Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 620


Vercetti13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το εχω κανει κ επανεκκινηση κ ακομα να μου εμφανισει καποια επιλογη για custom :/ Εχει μονο τους ετοιμους του κινητου.

Για να ειμαστε σιγουροι, παω Ρυθμισεις->Ηχοι κλησεων, ετσι?

:cat:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι.. Ρυθμίσεις -> ήχοι κλήσεων -> Ringtone. Εμφανίζει τα κομμάτια στο πάνω μέρος στην κατηγορία "προσαρμοσμένη".

Μήπως όταν πέρασες τα κομμάτια έκανες καμία μετονομασία? Έχει ένα θέμα με τις λίστες και τις μετονομασίες... Αν ναι ξαναπέρνα τα κομμάτια χωρίς να τα πειράξεις. Αν θέλεις να κάνεις μετονομασία κάνε πριν τα αντιγράψεις.

Φαντάζομαι τα πέρασες χύμα χωρίς να δημιουργήσεις κάποιον υποφάκελο (δεν έχω δοκιμάσει αν τα διαβάζει από υποφάκελο).

Link to comment
Share on other sites

Είναι απαραίτητο (δεν έχω καταλάβει γιατί) να τα κάνεις απευθείας αντιγραφή στο κινητό από τον υπολογιστή, όχι μετακίνηση (ή αντιγραφή) από άλλο φάκελο του κινητού στο φάκελο ringtones...
Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Οχι, τα περασα χυμα, κ δε μου τα βγαζε πανω πανω στη προσαρμοσμενη. Αλλα το εφτιαξα. Εγω τα ριξα χυμα απο το προγραμμα του κινητου που σου εμφανιζει το κινητακι στον "Υπολογιστης μου" κ δεν τα περνουσε. Εβαλα το Windowsphone.exe που υπαρχει για αυτα τα κινητα κ πηγα στη τελευταια καρτελα που ελεγε "Συγχρονισμος", επελεξα τα κομματια κ τα προσθεσα κ μετα τα περασε μονο του στο φακελο Ringtones. Ετσι λυθηκε το προβλημα μου κ τωρα τα εμφανιζει.

Σε ευχαριστω πολυ παντως :)

:cat:
Link to comment
Share on other sites

Αναρωτιεμαι αν υπαρχει μπαταρια μεγαλυτερης χωρητικοτητας για το 620,μιας που για εμενα ειναι στο μονο που υστερει..
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Στο ebay έχουν βγει κάποιες μπαταρίες με "άγνωστη" χωρητικότητα.

 

Πόσο σου κρατάει η μπαταρία και με τι χρήση?

Εγώ είχα ένα θέμα με την εφαρμογή του youtube. Αν έβλεπα κάποιο βίντεο και μετά έβγαινα από την εφαρμογή, η κατανάλωση της μπαταρίας ήταν πολύ μεγάλη και ήθελε restart για να στρώσει. Είναι κάποιες εφαρμογές δημιουργούν πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Στης γυναίκας μου το 620 έχω ένα μικρό πρόβλημα.Το live tile του store δεν μου βγάζει ενημερώσεις ποτέ..Πρέπει να πάω σε κάθε μια εφαρμογή να την ανοίξω και μετά να μου δείξει ότι θέλει ενημέρωση..Πολύ ενοχλητικό.Το αφαίρεσα το ξανά έβαλα αλλά τπτ..καμιά ιδέα??
Link to comment
Share on other sites

Τελικα υπαρχει πουθενα το εγχειριδιο χρησης στα ελληνικα? Το λινκ στο πρωτο ποστ δε δουλευει :worry:

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Στα Ελληνικά δεν βλέπω να είναι διαθέσιμο το εγχειρίδιο χρήσης, μόνο στα Αγγλικά. Έγινε ενημέρωση του πρώτου ποστ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

σκεφτομαι να παρω και γω το 620

ξερει καποιος αν μπορω να του εγκαταστησω το ντεστινεϊτορ σπασμενο? (το εχω βολευτει δεν ξερω κατα ποσο θα με καλυψει η νοκια με τους χαρτες της)

δεχετε τετοιες εφαρμογες ή οχι?

