Jump to content

Google Nexus 4 (by LG)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πως το κάνω να ψάχνει στο .com?

 

Στις ρυθμίσεις του Google now ( τρεις τελίτσες κάτω δεξιά ) , έχει μια καρτέλα λογαριασμοί. Εκεί μέσα έχει την επιλογή

Edited by scorpio_1976
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μου γεννηθηκε μια απορια εχθες που αφορα τη μη αποσπωμενη μπαταρια.

 

γεενηκα εχω ακουσει και το εχω παθει και εγω στο προηγουμενο κινητο να κολλαει τελειως,τοσο ομως που να μην πατιεται ουτε το On/off ουτε τιποτα,και αυτο να διαρκει και να μην ξεκολλάει. με αποτελεσμα να βγαζεις την μπαταρια για να ξεκολλλησει.(σπανιο φαινομενο σιγουρα,αλλα υπαρκτό) δεν ξερω αν το αφηνα κανενα 10λεπτο αν εστρωνε ή εκανε επανεκκινηση μονο του,ισως,πολυ πιθανο,αλλα αλλες φορες που μου ειχε κολλησει εστω και λιγο,εκανε επανεκκινηση σε 1-2 λεπτα.

 

αυτο που θελω να ρωτησω στο nexus μας τι γινετε?το αφηνουμε μεχρι να αποφασισει να κανει επαννεκινησει μονο και να στρωσει?(ή δεν εχει συμβει σε κανεναν?)

Edited by leftko
Link to comment
Share on other sites

το αφήνεις να κάνει μόνο του επανεκκίνηση. μπορεί να τυχει περιπτωση να μην νιωθει καθολου και το power button αλλά στο τελος επανεκκινεί μόνο του.
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

μου γεννηθηκε μια απορια εχθες που αφορα τη μη αποσπωμενη μπαταρια.

 

γεενηκα εχω ακουσει και το εχω παθει και εγω στο προηγουμενο κινητο να κολλαει τελειως,τοσο ομως που να μην πατιεται ουτε το On/off ουτε τιποτα,και αυτο να διαρκει και να μην ξεκολλάει. με αποτελεσμα να βγαζεις την μπαταρια για να ξεκολλλησει.(σπανιο φαινομενο σιγουρα,αλλα υπαρκτό) δεν ξερω αν το αφηνα κανενα 10λεπτο αν εστρωνε ή εκανε επανεκκινηση μονο του,ισως,πολυ πιθανο,αλλα αλλες φορες που μου ειχε κολλησει εστω και λιγο,εκανε επανεκκινηση σε 1-2 λεπτα.

 

αυτο που θελω να ρωτησω στο nexus μας τι γινετε?το αφηνουμε μεχρι να αποφασισει να κανει επαννεκινησει μονο και να στρωσει?(ή δεν εχει συμβει σε κανεναν?)

 

Μου έχει τύχει από προβληματικό kernel να κολλήσει σε bootloop και η πιο εύκολη λύση ήταν να φλασαρω τον σωστό μέσω recovery.

Αν δεν μπαίνεις ούτε recovery πας μέσω toolkit και φτιάχνεις τα πάντα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

τις εκπτωσεις τις εχω ουτως η αλλως. εξτρα, για να αλλαξω παροχο μου δινει τη διαφορα που μου δινει ο δικος μου παροχος σε χρηματα, συν 80€ για να παρω κατι απο οπουδηποτε (ιντερνετικο μαγαζι κτλ)!!!

παίρνεις το nexus 4 ,το πουλάς χωρίς να το ανοίξεις και παραγγέλνεις από έξω το nexus 5 όταν βγεί. Αν έχεις υπομονή.

