Jump to content

[Nexus 4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις)


Superuser
 Κοινοποίηση

Καθημερινη ROM που εχετε στο NEXUS4  

93 members have voted

  1. 1. Καθημερινη ROM που εχετε στο NEXUS4

    • Official Google AOSP ROM KitKat
    • SlimKat
    • ParanoidAndroid
    • MAHDI
    • Purity
    • CarbonROM
    • PAC-man
      0
    • VANIR
      0
    • CyanogenMOD
    • other ROM


Recommended Posts

Ποια εφαρμογή εννοείς;

Από θέμα απόδοσης είναι στα επίπεδα φρανκο ή χειρότερος/καλύτερος;

Νομιζω απο μπαταρια ειναι περιπου τα ιδια..4,5-5 ωρες, smoothness μου φαινεται ενα κλικ καλυτερο. Με xenon 4 kai franco 34 στο antutu εβγαλε περιπου 19000. Με harsh 21600 θυμαμαι καλα. Δεν πειραξα το παραμικρο, αφηνω τους kernels οπως τους δινουν oi devs.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για πες εντυπώσεις από harsh όσον αφορά μπαταρία και απόδοση :)

 

Έχω αρκετά κολληματακια με xenon hd. Κάποιες ειδοποιήσεις όπως πχ του fb messenger δεν τις βγάζει ποτέ στην n.bar. Εννοείται έχουν γίνει τα απαραίτητα wipe/reinstall κτλπ

 

Ειδοποιήσεις στο Facebook (όχι messenger, κανονική εφαρμογή) δεν μου έρχονται ούτε εμένα.

Σε group message, έτυχε να είμαι στο ίδιο τραπέζι με κάποια από τα ατομα του group και όταν μας έστειλε κάποιος άλλος μήνυμα, σε όλους ήρθε ειδοποίηση, σ' εμένα όχι.

Οι περισσότεροι με CyanogenMod rom, κάποιοι με OMEGA rom, όλοι τους με διάφορα Galaxy !!!

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

με στοκ ολα,ουτε καν ρουτ ομως,με τη πρωτη φορτιση εβγαλε 24 ωρες περιπου με 4 οθονη και 4% υπολοιπο μπαταριας αρκετο παιχνιδι bench κτλ

 

με τη δευτερη,σημερα δλδ,12 το πρωι το βγαλα και μια το βραδυ το εβαλα να φορτισει,με 17% υπολοιπο,3 ωρες οθονη,σχεδον ολη μετα 3G ανοιχτο,whatsapp,facebook,κατι παιχνιδακια,μειλ κτλ...πολυ καλα για τα δεδομενα του ανδροιδ ..

 

στην ουσια βγαζει ανετα μια μερα,με αρκετη χρηση...με φρανκο πρεπει να βγαζετε κατι παραπανω ε?

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Ειδοποιήσεις στο Facebook (όχι messenger, κανονική εφαρμογή) δεν μου έρχονται ούτε εμένα.

Σε group message, έτυχε να είμαι στο ίδιο τραπέζι με κάποια από τα ατομα του group και όταν μας έστειλε κάποιος άλλος μήνυμα, σε όλους ήρθε ειδοποίηση, σ' εμένα όχι.

Οι περισσότεροι με CyanogenMod rom, κάποιοι με OMEGA rom, όλοι τους με διάφορα Galaxy !!!

 

μηπως βρηκατε γιατι δεν ερχονται notifications? με την προηγουμενη slimbean ειχα κανονικα

Link to comment
Share on other sites

μηπως βρηκατε γιατι δεν ερχονται notifications? με την προηγουμενη slimbean ειχα κανονικα

 

Όχι δεν έχω βρει γιατί δεν έχω ειδοποιήσεις.

Αυτό που δεν έχω δοκιμάσει και θα το κάνω το βραδάκι, είναι να απεγκαταστήσω την εφαρμογή και να την ξανα-εγκαταστήσω μήπως και φταίει αυτό.

