Jump to content

[Nexus 4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις)


Superuser
 Κοινοποίηση

Καθημερινη ROM που εχετε στο NEXUS4  

93 members have voted

  1. 1. Καθημερινη ROM που εχετε στο NEXUS4

    • Official Google AOSP ROM KitKat
    • SlimKat
    • ParanoidAndroid
    • MAHDI
    • Purity
    • CarbonROM
    • PAC-man
      0
    • VANIR
      0
    • CyanogenMOD
    • other ROM


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γιατί δεν μπορω να κανω downloed?κατέβασα κ το μτορρεντ κ παλι δεν μπορω.φταίει Κάτο απο την εφαρμογή απο το κινητό;
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι παιδια..τελικα με το LTE Που ακουγοταν..τι εγινε?

 

Νομίζω ότι λειτουργεί μόνο στο αμερικάνικο AT&T.

Δυστυχώς δεν βλέπω και κίνηση από πλευράς xda. :(

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Eνώ στην τελευταία nightly της CM έχουν βάλει feature για Custom Lockscreen Βackground (δεν την έχω περάσει για επιβεβαίωση, υπάρχει στο log της rom), στην επόμενη που θα είναι λογικά αύριο διαθέσιμη θα υπάρχει Call Statistics to Contacts feature, που νομίζω ότι μπαίνει 1η φορά (ίσως να υπάρχει σε 3rd party Contact ή Dialer εφαρμογή, αλλά όχι στο μαμά Contacts Apps).

Φώτο1, φώτο2

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι παιδια..τελικα με το LTE Που ακουγοταν..τι εγινε?

 

Θα έρθει σε 4-5 χρόνια στην Ελλάδα :lol:

 

Ωραία το χαρακτηριστικό αυτό με την καταγραφή στατιστικών ;)

What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

Έχει βρει κάποιος κάποιο καλό mod για αύξηση ήχων στα ακουστικά? Προχθές ήμουν αεροπλάνο και δεν μπορούσα να ακούσω ένα αξιοπρεπές Hell's Bells :p
Link to comment
Share on other sites

Έχει βρει κάποιος κάποιο καλό mod για αύξηση ήχων στα ακουστικά? Προχθές ήμουν αεροπλάνο και δεν μπορούσα να ακούσω ένα αξιοπρεπές Hell's Bells :p

 

Έχεις σωστά ακουστικά; Νομίζω δεν κανουν ολα

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις σωστά ακουστικά; Νομίζω δεν κανουν ολα

 

Εχει δίκιο ο φίλος, δεν κάνουν όλα τα ακουστικά!

Παντως εγώ ένα που χρησιμοποιώ για κλήσεις με έχει ξεκουφάνει, αφού το απομακρύνω από το αυτί

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Έχεις σωστά ακουστικά; Νομίζω δεν κανουν ολα

"Σωστά ακουστικά" φαντάζομαι θα ήταν αυτά που έπρεπε να είχε μέσα η συσκευασία αλλά όπως όλοι ξέρουμε δεν... Χρησιμοποιώ τα ακουστικά της Apple γιατί αυτά με βολεύουν..

Εχει δίκιο ο φίλος, δεν κάνουν όλα τα ακουστικά!

Παντως εγώ ένα που χρησιμοποιώ για κλήσεις με έχει ξεκουφάνει, αφού το απομακρύνω από το αυτί

Για κλήσεις η αλήθεια είναι ότι όντως αν τα έχω σε ψηλό επίπεδο με ξεκουφαίνουν! Από την άλλη σε μουσική και έχοντας χρησιμοποιήσει 3 διαφορετικούς players δεν βλέπω ένταση...

Link to comment
Share on other sites

 

Για κλήσεις η αλήθεια είναι ότι όντως αν τα έχω σε ψηλό επίπεδο με ξεκουφαίνουν! Από την άλλη σε μουσική και έχοντας χρησιμοποιήσει 3 διαφορετικούς players δεν βλέπω ένταση...

