Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είχα γράψει πριν καιρό ότι μου είχαν κλέψει το Galaxy S4. Τελικά το βρήκα με την εφαρμογή androidlost. Κατάφερα να έχω τον έλεγχο της συσκευής μου, μου έστελνε φωτογραφίες αυτού που την είχε, ενεργοποιούσα GPS,WIFI, μου έστελνε το στίγμα GPS και τα στοιχεία δικτύου, ηχογραφημένες συνομιλίες κ.λ.π. Με όλα τα στοιχεία πήγα στην αστυνομία και το πήρα. Μπράβο σε τέτοιες εφαρμογές, δεν σημαίνει ότι θα δουλέψει σίγουρα αλλά είναι ένα επιπρόσθετο μέτρο ασφάλειας.
καλο!τελικα απο που το εχασες/που το βρηκες?
Link to comment
Share on other sites

Είχα γράψει πριν καιρό ότι μου είχαν κλέψει το Galaxy S4. Τελικά το βρήκα με την εφαρμογή androidlost. Κατάφερα να έχω τον έλεγχο της συσκευής μου, μου έστελνε φωτογραφίες αυτού που την είχε, ενεργοποιούσα GPS,WIFI, μου έστελνε το στίγμα GPS και τα στοιχεία δικτύου, ηχογραφημένες συνομιλίες κ.λ.π. Με όλα τα στοιχεία πήγα στην αστυνομία και το πήρα. Μπράβο σε τέτοιες εφαρμογές, δεν σημαίνει ότι θα δουλέψει σίγουρα αλλά είναι ένα επιπρόσθετο μέτρο ασφάλειας.

καλο!τελικα απο που το εχασες/που το βρηκες?

 

Ωραίος! Εγώ χρησιμοποιώ το cerberus, που μπαίνει και στο /system οπότε με format δεν σβήνεται. Γίνεται κουβέντα για αυτά τα προγράμματα για όποιον ενδιαφέρεται, εδώ: Android - προτάσεις: Security εφαρμογές και anti-virus. Aptaliko, μοιράσου και εκεί την εμπειρία σου :p

Link to comment
Share on other sites

Και πως το σβηνεις εσυ; :)

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

καλο!τελικα απο που το εχασες/που το βρηκες?

 

Το έχασα ή εκλάπει (ακόμα δεν ξέρω) έξω από σταθμό του μετρό κοντά στο σπίτι μου και αυτός που το πήρε εμενε κοντά. Η δυσκολία ήταν ότι το έκλεισε για ένα μήνα και δεν είχα καθόλου ίχνη του τηλεφώνου.

 

Ωραίος! Εγώ χρησιμοποιώ το cerberus, που μπαίνει και στο /system οπότε με format δεν σβήνεται. Γίνεται κουβέντα για αυτά τα προγράμματα για όποιον ενδιαφέρεται, εδώ: Android - προτάσεις: Security εφαρμογές και anti-virus. Aptaliko, μοιράσου και εκεί την εμπειρία σου :p

 

Καλό, δεν ήξερα ότι υπήρχε αυτή η ενότητα ειδικά όταν έψαχνα να βρω άκρη. Θα το ψάξω περισσότερο και για την εφαρμογή cerberus αφού λες ότι αντέχει στο format γιατί το androidlost δεν σε καλύπτει (νομίζω) σε αυτή την περίπτωση. Εγώ στάθηκα και τυχερός γιατί αυτός που το πήρε απλά πέταξε την κάρτα και έσβησε απλώς τα στοιχεία.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Και πως το σβηνεις εσυ; :)

 

Απλά εσυ έχεις τους κωδικούς που εσύ εχεις βάλει.....οπότε το κάνεις οτι θες....;)

 

το cerberus έχει ένα κάλο. Αυτός που θα επιχείρηση να αλλάξει κάρτα sim σου στέλνει με e-mail αλλά και σε τρεις αριθμούς που εσύ έχεις επιλέξεις (το τηλ. του αδελφού - του πάτερα η ενός φίλου) τα στοιχεία της καινούργιας κάρτας sim , αριθμό τιλ. & συντεταγμενες.;)

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Αφού κάνεις κλήση μετά σου βγάζει την επιλογή για βίντεοκλήση

Προσπαθω να κανω δοκιμαστικα βιντεοκληση σε ενα κινητο φιλου αλλα βγαζει μηνυμα

οτι προς το παρον δεν μπορω να δεχτω βιντεοκλησεις. Υπαρχει καμια εξηγηση;

Ενημερωτηκα εχω αντροιντ 4,1,2 και το βαιμπερ εχει την ενημερωμενη εκδοση 5,0,0.

