Jump to content

Google Nexus 4 (by LG)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@pateras: κρίμα φίλε πραγματικά. ΤΟΣΟ ευαίσθητο πια ρε γμτ.....τα μάτια σας δεκατέσσερα παιδιά!

 

Νομίζω πως μάλλον δεν καταλάβατε τι σας είπαν. Θα ισχύει η εγγύησή του (από οποιαδήποτε χώρα της ΕΕ και αν έχει αγοραστεί) ΕΦΟΣΟΝ εισαχθεί επίσημα στην Ελλάδα. Αυτό ισχύει ότι και να λέμε.

Και όχι δεν είναι λύση να δίνει κάποιος 200€ για να κάνει εξώδικο για να λάβει την στοιχειώδη εξυπηρέτηση.

What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν είναι δυνατόν, τώρα θα τους πάρω για να τους τη πω ποιος είναι αυτός ο Ευρωπαϊκός νόμος;Αχρείαστοι να είναι αλλά πως αλλιώς μπορώ να το πάω στην αντιπροσωπεία για service χωρίς εξώδικο;

 

sdoe21 ενας γύφτος κάνει έτσι, αυτός που δρα στα νομικα πλαίσια ως σωστό μέλος μιας μεγάλης εταιρίας όχι

 

Τσαμπουκα. :lol:

Πραγματικα, στην Ελλαδα εχω παρει δυο (2) τηλεφωνα free (τους τα ετριψα στη μουρη) γιατι εκανα φασαρια και δεν ηθελαν δημοσιοποιηση.

Κατσε να δεις τι θα σου πουν πρωτα, εδω δεν εχει ερθει Ελλαδα καν.

Link to comment
Share on other sites

Τσαμπουκα. :lol:

Πραγματικα, στην Ελλαδα εχω παρει δυο (2) τηλεφωνα free (τους τα ετριψα στη μουρη) γιατι εκανα φασαρια και δεν ηθελαν δημοσιοποιηση.

Κατσε να δεις τι θα σου πουν πρωτα, εδω δεν εχει ερθει Ελλαδα καν.

 

προανέφερε μόνος του την εισαγωγή του κινητού για να μη χάσει τη πώληση και όταν τον ρώτησα στο τέλος για σιγουριά για την πανευρωπαϊκή εγγύηση μου είπε πάλι ότι δεν ισχύει χωρίς να το συνδυάσει, καταλαβαίνεις για τι ''εξυπηρέτηση'' μιλάμε, ''Ευρωπαϊκού επιπέδου''

 

edit:έφυγα για να βάλω χρήματα στη prepaid να το πάρω από UK play store και αν ξαναπάρω κινητό από εδώ να με :kill:

Λέω να μην επιλέξω συγχρονισμό της συσκευής με τον λογαριασμό μου μήπως και καθυστερήσει λιγότερο η παράδοση

Edited by inactiveaccount54432
Link to comment
Share on other sites

προανέφερε μόνος του την εισαγωγή του κινητού για να μη χάσει τη πώληση και όταν τον ρώτησα στο τέλος για σιγουριά για την πανευρωπαϊκή εγγύηση μου είπε πάλι ότι δεν ισχύει χωρίς να το συνδυάσει, καταλαβαίνεις για τι ''εξυπηρέτηση'' μιλάμε, ''Ευρωπαϊκού επιπέδου''

 

O κυριος ελεγε ψεματα. :)

Link to comment
Share on other sites

Ναι, κανεις δε σε καλύπτει. Το είχα στη τσέπη του σακακιού έσκυψα για κορδόνια και έπεσε με τη μούρη (οθόνη) προς το πάτωμα.

Το καλό νέο είναι πως φτιάχνεται με 130 ευρώ στο Saturn/Media Markt. Περίπου 5 μέρες μου είπαν, άν όμως έχει σπάσιμο και εσωτερικά (που δέν καταλαβαίνω τι σημαίνει αυτό) τότε βγαίνει στα 200 περίπου :(

 

Μίλησα απευθείας με LG Germany και μου είπαν ο partner για smartphones είναι http://www.w-support.com , εκεί το φτιάχνουν με 113 περίπου όμως πρέπει να το στείλω. Έβγαλα και φωτο να δείτε :/

δουλεια δεν είχε ο διάολος....
Link to comment
Share on other sites

Ναι, κανεις δε σε καλύπτει. Το είχα στη τσέπη του σακακιού έσκυψα για κορδόνια και έπεσε με τη μούρη (οθόνη) προς το πάτωμα.

