Jump to content

Samsung Galaxy S III Mini (I8190 - I8200)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το έχεις σε GSM λειτουργία. Αν το αλλάξεις σε "αυτόματη" λειτουργία δεν θα μπορείς να γράψεις 160 χαρακτήρες. Για να κάνεις την ρύθμιση, πήγαινε στα μηνύματα-ρυθμίσεις-εισαγωγή λειτουργίας και τίκαρε αυτό που θέλεις.

 

ετσι ειναι

i love you man :D

tool
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

γιατι το ρουτ ποσο ειναι?????:lol::lol:

ευχαριστω φιλε για τον οδηγο και τις αναλυτικοτατες οδηγιες...

μια ερωτησουλα ακομη..... : κατι εφαρμογες flipboard,chaton,samsung apps, τις ξεφορτονωμαστε χωρις δευτερη σκεψη ή θα παιξει κανα προβληματακι? και παλι πολλα ευχαριστω!

 

Ότι δεν έχει να κάνει με Google ή Samsung το πετάς άφοβα. Τα υπόλοιπα αν δε θες να τα βλέπεις πάγωσέ τα καλύτερα.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, θα ηθελα να ρωτησω εαν μπορουμε να βρουμε εδω στην Ελλαδα μεγαλύτερη μπαταρία για το s3 mini. Μια προχειρη ματια που εριξα δεν βρηκα κατι. Το λεω μιας και δυστηχως η δικια του μπαταρια σε μενα με το ζορι θα βγαλει μερα, η αληθεια ειναι ομως οτι δεν το αφηνω σε ησυχια. Υπαρχει περιπτωση να ταιριαζει απο αλλο samsung?
Link to comment
Share on other sites

Ότι δεν έχει να κάνει με Google ή Samsung το πετάς άφοβα. Τα υπόλοιπα αν δε θες να τα βλέπεις πάγωσέ τα καλύτερα.

 

thanks, η αληθεια ειναι οτι ξηλωσα μπολικα πραγματα (talk,google +,maps κλπ) και μεχρι τωρα δεν εχω θεμα... μια ερωτησουλα ακομη... μπορω περνώντας το ROM MANAGER απο το playstore μπορω να αποκτησω CMW recovery στο samsung,οπως το ειχα στο htc , ή θα εχει καποιο θεμα η rom?μηπως να περασω το recovery μεσω odin?

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζεις εάν έγινε αυτή η ρημάδα η αναδιαπραγμάτευση ή οχι ?

 

Για τσέκαρε τιμή στο ΠΛΑΙΣΙΟ π.χ. κ πες μου αν έγινε ή όχι ;-)

 

(Έχω έναν φίλο που δουλεύει στην samsung - όχι στα κινητά όμως)

Link to comment
Share on other sites

Για τσέκαρε τιμή στο ΠΛΑΙΣΙΟ π.χ. κ πες μου αν έγινε ή όχι ;-)

 

(Έχω έναν φίλο που δουλεύει στην samsung - όχι στα κινητά όμως)

 

Η τωρινή του τιμή στο πλαίσιο είναι 299euros απλά δεν θυμάμαι πόσο είχε πριν σε μαγαζιά όπως το πλαίσιο γιατί κοιτούσα στο skroutz για να κανω την αγορα μου. Γι αυτό δεν ξέρω αν έγινε η μείωση τιμης...

Link to comment
Share on other sites

ο stock player του κινητου παιζει με καποιο τροπο οοοολα τα αρχεια βιντεο(avi κλπ) ή πρεπει να κατεβασω καποιον αλλο απο το store?

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Η τωρινή του τιμή στο πλαίσιο είναι 299euros απλά δεν θυμάμαι πόσο είχε πριν σε μαγαζιά όπως το πλαίσιο γιατί κοιτούσα στο skroutz για να κανω την αγορα μου. Γι αυτό δεν ξέρω αν έγινε η μείωση τιμης...

 

Προφανώς κ έγινε (50 ευρώ, όπως είχα πει). 350Ε έκανε με τους χάρτες της NGI, τώρα κοστίζει 299Ε...

 

Δεν κατάλαβα όμως : εφόσον δεν γνωρίζες την αρχική του τιμή, προς τι η πληροφορία "αν τελικά έγινε ανατιμολόγηση" ; ... Γιατί απ' ό,τι κατάλαβα, πρώτα ρώτησες για το αν έγινε κ μετά έκανες την έρευνα αγοράς, άρα ... ;

 

Επίσης, όταν αναφέρεται κανείς σε ανατιμολογηση, προφανώς κ αυτή θα αφορά σε γνωστές αλυσίδες (πως να γνωρίζει κανείς τι τιμές θα συνεχίσουν να 'χουν τα φτηνά σκρουτζομάγαζα, για πόσο καιρό κλπ κλπ). Η πληροφορία απ' τη Σάμσουνγκ ήταν για μεγάλες αλυσίδες κ μόνο.

