Jump to content

Google Nexus 4 (by LG)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Stock δε θυμαμαι και γω αν το χα επιλογη, παντως σε 3-4 custom που εχω δοκιμασει σε ολες το χε (τωρα xenon), παραξενο παντως..

 

μόνο ένας μπορεί να μας απαντήσει και λείπει αυτή την στιγμή ( G47 ) George where are you ????:)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πάντως ούτε εμένα έχει την 3η επιλογή. ( με stock είμαι ακόμα , αγορά από UK play store)

τα ίδια και εγώ

ONEPLUS 6, HUAWEI P10 PLUS, NEXUS 6P, NEXUS 7 (2013), RASBERRY PI2
Link to comment
Share on other sites

μόνο ένας μπορεί να μας απαντήσει και λείπει αυτή την στιγμή ( G47 ) George where are you ????:)

 

Η στοκ εχει data roaming, restrict background data, αυτοματο συγχρονισμο και χρηση wifi για check-uncheck buttons.

Aν καποιο ισως παιζει ρολο στη ταχυτητα του speedtest ειναι ο περιορισμος δεδομενων παρασκηνιου αλλα αμφιβαλω.

Δεν αλλαζει απο καμια χωρα, κανενα προμηθευτη, μονο η rom αλλαζει αυτες τις επιλογες.

Τα stock ειναι ιδια παντου.

Edited by g47
Link to comment
Share on other sites

Η στοκ εχει data roaming, restrict background data, αυτοματο συγχρονισμο και χρηση wifi για check-uncheck buttons.

 

οκ αυτά! Το θέμα είναι το 2ο είναι σωστό να είναι τικαρισμένο εντός Ελλάδος πχ ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Το background data?

Η φιλοσοφια του ειναι οτι αν εχεις χρεωση στα δεδομενα σου να μην ανοιγει πχ για update καποια εφαρμογη παρα μονο αυτες που επιλεγεις εσυ.

Να μη τρωνε δεδομενα στο παρασκηνιο γενικως, οπως το περιγραφει.

Εξαρταται το προγραμμα που εχεις, αν εχεις unlimited δε σε ενδιαφερει, αν κοιτας να μη σου φυγουν τα kb γιατι θα χρεωθεις εννοειται ναι.

Αλλα προσεξε γιατι αυτο δεν αντικαθιστα το κυριως κουμπι ''Δεδομενα κινητης'' το οποιο κοβει ολα τα δεδομενα απο το δικτυο.

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις δει H (hspa) εισαι οκ.

Κι εγω στην Ελλαδα 3g δεν εχω προσεξει να εχει ποτε, μονο H και E και κυριως σκετο :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις δει H (hspa) εισαι οκ.

Κι εγω στην Ελλαδα 3g δεν εχω προσεξει να εχει ποτε, μονο H και E και κυριως σκετο :lol:

 

Η εχω δει :)

Αλλά οι ταχύτητες στο speed test είναι τραγικές το καλυτερο που έχει πιάσει μέχρι τώρα είναι 1,5mbit

Link to comment
Share on other sites

μήπως είναι ώρα να κάνουμε μέσα στο forum μια ενότητα για το nexus 4 και να είναι όλα τα θέματα μαζεμένα?
ONEPLUS 6, HUAWEI P10 PLUS, NEXUS 6P, NEXUS 7 (2013), RASBERRY PI2
Link to comment
Share on other sites

Το background data?

Η φιλοσοφια του ειναι οτι αν εχεις χρεωση στα δεδομενα σου να μην ανοιγει πχ για update καποια εφαρμογη παρα μονο αυτες που επιλεγεις εσυ.

Να μη τρωνε δεδομενα στο παρασκηνιο γενικως, οπως το περιγραφει.

Εξαρταται το προγραμμα που εχεις, αν εχεις unlimited δε σε ενδιαφερει, αν κοιτας να μη σου φυγουν τα kb γιατι θα χρεωθεις εννοειται ναι.

Αλλα προσεξε γιατι αυτο δεν αντικαθιστα το κυριως κουμπι ''Δεδομενα κινητης'' το οποιο κοβει ολα τα δεδομενα απο το δικτυο.

 

Όχι, λέω για το δεύτερο τικ που λέει περιαγωγη δεδομένων, αυτό πάτησα και σε συνδυασμό του πρώτου 'άνοιγμα δεδομένων' είδα σαφή βελτίωση στην ταχύτητα

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Η περιαγωγη δεδομενων ειναι η πρωτη επιλογη σε μενα και λειπει το ανοιγμα δεδομενων, το οποιο αλλαζω στην ιδια σελιδα αλλα οχι απο αυτο το μενου.

Δεν εχεις stock rom λογικα.