αλλιώς αν δεν έχεις πρόβλημα με τη χάλια μπαταρία του nexus 4,τσίμπα το.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία ξεκίνησε η μέρα σήμερα! Παραλίγο να τρακαρω με τη μηχανή με μια θεία που μιλούσε στο τηλέφωνο και ταυτόχρονα έκανε πως οδηγάει και θα με έριχνε στην καλντέρα μαζί με το sea diamond.το καλό είναι ότι ένα φιλαράκι θέλει το nexus μου και σε τιμή έκπληξη! Οπότε με βλέπω να ξεθαβω το τιμημένο neo v για κανέναν μήνα μέχρι να φιλοτιμηθεί κανένας από εξωτερικό να μας στείλει το 5!ακούει g47??????? Αν και τρώγομαι να δοκιμάσω μια το note ii που το έχω ένα μίνι απωθημένο...

 

Στειλε μου pm. :shifty:

Link to comment
Share on other sites

Στειλε μου pm. :shifty:

 

Μπορείς να γράψεις πάλι τις ρυθμίσεις για τα χρώματα που χρησιμοποιείς;

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις του Google now ( τρεις τελίτσες κάτω δεξιά ) , έχει μια καρτέλα λογαριασμοί. Εκεί μέσα έχει την επιλογή

 

Ευχαριστώ Πόλυ για την βοήθεια άλλα και παλι δεν κατάφερα τίποτα :)

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να γράψεις πάλι τις ρυθμίσεις για τα χρώματα που χρησιμοποιείς;

 

Mε μια αναζητηση (στο σωστο θεμα):

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4590521#post4590521

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Πόλυ για την βοήθεια άλλα και παλι δεν κατάφερα τίποτα :)

 

Πρέπει να γυρίσεις και τη γλώσσα του τηλεφώνου στα αγγλικά...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, το κινητο παίρνει την κλασικη sim?

Οχι παιρνει micro sim, αν εχεις τη παλια πηγαινε σε ενα καταστημα(πχ γερμανος) και θα στην κοψουν.

Samsung Galaxy S20 FE 5G:)

 

«Οι πιο σκοτεινές γωνιές στην Κόλαση είναι φυλαγμένες για εκείνους που διατηρούν την ουδετερότητά τους σε εποχές ηθικής κρισης». - Dante Alighieri

Link to comment
Share on other sites

επισης δεν ειναι και σιγουρο μιας και στον δικο μου που ειχα παει μου ειπαν οτι δεν κοβουν , μονο αλλαζουν...(πριν 4+ μηνες αυτο)
Link to comment
Share on other sites

Ή πολύ απλά, μπορείς να εκτυπώσεις το pattern από το ίντερνετ, να βάλεις πάνω την σιμ σου και να την κόψεις μόνος σου. Εγώ πάντως έτσι έκανα, χωρίς κανένα πρόβλημα.
LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

Παντως και εγω που πηγα σε ενα γερμνανο, της λεω οτι θελω να αλλαξω τη σιμ σε μικρη και μου λεει,οκ, Της λεω για σιγουρια οτι δεν θελω να την κοψω,να την αλλαξω θελω (ηταν πολυ παλια,και ειχε κατι χαρακιες πανω,οποτε ηταν ευκαιρια) και μου λεει ετσι κι αλλιως δεν μπορουν να την κοψουν,μονο να την αλλαξουν. Μαλλον συστημα το εχουν τωρα για να σου περνουν το 5ευρω,ισως παλια τις εκοβαν γιατι θυμαμαι μια περιοδο που ειχαν έλλειψη σε Micro-sim. Δηλωσε κλοπη/απωλεια της παλιας και μου εδωσε την καινουργια. σε Max 10 λεπτα ειχε απενεργοποιηθει η παλια και μπορω να πω οτι με την καινουργια ισως εχω και καλυτερο σημα (μεσα στο δωματιο μου,ειχα ελαχιστο εως καθολου σημα,τωρα εχω κανονικα,μαλλον εφταιγαν οι "χαρακιες")
Link to comment
Share on other sites

