Jump to content

Google Nexus 4 (by LG)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πως θα την παραγγειλεις θελω να δω εκτος αν εχεις λεφτα στο λογαριασμο του paypal μονο

 

Όταν με το καλό ανοίξουν οι αγορές θα την χτυπήσω λογικά.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα! Αντιμετωπίζω εδώ και μια βδομάδα πρόβλημα με το κουμπί on/off. Προκειμένου να λειτουργήσει χρειάζεται να το πατήσω δύο και τρεις φορές. Λέτε το κινητό να πνέει τα λοίσθια;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Αντιμετωπίζω εδώ και μια βδομάδα πρόβλημα με το κουμπί on/off. Προκειμένου να λειτουργήσει χρειάζεται να το πατήσω δύο και τρεις φορές. Λέτε το κινητό να πνέει τα λοίσθια;

 

Στείλτο procordia

Link to comment
Share on other sites

Procordia ρε φίλε. Το μόνο μαγαζί που ζήτησε για οθόνη του ταμπλετ 140 και νέο το ταμπλετ έκανε 129. Τραγωδία. Γέλια και κλάματα. (όλα αυτά χθες όχι πριν κάνα 6μηνο)
Link to comment
Share on other sites

...Κ ξαφνικά,2 μέρες πριν λήξει η εγγύηση (κωλοφαρδια) χαλάει η οθόνη , κ σε προσπάθειες να κάνω factory reset κολλάει κβτο τηλέφωνο στην έναρξη...Αποτέλεσμα,αλλαγή οθόνης ,πλακέτας κ πρόσοψης όλα στην εγγύηση!!!!!

Βέβαια πέρασαν κοντά 3 βδομάδες κ ήδη πήρα το G3 !!

Ερώτηση:Έχοντας στην ουσία νέο κινητό με άλλο ΙΜΕΙ δεν υπάρχει επέκταση της εγγύησης?Απο Procordia λενε ότι εφόσον η αλλαγή έγινε δωρεάν κ στα πλαίσια της εγγύησης ,ισχύουν τα 2 χρόνια από την αγορά του ,άρα επί της ουσίας έχει λήξει πια...

Ξέρετε τι ισχύει?

Τα ανταλλακτικά δεν πρέπει να καλύπτονται από κάποια 2μήνη ή 6μήνη εγγύηση,ανεξαρτήτως αν τα πληρώσεις ή όχι?

Link to comment
Share on other sites

Απο τον αστικο κωδικα, αρθρο 5 ΤΟΥ Ν. 2251/1994:

 

Σε περίπτωση αντικατάστασης του προϊόντος ή ανταλλακτικού του, η εγγύηση αυτόµατα ανανεώνεται για όλη της τη διάρκεια ως προς το νέο προϊόν ή ανταλλακτικό. Εάν κατά τη διάρκεια ισχύος της εγγύησης εµφανισθεί στο προϊόν ελάττωµα και ο προµηθευτής αρνείται ή βραδύνει την επισκευή πέραν του αναγκαίου κατά περίπτωση χρόνου, ο καταναλωτής δικαιούται να ζητήσει την αντικατάσταση του προϊόντος µε νέο ίσης αξίας και ποιότητας ή να υπαναχωρήσει από τη σύµβαση.

 

H procordia μπορει να λεει οτι θελει, αν χρειασεις εγγυηση, με ενα εξωδικο η ενα συνηγορο καταναλωτη θα κανεις αυτο που νομιμα δικαιουσαι.

Το θεμα ειναι οτι γνωριζει οτι οσα λεει στους πελατες ειναι ΠΑΡΑΝΟΜΑ οποτε αν τα εχεις εγγραφως στειλε καταγγελια στο συνηγορο οπως και να εχει.

