Jump to content

Βιντεοκάμερες (Ψηφιακές και μη)


asmodeus
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

απ το mini dv πως περνας τα βιντεακια στον υπολογιστη?

Συνδέεις την βιντεοκάμερα με το pc με firewire καλώδιο και μετά με πρόγραμμα όπως το studio της pinnacle ή δωρεάν πρόγραμμα που έχουν τα windows και τα παιρνάς το Η/Υ.

London for ever
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

απ το mini dv πως περνας τα βιντεακια στον υπολογιστη?

 

Συνδέεις την βιντεοκάμερα με το pc με firewire καλώδιο και μετά με πρόγραμμα όπως το studio της pinnacle ή δωρεάν πρόγραμμα που έχουν τα windows και τα παιρνάς το Η/Υ.

 

Και μετά μπορείς να κάνεις θαύματα με προγράμματα όπως το Premiere Pro και το After Effects της Adobe κάνοντας τα βιντεάκια σου να φαίνονται σα πανάκριβες παραγωγές! :D

 

Καλό το DVD για ένα μέσο χρήστη και για καθημερινή χρήση αλλά το miniDV είναι άλλη φάση!

Link to comment
Share on other sites

Καταφεύγεις σε μια λύση σαν και αυτή (τυχαίο παράδειγμα, δεν ξέρω αν είναι καλή, μου την έβγαλε πρώτη το skroutz). Ή, αν σε παίρνει φυσικά, αλλάζεις λαπιτόπι.

 

Α, ξέχασα, μην χρησιμοποιήσεις την USB για μεταφορά βίντεο, ακόμα και αν το υποστηρίζει τυχόν πρόγραμμα της κάμεράς σου. Δεν μπορεί να «σηκώσει» το απαιτούμενο εύρος (bandwidth).

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Εγω σου προτείνω αυτή

 

Panasonic NV-GS500

http://www.technixx.gr/grafiken/bilder/katalog/panasonic/panasonic_nv_gs500eg.jpg

 

Αν ψάξεις στο http://www.skroutz.gr μπορεις να βρεις τις καλυτερες τιμε της αγοράς.

 

Όσο για την καμερα, έχει 3CCD που σημαινει οτι καθενας απο τους 3 φακους επεξεργαζεται διαφορετικο χρωμα, άρα καλύτερη ποιότητα εικονας. Επιπλέον γράφει σε mini-dv που σου δίνει την καλύτερη εικονα σε σχέση με τα αλλα αποθ. μεσα. Επιπλεον ψαξε και για καμια φθηνη High-Def. Κοιτα την Canon HV-20, είναι τέλεια σε σχέση αποδοση-τιμή.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο εμενα.

παρακολουθω απο καιρό το θεμα γιατι ενδιαφερομαι για αγορα καποιας σχετικα φθηνής καμερας.

φυσικά εχω μπερδευτεί από τις πολλες πληροφορίες..:lol:

εχω ξεχωρήσει τις Sony HDR-HC5E και Sony DCR-HC62E

αλλα αν μπορείτε να μου προτείνετε κάτι αλλο..ευπροσδεκτο

 

Αυτό που ζητάω απο την κάμερα μου είναι να είναι σχετικά φθηνή και να μπορω να επεξεργάζομαι (δεν το εχω κανει ποτε μου) τα βιντεο μου. καλο θα ήταν να ηταν μικρουλα(να μπαινει σε γυναικείες τσαντες ;) ) και να την χρησιμοποιώ και σαν φωτογραφική.

 

ευχαριστώ για τις προτασεις σας :help:

reach out touch faith

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο εμενα.

παρακολουθω απο καιρό το θεμα γιατι ενδιαφερομαι για αγορα καποιας σχετικα φθηνής καμερας.

φυσικά εχω μπερδευτεί από τις πολλες πληροφορίες..:lol:

εχω ξεχωρήσει τις Sony HDR-HC5E και Sony DCR-HC62E

αλλα αν μπορείτε να μου προτείνετε κάτι αλλο..ευπροσδεκτο

 

Αυτό που ζητάω απο την κάμερα μου είναι να είναι σχετικά φθηνή και να μπορω να επεξεργάζομαι (δεν το εχω κανει ποτε μου) τα βιντεο μου. καλο θα ήταν να ηταν μικρουλα(να μπαινει σε γυναικείες τσαντες ;) ) και να την χρησιμοποιώ και σαν φωτογραφική.

