Jump to content

Samsung Galaxy S III Mini (I8190 - I8200)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν έχει το βιβλιαράκι της εγγύησης δεν έχεις πρόβλημα στην ελληνική samsung το δέχεται...

 

σε ευχαριστω για τις πληροφοριες

το ξεχεσμα θα τους ριξω βεβαια γιατι κοροιδευουν τον κοσμο.

αν ηθελα παραεισαγωγη το εβρισκα 15 ευρω πιο φτηνο στην περιοχη μου απο το να τρεχω σε αυτους και το χειροτερο ειναι η ιδια η κοροιδια.

τι να πω;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

σε ευχαριστω για τις πληροφοριες

το ξεχεσμα θα τους ριξω βεβαια γιατι κοροιδευουν τον κοσμο.

αν ηθελα παραεισαγωγη το εβρισκα 15 ευρω πιο φτηνο στην περιοχη μου απο το να τρεχω σε αυτους και το χειροτερο ειναι η ιδια η κοροιδια.

τι να πω;

 

Πάντως το ότι είναι παραεισαγωγής δεν είναι πρόβλημα να ξέρεις...

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη επειδή είμαι λίγο άσχετος με smartphone εχω την εξης απορια: Οι προδιαγραφές του κινητου αναφέρουν ότι έχει μνήμη 1 Gb. Ωστόσο στη διαχείριση εμφανίζεται ότι η μνήμη είναι 804 Mb. Τα άλλα 196 Mb που είναι;
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη επειδή είμαι λίγο άσχετος με smartphone εχω την εξης απορια: Οι προδιαγραφές του κινητου αναφέρουν ότι έχει μνήμη 1 Gb. Ωστόσο στη διαχείριση εμφανίζεται ότι η μνήμη είναι 804 Mb. Τα άλλα 196 Mb που είναι;

Καλημερα σου, εκει φιλε μου ειναι διαφορες εφαρμογες που ειναι εγκατεστημενες στο τηλεφωνο.

Edited by Stavrosl
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω,

Θα ηθελα να μου πειτε αν ξερετε,ποιο τηλεφωνο απο τα δυο να διαλεξει μια γνωστή μου,που τους προτεινε η Εταιρια τους .

LG L7 P700 ή

SAMSUNG i8190 SIII mini ;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Εμένα γράφει:

 

AP: I8190XXAMA2

CP: I8190XXAMA2

CSC: I8190OXXAMA2

 

Είναι ελληνικό ή από κάποια άλλη χώρα;

 

Eίναι από (NEE) Nordic countries

http://www.samsdroid.com/2013/02/i8190xxama2-android-412-nordic.html

 

Χαιρετω,

Θα ηθελα να μου πειτε αν ξερετε,ποιο τηλεφωνο απο τα δυο να διαλεξει μια γνωστή μου,που τους προτεινε η Εταιρια τους .

LG L7 P700 ή

SAMSUNG i8190 SIII mini ;

 

Το SAMSUNG i8190 SIII mini :)

Edited by panagis_89

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Εμένα γράφει:

 

AP: I8190XXAMA2

CP: I8190XXAMA2

CSC: I8190OXXAMA2

 

Είναι ελληνικό ή από κάποια άλλη χώρα;

 

Πιθανότατα ελληνικό. Δες αν είναι ο sales code (η παρένθεση στο kies) EUR. Αν και πιστεύω ότι θα είναι.

Το ΝΕΕ δεν ξέρω πως προέκυψε ... :p

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, μόλις παρελαβα το S3 μινι, εχει εγκατεστημενη την 4.1.1 και δεν μου βγαζει καποια αναβαθμιση. Αν δεν κανω λαθος πρεπει να ειναι Γερμανικο. (AP I8190XXALJL CP I8190XXALJL CSC I8190TMALK2) Θα πρεπει να περιμένω λογικα ποτε θα αναβαθμιστει στην Γερμανια σωστα? Υπαρχει περιπτωση να μην μου βγαλει αναβαθμιση στην 4.1.2?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, μόλις παρελαβα το S3 μινι, εχει εγκατεστημενη την 4.1.1 και δεν μου βγαζει καποια αναβαθμιση. Αν δεν κανω λαθος πρεπει να ειναι Γερμανικο. (AP I8190XXALJL CP I8190XXALJL CSC I8190TMALK2) Θα πρεπει να περιμένω λογικα ποτε θα αναβαθμιστει στην Γερμανια σωστα? Υπαρχει περιπτωση να μην μου βγαλει αναβαθμιση στην 4.1.2?

 

Σύνδεσε το κινητό με το kies στον υπολογιστή σου και πες μας τι γράφει στην παρένθεση δίπλα στο CSC.