Edited by niantic
Post may contain irony.
Link to comment
Share on other sites

Διευκρινιση που εμαθα σημερα απο Procordia οσον αφορα συζητηση που ειχαμε προ ημερων με φιλους. Το κοστος αλλαγης μπαταριας ειναι 15Ε, αλλα εκτος εγγυησης οπως στην περιπτωση μου, χρεωνεται και η εργασια που ειναι +10Ε ... Edited by dbal

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

έχουν σταματήσει να δουλεύουν τα soft keys στο κάτω μέρος του κινητού. Ούτε με επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις δεν φτιάχνει. Ψάχνοντας στο δίκτυο διαβάζω ότι είναι συχνό πρόβλημα στο κινητό αλλά δεν κατάλαβα εάν είναι θέμα software ή hardware. Μήπως κάποιος άλλος αντιμετώπισε παρόμοιο πρόβλημα; Το κινητό είναι μια φίλης και δεν γνωρίζει πολλά (αλλά ούτε εγώ γι αυτό το κινητό).
Link to comment
Share on other sites

Αν έχει εγγύηση να το πατέ στην procordia

 

Edit δοκίμασε και αυτό αν έχεις τις γνώσεις

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3131228

Edited by than0s7
Link to comment
Share on other sites

Αν έχει εγγύηση να το πατέ στην procordia

 

Edit δοκίμασε και αυτό αν έχεις τις γνώσεις

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3131228

έκανα κάτι παρόμοιο (χωρίς να κάνω root) και δούλεψε. Τώρα δουλεύουν (απλά πρέπει να μεγάλωσε λίγο το κάτω πλαίσιο των κουμπιών).

Link to comment
Share on other sites

Σας εχει τυχει να το βγαζετε απο το ρευμα και μετα από λιγο να το βρισκετε κλειστο? Μου εχει συμβει αρκετα τελευταια, ειμαι με stock 5.1.1 και καινουργια μπαταρια...

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα...! Το εχουμε δει μαλιστα και ως ΟΤΑ αναβαθμιση στην οθονη μερες τωρα...!

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Σας εχει τυχει να το βγαζετε απο το ρευμα και μετα από λιγο να το βρισκετε κλειστο? Μου εχει συμβει αρκετα τελευταια, ειμαι με stock 5.1.1 και καινουργια μπαταρια...

Είσαι σίγουρος ότι είναι κλειστό ή έχει πέσει στο γνωστό sleep of death?

Link to comment
Share on other sites

Παίδες σήμερα μου ήρθε καινουριο system update, γνωρίζει κάτι κάποιος; Συνήθως των system update προηγούντε 100δες άρθρα αλλά δεν έχω διαβάσει τίποτα αυτη τη φορά! ξέρει κανείς κατι;;;
Beer Inspiredhttp://briefcase.pathfinder.gr/download/OverClocker_/14396/164008/0/AMD+Rotating+Logo.gif
Link to comment
Share on other sites

Παίδες σήμερα μου ήρθε καινουριο system update, γνωρίζει κάτι κάποιος; Συνήθως των system update προηγούντε 100δες άρθρα αλλά δεν έχω διαβάσει τίποτα αυτη τη φορά! ξέρει κανείς κατι;;;

 

Είναι ενημέρωση για να καλύψει ένα σοβαρό κενό ασφαλείας του Android ονόματι stagefright.

Link to comment
Share on other sites

Είναι ενημέρωση για να καλύψει ένα σοβαρό κενό ασφαλείας του Android ονόματι stagefright.

 

ΑΑα ευχαριστώ για την ενημέρωση, και εγώ που νόμιζα οτι θα διορθώνει τα διάφορα θέματα που έχει όπως κάμερα και ένα πρόβλημα που προέκυψε με την οθόνη (ήλπιζα οτι θα ήταν softwarΙκο) στο αριστερό μέρος της οθόνης (στο 1/4) δεν δουλεύει η αφή) όταν κάνω ταπ καταλαβαίνει αφή δεξια και αριστερά του σημείου που κάνω ταπ αλλά όχι στο σημείο...

