Jump to content

Google Nexus 4 (by LG)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και να το πατήσεις δεν θα ξεκινήσει, θέλει και άλλο κλικ.

 

Πάντως δεν υπάρχει λόγος να μην το περάσεις. Είναι καλύτερο σε όλα περα απο τα όποια μικροπροβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εχω ένα διήμερο που είμαι Σαντορίνη και έπρεπε αναγκαστικά να κάνω βαριά χρήση του κινητού όσον αφορά το gps και το internet.παρατηρώ λοιπόν ότι χρειάζεται το κινητό επανεκκίνηση δύο φορές την ημέρα γιατί γεμίζει από μνήμη λόγο του bug. Αν και καθημερινά δεν δίνω τόσο σημασία, τώρα με κουράζει που κάθε τόσο θέλει reboot.α και ένα ευχάριστο, μετά από πάρα πολλές φώτο που τράβηξα η εφαρμογή δεν έκανε κιχ :D
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο καιρό άλλαξα τη σπασμένη οθόνη και επανήλθα στην χρήση smartphone ;p

 

Έχει έρθει η 5.0.1 με OTA εδώ και καιρό

Αλλά το σκέφτομαι, γιατί είμαι KitKat με Xposed (gravitybox, app settings) και Hellscore

και φοβαμαι ότι θα χάσω αρκετές ευκολίες τώρα και customizations αν πάω σε lollipop

 

Απ'ότι ξέρω δεν υπάρχει κάτι αντίστοιχο για lollipop έτσι;

Κάποιος άλλος ήταν στην ίδια θέση; Τι λέτε; Να το κάνω το βήμα;

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο καιρό άλλαξα τη σπασμένη οθόνη και επανήλθα στην χρήση smartphone ;p

 

Έχει έρθει η 5.0.1 με OTA εδώ και καιρό

Αλλά το σκέφτομαι, γιατί είμαι KitKat με Xposed (gravitybox, app settings) και Hellscore

και φοβαμαι ότι θα χάσω αρκετές ευκολίες τώρα και customizations αν πάω σε lollipop

 

Απ'ότι ξέρω δεν υπάρχει κάτι αντίστοιχο για lollipop έτσι;

Κάποιος άλλος ήταν στην ίδια θέση; Τι λέτε; Να το κάνω το βήμα;

Xposed το ξεχνάς στην LP.

Αλλά πες μας τι ακριβώς είναι αυτό που θες οπωσδήποτε να έχεις και φοβάσαι ότι δεν θα το βρεις.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Xposed το ξεχνάς στην LP.

Αλλά πες μας τι ακριβώς είναι αυτό που θες οπωσδήποτε να έχεις και φοβάσαι ότι δεν θα το βρεις.

Δεν είναι ότι θέλω κάτι οπωσδήποτε, απλά ότι σχεδόν μπορεί να θέλει κάποιος το έχει

π.χ. non-intrusive mode στα incoming calls, αλλαγή στο μέγεθος των Onscreen buttons, lockscreen, να βάζω εφαρμογές σε immersive mode ή/και 360 screen rotate κτλ

και τώρα έβαλα κι ένα module που απενεργοποιεί το proximity sensor, γιατί μετά την αλλαγή οθόνης είχε θέμα (έκανε πάντα register "near")

και όλα αυτά σε "system" level

 

είναι και τα bionic/dalvik patches που παίζουν σε kitkat αλλά δεν ξέρω αν έχουν πλεονέκτημα σε σχέση με Lollipop, φαντάζομαι όχι

 

εσύ π.χ. είχες KitKat με xposed και προχώρησες σε lollipop; και έμεινες ευχαριστημένος; το προτιμάς να υποθέσω;

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ότι θέλω κάτι οπωσδήποτε, απλά ότι σχεδόν μπορεί να θέλει κάποιος το έχει

π.χ. non-intrusive mode στα incoming calls, αλλαγή στο μέγεθος των Onscreen buttons, lockscreen, να βάζω εφαρμογές σε immersive mode ή/και 360 screen rotate κτλ

και τώρα έβαλα κι ένα module που απενεργοποιεί το proximity sensor, γιατί μετά την αλλαγή οθόνης είχε θέμα (έκανε πάντα register "near")

και όλα αυτά σε "system" level

 

είναι και τα bionic/dalvik patches που παίζουν σε kitkat αλλά δεν ξέρω αν έχουν πλεονέκτημα σε σχέση με Lollipop, φαντάζομαι όχι

 

εσύ π.χ. είχες KitKat με xposed και προχώρησες σε lollipop; και έμεινες ευχαριστημένος; το προτιμάς να υποθέσω;

Ακριβώς πριν ήμουν με Xposed και στοκ ΚΚ.

