Jump to content

Samsung Galaxy S III Mini (I8190 - I8200)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άνετα την παλεύει και με ανώτερα πράγματα απο αυτά.

Σε αυτά τα χρήματα πιστεύω είναι πολύ καλή επιλογή κυρίως λόγω της πολύ καλής οθόνης

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οθόνες κάμερες και όλα αυτά δεν τον ενδιαφέρουν. Να μην κολλάει θέλει μόνο με αυτά τα πράγματα. Δεν είναι και πολύ της υπομονής
Link to comment
Share on other sites

Δεν κολλάει.

Οθόνη δεν πιστεύω πως δεν τον ενδιαφέρει, είναι θέμα πρακτικότητας. Αν κάτω απο μέτριο φως δεν μπορεί να δει τίποτα η με την παραμικρή αλλαγή στη γωνία θέασης αλλοιώνονται υπερβολικά τα χρωματα είμαι σίγουρος πως θα τον πειράξει. Και το λέω γιατί σε αυτό το εύρος χρημάτων που ακόμα και η διάφορα στη γωνία θέασης που έχουν τα ματια σου σε κανει να βλέπεις δυο διαφορετικές εικόνες και να ζαλιζεσαι.

Τεσπα,το κινητακι τα σπάει,με 100€ να το πάρει ανεπιφύλακτα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν κολλάει.

Οθόνη δεν πιστεύω πως δεν τον ενδιαφέρει, είναι θέμα πρακτικότητας. Αν κάτω απο μέτριο φως δεν μπορεί να δει τίποτα η με την παραμικρή αλλαγή στη γωνία θέασης αλλοιώνονται υπερβολικά τα χρωματα είμαι σίγουρος πως θα τον πειράξει. Και το λέω γιατί σε αυτό το εύρος χρημάτων που ακόμα και η διάφορα στη γωνία θέασης που έχουν τα ματια σου σε κανει να βλέπεις δυο διαφορετικές εικόνες και να ζαλιζεσαι.

Τεσπα,το κινητακι τα σπάει,με 100€ να το πάρει ανεπιφύλακτα.

 

Όλη μέρα κάθεται σε ένα γραφείο και ασχολείται με το κινητό. Οπότε πάντα υπάρχει φωτεινότητα και δεν θα αντιμετωπισει κάποιο πρόβλημα με την οθόνη. Απλά θέλει να μην κολλάει με αυτά που θέλει να κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Είχα και εγώ τέτοια προβλήματα με την μπαταρία μου τα οποία χειροτέρεψαν μέσα σε μικρό χρονικό διάστημα. Η μπαταρία ήταν περίπου 15 μηνών, είχε φουσκώσει και στο τηλ δεν έχω πειράξει τίποτα.

Ψάχνοντας στο ebay πήρα μπαταρία συμβατή με το κινητό, Samsug EB425161LU η οποία ήταν χάλια. Μετά από μια εβδομάδα ήθελε φόρτιση δύο φορές την ημέρα κλπ

Ψάχνοντας είδα ότι η αρχική μπαταρία μου ήταν EB-F1M7FLU, και έψαξα πάλι στο ebay και πήρα την ίδια. Επιτέλους!!! Εξαιρετική όπως όταν είχα πρωτοπάρει το κινητό.

Δεν μπορώ να ξέρω αν ήταν ελαττωματική η συγκεκριμένη EB425161LU που πήρα ή αν το συγκεκριμένο μοντέλο δεν κάνει για το κινητό μας άσχετα αν την δίνουν σαν συμβατή. Και φίλος που πήρε EB-F1M7FLU είναι πολύ ικανοποιημένος.

Την πήρα από γερμανικό κατάστημα χωρίς ταχυδρομικά και μου βγήκε στα 8 και κάτι ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κάποιος αυτή τη rom για το s3 mini;

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2775977

Την φλασαρα μόνος μου η ρομ είναι εξαιρετική ui s5 χωρίς bugs μέχρι και το πληκτρολόγιο του note 3 έχει τρέχει πολυ γρήγορα καμία σχέση με στοκ . Αφού εχω αφήσει το g2 και παίζω συνέχεια με το μικρό s3 mini.Το τηλέφωνο το δουλεύει η γυναίκα μου και έχει ενθουσιαστεί +μπαταρία πολυ ανώτερη.;)