 

ευχαριστώ για τις προτασεις σας :help:

 

Όλα καλά φίλη μου αλλά αυτό το "και να την χρησιμοποιώ και σαν φωτογραφική", ξέχασέ το! Δεν υπάρχει περίπτωση να αγοράσεις τέτοια βιντεοκάμερα γιατί πολύ απλά... δεν υπάρχει! Οι φωτογραφίες που "τραβάνε" είναι πολύ χαμηλής ποιότητας και στην καλύτερη περίπτωση πλησιάζουν αυτές ενός κινητού τηλεφώνου των 2mp.

 

Αφού ξεχνάμε λοιπόν αυτή την προοπτική, σχετικά με άλλες προτάσεις (ευπρόσδεκτες όπως αναφέρεις) έχω να σου προτείνω την εξής:

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.561504

Καταρχήν μου φαίνεται τρομερά δελεαστικό το 37x optical zoom και κατα δεύτερον είναι μια πάρα πολύ καλή κάμερα που γράφει σε miniDV, πράγμα που παραπέμπει σε επεξεργασία (γράφεις ότι σε ενδιαφέρει) αφού είναι ένας αλγόριθμος συμπίεσης κατά πολύ λιγότερο απωλεστικός από το MPEG2 το οποίο χρησιμοποιούν οι κάμερες HDD και DVD, πράγμα που φαντάζομαι ότι ήδη γνωρίζεις αφού και οι δυο κάμερες που μας λες ότι έχεις καταλήξει είναι miniDV.

 

Σου εύχομαι καλή επιλογή και όποια και να επιλέξεις, να τη χαρείς! :D

Link to comment
Share on other sites

με προβληματισες stefidis

σε προηγουμενο post σου είχες γράψει

"Τα high end μοντέλα της (όπως η XL-1S) είναι πολύ καλά, τα φθηνά μοντέλα της δε μου γεμίζουν το μάτι προσωπικα"

αλλά και " η Canon έχει καλύτερους φακούς, η Sony είναι πιο εύχρηστη και πιο must have (αν δίνεις σημασία σε αυτά)"

 

οπότε κοιταξα για sony.. η τιμη της cannon είναι πολυ καλή και δεν απορίπτω την πρόταση σου.

 

όσο για το miniDV έχεις γράψει:

"Και μετά μπορείς να κάνεις θαύματα με προγράμματα όπως το Premiere Pro και το After Effects της Adobe κάνοντας τα βιντεάκια σου να φαίνονται σα πανάκριβες παραγωγές!

Καλό το DVD για ένα μέσο χρήστη και για καθημερινή χρήση αλλά το miniDV είναι άλλη φάση!"

 

σορυ αν σε κουρασα απλα προσεξα ιδιαιτερα τα ποστ σου ΄)

reach out touch faith

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μετά από όσα πρόλαβα να διαβάσω καταλήγω ότι αν θέλω ποιότητα εικόνας τότε θα πρέπει να καταφύγω στη λύση mini dv, οπότε πλέον θέλω τη βοήθειά σας για να μου προτείνετε μία μέχρι 850 ευρώ το πολύ. Βρήκα αυτές με ένα γρήγορο ψάξιμο, προτείνετε κάποια από αυτές ή κάποια άλλη..;

http://www.hardshop.gr/shop/item.asp?itemid=7742&catid=299

http://www.adorama.gr/eshop/details.php?lang=gr&cat_id=3&corp_id=2&pr_id=2553

http://www.katerelos.gr/product_info.php?products_id=1594

http://www.corfu-shop.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=1584&category_id=162&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=26

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά φίλη μου αλλά αυτό το "και να την χρησιμοποιώ και σαν φωτογραφική", ξέχασέ το! Δεν υπάρχει περίπτωση να αγοράσεις τέτοια βιντεοκάμερα γιατί πολύ απλά... δεν υπάρχει! Οι φωτογραφίες που "τραβάνε" είναι πολύ χαμηλής ποιότητας και στην καλύτερη περίπτωση πλησιάζουν αυτές ενός κινητού τηλεφώνου των 2mp.
Υπάρχουν και παρά-υπάρχουν, αλλά είναι ακριβές. Εδώ η παλιά μου Sony DCR-HC94E τραβάει πολύ καλές φωτογραφίες στα 3 Mpixel (ικανές για εκτύπωση 300 dpi σε 10x15 χαρτί - κάπου πρέπει να το έχω ξαναγραψει αυτό). Πόσο μάλλον κάποιες καινούργιες που βλέπω.