Την εφαρμογή την έχω κάνει restore μαζί με τα data της με το TB και έχω παρατηρήσει ότι με restore δεν μου έρχονται ειδοποιήσεις σε μία άλλη εφαρμογή, την Sportmate. Aν την εγκαταστήσω από το Market και κάνω από την αρχή τις ρυθμίσεις, δεν έχω πρόβλημα. Θέλω να το ελέγξω και στο Facebook.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.Ειμαι με stock rom και stock kernel,εχω κανει μονο root.Καποιες φορες εχω lag στο transition animation.Ειναι το animation που εμφανιζεται στην οθονη απο τη στιγμη που θα πατησεις μια εφαρμογη μεχρι αυτη να ανοιξει.Ξερει κανεις γιατι μπορει να γινεται αυτο?
Link to comment
Share on other sites

ειδα μερικα βιντεο με xylon k xenon και μου φανηκαν να λαγκαρουν αρκετα...γιατι ετσι?μηπως λογω φρανκο κερνελ?
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια, εδω και 2 μερες το εχω και εγω στα χερια μου αυτο το καταπληκτικο κινητο, μια ερωτηση.

Το εχω ξεκλειδωσει και εχω κανει root αλλα εχω παραμεινει στην stock rom θα ηθελα να ρωτησω αν μπορω με καποιο τροπο να εχω περισσοτερες επιλογες στις ρυθμισεις δηλαδη για παραδειγμα να μπορω να κλειδωσω το tab στο μενου ωστε να μην συνεχιζει απο τις εφαρμογες στα γραφικα στοιχεια.

NEXUS 4
Link to comment
Share on other sites

ειδα μερικα βιντεο με xylon k xenon και μου φανηκαν να λαγκαρουν αρκετα...γιατι ετσι?μηπως λογω φρανκο κερνελ?

Νομίζω ότι οφείλεται καθαρά στον franco.. Και τις 2 ρομ που αναφέρεις λίγο που τις άφησα με τον κερνελ που έρχονται (νομίζω faux και στις 2 περιπτώσεις) έτρεχαν καλύτερα αλλά η μπαταρία είχε τρελή κατρακύλα.. Λέω τα ίδια συνέχεια και μαλλον γίνομαι κουραστικός :p

Γεια σας παιδια, εδω και 2 μερες το εχω και εγω στα χερια μου αυτο το καταπληκτικο κινητο, μια ερωτηση.

Το εχω ξεκλειδωσει και εχω κανει root αλλα εχω παραμεινει στην stock rom θα ηθελα να ρωτησω αν μπορω με καποιο τροπο να εχω περισσοτερες επιλογες στις ρυθμισεις δηλαδη για παραδειγμα να μπορω να κλειδωσω το tab στο μενου ωστε να μην συνεχιζει απο τις εφαρμογες στα γραφικα στοιχεια.

Δεν ξέρω αν γίνεται αυτό που λες με κάποιο τρόπο σε στοκ launcher.. Με nova launcher (αυτόν δουλεύω) πάντως έχει επιλογή να επιλέξεις τα tabs, οπότε μπορείς να αφαιρέσεις το tab των widget και να έχει μόνο τις εφαρμογές.. Μετά επιλέγεις widget πιέζοντας παρατεταμένα σε κενό χώρο στις αρχικές οθόνες.. Α ρε android, όλα γίνονται lolol!!

Edited by efthimis31
Link to comment
Share on other sites

Και με Apex Launcher γίνεται να απενεργοποιήσεις την καρτέλα widgets στο app drawer.

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν γίνεται αυτό που λες με κάποιο τρόπο σε στοκ launcher.. Με nova launcher (αυτόν δουλεύω) πάντως έχει επιλογή να επιλέξεις τα tabs, οπότε μπορείς να αφαιρέσεις το tab των widget και να έχει μόνο τις εφαρμογές.. Μετά επιλέγεις widget πιέζοντας παρατεταμένα σε κενό χώρο στις αρχικές οθόνες.. Α ρε android, όλα γίνονται lolol!!

 

Ναι αυτο το ξερω τον δοκιμασα και απο εκει πηρα και εγω την ιδεα απλα μου αρεσει τοσο πολυ η κανονικη εκδοση που δεν θελω να την αλλαξω και ψαχνω να βρω ενα aplication μηπως και το εχει σαν επιλογη χωρις να ειναι launcher.

Στο galaxy S που εχω και φοραει 4.1.2 (cyanomod 10) εχει πολλες περισσοτερες επιλογες και λεω μηπως εμφανιστουν και στο nexus χωρις να αλλαξω την stock rom

NEXUS 4
Link to comment
Share on other sites

νομιζω δεν ειναι Mod αλλα η paranoid android...

