Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kαλημερα..

 

Ψαχνω καποιο call blocker το οποιο ομως να απορριπτει την κληση απευθειας(να

δειχνει ειτε οτι ειναι κλειστο το κινητο ειτε οτι δεν εχει σημα) χωρις

να χτυπησει στον αλλο και μετα να του το κλεινει και να λεει ειναι

κατειλημμενο..

 

Ψαχνω πολυ καιρο και δεν βρισκω κατι αντιστοιχο.

 

Σας ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο widgetακι που να μου λέει σε ποια περιοχή/τοποθεσια η νομό βρισκομαι? Χωρίς να χρειάζεται ίντερνετ για να λειτουργήσει. Με τα δεδομένα τοποθεσίας μόνο Η με τις κερεες κινητής. Είχα παλιά ένα widget Αλλά δεν θυμαμαι πως λεγοταν Και μου το έγραφε στην.αρχική οθονη.

Έλεγε π.χ. gr Αθήνα, gr Πειραιάς

, gr Πάτρα, gr Πάτμος, gr λερος..... Έλεγε την περιοχη που βρίσκομαι με τρομερή ακρίβεια. Άσχετο αλλά μιπος Αυτό που ζητάω το κάνει η εφαρμογή "εκπομπη κυψελης" που έχουν τα κινητα? Κ αν ναι, χρεώνει αυτο?

 

νομιζω οτι αυτο ειναι που ψαχνεις https://play.google.com/store/apps/details?id=com.themelisx.mylocation

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι αυτο ειναι που ψαχνεις https://play.google.com/store/apps/details?id=com.themelisx.mylocation

Αυτό ψάχνω! Δεν ξέρω αν κάτι κάνω λάθος ομως αλλά Έχω επιλέξει να μου λέει την τοποθεσία από την κοντινή κερέα ΚΙΝΙΤΗΣ αλλά θέλει ίντερνετ για να δουλέψει. Είτε wifi είτε 3g.... Όταν έχω το wifi ανοιχτο δείχνει ακριβώς την τοποθεσία,μέχρι και την διεύθυνση μου του σπιτιού λεει που είμαι αλλά όταν το κλείνω χανει τα πάντα. Δεν γίνεται χωρίς ιντερνετ?

Αν δεν γινεται να μου λεει χωρις ιντερνετ την πληρη τοποθεσια μου (ας μη ζηταω και πολλα) ας λεειβτουλαχιστον την περιοχη που βρισκομαι. Πχ αθηνα, βολος, σπαρτη.... κοκ.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα..

 

Ψαχνω καποιο call blocker το οποιο ομως να απορριπτει την κληση απευθειας(να

δειχνει ειτε οτι ειναι κλειστο το κινητο ειτε οτι δεν εχει σημα) χωρις

να χτυπησει στον αλλο και μετα να του το κλεινει και να λεει ειναι

κατειλημμενο..

 

Ψαχνω πολυ καιρο και δεν βρισκω κατι αντιστοιχο.

 

Σας ευχαριστω!!

 

Αυτό που ζητάς δεν γίνεται!

1) Διότι όταν απορρίπτεται η κλήση, το μήνυμα μετά είναι προκαθορισμένο απο το δίκτυο vodafone, cosmote, wind με ότι μήνυμα ακούγεται απο την καθε εταιρεία σε αυτή την περίπτωση!

 

2) Ο χρόνος που ανταποκρίνεται το κάθε call blocker έτσι ώστε να μην προλάβει αυτός που μας καλεί να ακούσει χτύπο..., εξαρτάται απο την εκάστοτε συσκευή, και σε μερικές συσκευες στις ρυθμίσεις έχουν ρυθμιση του τροπου συμπεριφορας...!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, αυτό το xposed στο grenify τι ακριβως είναι; Το κατέβασα και μου λέει οτι σε επανεκκίνηση της συσκευής αυτή μπορεί καν να μην ανοίξει! Φοβήθηκα και το εβγαλα. Τοσο περίπλοκο είναι να ασχοληθεί κάποιος με τα πειραματικα χαρακτηριστικά της εφαρμογής;
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα..

 

Ψαχνω καποιο call blocker το οποιο ομως να απορριπτει την κληση απευθειας(να

δειχνει ειτε οτι ειναι κλειστο το κινητο ειτε οτι δεν εχει σημα) χωρις

να χτυπησει στον αλλο και μετα να του το κλεινει και να λεει ειναι

κατειλημμενο..

 

Ψαχνω πολυ καιρο και δεν βρισκω κατι αντιστοιχο.

 

Σας ευχαριστω!!

 

Root call manager...κανει ΤΑ ΠΑΝΤΑ

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω εφαρμογή, απλή και εύχριστη για σημειώσεις στο android tablet μου! Χρησιμοποιώ του evernote, όπου εκτός του ότι είναι αρκετά πολύπλοκο και δεν θέλω τόσα μερεμέτια, είναι κ online που δεν θελω κάτι τέτοιο. Ψάχνω κάτι τόσο απλό όσο ένα notepad των Η/Υ με βασικό συστατικό το offline! Κάποια πρόταση! Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Color note από μένα. Έχω και το keep αλλά η απλότητα το note με κάνει να χρησιμοποιώ μόνο αυτό και το δουλεύω όλη μέρα. Έχω βάλει ένα widget 1x1 με τίτλο ψώνια στην πρώτη οθόνη και το ανοίγω δέκα φορές την μέρα για να συμπληρώσω την λίστα.

