Jump to content

Oppo Find 5


nikosnt74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστω , οταν θα ερθει η συσκευη που την εχω στειλει για αντικατασταση , θα την δοκιμασω .

Εχεις προσεξει εαν υπαρχει βελτιωση στην καμερα σε σχεση με την Color ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 904
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστω , οταν θα ερθει η συσκευη που την εχω στειλει για αντικατασταση , θα την δοκιμασω .

Εχεις προσεξει εαν υπαρχει βελτιωση στην καμερα σε σχεση με την Color ?

 

Ελάχιστη εώς καθόλου.Απλώς σαν πακέτο ολοκληρωμένο η chinese είναι μακράν καλύτερη.Και κάτι ακόμα,η μπαταρία είναι πολύ καλή.Με ανοικτό συνέχεια wi-fi ή 3g και παιχνιδάκι καμιά ωρίτσα μου έβγαλε άνετα 32 ώρες κοντά.

Link to comment
Share on other sites

Σε ρωτησα για την καμερα , γιατι στην τελευταια Beta που ειχα βαλει πριν το στειλω πισω , ειχε πολυ θορυβο η εικονα ακομα και σε φωτεινα πλανα .
Link to comment
Share on other sites

Σε ρωτησα για την καμερα , γιατι στην τελευταια Beta που ειχα βαλει πριν το στειλω πισω , ειχε πολυ θορυβο η εικονα ακομα και σε φωτεινα πλανα .

 

Σε πλάνα με ηλιοφάνεια που την δοκίμασα ήταν πολύ καλές.Αντίθετα με χαμηλό φωτισμό έχουν όντως θόρυβο.

Link to comment
Share on other sites

Ελάχιστη εώς καθόλου.Απλώς σαν πακέτο ολοκληρωμένο η chinese είναι μακράν καλύτερη.Και κάτι ακόμα,η μπαταρία είναι πολύ καλή.Με ανοικτό συνέχεια wi-fi ή 3g και παιχνιδάκι καμιά ωρίτσα μου έβγαλε άνετα 32 ώρες κοντά.

 

πόσες ώρες ανοιχτή οθόνη;

Link to comment
Share on other sites

Μου βγάζει ~3,5 ώρες οθόνης σχεδόν πάντα...

+1.Σήμερα όλη μέρα ανοιχτό το 3g ,ομιλία κανά μισάωρο ,internet,download και λίγο μουσική έχω ακόμα 39% και μου λέει ότι μου μένουν άλλες 10 ώρες περίπου.Πόσο περισσότερο δλδ?

Link to comment
Share on other sites

Μου βγάζει ~3,5 ώρες οθόνης σχεδόν πάντα...

 

Με την chinese ή την International;

 

Έβαλα το qualcomm battery guru. Θέλει άλλη μία μέρα να κάνει εκμάθηση και θα βελτιώσει μετά την κατανάλωση. Να δούμε γιατί μου βγάζει το πολύ 24 ώρες και αυτό με την οθόνη να μην φτάνει τις 3 ώρες ενεργή

Link to comment
Share on other sites

Με την chinese ή την International;

Έβαλα το qualcomm battery guru. Θέλει άλλη μία μέρα να κάνει εκμάθηση και θα βελτιώσει μετά την κατανάλωση. Να δούμε γιατί μου βγάζει το πολύ 24 ώρες και αυτό με την οθόνη να μην φτάνει τις 3 ώρες ενεργή

 

Με την international 1.0.2 είμαι. To Battery Guru το είχα βάλει παλαιότερα, αλλά δεν είδα να κάνει κάτι ιδαίτερο και το έβγαλα. Για να κάνεις τόσο μικρούς χρόνους κάτι σίγουρα θα σου τρώει μπαταρία. Και το λέω επειδή είχα παλιά το 4Χ, που η μπαταρία του ήταν τραγική και το ψάχναμε με τα άλλα παιδιά από το επίσημο θέμα του εξονυχιστικά προκειμένου να τη βελτιώσουμε...