 

σημερα ψαχνομαι για ρομ...μαλλον για cm δε βλεπω..αν κ καμια δε μου γεμιζει το ματι :p

 

ευθυμη,ποσο μεγαλη κατρακυλα?σε σχεση με στοκ ρομ?

Edited by blade_
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

νομιζω δεν ειναι Mod αλλα η paranoid android...

 

σημερα ψαχνομαι για ρομ...μαλλον για cm δε βλεπω..αν κ καμια δε μου γεμιζει το ματι :p

 

ευθυμη,ποσο μεγαλη κατρακυλα?σε σχεση με στοκ ρομ?

 

Codefirex...μακράν γρηγορότερη και χωρίς κάποιες ελλείψεις της xenonhd.

Edited by karaLRS

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

νομιζω δεν ειναι Mod αλλα η paranoid android...

 

Αααα δηλαδη αμα flash-αρω paranoid android υπαρχει εε..?!? κομπλε..!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερετε που μπορω να βρω αυτο το Mod...?? ->

 

Εχω ψαξει σε xda αλλα δεν το βρηκα... :/

 

Lmt launcer μαζί με full screen toggle είναι το πέρασα πριν από λίγη ώρα

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Lmt launcer μαζί με full screen toggle είναι το πέρασα πριν από λίγη ώρα

 

Με σωνεις... αν το πιανω καλα εννοεις αυτο το .apk...?!?! Και τελος..?! Το full screen toggle τι ειναι..?!?! :$

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1330150 :D

Link to comment
Share on other sites

Codefirex...μακράν γρηγορότερη και χωρίς κάποιες ελλείψεις της xenonhd.

 

Απο μπαταρία τι λέει?

s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

Με σωνεις... αν το πιανω καλα εννοεις αυτο το .apk...?!?! Και τελος..?! Το full screen toggle τι ειναι..?!?! :$

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1330150 :D

 

Έτσι ακριβώς, περνάς αυτό μαζί με την άλλη που σου αναφέραμε τις κάνεις εγκατάσταση και τις δυο και πρώτα παραμετροποιεις την lmt μετά ενεργοποιείς την δεύτερη κάνεις reboot και είσαι χωρίς soft kyes, όλα αυτά φυσικά εφόσον είσαι ρουτ

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς, περνάς αυτό μαζί με την άλλη που σου αναφέραμε τις κάνεις εγκατάσταση και τις δυο και πρώτα παραμετροποιεις την lmt μετά ενεργοποιείς την δεύτερη κάνεις reboot και είσαι χωρίς soft kyes, όλα αυτά φυσικά εφόσον είσαι ρουτ

 

Συγγνωμη που γινομαι λιγο κουραστικος... απλα Θα το εχω λογικα σε λιγες μερες στα χερια μου και μαζευω καποια πραγματα που θελω να του κανω...!! Για την αλλη εφαρμογη εννοεις αυτο..?!?! (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1497558) Λεει οτι ειναι για Gnexus, λογικα θα λειτουργει και στο Ν4 εε?? :)

Link to comment
Share on other sites

ευθυμη,ποσο μεγαλη κατρακυλα?σε σχεση με στοκ ρομ?

Δυστυχώς μεγάλη η κατρακύλα! Με franco βλέπω 5ωρο οθόνης σε μια πλήρη μέρα χρήσης (αν έχω ασχοληθεί τόσο πολύ τέλος πάντων) ενώ με τους άλλους βία 3 ώρες και κάτι.. Για 3G δεν το συζητάω καν εκεί έχουμε ελεύθερη πτώση :(

Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη που γινομαι λιγο κουραστικος... απλα Θα το εχω λογικα σε λιγες μερες στα χερια μου και μαζευω καποια πραγματα που θελω να του κανω...!! Για την αλλη εφαρμογη εννοεις αυτο..?!?! (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1497558) Λεει οτι ειναι για Gnexus, λογικα θα λειτουργει και στο Ν4 εε?? :)

 

Καθόλου κουραστικός, ναι αυτή είναι:)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

franko kernel ή καποιον άλλο δοκίμασε κανείς για να συγκρίνει διάρκεια μπαταρίας;

 

Εγώ με Franco 34 είμαι και είμαι σταθερά ανάλογα με το πόσα τηλ κάνω από 3-4 ώρες ενεργής οθόνης σε ένα 24ωρο...

Επίσης φοράω την xenon hd το τελευταίο 20 ήμερο...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...