Jump to content

[Nexus 4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις)


Superuser
 Κοινοποίηση

Καθημερινη ROM που εχετε στο NEXUS4  

93 members have voted

  1. 1. Καθημερινη ROM που εχετε στο NEXUS4

    • Official Google AOSP ROM KitKat
    • SlimKat
    • ParanoidAndroid
    • MAHDI
    • Purity
    • CarbonROM
    • PAC-man
      0
    • VANIR
      0
    • CyanogenMOD
    • other ROM


Recommended Posts

δλδ οταν το συνδεουμε στον υπολογιστη,μας εμφανιζεται φακελος .σαν sd απο το κινητο?
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Απο τα σχόλια σας πήρα την απάντηση. Το Ν4 την βλέπει σαν εσωτερική. Στο nexus s που "βλέπει" τα 16 gb σαν εξωτερική, έχω την δυνατότητα να μεταφέρω apps στην sd card (μέσω app2sd ή παραπλησιας εφαρμογης) όπως θα έκανα αν είχα κανονική υποδοχή για έξτρα sd card. Γι αυτό και η ερώτηση που έκανα.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια rom από αυτές που έχετε χρησιμοποιήσει, η οποία να έχει στις ρυθμίσεις της επιλογή να αλλάξεις το wallpaper της lockscreen;

Η CM που χρησιμοποιώ δεν έχει ακόμη τέτοια επιλογή όπως είχαν οι παλιότερες εκδόσεις, κάθως όπως έχει γράψει ο dev δεν είναι από τα βασικά που πρέπει να κάνουν.

 

Δεν μ' ενδιαφέρει 3rd party εφαρμογή από το Play.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια rom από αυτές που έχετε χρησιμοποιήσει, η οποία να έχει στις ρυθμίσεις της επιλογή να αλλάξεις το wallpaper της lockscreen;

Η CM που χρησιμοποιώ δεν έχει ακόμη τέτοια επιλογή όπως είχαν οι παλιότερες εκδόσεις, κάθως όπως έχει γράψει ο dev δεν είναι από τα βασικά που πρέπει να κάνουν.

 

Δεν μ' ενδιαφέρει 3rd party εφαρμογή από το Play.

 

Εγώ έχω την dark jelly που ουσιαστικά βασίζεται στην cm αλλά είναι πολύ παραματροποιησιμη και πολύ όμορφη και σταθερή και αυτό που θες και άλλα πολλά το κάνει...

Δοκιμασε την...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω την dark jelly που ουσιαστικά βασίζεται στην cm αλλά είναι πολύ παραματροποιησιμη και πολύ όμορφη και σταθερή και αυτό που θες και άλλα πολλά το κάνει...

Δοκιμασε την...

 

Ωραία, ευχαριστώ.

Στο επόμενο wipe θα τη δοκιμάσω.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Απο τα σχόλια σας πήρα την απάντηση. Το Ν4 την βλέπει σαν εσωτερική. Στο nexus s που "βλέπει" τα 16 gb σαν εξωτερική, έχω την δυνατότητα να μεταφέρω apps στην sd card (μέσω app2sd ή παραπλησιας εφαρμογης) όπως θα έκανα αν είχα κανονική υποδοχή για έξτρα sd card. Γι αυτό και η ερώτηση που έκανα.

 

Δεν την βλέπει όπως το Nexus S, αλλά σαν εικονική κάρτα. Εμφανίζεται μεν όταν συνδέεται στον η/υ το τηλέφωνο κτλπ αλλά στην ουσία είναι εσωτερικός φάκελος ο οποίος όπως αναφέρθηκε προηγουμένως διαγράφεται σε περίπτωση hard reset. Είναι κάποιο που φλασάρουν με ένα απλό wipe cache/dalvik :P

What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

Δεν την βλέπει όπως το Nexus S, αλλά σαν εικονική κάρτα. Εμφανίζεται μεν όταν συνδέεται στον η/υ το τηλέφωνο κτλπ αλλά στην ουσία είναι εσωτερικός φάκελος ο οποίος όπως αναφέρθηκε προηγουμένως διαγράφεται σε περίπτωση hard reset. Είναι κάποιο που φλασάρουν με ένα απλό wipe cache/dalvik :P

Αυτό εννοούσα. "Εικονική" είναι η λέξη που έψαχνα αλλά δεν μου ερχόταν.

Την ερώτηση την έκανα γιατί με είχε τρομάξει το tablet μου όπου στο factory reset μου έσβησε τα πάντα ολα (μουσική, εικόνες, βιντεο, κτλ) το οποίο βλέπει εικονικά την sd card όπως και το Ν4. Ενώ στο NS με factory reset η sd card μένει αθικτη.