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

με προβληματισες stefidis

σε προηγουμενο post σου είχες γράψει

"Τα high end μοντέλα της (όπως η XL-1S) είναι πολύ καλά, τα φθηνά μοντέλα της δε μου γεμίζουν το μάτι προσωπικα"

αλλά και " η Canon έχει καλύτερους φακούς, η Sony είναι πιο εύχρηστη και πιο must have (αν δίνεις σημασία σε αυτά)"

 

οπότε κοιταξα για sony.. η τιμη της cannon είναι πολυ καλή και δεν απορίπτω την πρόταση σου.

 

όσο για το miniDV έχεις γράψει:

"Και μετά μπορείς να κάνεις θαύματα με προγράμματα όπως το Premiere Pro και το After Effects της Adobe κάνοντας τα βιντεάκια σου να φαίνονται σα πανάκριβες παραγωγές!

Καλό το DVD για ένα μέσο χρήστη και για καθημερινή χρήση αλλά το miniDV είναι άλλη φάση!"

 

σορυ αν σε κουρασα απλα προσεξα ιδιαιτερα τα ποστ σου ΄)

 

Καλά κάνεις και τα επισημαίνεις όλα αυτά και αυτό μου λέει ότι τελικά ανήκεις στην κατηγορία του "ψαγμένου" αγοραστικού κοινού αλλά... δε βρίσκω κάποια "τρύπα" σε όλα τα λεγόμενά μου που έχεις παρατηρήσει... Αντιθέτως δένουν όλα μεταξύ τους απλά είσαι μάλλον λίγο μπερδεμένη.

 

Ναι είπα ότι οι Sony Handycams είναι πιο εύχρηστες και πιο must have στα φθηνά μοντέλα από τις υπόλοιπες του ανταγωνισμού σε αυτή την κατηγορία αλλά ψάχνοντας στον ιστό έτσι ώστε να σου κάνω κάποια πρόταση δε μπορούσα να παραβλέψω αυτό το zoom στο συγκεκριμένο μοντέλο της Canon και σου το πρότεινα. Προσωπικά μόνο και μόνο για το zoom θα την έπαιρνα και όπως είπες κι εσύ, η τιμή είναι πολύ καλή.

 

Όσο για το miniDV όντως είναι άλλη φάση και σου πρότεινα miniDV μόνο και μόνο γι' αυτό που έγραψες σε προηγούμενο post σου: "Αυτό που ζητάω απο την κάμερα μου είναι να είναι σχετικά φθηνή και να μπορω να επεξεργάζομαι (δεν το εχω κανει ποτε μου) τα βιντεο μου."

 

Υ.Γ.: Δε με κούρασες καθόλου, ίσα ίσα είναι το μεράκι μου αυτά τα πράγματα και μου αρέσει να ασχολούμαι! Στη διάθεσή σου! :D

 

 

 

 

Υπάρχουν και παρά-υπάρχουν, αλλά είναι ακριβές. Εδώ η παλιά μου Sony DCR-HC94E τραβάει πολύ καλές φωτογραφίες στα 3 Mpixel (ικανές για εκτύπωση 300 dpi σε 10x15 χαρτί - κάπου πρέπει να το έχω ξαναγραψει αυτό). Πόσο μάλλον κάποιες καινούργιες που βλέπω.

 

Φίλε aimilios νομίζω πως τα ακριβά μοντέλα δεν αφορούν τη φίλη... Ωστόσο καλά έκανες και έκανες τη διευκρίνησή σου για την αποκατάσταση της αλήθειας.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας!