Για γερμανικό λίγο δύσκολο καθώς την εχει πάρει την αναβάθμιση εδώ και καιρό εκτός κι αν είναι έκδοση κάποιας εταιρίας κιν.τηλεφ. ...

Edited by panagis_89

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Σύνδεσε το κινητό με το kies στον υπολογιστή σου και πες μας τι γράφει στην παρένθεση δίπλα στο CSC.

Για γερμανικό λίγο δύσκολο καθώς την εχει πάρει την αναβάθμιση εδώ και καιρό εκτός κι αν είναι έκδοση κάποιας εταιρίας κιν.τηλεφ. ...

Μεσα στην παρένθεση γράφει (DTM) ,τι σημαίνει αυτο? Πρεπει να είναι οντως καποιας εταιριας γιατι μολις το ανοιγω μου βγαζει ενα T mobile και εχει και μια εφαρμογη της cosmote μεσα..

Link to comment
Share on other sites

Μεσα στην παρένθεση γράφει (DTM) ,τι σημαίνει αυτο?

 

Είναι της Γερμανικής εταιρίας Τ-Mobile που δεν έχει πάρει ακόμα την αναβάθμιση 4.1.2 :)

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Είναι της Γερμανικής εταιρίας Τ-Mobile που δεν έχει πάρει ακόμα την αναβάθμιση 4.1.2 :)

Ευχαριστω, Λογικα θα το αναβαθμισουν και αυτοι συντομα πιστευω..

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω, Λογικα θα το αναβαθμισουν και αυτοι συντομα πιστευω..

 

Τίποτα :)

Ναι λογικά θα πάρει και αυτό την αναβάθμιση :p

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα :)

Ναι λογικά θα πάρει και αυτό την αναβάθμιση :p

http://theandroidrom.com/update-germany-samsung-galaxy-s3-mini-i8190-with-official-xxamb3-jelly-bean-4-1-2-firmware/

Γινεται στο δικο μου αυτο η επειδη ειναι εταιριας θα πρεπει να περιμενω?

Link to comment
Share on other sites

http://theandroidrom.com/update-germany-samsung-galaxy-s3-mini-i8190-with-official-xxamb3-jelly-bean-4-1-2-firmware/

Γινεται στο δικο μου αυτο η επειδη ειναι εταιριας θα πρεπει να περιμενω?

 

Με το οdin μπορείς να περάσεις όποιο official firmware θέλεις.Να ξέρεις ότι θα χάσεις τα αρχεία σου οπότε να πάρεις backup και επίσης χάνεις την εγγύηση.Αν θές να επιστρέψεις εντός εγγύησης βάζεις πάλι με το odin το firmware που έχεις τώρα :D

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κ από μένα. Πρώην κάτοχος samsung -πάλι- με το ιστορικό πιστεύω για τα ελληνικά δεδομένα, ρεκόρ διατήρησης κινητού επί 5 χρόνια (samsung omnia είχα, αγορασμένο το Σεπτέμβρη του 2008) / ζει κ βασιλεύει ακόμη, μετά από πολλή χρήση η μπαταρία αντέχει ακόμα για 3 μέρες (σημαντικότατος λόγος για τον οποίο αναζήτησα κινητό, πάλι στην ίδια εταιρία). Κορυφαίο κινητό για την εποχή του.

 

@alxdr74 : τα ίδια μου βγάζει κ μένα, μάλλον από το ίδιο κατάστημα το πήραμε :-P Άποψή μου, αν δεν έχεις ιδιαίτερη εμπειρία με τις customized rom, να μην βάλεις χέρι (προσωπική άποψη βέβαια).

 

Γνωρίζει κανείς παιδιά που μπορώ να βρω προστατευτική μεμβράνη (για την οθόνη μόνο !) ; Βλέπω υπάρχει έλλειψη σε όλα σχεδόν τα καταστήματα..

 

Tip : Αν κάποιος ενδιαφέρεται για αγορά galaxy s III mini, ας κάνει υπομονή μέχρι τις 11 Μαρτίου, όπου θα υπάρξει ανατιμολόγηση (κανα 50άρι προς τα κάτω).

Edited by Mauro_Palto
Link to comment
Share on other sites

Πιθανότατα ελληνικό. Δες αν είναι ο sales code (η παρένθεση στο kies) EUR. Αν και πιστεύω ότι θα είναι.