 

Το μοναδικο 'θεμα' που εχει αυτο το κινητο... Θελει μεγαλυτερη μπαταρια κστσ τγν γνωμη μου

 

Άμα αυτό το κινητό, έχει θέμα με τη μπαταρία του, τι να πουν τα άλλα της γενιάς του....Από όλα τα κινητά που είχα εγώ μέχρι τώρα, αυτό (αναλογικά με τη χρήση που του κάνω) έχει τη καλύτερη διάρκεια μπαταρίας, όπως το αντιλαμβάνομαι εγώ εμπειρικά....Και γενικά μιλώντας, ονομαστικά, όπως φαινεται και από τα διάφορα reviews στο ίντερνετ, το κινητό αυτό έχει αρκετά καλή διάρκεια μπαταρίας...

Link to comment
Share on other sites

Με την international 1.0.2 είμαι. To Battery Guru το είχα βάλει παλαιότερα, αλλά δεν είδα να κάνει κάτι ιδαίτερο και το έβγαλα. Για να κάνεις τόσο μικρούς χρόνους κάτι σίγουρα θα σου τρώει μπαταρία. Και το λέω επειδή είχα παλιά το 4Χ, που η μπαταρία του ήταν τραγική και το ψάχναμε με τα άλλα παιδιά από το επίσημο θέμα του εξονυχιστικά προκειμένου να τη βελτιώσουμε...

 

Κοίτα τρέχουν πάρα πολλές εφαρμογές τύπου facebook, facebook messenger, viber, whatsapp. Τώρα δεν ξέρω τι να πω. Δεν παραπονιέμαι ιδιαίτερα. Απλά θα το κοιτάξω λίγες μέρες ακόμη και θα δείξει τι θα κάνω. Μήπως επειδή έκανα restore το backup με τις εφαρμογές αντί να τις περάσω ξανά από την αρχή έχω θέμα (flashαρα την stable ξανά γιατί είχα δοκιμάσει την τελευταία beta).

 

Με απογοήτευσε η 1.0.5i με την κάμερα. Δεν ξέρω βέβαια αν είναι υπαρκτό το πρόβλημα καθώς στα oppoforums δεν είδα κάτι ή απλά επηρεάστηκα από τις παρατηρήσεις των συμφορουμητών εδώ! Μου άρεσαν οι αλλαγές στο ui.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα τρέχουν πάρα πολλές εφαρμογές τύπου facebook, facebook messenger, viber, whatsapp. Τώρα δεν ξέρω τι να πω. Δεν παραπονιέμαι ιδιαίτερα. Απλά θα το κοιτάξω λίγες μέρες ακόμη και θα δείξει τι θα κάνω. Μήπως επειδή έκανα restore το backup με τις εφαρμογές αντί να τις περάσω ξανά από την αρχή έχω θέμα (flashαρα την stable ξανά γιατί είχα δοκιμάσει την τελευταία beta).

 

Με απογοήτευσε η 1.0.5i με την κάμερα. Δεν ξέρω βέβαια αν είναι υπαρκτό το πρόβλημα καθώς στα oppoforums δεν είδα κάτι ή απλά επηρεάστηκα από τις παρατηρήσεις των συμφορουμητών εδώ! Μου άρεσαν οι αλλαγές στο ui.

Εγώ πάντως κοντεύω εβδομάδα με την chinese και είμαι υπέρ ευχαριστημένος.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως δεν το κρυβω οτι θαθελα λιγο καλυτερη επιδοση απο την μπαταρια αλλα και ετσι καλα ειναι..

Ερώτηση :

Αυτο το 'πλαισιο χειρονομιων' πως το απενεργοποιουμε γιατι μου εχει σπασει τα νευρα

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως δεν το κρυβω οτι θαθελα λιγο καλυτερη επιδοση απο την μπαταρια αλλα και ετσι καλα ειναι..

Ερώτηση :

Αυτο το 'πλαισιο χειρονομιων' πως το απενεργοποιουμε γιατι μου εχει σπασει τα νευρα

 

Πρέπει να πας Ρυθμίσεις>Χειρονομία & κίνηση> Προσαρμοσμένη χειρονομία και να ξε-τικάρεις το πράσινο διακόπτη πάνω πάνω...

Edited by Feregorn
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει προγραμματάκι με "ορθογραφία" για τα ελληνικά?:)

 

Ρίξε μια ματιά να δείς εαν σου αρεσει τo TouchPal X. Θα το βρείς στο playstore.