Τώρα έβαλα custom LP μόνο και μόνο για να γλυτώσω από κάποια bugs της στοκ ρομ και για μερικά tweaks όπως battery percentage, nav bar resize κλπ.

Από πλευρά απόδοσης επειδή είναι ART δεν χρειάζεται patches .

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς πριν ήμουν με Xposed και στοκ ΚΚ.

Τώρα έβαλα custom LP μόνο και μόνο για να γλυτώσω από κάποια bugs της στοκ ρομ και για μερικά tweaks όπως battery percentage, nav bar resize κλπ.

Από πλευρά απόδοσης επειδή είναι ART δεν χρειάζεται patches .

 

Είσια μόνο με rastapop δηλαδή; όπως φαίνεται στην υπογραφή σου;

ή έχεις και stock με multirom;

Link to comment
Share on other sites

Είσια μόνο με rastapop δηλαδή; όπως φαίνεται στην υπογραφή σου;

ή έχεις και stock με multirom;

Και τα 2 με multirom.

Αλλά πλέον ως βασική ρομ έχω την Rastapop μετά από 2 μέρες χρησης και που έμεινα πολύ ευχαριστημένος.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μερικές γρήγρορες ερωτησούλες... είμαι με SlimLP , μόλις έβαλα multirom, και λέω να παίξω...

σε περίπτωση που θέλω να βάλω rastapop, ktl ktl ποια gapps? τα gapps-lp-minimal είναι οκ? ή να βάλω αυτά που έχω ήδη slim gapps full..

 

Θέλω να βάλω ubuntu , να δω, αλλά στο app του multirom, έχει να διαλέξεις στο Channel πάρα πολλά...πιο βάζουμε?

(έχω και ένα θεματάκι με τον χώρο γιατί έχω 8άρι και θέλει 2300mb ελεύθερα τουλάχιστον.)

Στο ubuntu θέλει gapps, kernel , su ktl ktl??

 

Και τέλος sailfish os, έχω radio 1.05 θέλει λέει 0.84 , απλά φλασάρω το img του παλαιότερου και οκ?

Λέει παίζει με multirom , το περνάς σαν secondary , αφού πρώτας πατήσει πάνω σε CM

 

Πολλά πράματα, αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Για την rastapop που ξέρω, τα lp minimal gapps έχω και εγώ.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς πριν ήμουν με Xposed και στοκ ΚΚ.

Τώρα έβαλα custom LP μόνο και μόνο για να γλυτώσω από κάποια bugs της στοκ ρομ και για μερικά tweaks όπως battery percentage, nav bar resize κλπ.

Από πλευρά απόδοσης επειδή είναι ART δεν χρειάζεται patches .

 

 

Τα tweaks που αναφερεις μια χαρα μπορεις και στη στοκ. Build.prop.

Post may contain irony.
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους Theme changing μέσω Layers για όσες Rom υποστηρίζουν RRO.

Beta project αλλά φαίνεται να έχει πολλά να δώσει.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5928338#post5928338

Edited by junglist

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

θεικο bug

βίντεο να παιζει απο το ακουστικο και οχι απο το ηχείο...:p

μετα το restart ok....

Link to comment
Share on other sites

λογικα θα παρουμε και μεις την 5,1?

Ανεπίσημα σίγουρα.

