Jump to content

[Nexus 4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις)


Superuser
 Κοινοποίηση

Καθημερινη ROM που εχετε στο NEXUS4  

93 members have voted

  1. 1. Καθημερινη ROM που εχετε στο NEXUS4

    • Official Google AOSP ROM KitKat
    • SlimKat
    • ParanoidAndroid
    • MAHDI
    • Purity
    • CarbonROM
    • PAC-man
      0
    • VANIR
      0
    • CyanogenMOD
    • other ROM


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εμένα είτε με 194 , είτε με 197 που έβαλα μετά το ίδιο καλά τρέχουν όλα.

Είναι θέμα rom ίσως.Εγώ είμαι στοκ.

 

Και εγώ με στοκ είμαι,περνα τον 198 ή τον στοκ και θα δεις οτι υπάρχει εμφανή διαφορά σε σχέση με τους προηγούμενους franco..

Link to comment
Share on other sites

Για να πάμε απο hells σε franco ή AK απλά φλασάρουμε από πάνω? (οκ +wipe data/cache αυτό το κάνω πάντα έτσι κ αλλιώς)
Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

οχι δεν το εχει

 

Το έχει.

TricksterMod

Ενότητα Specific,πλήκτρο Screen Wake Control.

OmniRom 4.4.2 - ΑΚ KO v.242 - TWRP 2.6.3.3 @Dalvik_Must_Die@
Link to comment
Share on other sites

Για να πάμε απο hells σε franco ή AK απλά φλασάρουμε από πάνω? (οκ +wipe data/cache αυτό το κάνω πάντα έτσι κ αλλιώς)

 

Εγώ dalvik και cache κάνω παντα,αλλά εξαρτάται απο το τι πείραξε το ζιπ του κερνελ που φοραγες πριν.

Ορισμενες φορες πειράζει/τροποποιεί και αρχεία συστήματος, οποτε χρειαζεται να φλασαρεις το system image για σιγουριά.

Έχουν αναφερθεί bootloops,WiFi να μη δουλεύουν κτλ για αυτό το λογο,και δεν φταίνε οι κερνελς σε αυτό.

 

Edit:Συγγνώμη, ας κανει ένας moderator πολλαπλή παράθεση τα ποστ μου

Edited by orion79
OmniRom 4.4.2 - ΑΚ KO v.242 - TWRP 2.6.3.3 @Dalvik_Must_Die@
Link to comment
Share on other sites

Για να πάμε απο hells σε franco ή AK απλά φλασάρουμε από πάνω? (οκ +wipe data/cache αυτό το κάνω πάντα έτσι κ αλλιώς)

 

Για σιγουριά πρώτα φλασαρισμα τον στοκ και μετά τον Franco.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Για να πάμε απο hells σε franco ή AK απλά φλασάρουμε από πάνω? (οκ +wipe data/cache αυτό το κάνω πάντα έτσι κ αλλιώς)

 

Αν έχεις custom rom φλασαρεις το zip της και μετά τον kernel που θες, αλλιώς system.img και τον κερνελ που θες.

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που είμαι πλήρως stock γιατί δε μπορώ με τίποτα να έχω τέτοιες αυτονομίες; :blink::blink:

Max 2.5 ώρες οθόνης είμαι, μόνιμα!

Βέβαια έχω sync κτλ, αλλά μόνο για το google account μου και ένα imap.

Τα data τα έχετε ενεργοποιημένα όταν έχετε τέτοιες αυτονομίες ή όχι;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που είμαι πλήρως stock γιατί δε μπορώ με τίποτα να έχω τέτοιες αυτονομίες; :blink::blink:

Max 2.5 ώρες οθόνης είμαι, μόνιμα!

Βέβαια έχω sync κτλ, αλλά μόνο για το google account μου και ένα imap.

Τα data τα έχετε ενεργοποιημένα όταν έχετε τέτοιες αυτονομίες ή όχι;

 

Μονο με wifi βλέπεις πανω απο 4 ώρες..Απο 5++υπαρχουν αλλά κολπα,cpu στο 800mhz ανοιχτή οθόνη χωρίς να κανεις τπτ,flight mode και μετα κοιτά έβγαλαν 187 ώρες οθόνη,απίστευτη αναβάθμιση κτλπ..

Link to comment
Share on other sites

Ασε ρε συ..

Είμαστε offtopic ηδη.

Ποσταρε κάνα ss με τα κόλπα που περιγράψες,να μας δείξεις αυτονομία,μιας και είσαι γνώστης και τα λέμε...

Τέλος σε αυτό το offtopic

 

Φίλε δεν έχω σκοπό να στην πω ή οτιδήποτε άλλο..Γιατί να ποσταρω ss??Αφού όλοι γνωρίζουμε με κανονική χρήση τι γίνεται απο μπαταρία..Απλα το λέω για να μην προβληματίζονται τα παιδιά που δεν βλέπουν πάνω απο 5 ώρες οθόνη..

