Jump to content

[Nexus 4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις)


Superuser
 Κοινοποίηση

Καθημερινη ROM που εχετε στο NEXUS4  

93 members have voted

  1. 1. Καθημερινη ROM που εχετε στο NEXUS4

    • Official Google AOSP ROM KitKat
    • SlimKat
    • ParanoidAndroid
    • MAHDI
    • Purity
    • CarbonROM
    • PAC-man
      0
    • VANIR
      0
    • CyanogenMOD
    • other ROM


Recommended Posts

Τον 31 πως τον βλέπεις???

Δεν σχέση με τον 28????

 

Θέλω λιγάκι χρόνο να τον δοκιμάσω μιας και για την μπαταρία δεν μπορώ να καταλάβω, είναι νωρίς.. Κατά τα άλλα δουλεύει χωρίς κανένα θέμα και η θερμοκρασία είναι σε χαμηλά επίπεδα ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Άσε τώρα την dark jelly και περνά την XenonHD με franco r31 :p

Πολύ καλή με όλες τις παραμετροποιησεις μαζεμένες!!!

 

Ένα λινκ;; Γιατί δεν τη βρίσκω;

Link to comment
Share on other sites

Ένα λινκ;; Γιατί δεν τη βρίσκω;

 

Original android development

Η στην πρώτη η στην δεύτερη σελίδα...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Εδώ εισαι

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2092402

 

Κι εδώ κατευθείαν το download link

http://d-h.st/users/iceandfire/?fld_id=9438#files

Τα gapps είναι τα "γνωστα" από 12/12/12

Link to comment
Share on other sites

Με βλέπω αύριο να περνάω την τελευταία nightly και τον r28. :p

Για το screenshot, είτε θα πρέπει να το υποστηρίζει η rom σου (η CM έχει αυτή την επιλογή) ή πρέπει να βάλεις εφαρμογή από το Play, όπως την Screenshot. ;)

 

 

 

Aν κατάλαβα καλά τί θέλεις να κάνεις, χρειάζεσαι μία εφαρμογή σαν τo Reverse Tether ή το πρόγραμμα εκτός Play, connectify.me.

 

Δε μου δουλεύει ή εγώ κάνω χαζομάρες...το έχει τεστάρει κανείς?

 

Επίσης ερώτημα... Το κινητό το έχω μονίμως online με το wifi μου... παρόλαυτα βλέπω τα μυνηματα στο facebook ή σε άλλους λογαριασμούς που έχω δεν τα ενημερώνει αμέσως... υπάρχει κάποια ρύθμιση ? Τον συγχρονισμό τον έχω enable κανονικά

Edited by LuNaTiC-Abuser

http://img822.imageshack.us/img822/166/400x90.jpg

StarCraft2 Hellenic Community @ http://www.StarCraft2.gr

StarCraft 2 Gaming Stream @ http://www.Twitch.tv/Lunaticoldschool

Link to comment
Share on other sites

4.2.2 ? Δεν μου κατεβάζει update

http://img822.imageshack.us/img822/166/400x90.jpg

StarCraft2 Hellenic Community @ http://www.StarCraft2.gr

StarCraft 2 Gaming Stream @ http://www.Twitch.tv/Lunaticoldschool

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και απο μένα.Χτες παρέλαβα το δικό μου απο ebay αγγλίας σε λογική τιμή,μετά απο παζάρια το ριξα στα 400 ευρώ 16 gb χρησιμοποιημένο ημερών.Νομίζω για την δεδομένη στιγμή είναι πολύ καλα.Το κινητό πετάει.Μια ερώτηση.Στο settings/security δεν μου έχει add widget όπως είδα σε αλλα στο youtube για το lock screen.Μήπως γνωρίζει κανείς απο που προσθέτω widget για το lockscreen?Επίσης ενώ μου λέει ότι έχει συνχρονίσει τις επαφές με το facebook οι φωτογραφίες των επαφών δεν συνχρονίζονται...
Link to comment
Share on other sites

4.2.2 ? Δεν μου κατεβάζει update

 

Γιατι ειπα οτι υπαρχει ηδη?

 

Και επειδη κανενας δε ξερει αποτι φαινεται, μονο root χανει μεσω OTA αλλα και παλι υπαρχει κολπακι

Thanks.

Edited by g47
Link to comment
Share on other sites

Στην r32 σημερα. Να δουμε αν θα προλαβουμε να την τεσταρουμε για κανα δυο μερες...

 

Edit: οπως και με την 30/31 το lagging ειναι εντονο ακομα και στην lockscreen. Πισω λοιπον στην r28.

Edited by energon
Link to comment
Share on other sites

Δε μου δουλεύει ή εγώ κάνω χαζομάρες...το έχει τεστάρει κανείς?

 

Tην Reverse Tether την είχε χρησιμοποιήσει φίλος μου σε ταξίδι στο εξωτερικό, και μου είπε ότι έκανε αυτό ακριβώς που θέλεις να κάνεις.