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή μπαταρία 95% και όχι 100% φωτισμένη (δεν μπορώ να καταλάβω τις γυναίκες)

[ATTACH]50000[/ATTACH][ATTACH]50001[/ATTACH][ATTACH]50002[/ATTACH][ATTACH]50003[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θα ήθελα να ρωτήσω για κάτι που συμβαίνει στο κινητό τον τελευταίο μήνα περίπου. Εκεί που το κινητό είναι κλειδωμένο ξαφνικά ανάβει μόνο του και αν το ξεκλειδώσω πετιέται στην οθόνη από μόνο του το "no recent apps" αρκετές φορές. Επίσης το power button δεν λειτουργεί πάντα, μια πιάνει μια δεν πιάνει. Δεν θυμάμαι ακριβώς από τι άρχισε να προκαλείται το πρόβλημα αυτό.

Χθες έκανα hard reset νομίζοντας ότι κάτι έχει κολλήσει αλλά πριν ακόμη περάσω το back up έκανε τα ίδια δηλ. πετιόταν στην οθόνη μπροστά το "no recent apps" από μόνο του, χωρίς να πατάω τίποτα.

Έχει κανείς κάποια ιδέα να με βοηθήσει γιατί έχει αρχίζει και με εκνευρίζει???

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Μόλις αγόρασα καινούρια μπαταρία γιατί η παλιά φορτιζόταν σε χρόνο ρεκόρ (20') και αποφορτιζόταν αρκετά γρήγορα (3-4 ώρες)

Για να τοποθετήσω την καινούρια χρειάζεται να κάνω wipe data, επαναφορά ή τίποτα τέτοιο ή απλά την κουμπώνω και φορτίζω;

Link to comment
Share on other sites

Την βάζεις και την φορτίζεις ,δεν χρειάζεται κάτι άλλο .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα! :)

Ανάμεσα στο κλασικό S3 mini και στο S3 mini VE που κυκλοφόρησε μετέπειτα ποιο θα επιλέγατε;

Από το λίγο search που έκανα βλέπω ότι το VE έχει λίγο καλύτερο επεξεργαστή και πιο πρόσφατη έκδοση android.

Αυτό που πιο πολύ με ενδιαφέρει όμως είναι αν αυτή η πιο πρόσφατη έκδοση android έχει κάποια επίπτωση (θετική ή αρνητική) στη συνολική εμπειρία χρήσης του κινητού καθώς και στην αυτονομία της μπαταρίας.Το VE επίσης είναι περίπου 15€ πιο φθηνό στο skroutz.

 

Το κινητό προορίζεται για κοπέλα που δεν είναι ιδιαίτερα απαιτητική απλά θέλουμε να κάνουμε τη σωστή επιλογή,τα 15€ δεν είναι τόσο πρόβλημα αν για παράδειγμα αξίζει περισσότερο το πρώτο S3 mini που είχε βγει.Τα φώτα σας παρακαλώ :)

Link to comment
Share on other sites

Το VE δε νομίζω να το έχει πάρει κανείς εδώ μέσα! :D Πάντως έχοντας δει το απλό mini της κοπέλας μου (κανένα κόλλημα σε καθημερινή χρήση) , λόγω καλύτερων χαρακτηριστικών και τιμής εγώ θα έπαιρνα το VE.
Link to comment
Share on other sites

έχω το VE,αρκετά ευχαριστημένη,δεν κολλάει,καλή η μπαταρία μαχ. 2 μέρες αλλά σήμα δεν έχει,αν μιλάει πολύ θα εκνευριστεί.δεν ξέρω για το κλασσικό μινι όμως
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έβαλα την cm στο S3 mini του φίλου μου και όλα πήγαν καλά. Δεν του παίζει όμως το youtube τα βίντεο. Δεν εχω δει ακριβώς τι μνμ του βγάζει γιατί μου ανέφερε το πρόβλημα τηλεφωνικά. Έχει ακούσει κανείς κάτι σχετικό;

Δημήτρης

...THE BRINGER OF RAIN...