 

 

Αλλά βλέπω μάλλον νομιζες οτι αναφέρομαι συγκεκριμενα σε σένα.

 

Όσο για το : πρεπει να ξέρεις για να βγαλεις 5++ ώρες, σε προκαλώ να μας αναλύσεις την χρηση που του έκανες και την φωτεινότητα που είχες καθώς και τις ρυθμίσεις κερνελ,uv,υc κτλπ... Σίγουρα δεν αντιπροσωπεύει ενα κινητό σε μια καθημερινή μέρα..

 

Δεν νομιζω οι ρυθμίσεις σε ενα κινητό για καλύτερη αυτονομία να είναι offtopic..

Edited by andrewk
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που είμαι πλήρως stock γιατί δε μπορώ με τίποτα να έχω τέτοιες αυτονομίες; :blink::blink:

Max 2.5 ώρες οθόνης είμαι, μόνιμα!

Βέβαια έχω sync κτλ, αλλά μόνο για το google account μου και ένα imap.

Τα data τα έχετε ενεργοποιημένα όταν έχετε τέτοιες αυτονομίες ή όχι;

 

σε μερα ολο 3g data,παιζω κοντα 2.30 ωρες οθονη με wifi σιγουρα μια ωρα παραπανω

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

σε μερα ολο 3g data,παιζω κοντα 2.30 ωρες οθονη με wifi σιγουρα μια ωρα παραπανω

 

Πανω κάτω και εγώ στα ίδια..

Link to comment
Share on other sites

@orion79 Αμα το 0 λεπτα κλήσεις αντιπροσωπεύει τον κινητό σου και 6 ώρες συνεχόμενη λειτουργία σε "καθημερινή" χρηση πάω πάσο..Αν και οπως σου ειπα παραπανω μιλαγα γενικα και οχι συγκεκριμενα σε σενα..Όπως και να έχει πολύ καλό το αποτέλεσμα σου!!Είναι ενα απο τα καλυτερα που έχω δει.. Edited by andrewk
Link to comment
Share on other sites

Που να χτυπάμε τον μώλο μας κάτω, με φυσιολογική χρήση καθημερινά πάνω από 3,5 ώρες οθόνης δεν πρόκειται να δούμε ποτέ !

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Νέα Purity με 4.4.1... Δεν μπορώ να καταλάβω τι παίζει με τα gapps βέβαια, το link τα έχει σπασμένα σε πολλά κομμάτια και μου φαίνονται πολύ μικρά σε σχέση με τα 245 mb των προηγούμενων PA Gapps. Μάλλον είναι αργά, θα τα ξαναδώ αύριο!
Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Όσοι χρησιμοποιείται touch control και χρησιμοποιείται το slidetolock αλλά σας είχε σπάσει τα νεύρα με το youtube(όταν σβηνεις τα βίντεο) και στην lockscreen(όταν κανεις slide για την κάμερα) μπορειται να ρυθμισετε το startpoint στα 800 ώστε να πιάνει σχεδόν απο την μέση της οθόνης και αριστερά για να κλειδώσει...
Link to comment
Share on other sites

Που να χτυπάμε τον μώλο μας κάτω, με φυσιολογική χρήση καθημερινά πάνω από 3,5 ώρες οθόνης δεν πρόκειται να δούμε ποτέ !

 

+1

Κ γω χτες πριν μπει στη πρίζα είχα 3.5 ώρες αλλά το χα λιώσει.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Τι παίζει τελικά με τα 4.4.1 gapps? Πρέπει αναγκαστικά να τα φλασάρουμε πάνω από τα PA Gapps για συμβατότητα με τη νέα έκδοση ή είναι απλά αισθητικό το θέμα? Βλέπω camera, latinime, dialer κτλ.
Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

help! παιδεύομαι αρκετη ωρα σημερα με το nexus 4

να ρωτησω ειχα το nexus s και οταν ηθελα να αλλαξω ρομ εκανα το εξης εμπαινα στο clockworkmod recovery εκανα τα σχετικα wipe και format και στο τελος mount usb storage, εβλεπε ο υπολογιστης το κινητο περναγα την ρομ- gapps στο κινητο , και install

 

τωρα στο nexus 4 πρωτο προβλημα δεν λειτουργει το mount usb storage , λυση βρηκα με το fastboot και την εντολη adb push ονομαρομ.zip /sdcard/. ειναι σωστο ?

δευτερο εκανα install 2 διαφορετικες ρομ και μενει το κινητο στο boot animation γιατι??

 

μπορει να μου πει καποιος τα βηματα για το πως περναμε μια ρομ σωστα??

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...