Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δηλαδή, και κλειστό να είναι μπορείτε να το ανοίγεις;με το cconnect ή με το άλλο; στο λινό με βγάζει καμία 30αρια

Το Cconect (όλα τα συναφή προγράμματα αποτελούνται από 2 μέρει ,ένα που το κάνεις εγκατάσταση στην Android συσκευή και ένα που το κάνεις εγκατάσταση το pc ) είναι για τοπικό δίκτυο(πρέπει να είσαι κάτω από το ίδιο wifi) ...το χρησιμοποιώ πολύ ..για να κλείνω το pc το βράδυ ..είναι σε άλλο δωμάτιο...

για να ανοίξεις το pc ( Wake On LAN) είναι ποιο περίπλοκο ...πρέπει να γίνουν κάποιες ρυθμίσεις ... https://youtu.be/VG6sCC4afRI

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Για βοηθειστε ρε παιδια.

Υπαρχει κανενας καλος (μην μπλοκαρει ασχετα) call blocker, που να μην χρειαζεται root?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή που να ανοίγει και μετά να κλείνει το Bluetooth όταν βρίσκομαι κοντά στις συσκευές που είναι συγχρονισμενη;

Eφόσον το bluetooth θα είναι κλειστό, θεωρώ πως δε θα μπορεί να κάνει αναζήτηση για τις συσκευές που βρίσκονται.Μπορεις όμως να βάλεις κάποια εφαρμογή όπως το llama profiles ή το tasker και να το συνδυάσεις με άλλους "κανόνες" πχ να ανοιγει το bluetooth οταν θα συνδέεσαι στο τάδε wifi δίκτυο ή σε μια συγκεκριμένη κυψέλη κινητής τηλεφωνίας ή συγκεκριμένες ώρες της ημέρας κτλ.Το tasker δεν το έχω δουλέψει καθόλου αλλά με llama profiles για σύνδεση συγκεκριμένης bt συσκευής,μπορεις να χρησιμοποιήσεις παράλληλα και το secure settings.πχ δες ένα παράδειγμα που έχω κάνει προσωπικά για να συνδέω το κινέζικο smartwatch μου και το bt ακουστικό μου για να μιλάω.http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6283449#post6283449

Link to comment
Share on other sites

Το skype μου κραταει ολες τις επαφές που διαγραφω, απλα εχει το συμβολο οτι δεν ειναι επαφη (του στυλ κυκλακι με ερωτηματικο). Τι παίζει να γινει για να μην τις εμφανίζει;

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Για βοηθειστε ρε παιδια.

Υπαρχει κανενας καλος (μην μπλοκαρει ασχετα) call blocker, που να μην χρειαζεται root?

Εγω εχω τον Truecaller που κανει και αναγνωριση σε αγνωστους αριθμους, μπλοκαρει οτι του ζητησεις....

Link to comment
Share on other sites

Truecaller έχω και εγώ και δουλεύει μια χαρά .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και εγώ εχω ερώτηση για call blocker αλλά μια πολύ συγκεκριμένη. Χρησιμοποιούσα τον root call blocker γιατί ήταν ο μόνος που έκανε αυτό που ήθελα την τελευταία φορά που το έψαξα πριν 2 χρόνια.

Όταν σε καλεί αριθμός στην που είναι στην blacklist στη συσκευή δεν δείχνει απολύτως τίποτα ενώ σε αυτόν που σε καλεί δείχνει οτι χτυπάει και οτι απλά δεν απαντάς.

 

Υπάρχει κάτι αντίστοιχο για non-rooted συσκευή?

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω τον Truecaller που κανει και αναγνωριση σε αγνωστους αριθμους, μπλοκαρει οτι του ζητησεις....

Συμφωνώ απόλυτα, ειδικά κάτι δικηγορικά γραφεία τα αναγνωρίζει αμέσως. Έτσι έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα, ειδικά κάτι δικηγορικά γραφεία τα αναγνωρίζει αμέσως. Έτσι έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

μπλοκαρει όμως εισερχόμενες και σε δικαρτα κινητά; και στις δύο σιμ η μόνο στην πρώτη;

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει εφαρμογη που να μπορω να δω μεσω ιντερνετ Τηλεόραση στο κινητο ;;;; κάποια εφαρμογή που να τα έχει όλα τα κανάλια μαζεμένα και να μην χρειάζεται να μπαινω ας πούμε χωριστα κάθε φορα σε ιστοσελίδες για να δω mega,star,alpha κτλ. Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει εφαρμογη που να μπορω να δω μεσω ιντερνετ Τηλεόραση στο κινητο ;;;; κάποια εφαρμογή που να τα έχει όλα τα κανάλια μαζεμένα και να μην χρειάζεται να μπαινω ας πούμε χωριστα κάθε φορα σε ιστοσελίδες για να δω mega,star,alpha κτλ.

Κατέβασε το Kodi από το store και θα έχεις τα πάντα. Tv,ράδιο,ταινίες και ότι άλλο μπορείς να φανταστείς. Θέλει λίγο ψάξιμο στο σετάρισμα αλλά υπάρχουν βιντεάκια στο you tube που είναι κατατοπιστικότατα. Πραγματικά αξίζει να ασχοληθείς λίγο. Θα εκπλαγείς από τις δυνατότητές του.