Επίσημα μάλλον.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μια απορια ρε παιδια...ετυχε αυτες τις μερες να μαι επαρχια και στην ιδια ακριβως θεση, το κινητο του αδερφου μου να πιανει Η+ ενω εμενα με το ζορι Ε στο ιντερνετ... Και οι δυο εχουμε κοσμοτε οποτε δεν παιζει να ναι το δικτυο κινητης. Λετε να ναι η σιμ , επειδη εγω την εχω κοψει ενω αυτος την ειχε αγορασει καινουργια ή το νεξους 4 εχει αδυναμο δικτυο εναντι του Μοτο G που εχει ο αδερφος μου?
Link to comment
Share on other sites

Μια απορια ρε παιδια...ετυχε αυτες τις μερες να μαι επαρχια και στην ιδια ακριβως θεση, το κινητο του αδερφου μου να πιανει Η+ ενω εμενα με το ζορι Ε στο ιντερνετ... Και οι δυο εχουμε κοσμοτε οποτε δεν παιζει να ναι το δικτυο κινητης. Λετε να ναι η σιμ , επειδη εγω την εχω κοψει ενω αυτος την ειχε αγορασει καινουργια ή το νεξους 4 εχει αδυναμο δικτυο εναντι του Μοτο G που εχει ο αδερφος μου?

Στις ρυθμισεις, εχεις επιλεξει "preferred network 3g" ?

LG G6
Link to comment
Share on other sites

Ναι 'Προτιμωμενος τυπος δικτυου : 3g'....

Προφανώς έχει καλύτερη κεραία το άλλο κινητό.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Φρεσκο bug να μη δουλευει ακουστικο και μικροφωνο να προσπαθω να μιλησω τζαμπα στο τηλ.. Δευτερη φορα σε μια βδομαδα μεσα.. Με restart φτιαχνει οποτε μαλλων δε εχει να κανει με hardware θελω να ελπιζω
Link to comment
Share on other sites

Φρεσκο bug να μη δουλευει ακουστικο και μικροφωνο να προσπαθω να μιλησω τζαμπα στο τηλ.. Δευτερη φορα σε μια βδομαδα μεσα.. Με restart φτιαχνει οποτε μαλλων δε εχει να κανει με hardware θελω να ελπιζω

 

Έχει αναφερθεί πιο πάνω. Την έχουμε πατήσει και άλλοι...

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ρε παιδια , που στα ξαφνικα εμφανιζεται μια μαυρη οθονη κ με λευκα γραμματα ,γραφει "Προετοιμασία...." κ δεν κανει τιποτα , τι μπορει να ειναι?

Με back συνηθωε φευγει , αλλα κ μια φορα που το αφησα απο περιεργια, δεν εκανε τιποτα εμφανες...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αυτο ρε παιδια , που στα ξαφνικα εμφανιζεται μια μαυρη οθονη κ με λευκα γραμματα ,γραφει "Προετοιμασία...." κ δεν κανει τιποτα , τι μπορει να ειναι?

Με back συνηθωε φευγει , αλλα κ μια φορα που το αφησα απο περιεργια, δεν εκανε τιποτα εμφανες...

 

Μήπως χρησιμοποιείς bluetooth;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες. Εχει ενας φιλος ενα nexus 4, το οποιο λογω πτωσεων και γενικα ελειψης προσοχης, εχει προβλημα η αφη σε καποιο σημειο και δεν πιανει, επισης εχει σπασει το πισω γυαλι της προσοψης και τελος, κατι που δεν ειναι προβλημα, το μεσαιο σημειο, δηλ. το κασωμα, το στεφανι γυρω-γυρω απ την οθονη ειναι γδαρμενο. Ηθελα να ρωτησω τη γνωμη σας αν αξιζει να προσπαθησω να του το φτιαξω π.χ. βρηκα στο ebay οθονη+digitizer+κασωμα http://www.ebay.com/itm/original-LG-E960-Google-Nexus-4-LCD-Display-Touch-Frontcover-Rahmen-Frame-NEU-/400862297852?pt=DE_Handy_Organizer_Ersatzteile_Werkzeuge&hash=item5d55413efc

πιστευετε αξιζει η ολη διαδικασια, θα εχω καποιο θεμα με την ποιοτητα του υλικου π.χ. θα αλλαξει η αποδοση ή ακτινοβολια?? Ειναι καλυτερα να παρω μονο οθονη+digitizer χωρις κασωμα. Και τελος για την πισω προσοψη, να παρω μια απο κινα ή θα χω θεμα??

Συγγνωμη για τις πολλες ερωτησεις. Ευχαριστω εκ των προτερων!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 4 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...