Μόνο, επειδή έχω διαπιστώσει ότι τα καταστήματα έχουν αρχίσει να τα παίρνουν στο κρανίο με το κόψιμο καρτών μη αναγνωρισμένων πελατών τους, το σωστό είναι να ζητάμε "χάρες" εκεί όπου είμαστε πελάτες τους και μας χρωστάν χάρες. Όχι να πηγαίνουμε πχ. στον Γερμανό για να μας κόψει την κάρτα της Wind επειδή το "δικό" μας κατάστημα δεν έχει κόφτη! Λογικό, εεεε;;;

 

Καθολου. Αν δεν ειμαι certified να μη παω ε? :lol:

 

Παντως και εγω που πηγα σε ενα γερμνανο, της λεω οτι θελω να αλλαξω τη σιμ σε μικρη και μου λεει,οκ, Της λεω για σιγουρια οτι δεν θελω να την κοψω,να την αλλαξω θελω (ηταν πολυ παλια,και ειχε κατι χαρακιες πανω,οποτε ηταν ευκαιρια) και μου λεει ετσι κι αλλιως δεν μπορουν να την κοψουν,μονο να την αλλαξουν. Μαλλον συστημα το εχουν τωρα για να σου περνουν το 5ευρω,ισως παλια τις εκοβαν γιατι θυμαμαι μια περιοδο που ειχαν έλλειψη σε Micro-sim. Δηλωσε κλοπη/απωλεια της παλιας και μου εδωσε την καινουργια. σε Max 10 λεπτα ειχε απενεργοποιηθει η παλια και μπορω να πω οτι με την καινουργια ισως εχω και καλυτερο σημα (μεσα στο δωματιο μου,ειχα ελαχιστο εως καθολου σημα,τωρα εχω κανονικα,μαλλον εφταιγαν οι "χαρακιες")

 

Ακομα παιρνουν 5?? :blink:

Link to comment
Share on other sites

ναιι..δυστυχως ακομα 5 περνουν στο γερμανο,και φανταζομαι ολοι,ταριφα το εχουν. Φανταζομαι επειδη και καλα σου δινουν νεα επειδη την "εχασες" και κρατας τον ιδιο αριθμο. και πας για καφε μετα και περνανε και σου μοιραζουν δωρεαν καρτες.. :mad: Edited by leftko
Link to comment
Share on other sites

Κάποιες φορές κάτι γίνεται και δεν πιάνουν τα κουμπιά της έντασης του ήχου,και μετα απο restart πιάνουν κανονικά. Το έχει πάθει κανείς άλλος αυτό?
Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]36046[/ATTACH]

 

[ATTACH]36047[/ATTACH]Καμμία πρόταση???

Μια ωρα και 20 λεπτα είναι η οθόνη ανοικτή..

Edited by stefanos_ma
Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]36046[/ATTACH]

 

[ATTACH]36047[/ATTACH]Καμμία πρόταση???

Μια ωρα και 20 λεπτα είναι η οθόνη ανοικτή..

 

Να πας κάπου που να έχει καλό σήμα..

Link to comment
Share on other sites

Να πας κάπου που να έχει καλό σήμα..

 

Μα ειναι λογικό τόση πολλή κατανάλωση??? Είμαι όλα στοκ 4.3 και έχω συνέχεια ανοικτό 3g...

Link to comment
Share on other sites

Μα ειναι λογικό τόση πολλή κατανάλωση??? Είμαι όλα στοκ 4.3 και έχω συνέχεια ανοικτό 3g...

 

Βασικά,νομιζω δεν είναι πολλή κακή κατανάλωση για συνέχεια 3g και κακό σήμα..Για στοκ παντα...Ας σου πουν και τα παιδιά που έχουν στοκ για σίγουρα..

Link to comment
Share on other sites

Βασικά,νομιζω δεν είναι πολλή κακή κατανάλωση για συνέχεια 3g και κακό σήμα..Για στοκ παντα...Ας σου πουν και τα παιδιά που έχουν στοκ για σίγουρα..[/QUO

 

οκ σε ευχαριστω! Περιμένω να δω τι θα μ πει κ κάποιος με στοκ καλό βράδυ!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 4 (by LG)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...