Jump to content

Samsung Galaxy S III Mini (I8190 - I8200)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα σημερα το πρωι εβγαλα το κινητο μου απο τη πρωτη φορτιση...

του χω δωσει τη ζαλη λιγο... με ιντερνετ και τηλεφωνα...

αλλα βλεπω πως η μπαταρια πεφτει αρκετα γρηγορα τωρα ειμαι στο 53%

αυτο που παρατηρω ειναι το θεμα με το σημα λιγο... ενω με αλλες συσκευες στο δωματιο μου δεν ειχα θεμα με το σημα, σε αυτο μου βγαζει 1 μ2 παυλες ... κ οταν μιλαω στο τηλεφωνο βλεπω 4.. υπαρχει καποιο προβλημα?και οσον αφορα τις φορτισεις... εχω μια διαφωνια με ενα φιλο που το πηρε κ αυτος το τηλεφωνο μου λεει απλα να το αφηνω να αποφορτισει κ μετα οσο κανει να φορτισει κ να το βγαζω... εγω ξερω στις 3 πρωτες φορτισεις θελει λιγο προσοχη...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν εχει led ειδοποιησεων,δυστυχως!!

Ενω εχει τα παντα,αυτο παρελειψαν να το βαλουν,λες και θα επιανε πολυ χωρο :p

 

Ελα ντε!!!Κριμα!Ειχα καλομαθει με το μεγαλο αδελφακι του(που δυστυχως πουλησα αναθεμα τη κριση)...:(

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Ελα ντε!!!Κριμα!Ειχα καλομαθει με το μεγαλο αδελφακι του(που δυστυχως πουλησα αναθεμα τη κριση)...:(

 

και το μικρο αδερφακι μια χαρα ειναι! πεταει στο ιντερνετ και παντου!κολληματα μηδαμινα ως ελαχιστα:)και ειναι και πολυ ποι σεξυ!

Link to comment
Share on other sites

και το μικρο αδερφακι μια χαρα ειναι! πεταει στο ιντερνετ και παντου!κολληματα μηδαμινα ως ελαχιστα:)και ειναι και πολυ ποι σεξυ!

 

Συμφωνω!!!Απλα το λεντακι ηταν πρακτικο,οπως και να το κανουμε...Αλλα δε βαριεσαι!!Δε πειραζει:)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορούμε να μάθουμε απο το imei άν το κινητό είναι original samsung και άλλες πληροφορίες?

 

Θα φέρουν...σε ενα φίλο μου s3 mini απο εξωτερικό

Edited by nexus82
Link to comment
Share on other sites

Συνολικός χώρος αποθήκευσης 4,54GB.

 

ok. Ευχαριστώ για την επαλήθευση. Στην ουσία δλδ ξεκινάμε με έναν ελεύθερο χώρο κοντά στα 2,5G. Που σημαίνει ότι σχεδόν επιβάλλεται η αγορά νέας κάρτας. Έχει κανένας υπ' όψη τιμές;

Link to comment
Share on other sites

Στην ουσία δλδ ξεκινάμε με έναν ελεύθερο χώρο κοντά στα 2,5G.

 

Γιατί 2,5GB ; Αφού 4,54 έχει ελεύθερα...

 

και οσον αφορα τις φορτισεις... εχω μια διαφωνια με ενα φιλο που το πηρε κ αυτος το τηλεφωνο μου λεει απλα να το αφηνω να αποφορτισει κ μετα οσο κανει να φορτισει κ να το βγαζω...

 

Καμία σχέση. Παίζει να της κάνεις και ζημιά έτσι. Οι μπαταρίες λιθίου που φοράνε τα κινητά πλέον φορτίζονται από οποιαδήποτε στάθμη φορτίου απροβλημάτιστα.

Edited by gdp77

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=5479&dateline=1263640289

get a life...

Link to comment
Share on other sites

Γιατί 2,5GB ; Αφού 4,54 έχει ελεύθερα...