Link to comment
Share on other sites

Στης γυναίκας μου το 620 έχω ένα μικρό πρόβλημα.Το live tile του store δεν μου βγάζει ενημερώσεις ποτέ..Πρέπει να πάω σε κάθε μια εφαρμογή να την ανοίξω και μετά να μου δείξει ότι θέλει ενημέρωση..Πολύ ενοχλητικό.Το αφαίρεσα το ξανά έβαλα αλλά τπτ..καμιά ιδέα??

 

Για άγνωστο λόγο είναι όπως τα λες αλλά κάποια στιγμή "παίρνει μπρος" και δουλεύει κανονικά. Περίμενε λίγες ημέρες και μετά θα σου εμφανίσει ΟΛΑ τα update. Εμένα κάποια στιγμή μου εμφάνισε 58 μαζεμένα κι από τότε δουλεύει ρολόι.;)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καινουργιος κατοχος του 620 και εγω εδω και 4 μερες και ειμαι υπερευχαριστιμενος , ειδικα ο τροπος που διαχειριζονται τις επαφες τα wp8 με εχει βολεψει

 

αντε να ερθουν και τα 2 updates απο Nokia και Ms μεσα στον Ιουλιο με πολλα καλουδια και να φιαξει και το flash κιολας γιατι ειναι προβληματικο

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιο buetooth που να ακουγεται στο ακουστικο ο ηχος κλησης του κινητου και οχι ενα μπιπ ?

ενδιαφερομαι να ακουγονται οι ξεχωριστοι ηχοι που εχω σε καποιες επαφες...

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα σας. Το πήρα κι εγώ επιτέλους το 620 και, για τα χρήματά του, φαίνεται πολύ καλή συσκευή.

Εντάξει, το ψάχνω ακόμη αλλά ένα πράγμα μου έκανε εντύπωση δεν μπορώ να συνδεθώ σε κλειδωμένο wifi. Σε δημόσια και σε cafe άμεσα και χωρίς πρόβλημα, αλλά στο σπίτι και στο γραφείο τσινάει. Στο σπίτι π.χ. έχω Wind με ZTE router.

Έχετε καμιά ιδέα;

Thanks.

Edited by gkandir

Had: Philips Diga, Nokia 6110, Nokia 6210, Nokia 7110, Nokia 5210, Nokia 8310, Sony Ericsson T610, Sony Ericsson T230, Samsung E700, Sony Ericsson T290i, LG KU990 Viewty, Nokia Lumia 620.

Have: Xiaomi Mi A1, Sony Ericsson K750i.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Το πήρα κι εγώ επιτέλους το 620 και, για τα χρήματά του, φαίνεται πολύ καλή συσκευή.

Εντάξει, το ψάχνω ακόμη αλλά ένα πράγμα μου έκανε εντύπωση δεν μπορώ να συνδεθώ σε κλειδωμένο wifi. Σε δημόσια και σε cafe άμεσα και χωρίς πρόβλημα, αλλά στο σπίτι και στο γραφείο τσινάει. Στο σπίτι π.χ. έχω Wind με ZTE router.

Έχετε καμιά ιδέα;

Thanks.

 

Δοκιμασες ενα reboot το router; Το παθαινω και εγω που και που με sony xperia συσκευες και με ενα reboot φτιαχνει.

Link to comment
Share on other sites

Με bluetooth handsfree έχετε συνδέσει το κινητό? Πώς είναι η ποιότητα ήχου? Έχω ένα κινέζικο εδώ και 3 χρόνια το οποίο στο προηγούμενο κινητό μου (nokia n81) ήταν άριστο. Στο 620 η ποιότητα είναι λίγο τραγική. Πολύ πιθανό βέβαια να φταίει το κινέζικο bt.

Επίσης όταν το έχω συνδεδεμένο και χτυπάει το κινητό, ο ήχος ακούγεται μόνο από το handsfree.

