Jump to content

Samsung Galaxy S III Mini (I8190 - I8200)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

"φωτογραφιες" μιλαω για την εφαρμογη που ονομαζεται ετσι

 

θελω να ξερω αν η απεγκατασταση στις συγκεκριμενες εφαρμογες που εχει το κινητο απο μονο του μου δημιουργησει καποιο προβλημα

 

"φωτογραφιες" "περίπτερο play" " μουσικη play "

tool
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

"φωτογραφιες" μιλαω για την εφαρμογη που ονομαζεται ετσι

 

θελω να ξερω αν η απεγκατασταση στις συγκεκριμενες εφαρμογες που εχει το κινητο απο μονο του μου δημιουργησει καποιο προβλημα

 

"φωτογραφιες" "περίπτερο play" " μουσικη play "

Εγω τα εβγαλα και δεν ειχα προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Γειά εχω το Samsung galaxy s3 mini και εχω την έκδοση 4.1.2 και μου βγάζει ενημέρωση και εχω ακούσει οτι ενημέρωση σε s3 βγαζει προβλήματα να την κανω την ενημέρωση η οχι την εχει κάνει κανείς να μου πει πως είναι?
Link to comment
Share on other sites

Γειά εχω το Samsung galaxy s3 mini και εχω την έκδοση 4.1.2 και μου βγάζει ενημέρωση και εχω ακούσει οτι ενημέρωση σε s3 βγαζει προβλήματα να την κανω την ενημέρωση η οχι την εχει κάνει κανείς να μου πει πως είναι?

 

ποια εκδοση σου βγαζει?

Link to comment
Share on other sites

γεια σα παιδια...μπορει καποιος να πει που θα βρω πληροφοριες για να κανω root τη συσκευη?για να μην ψαχνω ολες τις σελιδες...ευχαριστω...

Διάβασες στην πρώτη σελίδα του θέματος ?

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Σε δύο mini, ένα Γαλλικό κι ένα Ελληνικό, κατά το τράβηγμα screenshot με home/power button, στο ένα δεν ακούγεται ο ήχος του κλείστρου (fr), ενώ στο άλλο ακούγεται (gr)...

Και τα δύο φοράνε 4.1.2. Υπάρχει κάποια λογική εξήγηση; :confused:

Link to comment
Share on other sites

το δικο μου εχει την MB3 και μου εβγαλε οτι υπαρχει η ΜΕ1(COS).ξερει κανεις τιποτα?να την κανω? Edited by panseraikos
Link to comment
Share on other sites

Κάτι μου λέει πως όντως ισχύει αυτό που είχε ακουστεί με την ενημέρωση του S3 mini σε Android 4.4.2 KitKat. Να και μία νέα λίστα: http://techmaniacs.gr/samsung-announced-devices-that-will-update-to-android-4-4-kitkat/
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα παρουμε kitkat http://maclaw.pl/2014/02/18/kitkat-annouced-by-samsung-but/

Kitkat θα παρει το s3 mini της ΑΤ&Τ με διαφορετικο qualcomm επεξεργαστη. Εμας αφου εκλεισε το εργαστασιο μην περιμενετε πλεον καμια αναβαθμιση(σιγα μην δωσει η samsung μερικα εκατομυρια για να αναπτυξει λογισμικο για τον επεξεργαστη μας οταν υπαρχουν νεα κινητα π.χ. s4,s5,s4 mini κτλ)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια ρύθμιση για να μην αλλάζει η ενταση του ήχου κλήσεις απ τα πλαϊνά πλήκτρα?? Τα πατάω χωρίς να το καταλαβαίνω με αποτελεσμα να μειώνεται η ενταση του ήχου κλήσης και να μην το ακούω καθόλου οταν χτυπάει :cry:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!Έχει βάλει κανείς την CM 11.0-4.4.2??Έχει ελληνικά??Υπάρχει κάποιο προγραμματάκι να την βάλουμε όπως το toolkit??

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!Έχει βάλει κανείς την CM 11.0-4.4.2??Έχει ελληνικά??Υπάρχει κάποιο προγραμματάκι να την βάλουμε όπως το toolkit??

Την έχω εγώ. Μόλις δοκίμασα τα Ελληνικά γιατί την έχω στα Αγγλικά και είναι όλα κανονικά. Μπα δεν νομίζω πως υπάρχει κάτι τέτοιο. Αν έχεις όμως rooted συσκευή είναι πάρα πολύ εύκολο να φλασάρεις rom. 5 λεπτά υπόθεση.

Link to comment
Share on other sites

Την έχω εγώ. Μόλις δοκίμασα τα Ελληνικά γιατί την έχω στα Αγγλικά και είναι όλα κανονικά. Μπα δεν νομίζω πως υπάρχει κάτι τέτοιο. Αν έχεις όμως rooted συσκευή είναι πάρα πολύ εύκολο να φλασάρεις rom. 5 λεπτά υπόθεση.

 

Ναι ξέρω είναι εύκολα μετά zipαροντας απο team win recovery...εναν ευκολο οδηγο για root??

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι ξέρω είναι εύκολα μετά zipαροντας απο team win recovery...εναν ευκολο οδηγο για root??

