Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 620


Vercetti13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Βλέπω κάτι εικόνες των glance notifications που περιλαμβάνουν ένα σκασμό ειδοποιήσεις και αναρωτιέμαι μήπως εγώ δεν κάνω κάτι καλά... Το μόνο που μου επιτρέπει να δω με κλειστή οθόνη είναι η ώρα και ένα κείμενο που μπορώ να γράψω κατ' επιλογή μου... Δεν βλέπω καμία ρύθμιση για τυχόν άλλες ειδοποιήσεις (sms, mail κλπ)

 

Ρυθμίσεις εσύ τι θα δείχνει. Αναπάντητες, sms, whatsapp, viber, fb, ημερολόγιο κλπ. Μέχρι και φωτογραφία μπορείς να βαλεις και να σου την εμφανίζει ασπρόμαυρη σαν σκιά...

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τώρα το κοίταξα δεν μου ήρθε κάτι. Ιταλικό

 

Μπορείς να την περάσεις με φλασαρισμα (νομίζω) αλλα θα χάσεις τα πάντα. Υπομονή μακαρονά.....:)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Επειδή μέσω ΟΤΑ δεν είδα τίποτα και σήμερα είπα να δοκιμάσω και μέσω του Nokia Software Recovery Tool και εκεί την δίνει για φλασάρισμα.! 3056.40000.1404.0003
Link to comment
Share on other sites

Τώρα το κοίταξα δεν μου ήρθε κάτι. Ιταλικό

 

Επιβεβαιωνω οτι με το ιταλικο που διαθετω και εγω, δεν ηρθε καμια ενημερωση ακομα.

 

Τωρα ας περασουμε σε 2 αποριες μου:

 

1) Πειραζει που φορτιζω ολο το βραδυ το κινητο μου ενω κοιμαμαι; θα προκαλεσει προβλημα στη μπαταρια;

 

2) Η θηκη του κινητου διαθετει μαγνητη για να κλεινει καλα. Μηπως επηρεαζει ο μαγνητης τη λειτουργια του κινητου; θα του προκαλεσει καμια μονιμη βλαβη; Περα απο τη πυξιδα που 'μπερδευεται' στην εφαρμογη here maps.

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιωνω οτι με το ιταλικο που διαθετω και εγω, δεν ηρθε καμια ενημερωση ακομα.

 

Τωρα ας περασουμε σε 2 αποριες μου:

 

Ξέχασα να αναφέρω ότι το Ιταλικό είναι που έχω και μέσω ΟΤΑ δεν έχει έρθει το πακέτο αναβάθμισης.

Το δίνει για την ώρα, όλο το λογισμικό, για φλασάρισμα μέσω του Nokia Software Recovery Tool.

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις εσύ τι θα δείχνει. Αναπάντητες, sms, whatsapp, viber, fb, ημερολόγιο κλπ. Μέχρι και φωτογραφία μπορείς να βαλεις και να σου την εμφανίζει ασπρόμαυρη σαν σκιά...

 

Τίποτα από αυτά δεν βλέπω και έψαξα σχεδόν παντού.... Στο μενού "γρήγορη ματιά" υπάρχει μόνο πάνω-πάνω η βασική ρύθμιση για την ενεργοποίηση ή όχι της υπηρεσίας (και αν θες να είναι συνεχώς ενεργή ή κατά διαστήματα), και αφού την ενεργοποιήσεις μετά εμφανίζονται η ρύθμιση για τις "νυκτερινές ώρες", η ρύθμιση του χρώματος της ειδοποίησης και μια ρύθμιση στην οποία να προσθέσεις ένα κείμενο που θα γράψεις... Καμία άλλη δυνατότητα προσθήκης άλλων ειδοποιήσεων... Μόνο ώρα και κείμενο...

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιωνω οτι με το ιταλικο που διαθετω και εγω, δεν ηρθε καμια ενημερωση ακομα.