Το καλό νέο είναι πως φτιάχνεται με 130 ευρώ στο Saturn/Media Markt. Περίπου 5 μέρες μου είπαν, άν όμως έχει σπάσιμο και εσωτερικά (που δέν καταλαβαίνω τι σημαίνει αυτό) τότε βγαίνει στα 200 περίπου :(

 

Μίλησα απευθείας με LG Germany και μου είπαν ο partner για smartphones είναι http://www.w-support.com , εκεί το φτιάχνουν με 113 περίπου όμως πρέπει να το στείλω. Έβγαλα και φωτο να δείτε :/

Σβήσε ρε φίλε τις φωτό, μου ανέβηκε η πίεση με το θέαμα :cry::cry::cry::cry::cry: Πω πω ζημιά!!!!

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

μπορέλι γκλας 2.πως εγινε ετσι το ατιμο.
Quote: Λοιπόν τα iPhone που έχουν 512 RAM είναι ποιο καλα και απο αλλα κινητά με 1 Gb RAM γιατί παίζει ρολο και η ποιότητα της μνήμης το υλικό.Η Apple δίνει στους πελάτες της το καλύτερο υλικό και θα είναι πάντα πρωτοπόρα. :clap:
Link to comment
Share on other sites

Ναι, κανεις δε σε καλύπτει. Το είχα στη τσέπη του σακακιού έσκυψα για κορδόνια και έπεσε με τη μούρη (οθόνη) προς το πάτωμα.

Το καλό νέο είναι πως φτιάχνεται με 130 ευρώ στο Saturn/Media Markt. Περίπου 5 μέρες μου είπαν, άν όμως έχει σπάσιμο και εσωτερικά (που δέν καταλαβαίνω τι σημαίνει αυτό) τότε βγαίνει στα 200 περίπου :(

 

Μίλησα απευθείας με LG Germany και μου είπαν ο partner για smartphones είναι http://www.w-support.com , εκεί το φτιάχνουν με 113 περίπου όμως πρέπει να το στείλω. Έβγαλα και φωτο να δείτε :/

 

Παιζει να στείλω συσκευή απο Ελλάδα για service που θέλω αλλαγή μικροφώνου??

s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

Gorilla glass 2 και @@!:mad:

Νομίζω θα έπρεπε να μαζευτούν όλοι όσοι είχαν πρόβλημα και να κάνουν μια μήνυση στην Corning.

Συμμερίζομαι την άποψή σου απλά η corning βγάζει κάποιο προϊόν που ο κάθε κατασκευαστής επιλέγει αν θα το χρησιμοποιήσει τελικά στην συσκευή που θα παράξει.. Δυστυχώς όλα τα σύγχρονα smartphones είναι να μην σου πέσουν γυμνά σε κάποια σκληρή επιφάνεια :(

Link to comment
Share on other sites

Παιζει να στείλω συσκευή απο Ελλάδα για service που θέλω αλλαγή μικροφώνου??

 

Λογικά ναί, αλλα αυτοί θα χρεώσουν, δε νομίζω να αναγνωρίζουν εγγύηση...

δουλεια δεν είχε ο διάολος....
Link to comment
Share on other sites

Παιζει να στείλω συσκευή απο Ελλάδα για service που θέλω αλλαγή μικροφώνου??

 

στο mail που επίσης του ρώτησα για την εγγύηση μου ειπαν προτεινοντας τρομάρα τους να το αγοράσω απο εδω οτι θα ερθει τυπικά στα μέσα Φεβρουαριου ,στη θεση σου θα περιμενα λιγο και θα χρησημοποιουσα hands free αν προκειται να το φτιαξουν δωρεάν,τι επαθε το μικρόφωνο;

Link to comment
Share on other sites

Gorilla glass 2 και @@!:mad:

Νομίζω θα έπρεπε να μαζευτούν όλοι όσοι είχαν πρόβλημα και να κάνουν μια μήνυση στην Corning.

 

Το γοριλογυαλο δεν ειναι αθραυστο, scratch resistant ειναι. Αμα θες αθραυστες οθονες θα περιμενεις πολυ ακομα.

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

στο mail που επίσης του ρώτησα για την εγγύηση μου ειπαν προτεινοντας τρομάρα τους να το αγοράσω απο εδω οτι θα ερθει τυπικά στα μέσα Φεβρουαριου ,στη θεση σου θα περιμενα λιγο και θα χρησημοποιουσα hands free αν προκειται να το φτιαξουν δωρεάν,τι επαθε το μικρόφωνο;

 

Το πήρα απο Αμερικη κ έτσι κ αλλιως θα πληρωσω για να το φτιάξω.. Δεν ακούγεται στον συνομιλητή καλά.. Με ακούνε απο το πηγάδι

s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

Το γοριλογυαλο δεν ειναι αθραυστο, scratch resistant ειναι. Αμα θες αθραυστες οθονες θα περιμενεις πολυ ακομα.

 

Βασικα οχι και παρα πολυ.... φημες λενε για το X Phone της Moto οτι θα ειναι αθραυστο.... αν βγουν αληθινές βεβαια...!! :)

Link to comment
Share on other sites

τραγικο ρε παιδια να πουμε,τοσο ευκολα απο 30 εκατοστα...κριμα ρε φιλε,περαστικα!