H περιαγωγη δεδομενων δεν εχει καμια επιδραση στη ταχυτητα.

Αλλωστε και να ειχε, δουλευει μονο οταν τα data περνανε απο δυο δικτυα.

Link to comment
Share on other sites

Η περιαγωγη δεδομενων ειναι η πρωτη επιλογη σε μενα και λειπει το ανοιγμα δεδομενων, το οποιο αλλαζω στην ιδια σελιδα αλλα οχι απο αυτο το μενου.

Δεν εχεις stock rom λογικα.

H περιαγωγη δεδομενων δεν εχει καμια επιδραση στη ταχυτητα.

Αλλωστε και να ειχε, δουλευει μονο οταν τα data περνανε απο δυο δικτυα.

 

Εφοσον δεν εχει καμια επιδραση στην ταχυτητα, τοτε πως τριπλασιαστηκε το down.speed σε μενα? Πολυ μπερδεμα :wacko:....απο ερευνα στο ιντερνετ για παρομοιες περιπτωσεις (το χουν παθει και στο Αμερικα με χαμηλα data speed) παραθετω αυτο..

AT&T has a significant problem handling unlocked google play devices that can cause your bandwidth to be capped around 2-3mbps. The problem is that the IMEI of the device isn’t automatically detected in the system as a phone that needs a “Dataplan for 4G Smartphones” and instead is marked as “Dataplan for Smartphones”.

 

You’ll need to call up AT&T support explain this problem to the rep. They will assign a dummy guid from a device that their system registers to your account as a workaround to assign the correct data plan.

 

After this, if you set your APN information correct, you can get much higher speeds. If you’re phone won’t work with these settings, it’s on the wrong data plan.

 

Λεω μηπως κατι αντιστοιχο συμβαινει και σε μας, ας πουμε εμενα η cosmote δεν ξερει καν τι κινητο εχω, αρα δε λαμβανονται και οι σωστες ταχυτητες. Μια υποθεση και αυτη..

Link to comment
Share on other sites

και εγώ είδα σε 2 μετρήσεις διαφορά + 3 mbps περίπου, δεν τα λες και λίγα

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Εφοσον δεν εχει καμια επιδραση στην ταχυτητα, τοτε πως τριπλασιαστηκε το down.speed σε μενα? Πολυ μπερδεμα :wacko:....απο ερευνα στο ιντερνετ για παρομοιες περιπτωσεις (το χουν παθει και στο Αμερικα με χαμηλα data speed) παραθετω αυτο..

AT&T has a significant problem handling unlocked google play devices that can cause your bandwidth to be capped around 2-3mbps. The problem is that the IMEI of the device isn’t automatically detected in the system as a phone that needs a “Dataplan for 4G Smartphones” and instead is marked as “Dataplan for Smartphones”.

 

You’ll need to call up AT&T support explain this problem to the rep. They will assign a dummy guid from a device that their system registers to your account as a workaround to assign the correct data plan.

 

After this, if you set your APN information correct, you can get much higher speeds. If you’re phone won’t work with these settings, it’s on the wrong data plan.

 

Λεω μηπως κατι αντιστοιχο συμβαινει και σε μας, ας πουμε εμενα η cosmote δεν ξερει καν τι κινητο εχω, αρα δε λαμβανονται και οι σωστες ταχυτητες. Μια υποθεση και αυτη..

 

Γνωριζεις εξαρχης οτι αυτα τα τεστ ειναι για πλακα πιστευω.

Εκτος του εξαρτωνται και απο παραγοντες ασχετους με τη γραμμη σου, για να πεις οτι εχεις consistency πρεπει να κανεις καμια κατοσταρια και με τις δυο ρυθμισεις.

Και στο κινητο και στο pc αν κανω το τεστ μπορω να σου φερω αποτελεσματα πολλων mbps διαφορα χωρις να εχει αλλαξει κατι.

Της AT&T το θεμα αν θυμαμαι καλα ηταν οτι δεν εδεινε 4g σε lte συσκευες αλλα hspa+...

Δε χανετε κατι να παρετε ενα τηλεφωνο στο provider σας βεβαια, ενημρωστε και εδω να δουμε. :)

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζεις εξαρχης οτι αυτα τα τεστ ειναι για πλακα πιστευω.

Εκτος του εξαρτωνται και απο παραγοντες ασχετους με τη γραμμη σου, για να πεις οτι εχεις consistency πρεπει να κανεις καμια κατοσταρια και με τις δυο ρυθμισεις.

Και στο κινητο και στο pc αν κανω το τεστ μπορω να σου φερω αποτελεσματα πολλων mbps διαφορα χωρις να εχει αλλαξει κατι.

Της AT&T το θεμα αν θυμαμαι καλα ηταν οτι δεν εδεινε 4g σε lte συσκευες αλλα hspa+...