 

Τωρα ας περασουμε σε 2 αποριες μου:

 

1) Πειραζει που φορτιζω ολο το βραδυ το κινητο μου ενω κοιμαμαι; θα προκαλεσει προβλημα στη μπαταρια;

 

2) Η θηκη του κινητου διαθετει μαγνητη για να κλεινει καλα. Μηπως επηρεαζει ο μαγνητης τη λειτουργια του κινητου; θα του προκαλεσει καμια μονιμη βλαβη; Περα απο τη πυξιδα που 'μπερδευεται' στην εφαρμογη here maps.

 

1) Οι καινούργιες μπαταρίες σταματάνε να φορτίζουν όταν φτάσουν στο 100% και "κλειδώνουν" από τον φορτιστή . Απλά άστην να ξεφορτίζει που και που

 

2) τσέκαρε αν επηρεάζει την ποιότητα του σήματος σου , αλλά πέρα από αυτό και την πυξίδα δεν υπάρχει κάποιο άλλο θέμα

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα από αυτά δεν βλέπω και έψαξα σχεδόν παντού.... Στο μενού "γρήγορη ματιά" υπάρχει μόνο πάνω-πάνω η βασική ρύθμιση για την ενεργοποίηση ή όχι της υπηρεσίας (και αν θες να είναι συνεχώς ενεργή ή κατά διαστήματα), και αφού την ενεργοποιήσεις μετά εμφανίζονται η ρύθμιση για τις "νυκτερινές ώρες", η ρύθμιση του χρώματος της ειδοποίησης και μια ρύθμιση στην οποία να προσθέσεις ένα κείμενο που θα γράψεις... Καμία άλλη δυνατότητα προσθήκης άλλων ειδοποιήσεων... Μόνο ώρα και κείμενο...

 

Η επιλογή για φωτογραφία δεν πρέπει να υπάρχει στις ρυθμίσεις. Με τρίτη εφαρμογή πρέπει να γίνεται.

Όσον αφορά τις ειδοποιήσεις, στις ρυθμίσες -> οθόνη κλειδώματος έχεις επιλέξεις τις ειδοποιήσεις που θέλεις να εμφανίζονται? Αν ναι δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι άλλο. Η γρήγορη ματιά δεν έχει πρόσθετη επιλογή για αυτή την λειτουργία διότι είναι προρυθμισμένο εξ αρχής.

Όταν ανοίγεις το μενού γρήγορη ματιά στο πάνω μέρος εμφανίζει το εξής:

Δείτε το ρολόι και τις ειδοποιήσεις με μια γρήγορη ματιά όταν το τηλέφωνό σας μεταβαίνει σε κατάσταση αναμονής.

 

Αν δεν σου εμφανίζει το παραπάνω, τότε μάλλον δεν έχεις πάρει το update για την γρήγορη ματιά.

Link to comment
Share on other sites

Η επιλογή για φωτογραφία δεν πρέπει να υπάρχει στις ρυθμίσεις. Με τρίτη εφαρμογή πρέπει να γίνεται.

Όσον αφορά τις ειδοποιήσεις, στις ρυθμίσες -> οθόνη κλειδώματος έχεις επιλέξεις τις ειδοποιήσεις που θέλεις να εμφανίζονται? Αν ναι δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι άλλο. Η γρήγορη ματιά δεν έχει πρόσθετη επιλογή για αυτή την λειτουργία διότι είναι προρυθμισμένο εξ αρχής.

Όταν ανοίγεις το μενού γρήγορη ματιά στο πάνω μέρος εμφανίζει το εξής:

Δείτε το ρολόι και τις ειδοποιήσεις με μια γρήγορη ματιά όταν το τηλέφωνό σας μεταβαίνει σε κατάσταση αναμονής.

 

Αν δεν σου εμφανίζει το παραπάνω, τότε μάλλον δεν έχεις πάρει το update για την γρήγορη ματιά.