Η αλήθεια είναι οτι σε διάφορα τεστ που εκανα με συγκεκριμένα τραγούδια και με τα ίδια ακουστικά παντα , το chip που φοράει το nexus δεν μπορεί να συγκριθεί με αυτό των galaxy και ειδικά στην ενταση...

Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

Tοτε αφου ασχοληθηκες με ηχο ξερεις οτι δεν εχει σχεση το output volume με το chip.

dBmeter εχεις να συγκρινεις?

Εκτος απο την ενταση που το ειδες να πασχει?

Ειχες μακρυνες μεσαιες, πνιγμενες ψηλες?

Πως τα μετρησες?

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι οτι σε διάφορα τεστ που εκανα με συγκεκριμένα τραγούδια και με τα ίδια ακουστικά παντα , το chip που φοράει το nexus δεν μπορεί να συγκριθεί με αυτό των galaxy και ειδικά στην ενταση...

Δυστυχώς έτσι ακριβώς είναι.. Χωρίς την ανάγκη κάποιου τεστ ή μετρήσεων δεν είναι δύσκολο να το καταλάβει κάποιος, έπρεπε να ήταν πιο ψηλά η ένταση..

 

Θα δοκιμάσω αυτό να δω τι λέει :)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2025486

Edited by efthimis31
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με ακουστικά έχω κάτι Shure ... πολύ καλή ποιότητα και ακουστική εμπειρία.

Είναι σχετικά ακριβά αλλά μάλλον ισχύει το ότι πληρώνεις παίρνεις...

Είμαι σε ψιλό-φάση Burn-in στο setάκι μου αυτή τη στιγμή σε "κάμποσες" ώρες που θα στρώσουν περιμένω ακόμα πιο καλά αποτελέσματα.

 

Σχετικά με το WIFI δεν μου συνδέεται εύκολα σε free δίκτυα το βλέπω λίγο κάπως... Υπάρχει κάποια εφαρμογή για το WIFI που να αξίζει τον κόπο να την δοκιμάσω? ( να βρίσκει δίκτυα και να συνδέεται όχι τπτ παράλογο)

 

Btw έχω πωρωθεί με το Ingress... παίζει κανείς? *Enlightemend side έχω επιλέξει

http://img822.imageshack.us/img822/166/400x90.jpg

StarCraft2 Hellenic Community @ http://www.StarCraft2.gr

StarCraft 2 Gaming Stream @ http://www.Twitch.tv/Lunaticoldschool

Link to comment
Share on other sites

Tοτε αφου ασχοληθηκες με ηχο ξερεις οτι δεν εχει σχεση το output volume με το chip.

dBmeter εχεις να συγκρινεις?

Εκτος απο την ενταση που το ειδες να πασχει?

Ειχες μακρυνες μεσαιες, πνιγμενες ψηλες?

Πως τα μετρησες?

 

Φυσικα και εχει σχεση η καρτα ηχου στην πρoκειμενη περιπτωση chip ηχου με το output που δινει σε dynamic range αλλα και παιζει να εχουν τα galaxy προενισχυση στην εξοδο...:)

Edited by funk
Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ εχουν προενισχυση. :lol:

Δετερον το chip τι voltage παιρνει και τι δινει?

Τριτον το δυναμικο ευρος πιστευεις οτι εχει σχεση οταν (το) αλλαζουμε τα dB με software? Αν ειναι ετσι, πες μου και ποσα rms δινει. :lol:

Γιατι μιλας για το chipακι και δε νομιζω οτι ευθυνεται για την ενταση σε καμια περιπτωση.

Τεταρτον απαντησε και στα υπολοιπα γιατι, αντε να δεχθω οτι η ενταση ειναι τοσο εμφανης η διαφορα (που και παλι δε λεει κατι απο μονο του γιατι ευτυχως στη μουσικη δεν ειναι η ενταση το θεμα), στα υπολοιπα τα οποια δε μπορει να συγκριθει με του galaxy, πως τα μετρησες?