Sent from my Ulefone Power
Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει καποια εφαρμογη που να σου διαβαζει ποιος σε παιρνει τηλ αλλα να λειτουργεί στα ελληνικά?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει καποια εφαρμογη που να σου διαβαζει ποιος σε παιρνει τηλ αλλα να λειτουργεί στα ελληνικά?

 

Announcify

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

μπλοκαρει όμως εισερχόμενες και σε δικαρτα κινητά; και στις δύο σιμ η μόνο στην πρώτη;

 

Και τις 2 μπλοκάρει.

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω τον Truecaller που κανει και αναγνωριση σε αγνωστους αριθμους, μπλοκαρει οτι του ζητησεις....

 

thanks, θα το δοκιμασω.

Μηπως μπορεις να μου πεις, αν κανει απλο block, ή αν εχει επιπλεον τη δυνατοτητα να δειχνει οτι το τηλεφωνο χτυπαει-σε αυτον που σε καλει και τον εχεις μπλοκαρει, χωρις ουσιαστικα να χτυπαει;

Το εχω δει αλλου να γινεται, γι'αυτο ρωταω.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει εφαρμογη που να μπορω να δω μεσω ιντερνετ Τηλεόραση στο κινητο ;;;; κάποια εφαρμογή που να τα έχει όλα τα κανάλια μαζεμένα και να μην χρειάζεται να μπαινω ας πούμε χωριστα κάθε φορα σε ιστοσελίδες για να δω mega,star,alpha κτλ.

 

Eδώ είσαι... :D

 

Επίσης ψάξτε λίγο το παραπάνω site...

 

Έχει πολλά χρήσιμα για pc και android δωρεάν :cool:

Link to comment
Share on other sites

Eδώ είσαι... :D

 

Επίσης ψάξτε λίγο το παραπάνω site...

 

Έχει πολλά χρήσιμα για pc και android δωρεάν :cool:

 

Περιεργο παντως που δεν ειναι διαθεσιμη η εφαρμογη μεσω google play.

Link to comment
Share on other sites

Announcify

 

δουλευει δωρεαν χωρις κανενα προσθετο φανταζομαι ετσι ?

το θελω για τον πατερα μου :)

Link to comment
Share on other sites

Truecaller έχω και εγώ και δουλεύει μια χαρά .

 

Συμφωνώ απόλυτα, ειδικά κάτι δικηγορικά γραφεία τα αναγνωρίζει αμέσως. Έτσι έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

 

Και τις 2 μπλοκάρει.

sms μπλοκάρει γιατί σε κιτκατ λέει όχι(καμία βασικά δεν μπλοκάρει μηνύματα σε κιτκατ λόγω κάποιου περιορισμού της Google στην κιτκατ

Link to comment
Share on other sites

sms μπλοκάρει γιατί σε κιτκατ λέει όχι(καμία βασικά δεν μπλοκάρει μηνύματα σε κιτκατ λόγω κάποιου περιορισμού της Google στην κιτκατ

 

Αχ και πανω που χαρηκα μη μου λετε τετοια!

Στην 5αρα αραγε μπλοκαρει και κλησεις;

Link to comment
Share on other sites

Eφόσον το bluetooth θα είναι κλειστό, θεωρώ πως δε θα μπορεί να κάνει αναζήτηση για τις συσκευές που βρίσκονται.Μπορεις όμως να βάλεις κάποια εφαρμογή όπως το llama profiles ή το tasker και να το συνδυάσεις με άλλους "κανόνες" πχ να ανοιγει το bluetooth οταν θα συνδέεσαι στο τάδε wifi δίκτυο ή σε μια συγκεκριμένη κυψέλη κινητής τηλεφωνίας ή συγκεκριμένες ώρες της ημέρας κτλ.Το tasker δεν το έχω δουλέψει καθόλου αλλά με llama profiles για σύνδεση συγκεκριμένης bt συσκευής,μπορεις να χρησιμοποιήσεις παράλληλα και το secure settings.πχ δες ένα παράδειγμα που έχω κάνει προσωπικά για να συνδέω το κινέζικο smartwatch μου και το bt ακουστικό μου για να μιλάω.http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6283449#post6283449

 

Χρήστο αυτό με τα profiles και την σύνδεση σε συνδυασμό με την σύνδεση σε συγκεκριμένη κυψέλη κινητής τηλεφωνίας μου θυμίζει το WiFi matic που χρησιμοποιώ για να ανοιγοκλείνω το WiFi όταν πλησιάζω στα ρουτερ που έχω συνδεθεί στο παρελθόν.

Το θέμα είναι πως αυτό με το Bluetooth το θέλω για να ανοιγοκλείνει όταν μπαίνω στο αυτοκίνητο ώστε να έχω ενεργή την ανοικτή συνομιλία από τα συστήματα του αυτοκινήτου.

Πως να το ταιριαξω όμως αυτό όταν το αυτοκίνητο βρίσκεται καθημερινώς σε 20 διαφορετικά σημεία;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο πληκτρολόγιο το οποίο να αποθηκεύει αυτόματα τις λέξεις που έχω πληκτρολογήσει?
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο πληκτρολόγιο το οποίο να αποθηκεύει αυτόματα τις λέξεις που έχω πληκτρολογήσει?

Όλα τα γνωστά το κάνουν αυτό.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...