Jump to content

Samsung Galaxy S III Mini (I8190 - I8200)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χαλαρά είναι πάρα πολύ εκνευριστικό και είναι από τις στιγμές που το ios κερδίζει πόντους. νομίζω αυτό θα είναι το τελευταίο μου android.

 

Κάνε ένα wipe data και το κινητό θα πετάει.Το είχα και εγώ αυτό με το notification bar αλλά και με το ξυπνητήρι.Μετά από wipe data πετάει :p

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κάνε ένα wipe data και το κινητό θα πετάει.Το είχα και εγώ αυτό με το notification bar αλλά και με το ξυπνητήρι.Μετά από wipe data πετάει :p

Έκανα factory settings. Μετά από 2-3 βδομάδες το ξαναέκανε.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα factory settings. Μετά από 2-3 βδομάδες το ξαναέκανε.

 

Επιμένω για wipe data :)

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Επιμένω για wipe data :)

Και ξαφνικά νιώθω βλάκας! τι εννοείς? δεν εννοείς διαγραφή των πάντων?

Link to comment
Share on other sites

Και ξαφνικά νιώθω βλάκας! τι εννοείς? δεν εννοείς διαγραφή των πάντων?

 

Ναι διαγραφή των πάντων μπαίνεις στο recovery και κάνεις wipe data/factory reset :lol::lol: αφού πρώτα έχεις κάνει back up στα αρχεία σου.Εγώ αυτό έκανα και δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα...

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Ναι διαγραφή των πάντων μπαίνεις στο recovery και κάνεις wipe data/factory reset :lol::lol: αφού πρώτα έχεις κάνει back up στα αρχεία σου.Εγώ αυτό έκανα και δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα...

Κολλητε δεν αντιμετωπιζεται. Πειρστασιακα που και που το κανει. Εγω προσωπικα κανω root και σβηνω τα παντα τα αχρηστα

Link to comment
Share on other sites

Κολλητε δεν αντιμετωπιζεται. Πειρστασιακα που και που το κανει. Εγω προσωπικα κανω root και σβηνω τα παντα τα αχρηστα

 

Το ξέρω ότι το κάνει περιστασιακά.Εμένα το είχε κάνει περίπου 6-7 φορές σε διάστημα 10 μήνες αλλά οκ αυτό δεν με πολυ ενδιέφερε όσο το πρώτο ξυπνητήρι που άλλες φορές χτυπούσε κ άλλες όχι (μόνο για το πρώτο).Μετά από wipe data/factory reset δεν έχω κανένα πρόβλημα.Έκανα το νεότερο update έκανα και ροοτ και όλα καλά :)

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Εχετε να προτεινεται καμια καλη καρτα μνημης απο ebay samsung 16gb, τα 32gb μου φαινονται υπεραρκετα πιστευω!! Βλεπω ομως οτι υπαρχουν κατι μπλε και κατι πορτοκαλι καρτες τις samsung ποιες ειναι καλυτερες;;

 

Τι εννοω;;

http://www.ebay.com/itm/Genuine-New-Samsung-16GB-Micro-SD-SDHC-Memory-Card-for-Mobile-Phone-Smartphone-/121246928139?pt=US_Cellphone_Memory_Cards&hash=item1c3ae14d0b

http://www.ebay.com/itm/New-Samsung-16GB-Micro-SD-SDHC-PLUS-TF-Flash-Memory-Card-UHS-1-Class-10-48MB-S-/271376533227?pt=US_Cellphone_Memory_Cards&hash=item3f2f4d46eb

 

Κανενας δεν ξέρει ρε παιδια περιμένω 3 μερες!!

Sony Ericsson W760i -> Sony Ericsson Xperia X8 (GingerDX 2.3.7 - OC) -> Samsung S3 Mini (R-Mod v2) -> Samsung Galaxy S6 (Stock) -> Samsung Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

τις τελευταίες 3-4 μέρες εχω ενα θεματακι στο s3 mini μου, η μπαταρία ξεφορτώνει πάρα πολύ γρήγορα (μηδενίζει μέσα σε 2-3 ώρες χρήσης) και μόλις το συνδέω με τον φορτιστή δείχνει οτι φορτίζει στο 100% μέσα σε λιγότερο από μια ώρα. εχει αντιμετωπίσει κάποιος κάτι αντίστοιχο το οποίο να μην οφείλεται στην μπαταριά αλλά να χρειάστηκε να πάει το κινητό για έλεγχο στην εταιρεία?