Μπορεί κάποιος να μου προτείνει MiniDV cam μέχρι ~200€;

Πρόκειται για ερασιτεχνική χρήση( "χαβαλέ" με AE και άλλα παρόμοια προγράμματα, αποθανάτιση διακοπές/φίλους κτλ).

 

Επίσης έχω και κάποιες τεχνικές απορίες:

1. To i.Link είναι ίδιο με το firewire;

2. Όταν μια MiniDV έχει firewire out αυτομάτως σημαίνει ότι μπορώ να την χρησιμοποιήσω και ως webcam γιατί θέλω να έχω τέτοια δυνατότητα;

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας!

Μπορεί κάποιος να μου προτείνει MiniDV cam μέχρι ~200€;

Πρόκειται για ερασιτεχνική χρήση( "χαβαλέ" με AE και άλλα παρόμοια προγράμματα, αποθανάτιση διακοπές/φίλους κτλ).

 

Επίσης έχω και κάποιες τεχνικές απορίες:

1. To i.Link είναι ίδιο με το firewire;

2. Όταν μια MiniDV έχει firewire out αυτομάτως σημαίνει ότι μπορώ να την χρησιμοποιήσω και ως webcam γιατί θέλω να έχω τέτοια δυνατότητα;

 

Ευχαριστώ!

 

Ορίστε μια καλή πρόταση στο budget που διαθέτεις:

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.563258

 

Όσο για τις απορίες σου:

1. Το i-Link και το Firewire είναι, όπως το φαντάστηκες και μόνος σου, ένα και το αυτό. Απλά η Sony το ονομάζει αλλιώς γιατί πολύ απλά... είναι η Sony που όλοι αγαπήσαμε και που προσωπικά μου θυμίζει τους Βρετανούς σαν εθνότητα που πάντα θέλουν να διαφέρουν από τον υπόλοιπο κόσμο! :lol:

Ορίστε και ένα link:

http://searchcio-midmarket.techtarget.com/sDefinition/0,,sid183_gci749630,00.html

 

2. Με την κάμερα να είναι ανοιχτή στο camera mode και να είναι συνδεδεμένη στην υποδοχή Firewire του PC σου, με αρκετούς πειραματισμούς μπορείς να την κάνεις να λειτουργήσει σα web cam. Θα πρέπει όμως να τη βρείς χειροκίνητα από το messenger (ή όποιο πρόγραμμα χρησιμοποιείς). Απλά σου λέω από τώρα πως είναι αρκετά ικανή να σου σπάσει τα νεύρα για διάφορους λόγους αν τη χρησιμοποιήσεις σα web cam. Εϊτε επειδή θα έχεις πολλά καλώδια μπροστά σου, είτε επειδή είναι τεράστια (συγκρινόμενη πάντα με μια web cam), είτε επειδή δε θα μπορείς να τη στερεώσεις κάπου σταθερά, είτε, είτε, είτε...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση!

Ξέρει κανείς αν αξίζει το μοντέλο CANON MD255;

Για τα λεφτά της πρέπει να έχει καλά χαρακτηρηστικά αλλά την έχει κάποιος να μου πει γνώμη από 1ο χέρι;

 

Επίσης είδα και ένα vid στο

το οποίο με προβλημάτισε... :cry:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχετε γνώμη για τις βιντεοκάμερες που γράφουν σε μνήμη flash (Memory Stick, SD/SDHC κλπ)???

 

Για παράδειγμα π.χ. αυτή, αυτή ή αυτή λένε από ποιότητα εικόνας??? Ιδίως η πρώτη μου έκανε πολύ καλή εντύπωση, τουλάχιστον εμφανισιακά και από κομψότητα και μικρό μέγεθος.

Σκέφτομαι για αγορά νέας βιντεοκάμερας και λέω να ξεφύγω εντελώς από τα "παραδοσιακά" μέσα αποθήκευσης (miniDV, DVD 8cm, HDD), καθώς θεωρώ ότι η χρήση καρτών μνήμης είναι πιο βολικός και φορητός τρόπος. Το θέμα είναι όμως να μη χάνεις σε ποιότητα, τουλάχιστον σε σχέση με τα υπόλοιπα φορμά που γράφουν συμπιεσμένα (π.χ. DVD 8cm). Τι λέτε???