 

Btw για να ξερουμε και τι λεμε, συγκρινεις δυο πολυ κοινα τσιπακια ενα wolfson και ενα Qualcomm αλλα ακομα δεν εχω καταλαβει πως.

Edited by g47
Link to comment
Share on other sites

παιδια για να φλασαρεις kernel θελει να κανεις κανενα wipe???

 

το πέρασα ετσι.....ο 34 με τις ρυθμίσεις μου έκατσε καλύτερα....

Edited by Karpoutzidis
Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ εχουν προενισχυση. :lol:

Δετερον το chip τι voltage παιρνει και τι δινει?

Τριτον το δυναμικο ευρος πιστευεις οτι εχει σχεση οταν (το) αλλαζουμε τα dB με software? Αν ειναι ετσι, πες μου και ποσα rms δινει. :lol:

Γιατι μιλας για το chipακι και δε νομιζω οτι ευθυνεται για την ενταση σε καμια περιπτωση.

Τεταρτον απαντησε και στα υπολοιπα γιατι, αντε να δεχθω οτι η ενταση ειναι τοσο εμφανης η διαφορα (που και παλι δε λεει κατι απο μονο του γιατι ευτυχως στη μουσικη δεν ειναι η ενταση το θεμα), στα υπολοιπα τα οποια δε μπορει να συγκριθει με του galaxy, πως τα μετρησες?

 

Btw για να ξερουμε και τι λεμε, συγκρινεις δυο πολυ κοινα τσιπακια ενα wolfson και ενα Qualcomm αλλα ακομα δεν εχω καταλαβει πως.

Συγκρινα το ποσο ενταση βγαζουν στα αυτια μου το galaxy s2 galaxy note2 και το nexus4 με μια σειρα ακουστικων inear , κλειστου τυπου αλλα και monitor yamaha hs80 και η διαφορα ηταν τουλαχιστον εμφανης, αυτη την στιγμη δεν εχω καποιο mic για να κανω μετρηση αλλα μετα απο τοσα χρονια που ψιλοασχολουμαι νομιζω να αυτια μου μπορουν να καταλαβουν μια τετοια διαφορα...

Συχνοτικα δεν θελω να κανω προβλεψη και να σου πω που ειναι το καθενα γιατι σιγουρα θα πεσω εξω αλλα οπως σου ειπα η διαφορα ειναι εμφανης και μπορει να τι καταλαβει οποιος ειχει παλαιτερα καποια συσκευη απο την σειρα galaxy..

Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

παιδια για να φλασαρεις kernel θελει να κανεις κανενα wipe???

 

το πέρασα ετσι.....ο 34 με τις ρυθμίσεις μου έκατσε καλύτερα....

 

Οχι απαραίτητα αλλά από συνήθεια οι περισσότεροι κάνουμε wipe cache/dalvik.

What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση παιδιά. Hotspot εφαρμογή γιατί δεν έχει το κινητό; η μήπως είναι μέσα στις ρυθμίσεις; θέλω να τραβιξω ίντερνετ απ το κινητό στο λάπτοπ.
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση παιδιά. Hotspot εφαρμογή γιατί δεν έχει το κινητό; η μήπως είναι μέσα στις ρυθμίσεις; θέλω να τραβιξω ίντερνετ απ το κινητό στο λάπτοπ.

 

Ρυθμίσεις -> Περισσότερα... (4η επιλογή) -> Προσ. και φορητό σημ. προσβ. Εκεί είναι χωμένη ;)

What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

Η βίντεο κλήση από το skype γιατί δεν δουλεύει; η κάμερα εννοώ. Γίνεται κλήση κανονικά..ακουγομαι αλλά δεν βλέπω κ δεν με βλέπουν. Τι φταίει;
Link to comment
Share on other sites

Η βίντεο κλήση από το skype γιατί δεν δουλεύει; η κάμερα εννοώ. Γίνεται κλήση κανονικά..ακουγομαι αλλά δεν βλέπω κ δεν με βλέπουν. Τι φταίει;

 

Σ' εμένα δουλεύει μια χαρά.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...