 

Εδώ είσαι.

Link to comment
Share on other sites

Αν φλασάρουμε την CM11.0 4.4.2 χάνονται τα πάντα από το τηλέφωνο (apps, φωτογραφίες, επαφές, μουσική, βίντεο) και γενικά ότι έχει να κάνει με την εσωτερική SD; η εξωτερική κάρτα επιρεάζεται; μπορούμε να την έχουμε εκτός όσο πατσάρουμε το νέο firmeare;
Link to comment
Share on other sites

Αν φλασάρουμε την CM11.0 4.4.2 χάνονται τα πάντα από το τηλέφωνο (apps, φωτογραφίες, επαφές, μουσική, βίντεο) και γενικά ότι έχει να κάνει με την εσωτερική SD; η εξωτερική κάρτα επιρεάζεται; μπορούμε να την έχουμε εκτός όσο πατσάρουμε το νέο firmeare;

 

Αν πας απο stock rom σε cm το λέει στο maclaw οτι πρέπει αν κάνεις wipe data που σημαίνει οτι χάνεις τα δεδομένα σου. Γιαυτό οπωσδήποτε πριν το φλασάρισμα σώζεις ότι χρειάζεσαι (εγώ πχ με titanium σώζω τις εφαρμογές, φωτο και μουσικη τα έχω στην εξωτερική sd και επαφές συγχρονισμένες στην google) και κάνεις ένα full back up της rom με την custom recovery που έχεις. Αν πάλι κάνεις απλό update της cm απο παλιότερη έκδοση δεν χρειάζεται wipe οπότε δεν χάνεις κάτι. Η εξωτερική sd δεν επηρεάζεται.

Γενικά αν δεν έχεις κάνει άλλο φλασάρισμα υπάρχουν πολλές οδηγίες αν ψάξεις στο google για να μην κάνεις κάτι λάθος.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας και απο εμενα . Πηρα το s3 mini στη γυναικα μου και συμβαινει το εξης παραξενο. Οταν ενεργοποιω το wi-fi καθε φορα που αλλαζω οθονη η παταω μια εφαρμογη ακουγετε ενας ηχος. Θα το χαρακτηριζα σα μια γερμανικη προταση (παραξενο το ξερω). Ειναι κατι πολυ ενοχλητικο και δε μπορω να το αλλαξω με τιποτα. Τα εχω παιξει... Καμια ιδεα :cry:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας και απο εμενα . Πηρα το s3 mini στη γυναικα μου και συμβαινει το εξης παραξενο. Οταν ενεργοποιω το wi-fi καθε φορα που αλλαζω οθονη η παταω μια εφαρμογη ακουγετε ενας ηχος. Θα το χαρακτηριζα σα μια γερμανικη προταση (παραξενο το ξερω). Ειναι κατι πολυ ενοχλητικο και δε μπορω να το αλλαξω με τιποτα. Τα εχω παιξει... Καμια ιδεα :cry:

 

πήγαινε ρυθμίσεις συσκευής- προσβασιμοτητα και απενεργοποίησε το talkback.

Link to comment
Share on other sites

πήγαινε ρυθμίσεις συσκευής- προσβασιμοτητα και απενεργοποίησε το talkback.

 

Το εκανα αλλα δυστυχως τα ιδια. Καθε φορα που ειναι συνδεδεμενο με wi-fi και κυλαω την οθονη η παταω μια συντομευση ακουγεται συνεχεια αυτη η προταση... Η γυναικα μου τα εχει παρει και εγω τα εχω παιξει :(

Link to comment
Share on other sites

Το εκανα αλλα δυστυχως τα ιδια. Καθε φορα που ειναι συνδεδεμενο με wi-fi και κυλαω την οθονη η παταω μια συντομευση ακουγεται συνεχεια αυτη η προταση... Η γυναικα μου τα εχει παρει και εγω τα εχω παιξει :(

 

Εχεις μηπως κατεβασει καποια εφαρμογη οπως το lightflow ?

Επίσης δες μήπως και το drive mode είναι ανοιχτό .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Εχεις μηπως κατεβασει καποια εφαρμογη οπως το lightflow ?

Επίσης δες μήπως και το drive mode είναι ανοιχτό .

 

Οι περισσοτερες εφαρμογες που εχει ειναι κοινες με τις δικες μου ( αν εξαιρεσεις το taxibeat και κανα δυο αλλες). Επισης πως βλεπω αν το drive mode ειναι ανοικτο?

Link to comment
Share on other sites

@spirtos όταν το είχα το έκανε όταν είχα κατεβάσει την εφαρμογή noled.μήπως έχεις κατεβάσει κάποια ανάλογη εφαρμογή?
Link to comment
Share on other sites

@spirtos όταν το είχα το έκανε όταν είχα κατεβάσει την εφαρμογή noled.μήπως έχεις κατεβάσει κάποια ανάλογη εφαρμογή?

 

Ναι της εχω κατεβασει το noled. Aλλα το εχω και εγω στο s4 mini χωρις να εχω κατι αναλογο. Λες να ειναι αυτο το προβλημα? Θα το διαγραψω και δω αν και ειναι πολυ βολικο

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S III Mini (I8190 - I8200)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...