 

Θενξ. :bow:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά από αρκετό ψάξιμο ταλαντεύομαι μεταξύ:

 

1. Canon MD255 MiniDV

2. SONY DCR-HC53E

 

Η canon απ' ότι κατάλαβα πρέπει να έχει πολύ θόρυβο στο mic σε σχέση με τα μηχανικά μέρη(μοτεράκι κασέτας dv) από την άλλη όμως είναι 1MP ενώ η sony έχει 0.8 MP επίσης δεν κατάλαβα κάτι το "SONY DCR-HC53E" είναι το ίδιο με "SONY DCR-HC53" και αν όχι τι αλλάζει; Όσο για την τιμή πάνω κάτω είναι στο ίδιο επίπεδο

Τα φώτα σας!!! :worry:

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά από αρκετό ψάξιμο ταλαντεύομαι μεταξύ:

 

1. Canon MD255 MiniDV

2. SONY DCR-HC53E

 

Η canon απ' ότι κατάλαβα πρέπει να έχει πολύ θόρυβο στο mic σε σχέση με τα μηχανικά μέρη(μοτεράκι κασέτας dv) από την άλλη όμως είναι 1MP ενώ η sony έχει 0.8 MP επίσης δεν κατάλαβα κάτι το "SONY DCR-HC53E" είναι το ίδιο με "SONY DCR-HC53" και αν όχι τι αλλάζει; Όσο για την τιμή πάνω κάτω είναι στο ίδιο επίπεδο

Τα φώτα σας!!! :worry:

 

Και μόνο από το συγκεκριμένο βιντεάκι, τη Sony θα προτιμούσα κι εγώ... :wacko:

Το 0.8 σε σχέση με το 1.0 είναι μεν ένα μικρό μειονέκτημα αλλά, ο θόρυβος της Canon νομίζω πως είναι χειρότερος!

 

Όσο για το γράμμα E στον κωδικό του μοντέλου, χωρίς να είμαι απόλυτα σίγουρος, νομίζω ότι σημαίνει Europe οπότε αυτές που έχουν το γράμμα E γράφουν σε σύστημα PAL (Ευρώπη).

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχετε γνώμη για τις βιντεοκάμερες που γράφουν σε μνήμη flash (Memory Stick, SD/SDHC κλπ)???

 

Για παράδειγμα π.χ. αυτή, αυτή ή αυτή λένε από ποιότητα εικόνας??? Ιδίως η πρώτη μου έκανε πολύ καλή εντύπωση, τουλάχιστον εμφανισιακά και από κομψότητα και μικρό μέγεθος.

Σκέφτομαι για αγορά νέας βιντεοκάμερας και λέω να ξεφύγω εντελώς από τα "παραδοσιακά" μέσα αποθήκευσης (miniDV, DVD 8cm, HDD), καθώς θεωρώ ότι η χρήση καρτών μνήμης είναι πιο βολικός και φορητός τρόπος. Το θέμα είναι όμως να μη χάνεις σε ποιότητα, τουλάχιστον σε σχέση με τα υπόλοιπα φορμά που γράφουν συμπιεσμένα (π.χ. DVD 8cm). Τι λέτε???

 

Θενξ. :bow:

 

Και εγω ενδιαφερομαι για την πρωτη που αναφερεις http://www.katerelos.gr/product_info.php?cPath=27_290&products_id=5782 την εχει παρει κανεις?Να μας πει εντυπωσεις.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω ενδιαφερομαι για την πρωτη που αναφερεις http://www.katerelos.gr/product_info.php?cPath=27_290&products_id=5782 την εχει παρει κανεις?Να μας πει εντυπωσεις.

Φαίνεται πολύ καλό μηχάνημα. Τα μόνα μείον για μένα, με την πρώτη ματιά τουλάχιστο, είναι κατ' αρχήν το είδος του αποθηκευτικού μέσου (στο στομάχι μου κάθεται το Memory Stick, θα μου άρεσε καλύτερα SDHC, αλλά τι να κάνεις, Sony είναι αυτή, έχει τρελό κόλλημα με το Memory Stick), αλλά και το ότι δεν έχει video light.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω αν πρέπει να ρωτήσω σε αυτό το topic anyway!!!