 

Τώρα μου φαίνεται ότι ξεκαθάρισε το πράγμα....

Στο μενού "γρήγορη ματιά" εμφανίζει ακριβώς αυτό που γράφεις.

Έχω ρυθμίσει στην οθόνη κλειδώματος να φαίνονται οι ειδοποιήσεις sms, κλήσεων, e-mail και απ' ότι φαίνεται η "γρήγορη ματιά" θεωρεί αυτό ως προ-ρύθμιση. Αντίθετα εγώ έψαχνα για δυνατότητα ξεχωριστής ρύθμισης στο μενού της γρήγορης ματιάς...

Και απ' ότι καταλαβαίνω, όσο πειραματιζόμουνα δεν έτυχε να έχω κάποια αναπάντητη ή άλλη ειδοποίηση και γιαυτό δεν εμφάνιζε οποιαδήποτε ειδοποίηση στην γρήγορη ματιά... Θα αφήσω ενεργοποιημένη την γρήγορη ματιά αρκετή ώρα και θα δω αν θα εμφανίσει κάτι

Thanks

 

ΥΓ. Να δούμε και πόσο μπαταρία τρώεει αυτό το πράγμα...

Link to comment
Share on other sites

Τώρα μου φαίνεται ότι ξεκαθάρισε το πράγμα....

Στο μενού "γρήγορη ματιά" εμφανίζει ακριβώς αυτό που γράφεις.

Έχω ρυθμίσει στην οθόνη κλειδώματος να φαίνονται οι ειδοποιήσεις sms, κλήσεων, e-mail και απ' ότι φαίνεται η "γρήγορη ματιά" θεωρεί αυτό ως προ-ρύθμιση. Αντίθετα εγώ έψαχνα για δυνατότητα ξεχωριστής ρύθμισης στο μενού της γρήγορης ματιάς...

Και απ' ότι καταλαβαίνω, όσο πειραματιζόμουνα δεν έτυχε να έχω κάποια αναπάντητη ή άλλη ειδοποίηση και γιαυτό δεν εμφάνιζε οποιαδήποτε ειδοποίηση στην γρήγορη ματιά... Θα αφήσω ενεργοποιημένη την γρήγορη ματιά αρκετή ώρα και θα δω αν θα εμφανίσει κάτι

Thanks

 

ΥΓ. Να δούμε και πόσο μπαταρία τρώεει αυτό το πράγμα...

 

Δεν χρειάζεται να την έχεις διαρκώς ενεργοποιημένη. Άλλωστε με ένα απλό πέρασμα του χεριού πάνω απο την οθόνη θα σου εμφανίζει τις πληροφορίες

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Βοηθηστε με παιδια.. :P .. Μου επεσε κατω με την δεξια πλευρα οπου ειναι τα πληκτρα και με καπιον τροπο το πληκτρο μειωσης ηχου και το πληκτρο της καμερας μπηκαν πιο μεσα με αποτελεσεμα τωρα να μην πατιουντε .. Οποις γνωριζει κατι που πρεπει να κανω για να τα φτιαξω ας μου πει τον τροπο (π.χ. ανοιξε το απο πισω .. βγαλε αυτο ... κολλα αυτο κ.τ.λ.) αν καπιος τουλαχιστον ξερει που μπορω να παω στις ρυθμισεις ωστε να κατεβαζω απο εκει εστω την ενταση του ηχου ας μου το πει ειναι αναγκη ... Ευχαριστω εκ των προτερων και συγνωμη για τα ορθογραφικά λάθη, απο την βιασυνη θα ειναι :(
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να την έχεις διαρκώς ενεργοποιημένη. Άλλωστε με ένα απλό πέρασμα του χεριού πάνω απο την οθόνη θα σου εμφανίζει τις πληροφορίες

 

 

 

 

 

 

 

 

 