Η ευγένεια σου προσφέρει πολλά ... Μην τα χάνεις!
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι στο thread για να σας πω την εμπειρία που είχα με το After Sales Service της Oppo.Πριν αρκετούς μήνες, μου είχε πέσει η συσκευή με αποτέλεσμα να αποκτήσει κάποια σημάδια στο σώμα και στην οθόνη αλλά χωρίς άλλα προβλήματα.Πριν απο περίπου 1 μήνα δυστυχώς έσπασα το Digitizer με ένα μικρο ατύχημα που είχα πάνω στο γραφείο.Είχα λοιπόν 2 λύσεις.Παραγγέλνω Οθόνη με Digitizer απο Ebay και την αλλάζω μόνος μου, χάνοντας την εγγύηση ή επικοινωνώ με την Oppo για επισκευή και η εγγύηση συνεχίζεται.Κόστος οθόνης απο Ebay ~ 100€ και κόστος επισκευής απο Oppo 159€.Προτίμησα λοιπόν την 2η λύση.Η διαδικασία έχει ως εξής.Ανοίγεις Case στο http://support.oppostyle.com/home και τους εξηγείς το πρόβλημα.Σου ανακοινώνουν το κόστος και αφού συμφωνήσεις ζητάνε φωτογραφίες απο το κινητό και επιβεβαίωση των στοιχείων ώστε να ετοιμάσουν την παραλαβή.Αφού είναι όλα ΟΚ, έρχεται η TNT απο τον χώρο και παραλαμβάνει την συσκευή η οποία θα ταξιδέψει για Hong Kong.Μόλις γίνει παραλαβή απο την Οppo θα σταλεί τιμολόγιο ώστε να γίνει η πληρωμή μέσω PayPal.Και εδώ έρχεται το ωραίο.Η Oppo λοιπόν, στέλνει απο Αγγλία, ΟΛΟΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ, ΣΦΡΑΓΙΣΜΕΝΗ συσκευή με όλα τα παρελκόμενα και δεν επισκευάζουν την παλιά.Έτσι λοιπόν απέκτησα ΟΛΟΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ συσκευή με το υπόλοιπο εγγύησης της προηγούμενής μου!!!

 

Οπότε απο μένα, WELL DONE Oppo!!!

 

Το μόνο ίσως αρνητικό είναι ότι όλη η διαδικασία τράβηξε σχεδόν 1 μήνα...

 

P.S. Η μόνη εταιρία που είχα την εμπειρία να κάνει το ίδιο με αντικατάσταση λόγω δικιάς μου υπαιτιότητας, με χρέωση, είναι η Apple μόνο που δίνουν ανακατασκευασμένη και όχι κανούργια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

επειδη περιμενω και εγω νεα συσκευη απο αντικατασταση της προηγουμενης που ειχε προβλημα χαμηλης εντασης του ακουστικου,

ελεγξες την συσκευη εαν εχει τιποτα σημαδια , μηπως ειναι επισκευασμενη ή ανακατασκευασμενη ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

επειδη περιμενω και εγω νεα συσκευη απο αντικατασταση της προηγουμενης που ειχε προβλημα χαμηλης εντασης του ακουστικου,

ελεγξες την συσκευη εαν εχει τιποτα σημαδια , μηπως ειναι επισκευασμενη ή ανακατασκευασμενη ?

 

Σφραγισμένο κουτί παρέλαβα.Κανένα σημάδι, κανένα πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

.

 

P.S. Η μόνη εταιρία που είχα την εμπειρία να κάνει το ίδιο με αντικατάσταση λόγω δικιάς μου υπαιτιότητας, με χρέωση, είναι η Apple μόνο που δίνουν ανακατασκευασμένη και όχι κανούργια.

 

Μάλλον δεν είχες επαφή με Logitech.

Edited by akilleas
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

γεια και χαρα στην παρεα σας. φιλος ενδιαφερεται να πουλησει το http://europe.oppostyle.com/find-5/9-find-5-midnight.html (το μαυρο με 32 giga μνημη δηλαδη) . το κινητο ειναι σε αριστη κατασταση αγορασμενο τελη δεκεμβρη, με 2 θηκες αυτην που εδινε η οππο και μια ακομα απο e-bay που πηρε αυτος μαζι με προστασιες οθονης. οποιος ενδιαφερεται p.m.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...