 

μαλλον γι αυτο πουλανε κ το bumper παρεα,κατι ξερουν :(

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Το γοριλογυαλο δεν ειναι αθραυστο, scratch resistant ειναι. Αμα θες αθραυστες οθονες θα περιμενεις πολυ ακομα.

Δεν είπαμε για αθραυστο αλλά δες λίγο από το FAQ της Corning

 

WHAT IS NATIVE DAMAGE RESISTANCE™?

Gorilla Glass 3 with Native Damage Resistance offers improvements in the glass composition at the atomic level -- making the glass better able to withstand deep scratches and cracks that can weaken glass performance. This improvement enhances the retained strength of the glass and its ability to withstand damage.

 

WHY DO I WANT GORILLA GLASS ON MY DEVICES?

Scrapes, bumps, and drops are a fact of life, but Gorilla Glass enables your device to resist damage from the abuses that come with everyday use. Gorilla Glass also has strong aesthetic appeal. It’s thin, lightweight, and cool to the touch – enabling the sleekest designs.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπαμε για αθραυστο αλλά δες λίγο από το FAQ της Corning

 

WHAT IS NATIVE DAMAGE RESISTANCE™?

Gorilla Glass 3 with Native Damage Resistance offers improvements in the glass composition at the atomic level -- making the glass better able to withstand deep scratches and cracks that can weaken glass performance. This improvement enhances the retained strength of the glass and its ability to withstand damage.

 

WHY DO I WANT GORILLA GLASS ON MY DEVICES?

Scrapes, bumps, and drops are a fact of life, but Gorilla Glass enables your device to resist damage from the abuses that come with everyday use. Gorilla Glass also has strong aesthetic appeal. It’s thin, lightweight, and cool to the touch – enabling the sleekest designs.

το nexus Gorilla Glass 3 έχει?

ONEPLUS 6, HUAWEI P10 PLUS, NEXUS 6P, NEXUS 7 (2013), RASBERRY PI2
Link to comment
Share on other sites

To FAQ τους είναι το ίδιο ακριβώς όπως ήταν και πρίν βγει το 3.Απλά τώρα που παρουσίασαν το 3 το αλλαξανε εκει που ελεγε 2.Το 2 το κανενα 3 δηλαδή!:shifty:

 

Δείτε και το βίντεο της Corning και σταματηστε τους εξυπνακισμους.

Edited by marmaga
Link to comment
Share on other sites

Εκτος απο αυτο, αποφασισα να παρακολουθησω τη μπαταρια για ενα βραδυ.

Μονο wifi μονιμα ανοιχτο και εχω πεσει σε 9h και 20 min. 14%, απο το 82% στο 68%.

Wakelocks δεν ειχα σημαντικα αλλα οπως φαινεται και στις φωτο πρεπει να απενεργοποιησω το locations γιατι ειναι με διαφορα αυτο που μου ανησυχει τη συσκευη.

Deep sleep 86% το οποιο ειναι μια χαρα.

 

Στο κινητό έχω συνεχώς ανοιχτά data plan (3G πάντα) & WIFI, και όταν βρίσκομαι στο σπίτι είμαι με internet από το router, ενώ εκτός από το κινητό.

Σήμερα βγήκα εκτός Θεσσαλονίκης με λεωφορείο (γράφω ότι ήμουν στο δρόμο γιατί σίγουρα θα 'έπαιζε' το σήμα 3G/2G κάτι το οποίο σίγουρα καταναλώνει μπαταρία) και ενώ ξεκίνησα με 33% μπαταρία, μετά από περίπου 40 λεπτά η ένδειξη ήταν στο 11% χωρίς να πειράξω το κινητό. :X:blink:

Είδα την ένδειξη, όταν κοίταξα τη lockscreen για την ώρα.

Mπορείς να μου πεις τί ακριβώς πρέπει να προσέξω στο BetterBatteryStats για να καταλάβω τί φταίει; Σίγουρα δεν θα δω τί έφταιξε νωρίτερα μιας και εγκατέστησα την εφαρμογή αφού επέστρεψα στο σπίτι, αλλά για την επόμενη φορά..

Δεν έβγαλα άκρη απ' όλα αυτά που επισύναψες, πέρα από την εικόνα με τα 768 wakeup του Location.

 

Thanks.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Ειναι αρκετη η καταναλωση του.

Κανε μερικα screenshots και ενα log file (το ενεργοποιεις απτο betterbatterystats) να δουμε τι τρεχει.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι αρκετη η καταναλωση του.

Κανε μερικα screenshots και ενα log file (το ενεργοποιεις απτο betterbatterystats) να δουμε τι τρεχει.

 

Κατεβάζω τώρα την τελευταία CM nightly, θα περάσω και Franco r62 και αύριο κάποια στιγμή, να γίνει και κάποια χρήση με το καινούριο setup, θα δώσω screenshots.

 

Thanks again.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 4 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...