Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θελει η κοπελα μου μια εφαρμογη για εντοπισμου του κινητου της σε περιπτωση που το ξεχασει καπου ή της το κλεψουν. Ποια θα μου προτεινατε;

 

Επισης θα ηθελα στο μετρο του δυνατου να μην ειναι πολυ βαρια η εφαρμογη γιατι ηδη εχει μεσα το κινητο facebook,viber,messenger,instagram κλπ:p

 

Στην περίπτωση του Cerberus, αλλά και κάθε άλλου αντίστοιχου, υποθέτω, θα πρέπει να ενημερώσεις τη κοπέλα είτε να φροντίσει να έχει αρκετά sms στο πακέτο της είτε να γνωρίζει ότι από το υπόλοιπό της θα αφαιρεθούν χρήματα, κάθε φορά που θα δοκιμάζει τη λειτουργία εντοπισμού του κινητού, έστω και δοκιμαστικά.

 

Τα μηνύματα που στέλνει το Cerberus χρεώνονται στο λογαριασμό του κινητού και αν δηλώσει περισσότερα του ενός κινητά για ενημέρωση, ο αριθμός των μηνυμάτων αυξάνεται ανάλογα. Επίσης ότι, τα μηνύματα ξεπερνούν τους 70 χαρακτήρες και χρεώνονται διπλά.

Link to comment
Share on other sites

Θελει η κοπελα μου μια εφαρμογη για εντοπισμου του κινητου της σε περιπτωση που το ξεχασει καπου ή της το κλεψουν. Ποια θα μου προτεινατε;

 

Επισης θα ηθελα στο μετρο του δυνατου να μην ειναι πολυ βαρια η εφαρμογη γιατι ηδη εχει μεσα το κινητο facebook,viber,messenger,instagram κλπ:p

 

Καταρχάς ποιο κινητό έχει και ποια έκδοση του Android φοράει; Πολλές εταιρείες έχουν ενσωματωμένες, πλέον, εφαρμογές για την εύρεση του κινητού (όπως πχ η εφαρμογή my Xperia που έχουν τα Sony). Επίσης υπάρχει και η "Διαχείριση συσκευής Android" της Google (από την έκδοση 4.3 και μετά νομίζω) η οποία επίσης επιτρέπει την εύρεση κινητού με χρήση του GPS της συσκευής.

1) Οδηγός καταναλωτή (περί εγγυήσεων) -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357763

2) Backup της rom χωρίς root -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357312.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Μόλις εγκατέστησα το handcent sms και άρχισα την εξερεύνηση.

Αυτό που δεν βρήκα ακόμη είναι πώς ενεργοποιείται η αναφορά παράδοσης.

Κάποιος να βοηθήσει;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ποια εφαρμογή μου επιτρέπει τον χειρισμό-πρόσβαση όλων των adroid συσκευών μου στο σπίτι (τηλέφωνα και tablet) από το βασικό μου τηλέφωνο μέσω WiFi;
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Μόλις εγκατέστησα το handcent sms και άρχισα την εξερεύνηση.

Αυτό που δεν βρήκα ακόμη είναι πώς ενεργοποιείται η αναφορά παράδοσης.

Κάποιος να βοηθήσει;

Μπες στις ρυθμίσεις και μετά στο ρυθμίσεις λήψης μηνυμάτων...εκεί θα ενεργοποιήσεις τις αναφορές.την αναφορά την βλέπεις με ένα ν (σαν τικαρισμενο) δίπλα σε κάθε απεσταλμένο σου μήνυμα.

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ μια εφαρμογή για προστασία στο wifi, την Wifi Protector, αλλά παρατήρησα ότι αυτές τις μέρες την κατέβασαν απο το store. Ξέρει κανείς που μπορούμε να βρούμε την τελευταία ενημερωμένη έκδοση;

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1350941

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Ποιο θεωρείτε είναι το καλύτερο λεξικό (αγγλικά - ελληνικά) με offline υποστήριξη; :)

Έχει μπόλικα και δεν ξέρω τι να πάρω :P

Δεν ξέρω αν είναι το καλύτερο, αλλά το Google Translate που χρησιμοποιώ για Ελληνικά-Ιταλικά, Αγγλικά-Ελληνικά και το αντίστροφο, είναι μια χαρά.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Guest YiorgosA

 

Καλημέρα φίλε μου, ευχαριστώ για το λινκ.

Το είχα βρει αυτό, απλά δεν ξέρω κατά πόσο είναι η τελευταία έκδση, γιατί βλέπω έχει εναν χρόνο να ενημερωθεί.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή την έκδοση έχω κι εγώ στο κινητό μου την 1.4.5. Στην ανεβάζω και δω αν θες: https://userscloud.com/jft05lqgkyb3
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παιδιά.