 

Αγόρασα τελικά την Sony DCR-HC53E, το θέμα τώρα είναι πως θέλω και μια PCI 1394(i.Link) ώστε να έχει μέγιστη ποιότητα το video σωστά;

Η Ανώτερη Ταχύτητα Μεταφοράς δεδομένων στο i.Link είναι 400 Mbits/sec;

 

Ρωτάω γιατί έχω βρεί κάρτες εως και 400 Mbits/sec αλλά υπάρχουν και μεγαλύτερες , μη κάνω καμιά πατατιά και πάρω με μικρότερη(400Mb) ενώ κανονικά χρειάζομαι κάποια κάρτα με μεγαλύτερη ταχύτητα και επίσης... αν η ποιότητα στο τελικό video εξαρτάται από την Ταχύτητα Μεταφοράς δεδομένων τότε δεν καταλαβαίνω γιατί θέλω i.Link εφόσον το USB 2 είναι πιο fast από 400Mb, μήπως γιατί οι κάμερες έχουν USB 1;

 

Γενικά τι πρέπει να προσέξω;

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω αν πρέπει να ρωτήσω σε αυτό το topic anyway!!!

 

Αγόρασα τελικά την Sony DCR-HC53E, το θέμα τώρα είναι πως θέλω και μια PCI 1394(i.Link) ώστε να έχει μέγιστη ποιότητα το video σωστά;

Η Ανώτερη Ταχύτητα Μεταφοράς δεδομένων στο i.Link είναι 400 Mbits/sec;

 

Ρωτάω γιατί έχω βρεί κάρτες εως και 400 Mbits/sec αλλά υπάρχουν και μεγαλύτερες , μη κάνω καμιά πατατιά και πάρω με μικρότερη(400Mb) ενώ κανονικά χρειάζομαι κάποια κάρτα με μεγαλύτερη ταχύτητα και επίσης... αν η ποιότητα στο τελικό video εξαρτάται από την Ταχύτητα Μεταφοράς δεδομένων τότε δεν καταλαβαίνω γιατί θέλω i.Link εφόσον το USB 2 είναι πιο fast από 400Mb, μήπως γιατί οι κάμερες έχουν USB 1;

 

Γενικά τι πρέπει να προσέξω;

 

Η απάντηση είναι πως ΟΧΙ το usb 2.0 ΔΕΝ είναι πιο γρήγορο από το Firewire. Το παρακάτω link θα σου λύσει την απορία:

http://www.cwol.com/firewire/firewire-vs-usb.htm

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

παιδες αγορασα την Aiptek HD Z500 PLUS pocket DV 1080Ρ μολις 210 ευρω. Ειμαι ικανοποιημενος απο την αποδοση. ΔΕχεται SDHC (εγω εχω βαλει 8gb) γραφει σε AVC H.224 και εχει και φωτογρ. ληψη 8ΜΡ.

Τα αρνητικα ειναι: 1) γραφει σε MOV οποτε τα μετατρεπω σε AVI με το Super

2) μολις 3χ zoom

3) δεν εχει πληκτρο stnby! ( ή δεν το εχω ανακαλυψει)

παντως για καποιον χωρις ιδιαιτερες απαιτησεις ειναι μια χαρα! και η ποιοτητα στο HD πολυ καλη.

-Dell Axim x51v WM6 A03 RTM football

-HTC P3600 WM6 Gelly_01 :cool:

Link to comment
Share on other sites

Και εγω ενδιαφερομαι για την πρωτη που αναφερεις http://www.katerelos.gr/product_info.php?cPath=27_290&products_id=5782 την εχει παρει κανεις?Να μας πει εντυπωσεις.

 

Σαν βίντεο είναι κορυφή,σαν φώτο τελείως μα τελείως απελπισία...προχθές την είχε ένας φίλος και την τεστάραμε...

Σε αυτό το επίπεδο βιντεοκάμερας είναι και αυτή http://www.sanyo.de/products/digital_imaging/digital_movie/product.asp?lg=E&PID=19&product=VPC-HD1010

Είναι φανταστική σε όλα της,αλλά δεν μπορώ να την βρώ και να την αγοράσω από πουθενά:worry:

Αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει,θα του ήμουν ευγνώμων

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...