Jump to content

Google Nexus 4 (by LG)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τους χαρτες +το currents απο που τα απενεργοποιω?Παω εφαρμογες-ολα αλλα δεν τα βρισκω

 

Δεν γινεται ,δες προσεκτικα.Εκει που πας ειναι

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Kai ομως δεν τα βρισκω.Παιζει ρολο η ρομ?Εχω carbon με franco kernel.

Δεν τα ειχα εγκατεστημενα,γι'αυτο δεν τα εβρισκα.Οποτε δεν τα βαζω,δεν χρειαζοντε για κατι σημαντικο?

Edited by gfilip
Link to comment
Share on other sites

Kai ομως δεν τα βρισκω.Παιζει ρολο η ρομ?Εχω carbon με franco kernel.

Δεν τα ειχα εγκατεστημενα,γι'αυτο δεν τα εβρισκα.Οποτε δεν τα βαζω,δεν χρειαζοντε για κατι σημαντικο?

 

Μπορείς να τα κάνεις freeze μέσω titanium backup ή άλλης αντίστοιχης εφαρμογής! Εγώ τουλάχιστον αυτό κάνω

Link to comment
Share on other sites

Kai ομως δεν τα βρισκω.Παιζει ρολο η ρομ?Εχω carbon με franco kernel.

Δεν τα ειχα εγκατεστημενα,γι'αυτο δεν τα εβρισκα.Οποτε δεν τα βαζω,δεν χρειαζοντε για κατι σημαντικο?

 

Και γω με φρανκο 1,7 ειμαι αλλα τα εχω.Αφου δεν τα χεις ακομα καλυτερα.Εμενα αχρηστα μ ειναι.Σε αλλους ειναι χρηστικα

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα μια εφαρμογή antivirus το avast να δω αν θα μου ξανά κάνει κουλά το κινητό..

Για κάποιον λόγο θα υπάρχουν και τα antivirus..

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα μια εφαρμογή antivirus το avast να δω αν θα μου ξανά κάνει κουλά το κινητό..

Για κάποιον λόγο θα υπάρχουν και τα antivirus..

 

Tι σου εκανε?Εγω ποτε δεν τα συμπαθησα τα antivirus για το κινητο.Και στο pc μου τη σπανε αλλα δεν μπορεις και αλλιως..Στο κινητο ποτε δν ειχα θεμα.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Prioxxx,η 1.7 ειναι καλη?Εγω εχω την 1.6.Καπου ειχα διαβασει για προβληματα στην 1.7.Ισχυει?

 

Είχα γράψει εγώ οτι είχε αλλά την ξαναπερασα πριν 2 μέρες.τελικά δεν έχω θέμα.ίσως ήθελε δεύτερη φορά φλασαρισμα..όλα καλά!

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες οθόνη δεν έχω δει ποτέ πάντως... Και μάλλον θα διάψευσω πανηγυρικά αυτόν που έλεγε ότι με σεμα πέφτει κάθε 10λεπτα μια μονάδα μπαταρίας...
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες οθόνη δεν έχω δει ποτέ πάντως... Και μάλλον θα διάψευσω πανηγυρικά αυτόν που έλεγε ότι με σεμα πέφτει κάθε 10λεπτα μια μονάδα μπαταρίας...

 

Eιμαι συνηθως στις 4,30 ωρες και εχω υπολοιπο λιγο κατω απο 20%.Μεχρι να κλεισει πιστευω την εχω αλλη μιση ωρα σιγουρα

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

καλα ρε παιδια αλλο κινητο εχετε εσεις ;;; Θα μας τρελανεται ;;;;

 

Το πολυ 2-2,5 ωρες να δω εγω οθονη !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα μια εφαρμογή antivirus το avast να δω αν θα μου ξανά κάνει κουλά το κινητό..

Για κάποιον λόγο θα υπάρχουν και τα antivirus..

 

Για ποιο λόγο;

Για να σου τρώνε πόρους από το κινητό :-)

Αν δεν βάζεις επικίνδυνα προγράμματα και εφαρμογές δεν υπάρχει θέμα να βάλεις antivirus.

Link to comment
Share on other sites

καλα ρε παιδια αλλο κινητο εχετε εσεις ;;; Θα μας τρελανεται ;;;;

 

Το πολυ 2-2,5 ωρες να δω εγω οθονη !!!!!

 

Σου είπα τι να κάνεις. Μπορείς να ξεκινήσεις..με διάβασμα βέβαια κ οτι θες εδώ είμαστε

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

καλα ρε παιδια αλλο κινητο εχετε εσεις ;;; Θα μας τρελανεται ;;;;

 

Το πολυ 2-2,5 ωρες να δω εγω οθονη !!!!!