Link to comment
Share on other sites

Color note από μένα. Έχω και το keep αλλά η απλότητα το note με κάνει να χρησιμοποιώ μόνο αυτό και το δουλεύω όλη μέρα. Έχω βάλει ένα widget 1x1 με τίτλο ψώνια στην πρώτη οθόνη και το ανοίγω δέκα φορές την μέρα για να συμπληρώσω την λίστα.

Επίσης gnotes

Link to comment
Share on other sites

Color note από μένα. Έχω και το keep αλλά η απλότητα το note με κάνει να χρησιμοποιώ μόνο αυτό και το δουλεύω όλη μέρα. Έχω βάλει ένα widget 1x1 με τίτλο ψώνια στην πρώτη οθόνη και το ανοίγω δέκα φορές την μέρα για να συμπληρώσω την λίστα.

Επειδή έχω δουλέψει και τα 2, για ψώνια είναι απαράδεκτο το Colornote, εκτός αν ψωνίζεις 4,5 πράγματα την φορά.

Καταρχήν δεν έχει αναζήτηση και άρα χάνεσαι στο scrolling όταν ψάχνεις κάτι σε μεγάλη λίστα.

Έπειτα, όταν τικαρεις κάτι ως ολοκληρωμένο, δεν μεταφέρεται στο τέλος όπως στο Keep, αλλά μένει στην θέση του, κάτι που είναι χάλια αφού μπερδεύει ολοκληρωμένα με τα υπόλοιπα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

 

Δεν γνωρίζω την εφαρμογή, αλλά βλέπω google και νομίζω θα είναι online. Δεν θέλω κάτι online, να σώζεται μόνο τοπικά στο android tablet κ να είναι όσο πιο απλό γίνεται. Θα δοκιμάσω όλες τις προτάσεις γιατί το evernote με έχει κουράσει, ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Δες και το Amazing Note. Είναι off line μόνο.

Εμένα μου είχε αρέσει αρκετά, αλλά μου έκανε κάποια κόλπα και το άφησα στην άκρη.

Link to comment
Share on other sites

Το SD Maid Pro... οταν ξεκιναει ο ¨καθαριστης εφαρμογων¨ και βρισκει πχ 20MB σε μια εφαρμογη, αυτα ειναι η cache που θα σβηνοταν με μια εκκαθαριση cache απο τις ρυθμισεις εφαρμογων ή ειναι κατι αλλο; Και θα χανονται τπτ αρχεια που χρησιμοποιουνται και απλα θα ξανακατεβουν; Edited by Roid_rage

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω εφαρμογή, απλή και εύχριστη για σημειώσεις στο android tablet μου! Χρησιμοποιώ του evernote, όπου εκτός του ότι είναι αρκετά πολύπλοκο και δεν θέλω τόσα μερεμέτια, είναι κ online που δεν θελω κάτι τέτοιο. Ψάχνω κάτι τόσο απλό όσο ένα notepad των Η/Υ με βασικό συστατικό το offline! Κάποια πρόταση! Ευχαριστώ.

Ticktick. Μπορείς να το δουλέψεις και offline

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, αυτό το xposed στο grenify τι ακριβως είναι; Το κατέβασα και μου λέει οτι σε επανεκκίνηση της συσκευής αυτή μπορεί καν να μην ανοίξει! Φοβήθηκα και το εβγαλα. Τοσο περίπλοκο είναι να ασχοληθεί κάποιος με τα πειραματικα χαρακτηριστικά της εφαρμογής;

Εφοσων εχεις κανει root το κινητο και εχεις κατεβάσει το greenify καθως επισης το greenify module και το εχεις ενεργοποιησει το greenify module μεσα στο xposed framework, τοτε το δευτερο σου δινει τη δυνατοτητα εκτος απο τις εφαρμογες χρηστη που μπορουσες πριν να πρασινοποιεις (παγωνεις) με αυτο μπορείς επιπλεον να παγωνεις και τις εφαρμογες συστηματος για να μη σου καταναλωνουν ram και μπαταρια οταν τρεχουν στο παρασκηνιο.καθως και ποτε θα ενεργοποιουνται οι ειδοποιησεις. Εγω το δουλευω κανονικα σε 3-4συσκευες χωρις προβλημα

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το SD Maid Pro... οταν ξεκιναει ο ¨καθαριστης εφαρμογων¨ και βρισκει πχ 20MB σε μια εφαρμογη, αυτα ειναι η cache που θα σβηνοταν με μια εκκαθαριση cache απο τις ρυθμισεις εφαρμογων ή ειναι κατι αλλο; Και θα χανονται τπτ αρχεια που χρησιμοποιουνται και απλα θα ξανακατευουν;