 

Ρίξε μια ματιά στη photo που ανέβασα πιο πίσω. Με τις προεγκατεστημένες εφαρμογές, ήχους, εικόνες κλπ κατεβαίνει αρκετά ο ελεύθερος χώρος.

Link to comment
Share on other sites

Καμία σχέση. Παίζει να της κάνεις και ζημιά έτσι. Οι μπαταρίες λιθίου που φοράνε τα κινητά πλέον φορτίζονται από οποιαδήποτε στάθμη φορτίου απροβλημάτιστα.

 

Aν και off topic και συγνωμη,εγω ενα ξερω και μπορω να πω οτι ειμαι σιγουρος!!!Εχεις δικιο για τις μπαταριες φιλε μου,αλλα...Κατα τις 1-2 πρωτες φορτισεις,πρεπει να εχει κλεισει μονο το κιν.απο μπαταρια και μετα,απλως 1-2 φορες το μηνα,καλα ειναι να το αφηνουμε να αποφορτιζει εντελως...;):)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

ok. Ευχαριστώ για την επαλήθευση. Στην ουσία δλδ ξεκινάμε με έναν ελεύθερο χώρο κοντά στα 2,5G. Που σημαίνει ότι σχεδόν επιβάλλεται η αγορά νέας κάρτας. Έχει κανένας υπ' όψη τιμές;

 

32GB class 10 (για να είναι και γρήγορη) θα σου κοστίσει περίπου 25 ευρώ από Αγγλία. Στην Ελλάδα δε νομίζω να βρίσκεις class 10 σε τέτοια τιμή.

 

Το πρόβλημα είναι ότι δεν μπορείς να εγκαταστήσεις εφαρμογές στην κάρτα... Το τηλέφωνο είναι αρκετά περιορισμένο με τόση λίγη ελεύθερη μνήμη. Μάλλον θα περιμένω για το galaxy premier...

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=5479&dateline=1263640289

get a life...

Link to comment
Share on other sites

32GB class 10 (για να είναι και γρήγορη) θα σου κοστίσει περίπου 25 ευρώ από Αγγλία. Στην Ελλάδα δε νομίζω να βρίσκεις class 10 σε τέτοια τιμή.

 

Πολύ γρήγορη καρτούλα!;) Στην ίδια τιμή (ένα λεπτό πάνω βασικά) την έχει και το βρετανικό amazon, όπου αν προσθέσεις και κάτι ακόμα και φτάσεις στις 25 λίρες έχεις δωρεάν μεταφορικά με super saver...;)

Link to comment
Share on other sites

τις 2 πρωτες φορες το αφησα εκλεισε απο μονο του... αλλα το εβαλα για φορτιση ολο το βραδυ μετα τη πρωτη φορτιση το κινητο με αρκετη ασχολια κρατησε 13 ωρες.

σημερα το το εβγαλα απο τη φορτιση κ μεσα σε 3 ωρες μου ειναι στο 86% ειναι φυσιολογικο?

στη μπαταρια η ενδειξη της οθονησ το πρωι ηταν στο 80% κ τωρα εχει 2 ωρες στο 40 με 50 %..εχω χαμηλα τη φωτεινοτητα κ εχω βαλει κ εξεικονομιση ενεργειας.κοιταξα για τυχον εφαρμογες που μπορει να τρεχουν αλλα τιποτα ουτε κατι ιδιαιτερο εχω σε live wallpaper... μηπως δεν επρεπε να το αφισω τοσες πολλες ωρες?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από την άλλη μέτα την πλήρη αποφόρτηση της πρώτης φοράς, το φόρτισα τα ξημερώματα της Πέμπτης και από την Πέμπτη το πρωί έως σήμερα είμαι στο 7%. Το βράδυ από τις 12 ώς τις 8 το κλείνω, κάνω 4 με 5 τηλεφωνήματα διάρκειας έως 3 λεπτά το καθένα και αυτές τις μέρες να είχα wifi για καμιά ώρα. Εχω πάθε πλάκα με την αντοχή της μπαταρίας!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ηθελα να σας ρωτησω με την μεμβράνη προστασίας οθονης δεν γινεται πιο δυσχρηστη η λειτουργιας της οθονης ? επειδη τα touch screen λειτουργουν με τα φορτισμενα σωματιδια του δερματος ,λογο μεμβρανης λογικα θα χανεται η αμμεση αποκριση και θα γινεται πιο δυσχρηστη η λειτουργια αφης ,η δεν υπαρχει τετοιο προβλημα ? Το εχει παρατηρηση κανεις πριν και μετα την μεμβρανη οθονης,αν το touch δεν εχει τοσο αμεση αποκριση με την μεβράνη ? Edited by weather1967
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχεις κανενα θέμα πλέον. Απλα εάν η μεμβράνη δεν ειναι καλης ποιοτητας, θα λερωνεται αρκετα. Σε καμια περίπτωση παντως δεν συγκρίνεται με το σκέτο γυαλί. Είναι κριμα να χαλάς τγν εμπειρία χρήσης με μια μεμβρανη.
Link to comment
Share on other sites