 

Αν χρησιμοποιείς το κινητό σου κανονικά, βαριά χρήση εννοώ, και με κακό 3G τότε είναι εκεί που λες. Εγώ έχω 3 ώρες νομίζω, δεν κοιτάζω και δεν ασχολούμαι πια με το θέμα μπαταρία, αλλά το 3G δεν κλείνει ποτέ και συνέχεια εναλλάσσεται 2G/3G, εδώ που είμαι τώρα. Δεν μπορω να διανοηθω χρήση σήμερα χωρίς ανοιχτα δεδομένα και 3G. Οτι κι αν βάλω από κερνελ αυτό δεν αλλάζει, γι αυτό οτι διαβάζετε να έχετε υπόψιν οτι ο καθένας κανει διαφορετική χρηση.

Μπορω να δω 4+ ώρες οθόνης, αλλά σε 6-7 ώρες θα έχει πέσει η μπαταρία! Όχι σε 2 μέρες.

Επίσης, άλλο να στέλνεις κανένα μήνυμα με το ταλκ και να διαβαζεις κανένα μαιλ και άλλο να κάνεις browsing την ίδια ακριβώς ώρα.

Τέλος, τα nexus ποτέ δε φημίζονται για τη μπαταρία τους.

Link to comment
Share on other sites

Tι σου εκανε?Εγω ποτε δεν τα συμπαθησα τα antivirus για το κινητο.Και στο pc μου τη σπανε αλλα δεν μπορεις και αλλιως..Στο κινητο ποτε δν ειχα θεμα.

 

Το ανεφερα και ποιο πριν θα ξαναπω τα προβλήματα που μου παρουσίασε. Όταν είχα antivirus δεν έκανε τέτοια.

1: Ξαφνικός θάνατος 2-3 φορές. Έσβησε από μόνο του και έχω το κουμπί πατημένο 10 sec για να κάνει restart.

2: παταω το κουμπί για να ξεκλειδώσει η οθόνη και η δεν θα ανάψει και με κάνει να αναρωτιέμαι αν το πατησα η θα ανάψει και θα σβήσει σε κλάσμα του δευτερολέπτου λες και το πάτησα δυο φορές.

3: Κατεβάζω την μπαρα από πάνω και δεν κατεβαίνει τελειος. Κολλάει κάπου στην μέση.

4: προβλήματα με την φορτηση του κινητού (φορτηστης από sgs2). Η θα το βάλω ενώ είναι η μπαταρία χαμηλά πχ 20% και σε 5 λεπτά θα δείξει 100% (αυτό το έκανε 2 φορές) η θα το βάλω να φορτώσει και δεν θα φωρτηζει (αυτό το έκανε 2 φορές) μπορεί να φταίει και ο φορτηστεις τον οποίο τον άλλαξα.

5: όταν μεταφέρω δεδομένα με το καλώδιο USB από τον υπολογιστή το κινητό είναι αργό και κολλάει.

Έβαλα εχθες το avast. Θα το τρεξω λίγο καιρό να δω διαφορές.

Δεν βολευει να το πάω για σέρβις.. ;)

Vw CC 1.8TSI K04.. :D
Link to comment
Share on other sites

Το ανεφερα και ποιο πριν θα ξαναπω τα προβλήματα που μου παρουσίασε. Όταν είχα antivirus δεν έκανε τέτοια.

1: Ξαφνικός θάνατος 2-3 φορές. Έσβησε από μόνο του και έχω το κουμπί πατημένο 10 sec για να κάνει restart.

2: παταω το κουμπί για να ξεκλειδώσει η οθόνη και η δεν θα ανάψει και με κάνει να αναρωτιέμαι αν το πατησα η θα ανάψει και θα σβήσει σε κλάσμα του δευτερολέπτου λες και το πάτησα δυο φορές.

3: Κατεβάζω την μπαρα από πάνω και δεν κατεβαίνει τελειος. Κολλάει κάπου στην μέση.

4: προβλήματα με την φορτηση του κινητού (φορτηστης από sgs2). Η θα το βάλω ενώ είναι η μπαταρία χαμηλά πχ 20% και σε 5 λεπτά θα δείξει 100% (αυτό το έκανε 2 φορές) η θα το βάλω να φορτώσει και δεν θα φωρτηζει (αυτό το έκανε 2 φορές) μπορεί να φταίει και ο φορτηστεις τον οποίο τον άλλαξα.

5: όταν μεταφέρω δεδομένα με το καλώδιο USB από τον υπολογιστή το κινητό είναι αργό και κολλάει.

