιμοποιήσω τις apple που είναι στα 2.3Α

θα φόρτωση πιο γρήγορα αλλά θα έχω πρόβλημα στην μπαταρία την επηρεάζει ;

Digital-Doctor.blogspot.gr
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 4 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...