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ αντιμετωπιζω το ίδιο πρόβλημα αλλά επειδή το διαπίστωσαν αργότερα δεν σκέφτηκα οτι είναι θέμα της cm. Εγώ χρησιμοποιώ το viral lite έτσι κι αλλιως, με βολευει πιο πολύ. Αν βρεις κάποια λύση πάντως πόσταρε τη
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έβαλα την cm στο S3 mini του φίλου μου και όλα πήγαν καλά. Δεν του παίζει όμως το youtube τα βίντεο. Δεν εχω δει ακριβώς τι μνμ του βγάζει γιατί μου ανέφερε το πρόβλημα τηλεφωνικά. Έχει ακούσει κανείς κάτι σχετικό;

Βάλε την 4.5.17 έκδοση του YouTube που παίζει κανονικά. Το πρόβλημα είναι των νεότερων εκδόσεων του YouTube που δεν συνεργαζονται καλά με την CM11.

Link to comment
Share on other sites

Βάλε την 4.5.17 έκδοση του YouTube που παίζει κανονικά. Το πρόβλημα είναι των νεότερων εκδόσεων του YouTube που δεν συνεργαζονται καλά με την CM11.

Ευχαριστώ φίλος. Αυτή δεν την κατεβάζω από playstore σωστά ; Θα τη googlarω και θα την κατεβάσω από όπου τη βρω ε;

Δημήτρης

...THE BRINGER OF RAIN...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλος. Αυτή δεν την κατεβάζω από playstore σωστά ; Θα τη googlarω και θα την κατεβάσω από όπου τη βρω ε;

Ακριβώς, Google is your friend. Αν και εγώ έχω βολευτεί με το viral lite.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ αντιμετωπιζω το ίδιο πρόβλημα αλλά επειδή το διαπίστωσαν αργότερα δεν σκέφτηκα οτι είναι θέμα της cm. Εγώ χρησιμοποιώ το viral lite έτσι κι αλλιως, με βολευει πιο πολύ. Αν βρεις κάποια λύση πάντως πόσταρε τη

 

Εγώ εσβησα την εφαρμογή youtube που είχε και την εγκατέστησα ξανα απο play store μόνος μου και δεν έχει κανένα θέμα...

Link to comment
Share on other sites

Είχα και εγώ τέτοια προβλήματα με την μπαταρία μου τα οποία χειροτέρεψαν μέσα σε μικρό χρονικό διάστημα. Η μπαταρία ήταν περίπου 15 μηνών, είχε φουσκώσει και στο τηλ δεν έχω πειράξει τίποτα.

Ψάχνοντας στο ebay πήρα μπαταρία συμβατή με το κινητό, Samsug EB425161LU η οποία ήταν χάλια. Μετά από μια εβδομάδα ήθελε φόρτιση δύο φορές την ημέρα κλπ

Ψάχνοντας είδα ότι η αρχική μπαταρία μου ήταν EB-F1M7FLU, και έψαξα πάλι στο ebay και πήρα την ίδια. Επιτέλους!!! Εξαιρετική όπως όταν είχα πρωτοπάρει το κινητό.

Δεν μπορώ να ξέρω αν ήταν ελαττωματική η συγκεκριμένη EB425161LU που πήρα ή αν το συγκεκριμένο μοντέλο δεν κάνει για το κινητό μας άσχετα αν την δίνουν σαν συμβατή. Και φίλος που πήρε EB-F1M7FLU είναι πολύ ικανοποιημένος.

Την πήρα από γερμανικό κατάστημα χωρίς ταχυδρομικά και μου βγήκε στα 8 και κάτι ευρώ.

 

Καλησπέρα φίλε,μπορείς να μας στείλεις το link απο όπου παράγγειλες την μπαταρία σου;

The question is not...when i'll stop, but who's going to stop me
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε,μπορείς να μας στείλεις το link απο όπου παράγγειλες την μπαταρία σου;

 

http://www.ebay.com/itm/Original-Akku-fur-Samsung-GT-i8190-Galaxy-S3-SIII-Mini-1500mAh-EB-F1M7FLU-Accu-/111445701217?pt=DE_Handy_PDA_Akkus&hash=item19f2ae7261

Link to comment
Share on other sites

Εγώ εσβησα την εφαρμογή youtube που είχε και την εγκατέστησα ξανα απο play store μόνος μου και δεν έχει κανένα θέμα...

 

Πως την απεγκατεστησες?

Link to comment
Share on other sites

Πως την απεγκατεστησες?

Πρέπει να είσαι root για να το κάνεις μέσω του titanium backup. Εγώ πάντως που το δοκίμασα στο s advance, δεν παίζει και πάλι!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S III Mini (I8190 - I8200)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...