Link to comment
Share on other sites

Για άγνωστο λόγο είναι όπως τα λες αλλά κάποια στιγμή "παίρνει μπρος" και δουλεύει κανονικά. Περίμενε λίγες ημέρες και μετά θα σου εμφανίσει ΟΛΑ τα update. Εμένα κάποια στιγμή μου εμφάνισε 58 μαζεμένα κι από τότε δουλεύει ρολόι.;)

Εχθές έγινε όπως τα είπες.:lol: thnx

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασες ενα reboot το router; Το παθαινω και εγω που και που με sony xperia συσκευες και με ενα reboot φτιαχνει.

Το έκλεισα και το ξανάνοιξα αλλά τίποτα. Βέβαια βιαζόμουν και δεν το άφησα λίγη ώρα. Θα ξαναδοκιμάσω και βλέπουμε.

 

Btw, στο wifi του γραφείου συνδέομαι κανονικά οπότε κάτι παίζει με το ZTE. Θα δούμε.

Had: Philips Diga, Nokia 6110, Nokia 6210, Nokia 7110, Nokia 5210, Nokia 8310, Sony Ericsson T610, Sony Ericsson T230, Samsung E700, Sony Ericsson T290i, LG KU990 Viewty, Nokia Lumia 620.

Have: Xiaomi Mi A1, Sony Ericsson K750i.

Link to comment
Share on other sites

Το έκλεισα και το ξανάνοιξα αλλά τίποτα. Βέβαια βιαζόμουν και δεν το άφησα λίγη ώρα. Θα ξαναδοκιμάσω και βλέπουμε.

 

Btw, στο wifi του γραφείου συνδέομαι κανονικά οπότε κάτι παίζει με το ZTE. Θα δούμε.

 

μηπως να δοκιμασεις να αλλαξεις καναλι στο ρουτερ σου ;

Link to comment
Share on other sites

μηπως να δοκιμασεις να αλλαξεις καναλι στο ρουτερ σου ;

Aυτό ακριβώς πρέπει να γίνει.

...

To channel είναι στο αυτόματο. Τι θα πρέπει να επιλέξω;

[ATTACH]33981[/ATTACH]

Had: Philips Diga, Nokia 6110, Nokia 6210, Nokia 7110, Nokia 5210, Nokia 8310, Sony Ericsson T610, Sony Ericsson T230, Samsung E700, Sony Ericsson T290i, LG KU990 Viewty, Nokia Lumia 620.

Have: Xiaomi Mi A1, Sony Ericsson K750i.

Link to comment
Share on other sites

το ατιμο μου αρεσει πολυ αλλα με σταματησε η απουσια ραδιοφωνου fm,κριμα βρε nokia γιατι?

το 520 που εχει δε του εβαλαν flash στην καμερα...:(

History:apple iphone 1.alcatel one touch easy,motorola star tac 70,star tac 130,motorola e770m,Tel.Me. T919.panasonic gd90,nokia 3310. 3330.5210.N-Gage,6600,e71,N85. Ericsson 377,T68,W800, Xperia 10 mini.Sony Ericsson "Live with Walkman".UBiQUiO 401 . Qtek 1010,2020i,s100.HTC TANAGER SPV E100,artemis p3300,HTC X7500.touchcruise.DesireHd.SamsungS5510,i900Omnia,I8000 Omnia II.Galaxy Tab.Zte Blade.LG optimus e900. optimus 3D. etc...
Link to comment
Share on other sites

Bάλε κάτι από 1 μέχρι 5.