Thanks για τις απαντήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Εντυπώσεις από franco r34; Πρώτη φορά πέρασα custom kernel χθες και έβαλα τον γνωστό και μη εξαιρετέο. Για τη μπαταρία δεν μπορώ να πω ακόμη με σιγουριά αν και νομίζω είναι ένα κλικ καλύτερη η κατανάλωση, αλλά χάνει αρκετά σε smoothness. Σε οποιοδήποτε άλλο τηλέφωνο δεν θα καταλάβαινε κανείς διαφορά αλλά στο Ν4 που είναι τόσο απίστευτα γρήγορο και ομαλό χωρίς 0.2 sec σπασίματος, ακόμη και αυτό το ελάχιστο που κάνει σε κάποιες περιπτώσεις με τον franco μου τη σπάει :Ρ
What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

Εντυπώσεις από franco r34; Πρώτη φορά πέρασα custom kernel χθες και έβαλα τον γνωστό και μη εξαιρετέο. Για τη μπαταρία δεν μπορώ να πω ακόμη με σιγουριά αν και νομίζω είναι ένα κλικ καλύτερη η κατανάλωση, αλλά χάνει αρκετά σε smoothness. Σε οποιοδήποτε άλλο τηλέφωνο δεν θα καταλάβαινε κανείς διαφορά αλλά στο Ν4 που είναι τόσο απίστευτα γρήγορο και ομαλό χωρίς 0.2 sec σπασίματος, ακόμη και αυτό το ελάχιστο που κάνει σε κάποιες περιπτώσεις με τον franco μου τη σπάει :Ρ

Τον βρίσκω πολύ καλύτερο από 31,32,33 σε smoothness αφού στον 34 δεν βλέπω να κοπιάζει στο άνοιγμα των ενεργών εφαρμογών όπως οι προηγούμενες εκδόσεις. Μπαταρία νομίζω είχα δει καλύτερη κατανάλωση σε αρκετά παλαιότερες εκδόσεις αλλά μου βγάζει την μέρα χαβαλέ όλε πλέον οπότε δεν πολύ-ασχολούμαι.. Φοράω την τελευταία xylon ;)

Link to comment
Share on other sites

Ψαξε καλυτερα. :lol:

Ο Franco δεν ακολουθει παντα τη σειρα, πηδαει νουμερα τα οποια τα δοκιμαζουν λιγοι (minooch για το δικο μας τηλεφωνο).

Απλα δεν εχει ανεβει στο app του, οποτε flashαρεις το ζιπ.

Για δες εδω:

http://minooch.com/franciscofranco/Nexus4/tests/

;)

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είναι οι kernels με zip.. Το άλλο link πιο πάνω είναι τεστ builds

http://minooch.com/franciscofranco/Nexus4/zips/

 

Κι εδώ το νήμα του franco στο xda, το πρώτο ποστ τα έχει όλα

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2002782

Link to comment
Share on other sites

Α, οκ. Τωρα καταλαβα. Ειναι test kernel. Ειπα κι εγω. Και μαλιστα ειναι nightly tset kernel. Οποτε, λογικα, δεν αργει και η nightly. Αντε να δουμε.
Link to comment
Share on other sites

Τη 46 κανεις?

Δεν εχω προλαβει να δω διαφορες.

 

Την έχω από χθες μου φαίνεται ένα σκαλί παραπάνω σε smoothness.Μπαταρία πάνω κάτω στα ίδια

Link to comment
Share on other sites

Για οποιον θελει 160 Ελληνικους χαρακτηρες στα μηνυματα χωρις να χρεωνεται για δυο, με το stock πληκτρολογιο σε stock deodexed και odexed rom, αντικαθιστα τα Mms.odex και Mms.apk (φάκελος /system/app) με το αρχειο εδω:

http://d-h.st/4me

 

Tο εκανα πριν λιγο και ολα οκ! :)

Link to comment
Share on other sites

Με τον franco χανεις σε smooth...?!?! Γενικοτερα...

 

Ως τώρα τίποτα πιο smooth από stock.

 

Για οποιον θελει 160 Ελληνικους χαρακτηρες στα μηνυματα χωρις να χρεωνεται για δυο, με το stock πληκτρολογιο σε stock deodexed και odexed rom, αντικαθιστα τα Mms.odex και Mms.apk (φάκελος /system/app) με το αρχειο εδω:

http://d-h.st/4me

 

Tο εκανα πριν λιγο και ολα οκ! :)

Το έψαχνα αυτό, thanks. Την ομορφιά και την απλότητα του stock sms app δεν την βρίσκει κανείς πουθενά :)

What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

σύμφωνα με τα παιδιά στο xda η 4.2.2 πρέπει να είναι πολύ κοντά στο να μας έρθει......για να δούμε, θα έχουν κάνει κάτι με την μπαταρία ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Επειδή είχα πει ότι είχα βρει έναν πανεύκολο τρόπο και ένα toolkit που τα κάνει ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ όλα μόνο του εδώ είναι το video.

 

 

Έχει βάλει ο Χριστιανός μέσα τα πάντα και δε βρήκα(ακόμα και εγώ :O)κανένα πρόβλημα για άνοιγμα bootloader και root.

 

Το μοντέλο μου απλά εμένα ήταν το JOP40D και γι'αυτό δε χρησιμοποίησα το κλασικό toolkit.Φλασάρισμα πλέον απο το απόγευμα.Η δουλειά το Σάββατο είναι πολύ άσχημο πράγμα...Αφού κατάφερα και το έφτιαξα έστω και εδώ είμαι ικανοποιημένος

Link to comment
Share on other sites

Mπορουσες να το χρησιμοποιησεις αν διαβαζες τι εγραφε πανω απο καθε επιλογη.

mskip ftw!

 

Συμφωνώ μαζί σου. Τέλειο το toolkit του.

Από τη στιγμή που έχεις Android 4.2, ακόμη και αν δεν αναγράφεται το build σου στις επιλογές, εσύ επιλέγεις '1. Αndroid 4.2' και τελείωσες.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...