Jump to content

[Nexus 4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις)


Superuser
 Κοινοποίηση

Καθημερινη ROM που εχετε στο NEXUS4  

93 members have voted

  1. 1. Καθημερινη ROM που εχετε στο NEXUS4

    • Official Google AOSP ROM KitKat
    • SlimKat
    • ParanoidAndroid
    • MAHDI
    • Purity
    • CarbonROM
    • PAC-man
      0
    • VANIR
      0
    • CyanogenMOD
    • other ROM


Recommended Posts

Ολοι στη παρεα μ ειμαστε λεζαντες.μονο εκδοση 4 και.χαχα.αλλος τροπος υπαρχει?

 

Έχω την εντύπωση ότι αν κάνεις την εγκατάσταση με firefox θα παίζει flash content.

Edited by karx
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Με ποιον browser βλεπεις flash player?κατεβασα απο το λινκ αλλα με το chrome δε κανει δουλεια.ειμαι λιγο ασχετος απο αυτα

 

Κατέβασε μοτζιλα κ πέρασε το φλας πιο πανω που έβαλε το παιδι.ο κρομ δεν υποστηριζει φλας

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Ο Dolphin υποστηριζει;

 

O beta ναι αλλά θέλει μοντα στο preferences αρχείο για να παίξει.

Κάπου στους xda το αναφέρουν.

Μετά παίζει μια χαρά.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Αν και γενικα δε με εντυπωσιαζε ο franko, ενας αλλος dev. εχει βγαλει τροποποιηση του kernel του με το υποτιθεμενο wifi fix κα μαλιστα στην τελευταια εκδοση του kernel. Για να δουμε..http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2272140
Link to comment
Share on other sites

Αν και γενικα δε με εντυπωσιαζε ο franko, ενας αλλος dev. εχει βγαλει τροποποιηση του kernel του με το υποτιθεμενο wifi fix κα μαλιστα στην τελευταια εκδοση του kernel. Για να δουμε..http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2272140

 

Αυτον το κερνελ δεν τον εχω δοκιμασει ακομα...

Εβαλα απο χτες του φρανκο την 138 και 139 μετα....εχει ριξει πολυ δουλεια απο την 127 που τον ειχα αφησει...πολυ πιο smooth το κινητο, καλη μπαταρια και καλα σκορ στα benchmarks...

ΑΛΛΑ στο 5λεπτο επεσε το wifi...

Τον ξηλωσα παλι και εβαλα την καινουρια εκδοση 10 του airkernel που εχει και τα fix για τα drops

Link to comment
Share on other sites

Οταν λετε wifi drop εκει που ειστε και βλεπετε ενα site πεφτει το wifi...η το προβλημα με τα notification οταν ειναι σε sleep το κιν!
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Οταν λετε wifi drop εκει που ειστε και βλεπετε ενα site πεφτει το wifi...η το προβλημα με τα notification οταν ειναι σε sleep το κιν!

 

Το 2ο και σε μερικούς τυχερούς σαν και μένα πέφτει και το data όταν είναι σε sleep το κινητό...

:D
Link to comment
Share on other sites

Το 2ο και σε μερικούς τυχερούς σαν και μένα πέφτει και το data όταν είναι σε sleep το κινητό...

 

Οντος αυτο το προβλημα το εχει του φρανκο και αρνειτε πεισματικα να παρει updates απο το caf περιμενει την google να βγαλει τα update!!εβαλα και εγω τoν air μιας και ακουω καλα λογια απο εσας εδω μεσα για να δουμε!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Εμενα πεφτει το wifi τελειως οταν το χω αναμμένο και κανω πλοηγηση...οχι αυτο με τα notifications...