Συγγνώμη εξ' αρχής, γιατί σίγουρα έχει απαντηθεί, αλλά δεν μπορώ τωρα να το βρω!!

Έχει η γυναικα μου ενα galaxy S2 το οποίο δεν είναι root. Θέλω να το κάνω μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Μπορώ με κάποια εφαρμογή (που δουλεύει σε unroot συσκευές) να πάρω backup από κανα δύο παιχνίδια. Εννοώ βέβαια τα δεδομένα τους.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παιδιά.

Συγγνώμη εξ' αρχής, γιατί σίγουρα έχει απαντηθεί, αλλά δεν μπορώ τωρα να το βρω!!

Έχει η γυναικα μου ενα galaxy S2 το οποίο δεν είναι root. Θέλω να το κάνω μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Μπορώ με κάποια εφαρμογή (που δουλεύει σε unroot συσκευές) να πάρω backup από κανα δύο παιχνίδια. Εννοώ βέβαια τα δεδομένα τους.

 

Δες το Helium - App Sync and Backup https://play.google.com/store/apps/details?id=com.koushikdutta.backup

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Εχει το LG L9 II και φοραει την kitkat.

 

Αυτο με την χρεωση δεν το καταλαβα ακριβως, πχ αυτη βαζει πακετο μηνυματων προς what's up, αν δηλωσει ενα κινητο what's up για να στελνονται μηνυματα για εντοπισμο κινητου, τοτε θα αφαιρουντε τα αντιστοιχα μηνυματα απο το πακετο που εχει βαλει ετσι;

 

Αν χρεωθει κατι απο το υπολοιπο της καταλαβαινετε οτι θα πεσει παντοφλα:p:lol:

Αριθμομηχανή Δωρεάν, Γρήγορη χρησιμοποιώντας πολύ λίγη μνήμη και ΧΩΡΙΣ διαφημισεις.

 

e22dc34ff3.png

Link to comment
Share on other sites

Guest YiorgosA
Αυτή την έκδοση έχω κι εγώ στο κινητό μου την 1.4.5. Στην ανεβάζω και δω αν θες: https://userscloud.com/jft05lqgkyb3

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου.

Απορώ γιατί την κατέβασαν από το play store. Κορυφαία εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει αντιστοιχη εφαρμογη για ταινιες και κινηματογραφους στο Αντροιντ σαν το παμε cinema του App Store;

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μια ερώτηση, ποιος browser παίζει flash περιεχόμενο ?θέλω να βλέπω κανένα αγώνα live απ το fromhot.com, θυμάμαι πιο παλιά έπαιζε ο mozzila αλλά πλέον δεν μπορώ να δω απ το συγκεκριμένο site
"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μια ερώτηση, ποιος browser παίζει flash περιεχόμενο ?θέλω να βλέπω κανένα αγώνα live απ το fromhot.com, θυμάμαι πιο παλιά έπαιζε ο mozzila αλλά πλέον δεν μπορώ να δω απ το συγκεκριμένο site

Κατέβασε τον Dolfin

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μια ερώτηση, ποιος browser παίζει flash περιεχόμενο ?θέλω να βλέπω κανένα αγώνα live απ το fromhot.com, θυμάμαι πιο παλιά έπαιζε ο mozzila αλλά πλέον δεν μπορώ να δω απ το συγκεκριμένο site

Ο dolphin browser

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει αντιστοιχη εφαρμογη για ταινιες και κινηματογραφους στο Αντροιντ σαν το παμε cinema του App Store;

Δες την εφαρμογή σινεμά της VODAFONE.

Smile...
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει αντιστοιχη εφαρμογη για ταινιες και κινηματογραφους στο Αντροιντ σαν το παμε cinema του App Store;

Πιστεύω ότι το πιο καλό και σίγουρα το πιο γρήγορο πρέπει να είναι το click life

Link to comment
Share on other sites

ποια έκδοση έχεις ;

 

41.0.2272.96

 

ρε παιδια, το chrome εχει pepperflash δικο του flash δλδ, πως ειναι δυνατον να μην παιζει flash;

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το φορεστ εμένα μόνο προβλήματα μου έφερε. Το βάζω εχθές, και σήμερα πάω να το χρησιμοποιήσω... Βάζω μουσική στο κινητό, ανοίγω βιβλία και τετράδια, ανοίγω την εφαρμογή. Φυτευω τον σπορο και κλείνω την οθόνη. Εκείνη τη στιγμή άρχισε να σπάει συνεχώς ο ήχος του player, δεν έφτιαχνε με τίποτα. Η οθόνη δεν άνοιγε και έβγαλα μπαταρία αναγκαστικά. Με λίγα λόγια έφαγε φυσιμο.

 

Όχι τίποτα άλλο αλλά με εμπόδισε τελικά από το να διαβάζω...

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...