 

 

 

 

Με γειά! Μόνο αν έχεις κανά κόλλημα με Android δε θα σου αρέσει το λογισμικό. Η εμφάνιση και το σουλούπι είναι απίθανο να μη σου αρέσει. Εγώ με το κίτρινο κάνω πάταγο...όλοι το σχολιάζουν! :p Φοράει την διάφανη-κίτρινη gel του Πλαισίου και σήμερα ήρθαν και τα δύο εξαιρετικά διάφανα και ανθεκτικά screen-protectors από τη Γερμανία με 6 ευρώ και σε μόνο τέσσερεις μέρες. Το κόλλησα βρεγμένο και με την μαεστρία μου είναι τοποθετημένο όπως τα εργοστασιακά της Sony! :lol:

 

http://www.ebay.co.uk/itm/261162853559?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

 

Σ'ευχαριστω, οχι κανενα κολλημα, ισα ισα μια αλλαγη την ηθελα! Εγω το πηρα σε λευκο. Μια χαρα και εψαχνα να βρω καπακια και θηκες για το κινητο :)

 

το ατιμο μου αρεσει πολυ αλλα με σταματησε η απουσια ραδιοφωνου fm,κριμα βρε nokia γιατι?

το 520 που εχει δε του εβαλαν flash στην καμερα...:(

 

Ναι ειναι ενα αρνητικο αυτο, αλλα εχω ενα παλιο bluetooth motorola με radio fm πανω οποτε θα χρησιμοποιω αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε σημερα το πρωι και μετα απο ενα 2ωρο που ασχοληθηκα, οι πρωτες εντυπωσεις ειναι πολυ θετικες!

Ειναι πολυ ομορφη συσκευη, αρκετα καλη ποιοτητα κατασκευης, η χρηση με το ενα χερι γινεται πολυ ευκολα.

 

Η οθονη του ειναι ζωντανη, η αποκριση απροβληματιστη, το λογισμικο μεχρι στιγμης δικαιωνει τις φημες που το θελουν πολυ γρηγορο και smooth. Επαφες και ημερολογιο τα περασε μονο του μολις εβαλα το hotmail account (αφου πρωτα τις ειχα περασει εκει απο gmail). Γενικα δεν συναντησα καμια δυσκολια αν και νεος στα wp.

 

Στις μεχρι τωρα κλησεις (τρεις) που εκανα, τα παντα ηταν αψογα. Το ηχειο του νομιζω ειναι δυνατο, αν και ακομα δεν εχω βαλει mp3 να το δοκιμασω.

 

Δοκιμασα το metrotube, my tube και τον twitch player, ολα δουλευουν ρολοι. Ο internet explorer εχει κανει βηματα προοδου σε σχεση με αυτο που ηξερα αν και σε καμια περιπτωση δεν ειναι opera. Η εφαρμογη facebook μεχρι τωρα μια χαρα.

 

Αυτα, εως τωρα κατι παραπανω απο ενθουσιασμενος :) Γενικα ενα πολυ ποιοτικο και πληρες κινητο (μεχρι και nfc εχει), και σε παρα πολυ καλη τιμη!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Είμαι νέος στο χώρο των windows phone.Πρόσφατα αγόρασα ένα Lumia 620 και προσπαθώ να το μάθω.

Έχω μερικά θεματάκια με τη σύνδεση στον υπολογιστή μου και το ανέβασμα των φωτογραφιών στο sky drive.

'Οσο και αν έχω ψάξει δεν έχω καταφέρει να ανεβάσω τις φωτο και να καταφέρω να δω τα αρχεία στην εξερεύνηση των windows.

Έχω υπολογιστή με win 7 και έχω κατεβάσει την εφαρμογή που πρτείνει στο windowsphone.com.Μετά την εγκατάσταση και αφού έχει βρει το τηλέφωνο μου , εμφανίζει το μήνυμα "windows phone κλειδωμένο.Ξεκλειδώστε το τηλέφωνο σας για να δείτε τι υπάρχει σε αυτό".Τι κάνω λάθος ; Από το κατάστημα που το αγόρασα δεν γνωρίζουν τίποτα σχετικά με τα wp8.

'Οσο αφορά το skydrive από τον υπολογιστή μου και από το τηλέφωνο βλέπω κάποιες φωτό που είχα ανεβάσει με το 5800 αλλά από το 620 δεν μπορώ να ανεβάσω τίποτα.Παίρνω συνέχεια το μήνυμα " Σφάλμα αποστολής.Δεν ήταν δυνατή η αποστολή.Δοκιμάστε ξανά."

Θα εκτιμούσα όποια βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...