Με τον airkernel εδω και 4 ωρες ειναι ανοιχτο το wifi και δεν εχει πεσει καθολου :p

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι σχεδον ποτε δεν εχω παρατηρησει wifi & data drops με οποιον kernel εχω δοκιμασει σε ανοιχτη οθονη...η μπαλα χανεται με σβηστη την οθονη. Ο kernel που εδωσα στο λινκ προς το παρον φαινεται να κανει δουλιτσα, για να δουμε..αλλιως υπομονη μεχρι το apple keynote :lol:
Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι σχεδον ποτε δεν εχω παρατηρησει wifi & data drops με οποιον kernel εχω δοκιμασει σε ανοιχτη οθονη...η μπαλα χανεται με σβηστη την οθονη. Ο kernel που εδωσα στο λινκ προς το παρον φαινεται να κανει δουλιτσα, για να δουμε..αλλιως υπομονη μεχρι το apple keynote :lol:

 

Με ανοιχτή και γω δεν έχω θέμα και είμαι στοκ τώρα. Με κλειστή οθόνη είναι το πρόβλημα. Ας ελπίσουμε να το λύση η google γιατί βαρέθηκα λίγο με αυτή την κατάσταση.

:D
Link to comment
Share on other sites

Την γραμματοσειρά την έχει αλλάξει κανείς;

Κάτι ακόμα το Franco kernel app μου έβγαλε ότι έχει νέο update μπορώ να το κατεβάσω από εκεί και μετά να το διαλέξω χειροκίνητα;

Edited by dimitrisOS
Digital-Doctor.blogspot.gr
Link to comment
Share on other sites

Στον Dolphin, όπου και να μπω σε site, δεν μου κρατάει history. Το χει παρατηρήσει κανένας άλλος?

δλδ όταν κάνω swipe left για να βγει το history μου δείχνει μόνο τα bookmarks...κάνω καμιά βλακεία?

Link to comment
Share on other sites

Εμενα πεφτει το wifi τελειως οταν το χω αναμμένο και κανω πλοηγηση...οχι αυτο με τα notifications...

Με τον airkernel εδω και 4 ωρες ειναι ανοιχτο το wifi και δεν εχει πεσει καθολου :p

 

Τελικά μετά από τόσες ώρες με Airkernel, τί συμπέρασμα έβγαλες;

Έχει όντως fix και δεν είδες Wi-Fi drop με κλειστή την οθόνη;

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Πλέον δεν μου εμφανίζονται οι ειδοποιήσεις του Facebook messenger πρέπει να μπω εγώ από μόνος μου, γιατί το κάνει αυτό ;

 

Χτες όταν ξανά πέρασα την carbon + Franco μου ερχόντουσαν μια χαρά οι ειδοποιήσεις αλλά το απόγευμα που ρύθμιζα την carbon σταμάτησαν να έρχονται και είπα να την βγάλω και την ξανά βάλω την εφαρμογή όταν πήγα στο playstore μου έλεγε ότι δεν είναι συμβατή με την έκδοση για πιο λόγο;

Digital-Doctor.blogspot.gr
Link to comment
Share on other sites

Στον Dolphin, όπου και να μπω σε site, δεν μου κρατάει history. Το χει παρατηρήσει κανένας άλλος?

δλδ όταν κάνω swipe left για να βγει το history μου δείχνει μόνο τα bookmarks...κάνω καμιά βλακεία?

Θέλει το extension plugin "tab history" να του περάσεις,απ'το store.

Έπειτα,θα στο εμφανίζει με right swipe.

Edit: μήπως εχεις τσεκάρει ανώνυμη περιήγηση η καθαρισμό ιστορικού στην εξοδο;

Κανονικά,πρεπει να σου δείχνει ιστορικό..