Δε χανετε κατι να παρετε ενα τηλεφωνο στο provider σας βεβαια, ενημρωστε και εδω να δουμε. :)

 

Το εκανα και αυτο..μου εβγαλαν σκαρτο το τηλ. :lol: οσον αφορα το ποστ πριν, αφορουσε αποκλειστικα nexus 4 se at&t

http://tysmith.me/post/36377623241/nexus4speeds

Link to comment
Share on other sites

Nαι αφορουσε Nexus μονο γιατι μονο αυτα δε μπορουσαν να αναγνωριστουν σαν 4g, το θεμα ηταν αυτο που προανεφερα αν δε κανω λαθος.

Σκαρτο το τηλεφωνο ε? Τον ζηταει η foxconn να τους κοψει πλακετες αφου τοχει το θεμα πεστου...

Υπαρχει περιπτωση να ειναι παρομοιο το θεμα αλλα θα ειναι δυσκολο να βρειτε ακρη.

Στο UK παντως δεν εχω θεμα, στην Ελλαδα χτυπουσα 2 - 2.5 mbps και δε με απασχολησε παραπανω, ετσι κι αλλιως δε προκειται να χρησιμοποιησω καν τετοια ταχυτητα στην Ελλαδα με τοσες χρεωσεις.

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις δει H (hspa) εισαι οκ.

Κι εγω στην Ελλαδα 3g δεν εχω προσεξει να εχει ποτε, μονο H και E και κυριως σκετο :lol:

 

3G κι εγώ δεν έχω δει ποτέ.

Σχεδόν πάντα είμαι με H, αρκετές φορές H+ και λίγες φορές σκέτο G σε μέρη κυρίως με πολύ κόσμο (πχ. γήπεδο) ή σε ταξίδι, σε κάποια σημεία στο δρόμο. Όταν είμαι με G, πρόσβαση στο internet δεν έχω, δεν ανοίγει τίποτα, μετά από κάποια δεύτερα παίρνω message 'connection error'.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα...

με φορτιση μεσω καλωδιου,οχι ασυρματη μπορειται να μου πειτε ενα μεσο χρονο...; πχ απο το 15% και μετα,χωρις σκαλισμα καθολου...

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Όταν καμιά φορά είμαι ίντερνετ και δείχνει 3g τότε εχω χάσει το σήμα. Πρέπει να δείξει h για να εχω πάλι

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα...

με φορτιση μεσω καλωδιου,οχι ασυρματη μπορειται να μου πειτε ενα μεσο χρονο...; πχ απο το 15% και μετα,χωρις σκαλισμα καθολου...

 

Από 0-100% απαιτούνται 3 ώρες και λίγα λεπτά, οπότε από 15-100% υπολόγιζε λίγο λιγότερο από 3 ώρες.

 

Έχω παρατηρήσει ότι όσο πλησιάζει προς την πλήρη φόρτιση, καθυστερεί περισσότερο η αύξηση στην ένδειξη.

Link to comment
Share on other sites

Ασυρματη φορτιση δοκίμασε κανεις να πει πόση ωρα χρειάζεται;Οι ασύρματοι φωτιστές ξέρω οτι πρεπει να ειναι με τεχνολογίας qi αλλα απο volt ή κατι αλλο τι παιζει;
Link to comment
Share on other sites

Από 0-100% απαιτούνται 3 ώρες και λίγα λεπτά, οπότε από 15-100% υπολόγιζε λίγο λιγότερο από 3 ώρες.

 

Έχω παρατηρήσει ότι όσο πλησιάζει προς την πλήρη φόρτιση, καθυστερεί περισσότερο η αύξηση στην ένδειξη.

 

σε ευχαριστω πραγματικα ισχυει αυτο που λες... πχ απο 15 σε 35% σε 10 λεπτα αλλα 94 να παει 100% θελει αρκετα περσσοτερο...!!

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Από 0-100% απαιτούνται 3 ώρες και λίγα λεπτά, οπότε από 15-100% υπολόγιζε λίγο λιγότερο από 3 ώρες.

 

Έχω παρατηρήσει ότι όσο πλησιάζει προς την πλήρη φόρτιση, καθυστερεί περισσότερο η αύξηση στην ένδειξη.

 

Ναι ειναι 3 ωρες περιπου, προτεινω και αυτη την εφαρμογη..ειναι στην ουσια alarm battery, οποτε μολις φορτισει πληρως χτυπαει συνεχομενα και εχεις το κεφαλι σου ησυχο μην τυχον και το ξεχασεις στην μπριζα.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.a0soft.gphone.aDataOnOff&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5hMHNvZnQuZ3Bob25lLmFEYXRhT25PZmYiXQ..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 4 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...