Edited by Mauro_Palto
Link to comment
Share on other sites

παίδες , να κάνω μια ερώτηση? επειδή από ότι διάβασα δεν έχει το led indicator που έχει το κανονικό siii , υπάρχει κάποιο app από το google play η απλά ξεχνάμε την οπτική ιδιοποίηση? :happy:

HTC Touch Diamond 2 ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

παίδες , να κάνω μια ερώτηση? επειδή από ότι διάβασα δεν έχει το led indicator που έχει το κανονικό siii , υπάρχει κάποιο app από το google play η απλά ξεχνάμε την οπτική ιδιοποίηση? :happy:

Υπαρχει το Noled.App

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα που αντιμετωπίζω έγκειται στο εξής: χρησιμοποιώντας κάποιες εφαρμογές για να στείλω φωτογραφίες π.χ. (Voxer & Tango), βγάζοντας την φωτογραφία μου βγάζει επιλογή αποθήκευση ή ακύρωση και ανεξάρτητα από την επιλογή που θα κάνω με πετάει στην αρχική σελίδα τις εφαρμογής χωρίς να έχει στείλει την φώτο.....Το ιδιο ισχύει και όταν θέλω να ανεβάσω φώτο από το gallery...... Μέχρι πριν μερικές ημέρες δεν είχα κανένα πρόβλημα........έκανα απεγκατάσταση - εγκατάσταση της εφαρμογής και δεν έγινε τπτ, τα ίδια.....
Link to comment
Share on other sites

δεν καταναλώνει παρα πολύ μπαταρία το noled? γιατί κάτι τέτοιο διάβασα? αν όχι τότε προχωράω και εγώ σε αγορά του Mini:D:D

HTC Touch Diamond 2 ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους.

Να κανω κι εγώ μια ερώτηση.

Έβαλα το app mgr III για να μεταφέρω τις εφαρμογές μου στην κάρτα, αλλά η εφαρμογή δεν βλέπει την κάρτα μου.

Μήπως κάνω κάτι λάθος εγώ;

Αν ξέρει κάποιος κάτι ας βοηθήσει.

Link to comment
Share on other sites

παίδες , να κάνω μια ερώτηση? επειδή από ότι διάβασα δεν έχει το led indicator που έχει το κανονικό siii , υπάρχει κάποιο app από το google play η απλά ξεχνάμε την οπτική ιδιοποίηση? :happy:

 

οπτικη ειδοποιηση δεν θα εχεις αλλα εχει μια επιλογη μεσα στα sms , που του οριζεις να σε ειδοποιει περισσοτερες απο μια φορες οτι ηρθε ενα μηνυμα , μεχρι να το διαβασεις.

ετσι π.χ. αν ερθει κατι και δεν το παρεις ειδηση, θα ξαναχτυπαει ανα 10 λεπτα ωσπου να το δεις !

εξυπνο και δινει μια καποια λυση

Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις να προτείνει καμια καλη εφαρμογη που να ενσωματώνει τις φωτο απο το φβ στις επαφες του κινητου ευκολα κ γρηγορα χωρις να προκαλέσει χαμο??? ... και πανω απο ολα φρι

επισης κ κανα καλο για GPS

Edited by notis144
tool
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στον υπολογιστή σε λειτουργία mass storage ας πούμε πως συνδέουμε το κινητό?Στη λειτουργία που μπυ εμφανίζει όταν βάζω το καλώδιο αργεί πολύ στο άνοιγμα φακέλων...

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

για καποιο λογο μου βγαζει λιγοτερους απο 160 χαρακτηρες στο μνμ αλλα μονο στα ελληνικά ... ισως φταιει η εφαρμογη contacts+ που ειχα κανει εγκατάσταση

εχει αντιμετωπίσει κανεις κατι τετοιο ?

tool
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στον υπολογιστή σε λειτουργία mass storage ας πούμε πως συνδέουμε το κινητό?Στη λειτουργία που μπυ εμφανίζει όταν βάζω το καλώδιο αργεί πολύ στο άνοιγμα φακέλων...