Απλά σήμερα που μίλησα μαζί του, μου είπε ότι την χρησιμοποίησε σε SGS με CM10 (ICS), οπότε φοβάμαι μήπως με JB rom δεν δουλεύει λόγω περιορισμών που ίσως να έχει κάνει η Google στο λογισμικό.

Μήπως να δοκίμαζες την free version ή να αγόραζες ακόμη και την paid, να έκανες ένα test στα γρήγορα, και αν δε λειτουργεί να κάνεις refund;

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Στην r32 σημερα. Να δουμε αν θα προλαβουμε να την τεσταρουμε για κανα δυο μερες...

 

Edit: οπως και με την 30/31 το lagging ειναι εντονο ακομα και στην lockscreen. Πισω λοιπον στην r28.

 

r33 is out.

Oχι απλα δε προλαβαινεις...:lol:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια θελω να κανω ροοτ με τουλκιτ απ οτι ειδα πρεπει να επιλεξω σωστα σαν πρωτο βημα το καταλληλο build αλλα το δικο μου build δεν ειναι στις επιλογες του τουλκιτ τι μπορω να κανω?
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια θελω να κανω ροοτ με τουλκιτ απ οτι ειδα πρεπει να επιλεξω σωστα σαν πρωτο βημα το καταλληλο build αλλα το δικο μου build δεν ειναι στις επιλογες του τουλκιτ τι μπορω να κανω?

υπάρχουν 2 toolkit αυτή την στιγμή, το nexus 4 toolkit το οποίο για να πας στην έκδοση που θες για να εχει το δικό σου build πρεπει να κάνεις donate και το nexus root toolkit το οποίο κατά την γνώμη μου είναι πιο απλό και δωρεάν. Εγώ με το 2ο ξεκλέιδωσα και έκανα root το δικό μου σχετικά εύκολα και γρήγορα

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Κ με το δεύτερο δεν παίζει ρολο που λέει οτι είναι για 4.2 ενω η συσκευή μου είναι 4.2.1;

όχι γιατί είναι free και για την έκδοση jop40d που λογικά έχεις

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

r33 is out.

Oχι απλα δε προλαβαινεις...:lol:

 

Μας κανει πλακα ο franco! :) Την εβαλες την r33? πώς σου φαινεται? Σε λιγο θα την περασω κι εγω, αλλα ελπιζω να εχω τουλαχιστον ενα 24ωρο να την τεσταρω. Αλλα χλωμο το βλεπω ετσι που παει!

Link to comment
Share on other sites

ολα οκ παω να ψαξω για ρομ κλπ

 

Ακη, οτι χρειαστεις στειλε πμ! Φανης.

 

Εαν δεν βγαλεις ακρη με το toolkit (το οποιο ειναι τυφλοσουρτης) μπορεις να κανεις το root και manually.

Link to comment
Share on other sites

Μας κανει πλακα ο franco! :) Την εβαλες την r33? πώς σου φαινεται? Σε λιγο θα την περασω κι εγω, αλλα ελπιζω να εχω τουλαχιστον ενα 24ωρο να την τεσταρω. Αλλα χλωμο το βλεπω ετσι που παει!

 

Ειλικρινα δεν μπορω να καταλαβω ακομα και ακομα χειροτερα, δε μπορω να συγκρινω.

Με μια φορτιση εχω βαλει 3 kernel.

Αν μεινει για 3 μερες κατι θα δουμε.

Ελπιζω να βγει συντομα το milestone να ησυχασουμε. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Οντως, αυτο ειναι το θεμα...μια φορτιση αντε δυο προλαβαινουμε το πολυ, με καθε εκδοση που βγαζει. Αντε να ερθει η milestone να ηρεμησουμε...
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια θελω να κανω ροοτ με τουλκιτ απ οτι ειδα πρεπει να επιλεξω σωστα σαν πρωτο βημα το καταλληλο build αλλα το δικο μου build δεν ειναι στις επιλογες του τουλκιτ τι μπορω να κανω?

 

Προφανως δεν εχεις κανει donate.

Oποτε αυτο που μπορεις να κανεις ειναι να διαβασεις τι λεει ακριβως πιο πανω απο το bulld choose, οποτε δε θα ρωταγες. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα, σήμερα ήρθε και το δικό μου επιτέλους! Πρωτες εντυπώσεις άριστες, θα το αφήσω μια εβδομάδα stock για να το συνηθισω λιγάκι. Αποτι παρατηρώ το σήμα wifi μου δείχνει ασθενές ακόμα και κοντά στο ρουτερ μου αλλά και σε μια καφετέρια που πήγα. Επίσης το ποσοστο μπαταρίας πως εμφανίζεται στην μπάρα; έχω φαει τον κοσμο στις ρυθμίσεις και δεν το βρίσκω.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...