Έβαλα εχθες το avast. Θα το τρεξω λίγο καιρό να δω διαφορές.

Δεν βολευει να το πάω για σέρβις.. ;)

Εξακολουθω να μην καταλαβαινω τη σχεση εχει το antivirus με αυτα που αναφερεις.Καπως πρεπει να το μονταρεις και να το στειλεις για σερβις οπωσδηποτε

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Αν χρησιμοποιείς το κινητό σου κανονικά, βαριά χρήση εννοώ, και με κακό 3G τότε είναι εκεί που λες. Εγώ έχω 3 ώρες νομίζω, δεν κοιτάζω και δεν ασχολούμαι πια με το θέμα μπαταρία, αλλά το 3G δεν κλείνει ποτέ και συνέχεια εναλλάσσεται 2G/3G, εδώ που είμαι τώρα. Δεν μπορω να διανοηθω χρήση σήμερα χωρίς ανοιχτα δεδομένα και 3G. Οτι κι αν βάλω από κερνελ αυτό δεν αλλάζει, γι αυτό οτι διαβάζετε να έχετε υπόψιν οτι ο καθένας κανει διαφορετική χρηση.

Μπορω να δω 4+ ώρες οθόνης, αλλά σε 6-7 ώρες θα έχει πέσει η μπαταρία! Όχι σε 2 μέρες.

Επίσης, άλλο να στέλνεις κανένα μήνυμα με το ταλκ και να διαβαζεις κανένα μαιλ και άλλο να κάνεις browsing την ίδια ακριβώς ώρα.

Τέλος, τα nexus ποτέ δε φημίζονται για τη μπαταρία τους.

 

Απο σημα 3G εχω παντα H++ οποτε δεν παιζει ρολο αυτο που λες.

Link to comment
Share on other sites

Και να σου δουλεψει με το avast, δεν δουλευει καλα αφου επρεπε να σου ειναι οκ χωρις αυτο.

Στειλτο για επισκευη.

Πριν το κανεις κανε hard reset και δες μπας και.

Link to comment
Share on other sites

Απο σημα 3G εχω παντα H++ οποτε δεν παιζει ρολο αυτο που λες.

 

Παίζει ρόλο και η ποιότητα σήματος, έχεις φουλ σήμα δηλαδή συνέχεια; πες τι χρήση κάνεις αλλιώς δεν έχει νόημα.

 

Επίσης όταν το έχεις με σβηστή οθόνη η μπαταρία συνεχίζει να πέφτει απότομα; μήπως είναι καμιά εφαρμογή που κάνει τη ζημιά. Βάλε better battery stats απο xda αν θες να δεις τι συμβαίνει.

Link to comment
Share on other sites

Παίζει ρόλο και η ποιότητα σήματος, έχεις φουλ σήμα δηλαδή συνέχεια; πες τι χρήση κάνεις αλλιώς δεν έχει νόημα.

 

Επίσης όταν το έχεις με σβηστή οθόνη η μπαταρία συνεχίζει να πέφτει απότομα; μήπως είναι καμιά εφαρμογή που κάνει τη ζημιά. Βάλε better battery stats απο xda αν θες να δεις τι συμβαίνει.

 

παντα ΦΟΥΛ σημα σου λεω εχω στη δουλεια !!! Δεν πεφτει ποτε αποτομα,μονο αν παιζεις παιχνιδια πεφτει. Στη δουλεια δεν παιζω οποτε ;;;;

 

 

Βασικα ποσες φορτισεις θελει για να δειξει πραγματικα ποσο αντεχει ;

 

Φανταζομαι 5-6 ;

Link to comment
Share on other sites

3-4 φορές. Με τι χρήση έχεις 2 ώρες οθόνη; είχες άλλο κινητό πριν με καλυτερα αποτελέσματα; και αν ναι ποιο;
Link to comment
Share on other sites

3-4 φορές. Με τι χρήση έχεις 2 ώρες οθόνη; είχες άλλο κινητό πριν με καλυτερα αποτελέσματα; και αν ναι ποιο;

 

Τα αναφερει πιο πισω.Μη γραφουμε τα ιδια.Γυρνα μια 2 σελιδες.Για μενα να αλλαξει κερνελ ;)

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Τα αναφερει πιο πισω.Μη γραφουμε τα ιδια.Γυρνα μια 2 σελιδες.Για μενα να αλλαξει κερνελ ;)

 

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΚΕΡΝΕΛ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ.

 

ΚΑνω καλη χρηση παιδια εκτος απο games δεν παιζω.

Μιλαω πολυ στελνω πολλα email παρα πολλα και sms.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 4 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...