Edited by orion79
OmniRom 4.4.2 - ΑΚ KO v.242 - TWRP 2.6.3.3 @Dalvik_Must_Die@
Link to comment
Share on other sites

παιδια απο χτες φοραω την τελευταια εκδοση airkernel(ευχαριστω τον χρηστη alexclone)...ειμαι με στοκ ρομ και ειμαι απλα καταενθουσιασμενος!!!τοσο απο μπαταρια(αν και ειναι λιγο νωρις λιγο)alla kyrivw απο wifi....πολυ καλο σημα και σταθεροτατο χωρις drops.μονο μειονεκτημα ειναι οταν ξυπναει απο ξεκλειδωμα λαγκαρει ελαχιαστα οχι ομως οτι πειραζει και πιστευω οτι ειναι λογικο μιας και ειναι υποσυγχρονισμενο και undervolted..... Edited by hgemwn
Link to comment
Share on other sites

παιδια απο χτες φοραω την τελευταια εκδοση airkernel(ευχαριστω τον χρηστη alexclone)...ειμαι με στοκ ρομ και ειμαι απλα καταενθουσιασμενος!!!τοσο απο μπαταρια(αν και ειναι λιγο νωρις λιγο)alla kyrivw απο wifi....πολυ καλο σημα και σταθεροτατο χωρις drops.μονο μειονεκτημα ειναι οταν ξυπναει απο ξεκλειδωμα λαγκαρει ελαχιαστα οχι ομως οτι πειραζει και πιστευω οτι ειναι λογικο μιας και ειναι υποσυγχρονισμενο και undervolted.....

 

Χαιρομαι που ειδες διαφορα!

Την 10 εβαλες ετσι? Βρες και το app trickmod για να μπορεις να σκαλιζεις ρυθμισεις :p

Εγω απο χτες εβαλα την καινουρια εκδοση της paranoid, η οποια εχει ειδικο κερνελ με το χερακι του φρανκο!

Προς το παρον παει παρα πολυ καλα...σταθερη και σμουθ!

Link to comment
Share on other sites

Alex δώσε ενα λινκ μήπως βάλω κ γω την paranoid..! Thanks

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Alex δώσε ενα λινκ μήπως βάλω κ γω την paranoid..! Thanks

 

Εδω ειναι η ρομ--> http://goo.im/devs/paranoidandroid/roms/mako/alpha

 

 

Και δω τα νεα pa gapps--> http://goo.im/devs/paranoidandroid/roms/gapps

 

Η νεα παρανοιντ ειναι απιστευτη...πεταει μπαμ τα παραθυρα...πρεπει να χει γινει πολυ καλη δουλεια στον κερνελ :)

Link to comment
Share on other sites

κανεις τα wipes

 

φλασαρεις ρομ

 

φλασαρεις gapps

 

κανεις παλι wipe cache και dalvic

 

reboot

 

και τον σταυρο οτι θα ανοιξει το κινητο χαχαχα:lol:

 

Alex με τον ιδιο τροπο περνιεται η paranoid?

Link to comment
Share on other sites

κανεις τα wipes

 

φλασαρεις ρομ

 

φλασαρεις gapps

 

κανεις παλι wipe cache και dalvic

 

reboot

 

και τον σταυρο οτι θα ανοιξει το κινητο χαχαχα:lol:

 

Alex με τον ιδιο τροπο περνιεται η paranoid?

 

Ναι!

Εννοειται εισαι ροοτ,εχεις recovery και ξεκλειδωμενο bootloader:D

Link to comment
Share on other sites

κανεις τα wipes

 

φλασαρεις ρομ

 

φλασαρεις gapps

 

κανεις παλι wipe cache και dalvic

 

reboot

 

και τον σταυρο οτι θα ανοιξει το κινητο χαχαχα:lol:

 

Alex με τον ιδιο τροπο περνιεται η paranoid?

 

Αφού έχεις κάνει wipe στην αρχή, γιατί να ξανακάνεις μετά αφού φλασαρεις την rom?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Alex με τον ιδιο τροπο περνιεται η paranoid?

 

Αφού έχεις κάνει wipe στην αρχή, γιατί να ξανακάνεις μετά αφού φλασαρεις την rom?

 

Παντα μετα την ρομ και τα gapps θελει καθαρισμο cache και dalvik...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...