να συμπληρώσω (αν και δεν ξέρω αν ειναι σχετικό) οτι πριν αρχίσει αυτό το πρόβλημα με την μπαταρία μια μέρα που μπήκα στο internet (στην σελίδα του google ήμουν εκείνη την ώρα) μου εμφάνισε ενα μήνυμα οτι μπήκε κάποιος ιος και δεν είναι ασφαλής οι κωδικοί μου σε facebook κλπ. αμέσως έσβησα ένα app για webbank που είχα για να μην γίνει καμιά στραβή και κατέβασα το avg, το οποίο όμως δεν έδειξε κάτι. πιστεύοντας οτι το avg μου τρώει την μπαταρια το έσβησα και αυτό αλλά το πρόβλημα παραμένει.

Edited by jimff1
Link to comment
Share on other sites

Οι εκδοσεις του maclaw ειναι πολυ βαριες. Εγω εκανα root καθαρισα ολες τις αχρηστες εφαρμογες και οτι εχει η samsung και ξεκιναω με ram 290 και φτανω μεχρι 430 πακετακι με το greenify και το τηλεφωνο μου ειναι σαν ολοκαινουργιο και πεταει σφεντονα παει
Link to comment
Share on other sites

Οι εκδοσεις του maclaw ειναι πολυ βαριες. Εγω εκανα root καθαρισα ολες τις αχρηστες εφαρμογες και οτι εχει η samsung και ξεκιναω με ram 290 και φτανω μεχρι 430 πακετακι με το greenify και το τηλεφωνο μου ειναι σαν ολοκαινουργιο και πεταει σφεντονα παει

 

Aκριβως αυτο δεν χρειάζεται τιποτα αλλο

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια....πριν λιγες μερες πηρα κ γω το κινητο κ εχω αποριες....τι πρεπει να κανω να μη τελειωνει γρηγορα η μπαταρια?πρωτη φορα πηρα κινητο αφης.....κ γιατι οταν παω να βαλω μια εικονα φοντο πρεπει οπωσδηποτε να τη κοψω?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια....πριν λιγες μερες πηρα κ γω το κινητο κ εχω αποριες....τι πρεπει να κανω να μη τελειωνει γρηγορα η μπαταρια?πρωτη φορα πηρα κινητο αφης.....κ γιατι οταν παω να βαλω μια εικονα φοντο πρεπει οπωσδηποτε να τη κοψω?

Για μενα να το κρατησεις οπως ειναι και μολις βαρεθεις τα lags και τα λοιπα να καταφυγεις σε root(χανεις εγγυηση αλλα την αποκτας κανοντας unroot) και να αφαιρεσεις ολες μα ολες τις αχρηστες εφαρμογες. Τοτε το κινητο γινεται σα να το ποτισες αναβολικα με μηδενικα κολληματα. Αλλα ακομα να μην κανεις αυτα εχουμε και λέμε

1. Κλειστο gps

2. κλειστο wifi

3. κλειστο bluetooth

4. κλειστα δεδομενα κινητου

5. ανοιχτη η εξοικον. ενεργ.

6. κλειστος συγχρονισμος

7. μειωμενη φωτεινοτητα

8. Ενημερωση λογικσμικου κλειστο αυτοματη ενημερωση και κλειστο μονο wifi

9. Κλειστη δονηση

Link to comment
Share on other sites

Aκριβως αυτο δεν χρειάζεται τιποτα αλλο

 

Εγώ πάντως παιδιά διαφωνώ. Με την 10.2 του Maclaw το τηλέφωνο είναι πολύ πιο γρήγορο από ρουταρισμένη στόκ, την είχα περίπου ένα μήνα και δεν είχα το παραμικρό πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως παιδιά διαφωνώ. Με την 10.2 του Maclaw το τηλέφωνο είναι πολύ πιο γρήγορο από ρουταρισμένη στόκ, την είχα περίπου ένα μήνα και δεν είχα το παραμικρό πρόβλημα.