Το ΝΕΕ δεν ξέρω πως προέκυψε ... :p

 

Στο KIES λέει: (EUR). Άλλωστε είχε μέσα στο κουτί και το βιβλιαράκι της εγγύησης. Αν θυμάμαι καλά όταν είναι παραεισαγωγής το βιβλιαράκι είναι έξω από το κουτί... Thanks πάντως για τις απαντήσεις σας :)

 

Γεια σας κ από μένα. Πρώην κάτοχος samsung -πάλι- με το ιστορικό πιστεύω για τα ελληνικά δεδομένα, ρεκόρ διατήρησης κινητού επί 5 χρόνια (samsung omnia είχα, αγορασμένο το Σεπτέμβρη του 2008) / ζει κ βασιλεύει ακόμη, μετά από πολλή χρήση η μπαταρία αντέχει ακόμα για 3 μέρες (σημαντικότατος λόγος για τον οποίο αναζήτησα κινητό, πάλι στην ίδια εταιρία). Κορυφαίο κινητό για την εποχή του.

 

@alxdr74 : τα ίδια μου βγάζει κ μένα, μάλλον από το ίδιο κατάστημα το πήραμε :-P Άποψή μου, αν δεν έχεις ιδιαίτερη εμπειρία με τις customized rom, να μην βάλεις χέρι (προσωπική άποψη βέβαια).

 

Γνωρίζει κανείς παιδιά που μπορώ να βρω προστατευτική μεμβράνη (για την οθόνη μόνο !) ; Βλέπω υπάρχει έλλειψη σε όλα σχεδόν τα καταστήματα..

 

Tip : Αν κάποιος ενδιαφέρεται για αγορά galaxy s III mini, ας κάνει υπομονή μέχρι τις 11 Μαρτίου, όπου θα υπάρξει ανατιμολόγηση (κανα 50άρι προς τα κάτω).

 

Στο Πλαίσιο (στα περισσότερα καταστήματα) νομίζω πως έχει μεμβράνες γιατί όταν το πήρα με ρώτησαν αν θέλω (πριν 2-3 εβδομάδες). Διαφορετικά, μπορείς να δεις στο ebay ή στο amazon. Εκεί έχει ό,τι θέλεις... ;)

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Στο Πλαίσιο (στα περισσότερα καταστήματα) νομίζω πως έχει μεμβράνες γιατί όταν το πήρα με ρώτησαν αν θέλω (πριν 2-3 εβδομάδες). Διαφορετικά, μπορείς να δεις στο ebay ή στο amazon. Εκεί έχει ό,τι θέλεις... ;)

 

Στο ΠΛΑΙΣΙΟ δεν έχει πια, το ίδιο κ ο Γερμαναράς (Public). Ρώτησα γιατί τη συγκεκριμένη χρονική στιγμή, υπάρχει έλλειψη ! Όσο για ebay (amazon δεν τσέκαρα) δεν υπάρχει κάποιος πωλητής, απ' τον οποίο να συμφέρει να αγοράσει κανείς (υπολογίζω κ μεταφορικά) με την τιμή που το βρίσκεις (όταν αυτό είναι διαθέσιμο φυσικά) στην Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Στο ΠΛΑΙΣΙΟ δεν έχει πια, το ίδιο κ ο Γερμαναράς (Public). Ρώτησα γιατί τη συγκεκριμένη χρονική στιγμή, υπάρχει έλλειψη ! Όσο για ebay (amazon δεν τσέκαρα) δεν υπάρχει κάποιος πωλητής, απ' τον οποίο να συμφέρει να αγοράσει κανείς (υπολογίζω κ μεταφορικά) με την τιμή που το βρίσκεις (όταν αυτό είναι διαθέσιμο φυσικά) στην Ελλάδα.

 

Δες εδώ και το πολύ σε μία εβδομάδα (αν έρχονται από Αγγλία) θα είναι σπίτι σου. Εγώ πήρα θήκη (δεν την έχει στη σελίδα που σου έστειλα) και είχε δώρο τη μεμβράνη (γύρω στα 5€)...

Link to comment
Share on other sites

Είσαι ωραίος, σ' ευχαριστώ πολύ.

 

Δεν κάνει τίποτα :)

 

Κάτι άλλο τώρα. Μπορεί να χρησιμοποιηθεί το flash σαν φακός όταν είσαι στην κάμερα; Το προσπάθησα αλλά δε γινόταν. Εκτός και αν το έκανα λάθος!

Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνει τίποτα :)

 

Κάτι άλλο τώρα. Μπορεί να χρησιμοποιηθεί το flash σαν φακός όταν είσαι στην κάμερα; Το προσπάθησα αλλά δε γινόταν. Εκτός και αν το έκανα λάθος!

 

Με App ναι. εγς χρησιμοπιο το HD Widgets και το εχει σαν επιλογη

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S III Mini (I8190 - I8200)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...