Πολύ γρήγορη καρτούλα!;) Στην ίδια τιμή (ένα λεπτό πάνω βασικά) την έχει και το βρετανικό amazon, όπου αν προσθέσεις και κάτι ακόμα και φτάσεις στις 25 λίρες έχεις δωρεάν μεταφορικά με super saver...;)

 

Απο το γερμανικο ebay http://www.ebay.de/itm/221169862880?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

+2 € μεταφορικά

 

καλη καρτούλα την εχς εγω

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σημερα το πρωι εβγαλα το κινητο μου απο τη πρωτη φορτιση...

του χω δωσει τη ζαλη λιγο... με ιντερνετ και τηλεφωνα...

αλλα βλεπω πως η μπαταρια πεφτει αρκετα γρηγορα τωρα ειμαι στο 53%

αυτο που παρατηρω ειναι το θεμα με το σημα λιγο... ενω με αλλες συσκευες στο δωματιο μου δεν ειχα θεμα με το σημα, σε αυτο μου βγαζει 1 μ2 παυλες ... κ οταν μιλαω στο τηλεφωνο βλεπω 4.. υπαρχει καποιο προβλημα?και οσον αφορα τις φορτισεις... εχω μια διαφωνια με ενα φιλο που το πηρε κ αυτος το τηλεφωνο μου λεει απλα να το αφηνω να αποφορτισει κ μετα οσο κανει να φορτισει κ να το βγαζω... εγω ξερω στις 3 πρωτες φορτισεις θελει λιγο προσοχη...

 

Καταρχήν γειά σας και καλωσόρισα στο forum μας.

 

Λοιπόν είχα και εγώ τρομερό πρόβλημα με το σήμα του κινητού. Μέσα στο σπίτι και το γραφείο 1 ή 2 παύλες. Μάλιστα στο γραφείο πολύ συχνά έχανα κλήσεις. Πήρα στο service και μου είπαν να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Ευτυχώς δεν το έκανα.

 

Η λύση για εμένα και μάλλον και για εσένα φίλε είναι να πας: Ρυθμίσεις > Περισσότερες Ρυθμίσεις > Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας > Λειτουργία δικτύου. Εκεί διάλεξε Μόνο GSM (στο δικό μου ήταν από την αρχή διαλεγμένο GSM/WCDMA (Αυτόματη λειτουργία).

 

Αυτό έλυσε τα προβλήματα. Το κινητό έχει σήμα σχεδόν πάντα 4 παύλες. Ειδικά στο γραφείο που ουσιαστικά βλέπω την κεραία της Cosmote. Δεν ξαναέχασα κλήση.

 

Για ένα άλλο φίλο που είπε ότι το κινητό ξυπνάει από μόνο του:

 

Το κινητό έχει μια λειτουργία που παρακολουθεί τα μάτια του χρήστη. Όταν το κοιτάς δηλαδή το καταλαβαίνει ( η μπροστινή κάμερα παρακολουθεί τα μάτια) και δε σβήνει ή κλειδώνει η οθόνη. Βγάζει και ένα ματάκι ψηλά. Δεν μπορώ να βρω τώρα που είναι η ενεργοποίηση/απενεργοποίηση αυτής της λειτουργίας.