 

Μπορεί και να εχεις δικαιο εγω δοκιμασα και την aokp και τη slimrom και κατεβασα 10 εφαρμογες και ελεγχοντας τη ram ειδα οτι ηταν βαριες. Σε καθε περιπτωση γλυκοκοιιταζω το oppo find 5 32gb που εχει την aosp και εχει φοβερη κοινοτητα.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί και να εχεις δικαιο εγω δοκιμασα και την aokp και τη slimrom και κατεβασα 10 εφαρμογες και ελεγχοντας τη ram ειδα οτι ηταν βαριες. Σε καθε περιπτωση γλυκοκοιιταζω το oppo find 5 32gb που εχει την aosp και εχει φοβερη κοινοτητα.

 

Όταν στην 10.2 κρατας πατημένο το κεντρικό και διαγράψεις τις εφαρμογές η ραμ καθαρίζει τελείως ενώ στην στοκ δεν το κάνει, τουλάχιστον στο δικό μου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι!

Εφ´ όσον λειτουργεί κανονικά το digitizer, λογικά θα μπορούσα απλα να αλλάξω την οθόνη με ένα ανταλλακτικό από eBay που βγαίνει γύρω στα 4 ευρώ και να γλυτωσω το κατοσταρικο, σωστά;

 

Αναφέρομαι σε κατι τέτοιο:

http://www.ebay.com/itm/White-Replacement-Screen-Glass-Lens-for-SamSung-Galaxy-SIII-S3-Mini-i8190-Tools-/400525856558?pt=US_Cell_Phone_Replacement_Parts_Tools&hash=item5d41338f2e

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάτι έγινε και όταν ανοίγω το ασύρματο (wi-fi) δεν ανοίγει...Έκανα wipe data αλλά δεν δορθώθηκε τίποτα.Το tethering εκπέμπει κανονικά πάντως.Τι μπορεί να έχει γίνει? Edited by panagis_89

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Exw ena thema me to kinito m(gt-i8190) kanei mono tu epanakinisi k adiazei tn bataria..t prepei n kanw? SOS

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Borei kapoios na mu pei ti na kanw m to kinito mou...kanei mono tou epanakinisi k adiazei tn bataria m!!!

Link to comment
Share on other sites

Exw ena thema me to kinito m(gt-i8190) kanei mono tu epanakinisi k adiazei tn bataria..t prepei n kanw? SOS

 

Αλλαγή μπαταρίας!

Edited by billphone

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Exw ena thema me to kinito m(gt-i8190) kanei mono tu epanakinisi k adiazei tn bataria..t prepei n kanw? SOS

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Borei kapoios na mu pei ti na kanw m to kinito mou...kanei mono tou epanakinisi k adiazei tn bataria m!!!

 

Συμφωνω, αλλαγη μπαταριας και αν ειναι στην 6μηνη εγγυηση δεν πληρωνεις τιποτα. Πριν 5 μερες το επαθα κι εγω και πηγα στη SMARTEK ΚΑΙ ΜΟΥ ΤΗΝ ΑΛΛΑΞΑΝ.

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή επάνω, αριστερά από το logo της Samsung έχει led;

Μπορώ να βάλω εφαρμογή όπως το Light Manager ή το Light Flow για να ορίσω τί χρώμα θέλω ως notification για κάποιες εφαρμογές;

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή επάνω, αριστερά από το logo της Samsung έχει led;

Μπορώ να βάλω εφαρμογή όπως το Light Manager ή το Light Flow για να ορίσω τί χρώμα θέλω ως notification για κάποιες εφαρμογές;

 

Η συσκευή δεν έχει led.

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή δεν έχει led.

 

Σ' ευχαριστώ.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S III Mini (I8190 - I8200)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...