Καλησπερα εγω νομηζω ειναι η cache γιατι οταν το τρεχω και καθαρηζει δεν βλεπω μετα στο δικτυο να τρεχουν δεδομενα για να κατεβασει κατι

Link to comment
Share on other sites

Εφοσων εχεις κανει root το κινητο και εχεις κατεβάσει το greenify καθως επισης το greenify module και το εχεις ενεργοποιησει το greenify module μεσα στο xposed framework, τοτε το δευτερο σου δινει τη δυνατοτητα εκτος απο τις εφαρμογες χρηστη που μπορουσες πριν να πρασινοποιεις (παγωνεις) με αυτο μπορείς επιπλεον να παγωνεις και τις εφαρμογες συστηματος για να μη σου καταναλωνουν ram και μπαταρια οταν τρεχουν στο παρασκηνιο.καθως και ποτε θα ενεργοποιουνται οι ειδοποιησεις. Εγω το δουλευω κανονικα σε 3-4συσκευες χωρις προβλημα

Εγώ έχω περάσει το xposed και το έχω ρουταρισμενο το κινητό, δεν μου βγάζει όμως πουθενά την επιλογή να πρασινίσω της μαμά εφαρμογές, εννοείται ότι έχω ενεργοποιήσει το module του greenify.

 

επίσης πέρασα το modul για Instagrama (να κατεβάζω φώτος και βίντεο) αλλά όταν πατάω τις τρεις τελείες δεν έχει την επιλογή για κατέβασμα....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω περάσει το xposed και το έχω ρουταρισμενο το κινητό, δεν μου βγάζει όμως πουθενά την επιλογή να πρασινίσω της μαμά εφαρμογές, εννοείται ότι έχω ενεργοποιήσει το module του greenify.

 

επίσης πέρασα το modul για Instagrama (να κατεβάζω φώτος και βίντεο) αλλά όταν πατάω τις τρεις τελείες δεν έχει την επιλογή για κατέβασμα....

Στο greenify θα πατήσεις το +, περισσότερες εφαρμογές και εκεί θα ανοίξουν του συστήματος.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω περάσει το xposed και το έχω ρουταρισμενο το κινητό, δεν μου βγάζει όμως πουθενά την επιλογή να πρασινίσω της μαμά εφαρμογές, εννοείται ότι έχω ενεργοποιήσει το module του greenify.

 

επίσης πέρασα το modul για Instagrama (να κατεβάζω φώτος και βίντεο) αλλά όταν πατάω τις τρεις τελείες δεν έχει την επιλογή για κατέβασμα....

 

επισυναπτω μια φωτογραφια που δειχνει που ενεργοποιουμε για εφαρμογες συστηματος

 

http://s16.postimg.org/kuu0dz039/2015_02_27_18_42_31_787.jpg

Link to comment
Share on other sites

Άρα θέλει αγορά, διαφορετικά δεν γίνεται ;-), γι'αυτόν τον λόγο δεν το έβρισκα.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που ζητάς δεν γίνεται!

1) Διότι όταν απορρίπτεται η κλήση, το μήνυμα μετά είναι προκαθορισμένο απο το δίκτυο vodafone, cosmote, wind με ότι μήνυμα ακούγεται απο την καθε εταιρεία σε αυτή την περίπτωση!

 

2) Ο χρόνος που ανταποκρίνεται το κάθε call blocker έτσι ώστε να μην προλάβει αυτός που μας καλεί να ακούσει χτύπο..., εξαρτάται απο την εκάστοτε συσκευή, και σε μερικές συσκευες στις ρυθμίσεις έχουν ρυθμιση του τροπου συμπεριφορας...!

Στο iPhone που είχα με το iBlacklist το έκανε για πλάκα. .

Link to comment
Share on other sites

Ναι κανονικα.ετσι και αλλιως ειναι μηδαμινο το ποσο αγορας. Μπορεις και ανεπίσημα να το εγκαταστησεις ομως
Link to comment
Share on other sites

Root call manager...κανει ΤΑ ΠΑΝΤΑ

Φίλε την έβαλα αλλά δεν έχει επιλογή να δείχνει ότι δεν έχω σήμα. .

Πως το έκανες εσύ;

Link to comment
Share on other sites

Root call manager...κανει ΤΑ ΠΑΝΤΑ

Στο δικό μου nexus 6 δεν δουλεύει σωστά. Δουλεύει μόνο την πρώτη φορά και μετά τίποτα. Επίσης στις ρυθμίσεις στο "σχετικά" το sim1 είναι κόκκινο και δεν γίνεται πράσινο με τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

όταν είμαι σπίτι και στα κινητά και στο ταμπλετ έχω κατεβάσει την εφαρμογή Wi-Fi file transfer pro και από τον browser του πισι μεταφέρω αρχεία από και προς τις συσκευές αυτές.αν όμως έρθει κάποιος φίλος και συνδεθεί στο οικιακό δίκτυο μου ΧΩΡΊΣ να εγκαταστήσει στο κινητό του την ίδια εφαρμογή γίνεται κάπως να κάνω το ίδιο; να του μεταφέρω π.χ. αρχεία από το πισι μου.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...