 

Οθόνη/digitizer ε;

Beer Inspiredhttp://briefcase.pathfinder.gr/download/OverClocker_/14396/164008/0/AMD+Rotating+Logo.gif
Link to comment
Share on other sites

ΑΑα ευχαριστώ για την ενημέρωση, και εγώ που νόμιζα οτι θα διορθώνει τα διάφορα θέματα που έχει όπως κάμερα και ένα πρόβλημα που προέκυψε με την οθόνη (ήλπιζα οτι θα ήταν softwarΙκο) στο αριστερό μέρος της οθόνης (στο 1/4) δεν δουλεύει η αφή) όταν κάνω ταπ καταλαβαίνει αφή δεξια και αριστερά του σημείου που κάνω ταπ αλλά όχι στο σημείο...

 

Οθόνη/digitizer ε;

 

Για το θέμα της κάμερας απλά κανείς απεγκατάσταση των ενημερώσεων της εφαρμογής και θα δουλεύει μια χαρά.

Το θέμα της οθόνης μάλλον είναι hardware.....

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι είναι κλειστό ή έχει πέσει στο γνωστό sleep of death?

 

SOD είχαμε και στο galaxy S2, αλλά εδώ το κινητό είναι τελείως κλειστό και μάλιστα δεν ανοίγει με το πρώτο παρατεταμένο πάτημα του power button αλλά με το δεύτερο. Μιλάμε για εκκίνηση από το μηδέν με pin και τα σχετικά... Έχει συμβεί άραγε σε άλλους?

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

SOD είχαμε και στο galaxy S2, αλλά εδώ το κινητό είναι τελείως κλειστό και μάλιστα δεν ανοίγει με το πρώτο παρατεταμένο πάτημα του power button αλλά με το δεύτερο. Μιλάμε για εκκίνηση από το μηδέν με pin και τα σχετικά... Έχει συμβεί άραγε σε άλλους?

Σε εμένα πολλές φορές. SOD είναι αυτό από όσο ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

SOD είχαμε και στο galaxy S2, αλλά εδώ το κινητό είναι τελείως κλειστό και μάλιστα δεν ανοίγει με το πρώτο παρατεταμένο πάτημα του power button αλλά με το δεύτερο. Μιλάμε για εκκίνηση από το μηδέν με pin και τα σχετικά... Έχει συμβεί άραγε σε άλλους?

Μέχρι πριν 1 μήνα μου συνέβαινε κάθε μέρα. Τώρα το βρίσκω έτσι ανά 2-3 ημέρες.Και αν θυμάμαι καλά,αυτό ξεκίνησε από την τελευταία αναβάθμιση σε 5.1.1 που πήρε το κινητό

Link to comment
Share on other sites

Καλα τελικα έχουμε μεγαλο θεμα...

Παρηγορο οτι δεν ειμαι ο μονος, μια που με μια προχειρη αναζητηση βρηκα ουκ ολιγα forums να συζητανε το προβλημα και ιδιατερα στη lolipop εποχη (Αλλωστε η αληθεια ειναι οτι κι εγω δεν θυμαμαι να το ειχα παρατηρησει επι kit kat). Λυση απο οτι φαινεται δεν εχει βρεθει παρα μονο τρικ που σε αλλους πιανουν και σε αλλους οχι - περαστικα μας...

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα το τελευταίο update με το stagefright και παρατηρώ ότι το κινητό δυσκολεύεται στις εναλλαγές από 3g σε 2g με αποτέλεσμα να μένει εκτός δικτύου. Το έχει περάσει κανείς να μου πει εντυπώσεις? Είμαι και σε περίεργο μέρος λόγω διακοπών και θα δω με σιγουριά μόλις επιστρέψω.
Link to comment
Share on other sites

Το περασα ΟΤΑ πριν μερες, ειμαι μονιμα σε 3g οποτε δεν μπορω να πω...θεωρητικα ομως αυτο το update ειναι καθαρα security και δεν επηρεαζει το κινητο σε τιποτα απολυτως ουτε καν bug fixing...

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 4 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...