 

Αυτά. Ελπίζω να βοήθησα.

Link to comment
Share on other sites

ρυθμισεις> εμφανιση

ειναι αυτο που λες με την ανιχνευση ματιων

 

Ωραία λειτουργία!

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Ωραία λειτουργία!

 

Ναι όντως, την χρησιμοποιώ και εγώ

αλλά μια υποψία ότι με φωτογραφίζουν... την έχω :p

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Ναι όντως, την χρησιμοποιώ και εγώ

αλλά μια υποψία ότι με φωτογραφίζουν... την έχω :p

 

Εγώ πάλι δεν έχω πρόβλημα σε αυτό :p

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

το παρατηρησα και αυτο με το σημα στη πρωτη φορτιση κ μετα το αλλαξα...αυτη τη στιγμη εχω απο σημερα το μεσημερι που εκανα τη δευτερη φορτιση ειμαι στο 68%.

απλα βλεπω πως οταν το λειτουργω μονο να ειμαι στο μενου επαφες κ με λιγα τηλεφωνα πεφτει...δηλαδη μεσα σε 1 ωρα ειχε πεσει 10%τωρα στην αναμονη κραταει ...δουλευα κ για 4 ωρες επεσε μονο 1% επειδη το ανοιξα κανα 2 φορες να δω κατι...μηπως να κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων?ετσι μου ειπε κ ενας φιλος που το εχει κ το πηρε 4 μερες πριν απο μενα. και οσον αφορα τις φορτισεις το εκανα 2 φορε μετα απο αποφορτιση κανα 8ωρο κλειστο... να το κανω αλλη μια ή κανω χαζομαρες?

Link to comment
Share on other sites

το παρατηρησα και αυτο με το σημα στη πρωτη φορτιση κ μετα το αλλαξα...αυτη τη στιγμη εχω απο σημερα το μεσημερι που εκανα τη δευτερη φορτιση ειμαι στο 68%.

απλα βλεπω πως οταν το λειτουργω μονο να ειμαι στο μενου επαφες κ με λιγα τηλεφωνα πεφτει...δηλαδη μεσα σε 1 ωρα ειχε πεσει 10%τωρα στην αναμονη κραταει ...δουλευα κ για 4 ωρες επεσε μονο 1% επειδη το ανοιξα κανα 2 φορες να δω κατι...μηπως να κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων?ετσι μου ειπε κ ενας φιλος που το εχει κ το πηρε 4 μερες πριν απο μενα. και οσον αφορα τις φορτισεις το εκανα 2 φορε μετα απο αποφορτιση κανα 8ωρο κλειστο... να το κανω αλλη μια ή κανω χαζομαρες?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3918412#post3918412

1.2 Επιχείρηση: Πρώτη φόρτιση

Link to comment
Share on other sites

για όσους δεν το γνωρίζουν,το τηλεφωνάκι μας έχει recovery αλλά θέλει κόλπο για να μπεις στο μενού...σήμερα το διάβασα στο XDA και το δοκίμασα και ναι,δούλεψε :)

Πατάμε Vol up+Menu+Power...τα κρατάμε πατημένα,στην αρχή δείχνει το λογότυπο του SIII,δεν αφήνουμε,το τηλ δονείται και βγάζει πάλι το ίδιο,δεν το αφήνουμε...στην 3η φορά βλέπουμε το καλό μας Android οπότε και αφήνουμε τα κουμπιά και σε λίγο βλέπουμε το μενού του recovery που μας παρέχει η συσκευή μας!!!

Ηρθε και η ώρα να δοκιμάσω το CWM που βγήκε για τη συσκευή μας,για να δούμε!

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Ηρθε και η ώρα να δοκιμάσω το CWM που βγήκε για τη συσκευή μας,για να δούμε!

μια χαρα δουλευει απλως δεν υπαρχει ακόμα εργαλειο για να μηδενιστή ο counter αν χρειαστει

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S III Mini (I8190 - I8200)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...