 

Εγώ το συνδέω απλά στη USB (καμιά φορά δεν το βλέπει κ απευθείας, δεν γνωρίζω για ποιο λόγο ακριβώς) κ το βλέπει (παρατηρείς τη γνωστή "κινητικότητα" κάτω δεξιά, δίπλα στο ρολόι / Win 7 Pro 64bit). Ανοίγω win explorer, κλικάρω στο εικονίδιο του κινητού που έχει εμφανιστεί κ βλέπω κανονικά 2 directories (δεν θυμάμαι πως τα λέει, έχω το καλώδιο στο γραφείο μου) / ένα για ext sd card κ ένα για το τηλέφωνο, με τον τρόπο αυτό μεταφέρω βασικά κ τις φωτογραφίες μου από το κινητό, στο σκληρό μου δίσκο.

 

Για πες ακριβώς, τι σου παρουσιάζει ;

 

το ιδιο κανει .. εκει που εχει 160 παει απότομα στα 58 πατώντας μονο 2 χαρακτηρες ..

 

Νομίζω έχει απαντηθεί ξανά. Επειδή το δοκίμασα κ εγώ, ο μόνος τρόπος είναι να γράψεις με κεφαλαία (μιλώντας πάντα για ελληνικά), προκειμένου να εκμεταλλευτείς τη χρήση κ των 160 χαρακτήρων. Όλα αυτά υπό την προυπόθεση να μην έχεις το automatic ή unicode επιλεγμένο στις ρυθμίσεις των SMS μηνυμάτων.

 

καλημέρα σε όλους.

Να κανω κι εγώ μια ερώτηση.

Έβαλα το app mgr III για να μεταφέρω τις εφαρμογές μου στην κάρτα, αλλά η εφαρμογή δεν βλέπει την κάρτα μου.

Μήπως κάνω κάτι λάθος εγώ;

Αν ξέρει κάποιος κάτι ας βοηθήσει.

 

Το ίδιο κ σε μένα. Για ψάξου λίγο εδώ.

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το συνδέω απλά στη USB (καμιά φορά δεν το βλέπει κ απευθείας, δεν γνωρίζω για ποιο λόγο ακριβώς) κ το βλέπει (παρατηρείς τη γνωστή "κινητικότητα" κάτω δεξιά, δίπλα στο ρολόι / Win 7 Pro 64bit). Ανοίγω win explorer, κλικάρω στο εικονίδιο του κινητού που έχει εμφανιστεί κ βλέπω κανονικά 2 directories (δεν θυμάμαι πως τα λέει, έχω το καλώδιο στο γραφείο μου) / ένα για ext sd card κ ένα για το τηλέφωνο, με τον τρόπο αυτό μεταφέρω βασικά κ τις φωτογραφίες μου από το κινητό, στο σκληρό μου δίσκο.

 

Για πες ακριβώς, τι σου παρουσιάζει ;

 

Το ξαναδοκίμασα σε άλλη θύρα και εντάξει το αναγνωρίζει όλα καλώς...Τώρα το θέμα είναι ότι στις εικόνες επιλέγω να φαίνονται μεγάλα τα εικονίδια ξερεις να βλέπεις πριν ανοίξω μια εικόνα πως φαίνεται...και δεν εμφανίζει τις εικόνες.Εμφανίζει τα εικονονίδια αλλά όχι τι έχει κάθε εικόνα.Δεν θεωρώ πως είναι πρόβλημα...

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Βασικά, το ίδιο κάνει κ σε μένα (κατάλαβα τι λες, δεν έχεις thumbnails για να βλέπεις τι ακριβώς ανοίγεις, βλέπεις απλά το εικονίδιο των win ότι το αρχείο είναι μορφής .jpg). Ε εντάξει, δεν το λες κ πρόβλημα, πράγματι.
Link to comment
Share on other sites

H ελληνική έκδοση rooted εδώ:

* I8190XXALJL

* I8190XXAMA2

 

...

 

Εγώ που έχω Ελληνικό τηλέφωνο με firmware I8190XXAMB3 μπορώ να περάσω κάποιο από αυτά χωρίς να χάσω τα δεδομένα μου?

Επίσης τι διαφορά έχει η Ελληνική έκδοση από την ξένη?

Edited by Superuser
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω έχει απαντηθεί ξανά. Επειδή το δοκίμασα κ εγώ, ο μόνος τρόπος είναι να γράψεις με κεφαλαία (μιλώντας πάντα για ελληνικά), προκειμένου να εκμεταλλευτείς τη χρήση κ των 160 χαρακτήρων. Όλα αυτά υπό την προυπόθεση να μην έχεις το automatic ή unicode επιλεγμένο στις ρυθμίσεις των SMS μηνυμάτων.

 

απαντησα πως και με κεφαλαια γινετε το ιδιο .. αλλα κ αυτο που λες δν ειναι λυση !!!

tool
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S III Mini (I8190 - I8200)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...