δουλεύει και απο την τσέπη. Το βγαζεις και ανάβει το glance επιτόπου

Link to comment
Share on other sites

Βοηθηστε με παιδια.. :P .. Μου επεσε κατω με την δεξια πλευρα οπου ειναι τα πληκτρα και με καπιον τροπο το πληκτρο μειωσης ηχου και το πληκτρο της καμερας μπηκαν πιο μεσα με αποτελεσεμα τωρα να μην πατιουντε .. Οποις γνωριζει κατι που πρεπει να κανω για να τα φτιαξω ας μου πει τον τροπο (π.χ. ανοιξε το απο πισω .. βγαλε αυτο ... κολλα αυτο κ.τ.λ.) αν καπιος τουλαχιστον ξερει που μπορω να παω στις ρυθμισεις ωστε να κατεβαζω απο εκει εστω την ενταση του ηχου ας μου το πει ειναι αναγκη ... Ευχαριστω εκ των προτερων και συγνωμη για τα ορθογραφικά λάθη, απο την βιασυνη θα ειναι :(

 

Αν βγάλεις το πίσω καπάκι θα μπορείς να κανεις μια πρώτη εκτίμηση της ζημιάς.

Αλλά αν δεν πιάνουν τα χέρια σου καλό θα ηταν να μην μπλεξεις.

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Κατι θα κανω φιλε μ και σε ευχαριστω για τον χρονο σου αλλα υπαρχει τροπος να ρυθμισω την ενταση του ηχου απο αλλου (αφου το πληκρο δν δουλεβει) :p
Link to comment
Share on other sites

Κατι θα κανω φιλε μ και σε ευχαριστω για τον χρονο σου αλλα υπαρχει τροπος να ρυθμισω την ενταση του ηχου απο αλλου (αφου το πληκρο δν δουλεβει) :p

 

Κατεβασε αυτο http://www.windowsphone.com/en-us/store/app/adjust-volume/f3db11d5-caf2-48bc-8cfd-66e0371db87e :)

Link to comment
Share on other sites

για Ιταλικό ήρθε το update

 

Τώρα το κατεβαζω και εγώ.

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

το πιο χρήσιμο ειναι πως σβήνεις apps που τρέχουν background , απο wifi κανενα προβλημα που έγραφε ενας φιλος πιο πάνω. έχει βελτιωθεί στο σύνολο

 

----- προσθήκη μηνύματος 54 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μαλλον για την ακριβεια ψωνιζουμε ολοι απο birdphone.gr . :lol:

 

όντως όλοι απο εκεί , the best

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον για την ακριβεια ψωνιζουμε ολοι απο birdphone.gr . :lol:

 

Ιταλικο κι εγω,κ ακομα οχι update...

Link to comment
Share on other sites

να μια αλλαγή , τα country variants άλλαξαν σε coming soon σε Hungary και Greece . Σε Ιταλία δείχνει waiting for approval αν και πολλοί με Ιταλικά έχουν πάρει αναβάθμιση

 

http://www.nokia.com/global/support/software-update/wp8-software-update/availability-in-europe/

 

αναρωτιέμαι γιατι ειδικά για το 620 η αναβάθμιση πάει με ρυθμούς χελώνας :blink:

Link to comment
Share on other sites

Για τους Ιταλούς ξαναλέω ότι έχει δωθεί σαν full update και όχι σαν patch (OTA) ακόμα.

Από εδώ κατεβάζετε το Nokia Refocus (Δόθηκε σήμερα για όλα τα μοντέλα.)

Επίσης σήμερα κατέβασα το Nokia Camera και είδα επίσης ότι το προεγκατεστημένο Nokia Smart Cam δεν δίνεται για κατέβασμα πια.

Προφανώς κάποιο από τα 2 πρώτα αντικατέστησε την Nokia Smart Cam.

 

Update: Στο Store στη Nokia Camera γράφει ότι "αντικαθιστά τη Nokia Pro Cam περιλαμβάνοντας τις καλύτερες δυνατότητες της Nokia Smart Cam".

Edited by venejo
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...