Link to comment
Share on other sites

Και πως το σβηνεις εσυ; :)

Με φλασαρισμα άλλης ρομ.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Απλά εσυ έχεις τους κωδικούς που εσύ εχεις βάλει.....οπότε το κάνεις οτι θες....;)

 

το cerberus έχει ένα κάλο. Αυτός που θα επιχείρηση να αλλάξει κάρτα sim σου στέλνει με e-mail αλλά και σε τρεις αριθμούς που εσύ έχεις επιλέξεις (το τηλ. του αδελφού - του πάτερα η ενός φίλου) τα στοιχεία της καινούργιας κάρτας sim , αριθμό τιλ. & συντεταγμενες.;)

 

Το δοκίμασες και σού στειλε αριθμό τηλεφώνου;

Εμένα μού στέλνει το s/n της SIM μόνο...

Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασες και σού στειλε αριθμό τηλεφώνου;

Εμένα μού στέλνει το s/n της SIM μόνο...

 

Με το s/n της SIM το βρίσκεις τον αριθμό, και σε ποιον ανήκει και που μένει, όλα τα στοιχεία...;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Με το s/n της SIM το βρίσκεις τον αριθμό, και σε ποιον ανήκει και που μένει, όλα τα στοιχεία...;)

Με εντολή εισαγγελέα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα να ρωτήσω κάτι μήπως υπάρχει κάποια εφαρμογή που να μην επιτρέπει με το παραμικρό πάτημα οποιοδήποτε κουμπιού στο κινητό να ανοίγει η οθόνη και καταναλώνει μπαταρία επειδή έχω το κινητό στο τσαντάκι πατιέται το home button ή το κουμπί τις ενεργοποιήσεις και έτσι μου τρώει μπαταρία.

 

και πως εσύ θα ανοίγεις την οθόνη αν έχεις βάλει εφαρμογή για να μην ανοίγει με έκανες λίγο.

 

Είχα γράψει πριν καιρό ότι μου είχαν κλέψει το Galaxy S4. Τελικά το βρήκα με την εφαρμογή androidlost. Κατάφερα να έχω τον έλεγχο της συσκευής μου, μου έστελνε φωτογραφίες αυτού που την είχε, ενεργοποιούσα GPS,WIFI, μου έστελνε το στίγμα GPS και τα στοιχεία δικτύου, ηχογραφημένες συνομιλίες κ.λ.π. Με όλα τα στοιχεία πήγα στην αστυνομία και το πήρα. Μπράβο σε τέτοιες εφαρμογές, δεν σημαίνει ότι θα δουλέψει σίγουρα αλλά είναι ένα επιπρόσθετο μέτρο ασφάλειας.

 

Πάντως εγώ δυσκολεύομαι να πιστέψω πως η αστυνομία συμμετείχε σε κατι τέτοιο βασικά ηχογραφήσεις βιντεοσκοπισεις κτλ απαγορεύεται να γίνονται τώρα πως έγινε ;;;;;;;

τι να πω το ευχάριστο είναι πως το βρήκες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα να ρωτήσω κάτι μήπως υπάρχει κάποια εφαρμογή που να μην επιτρέπει με το παραμικρό πάτημα οποιοδήποτε κουμπιού στο κινητό να ανοίγει η οθόνη και καταναλώνει μπαταρία επειδή έχω το κινητό στο τσαντάκι πατιέται το home button ή το κουμπί τις ενεργοποιήσεις και έτσι μου τρώει μπαταρία.

 

και πως εσύ θα ανοίγεις την οθόνη αν έχεις βάλει εφαρμογή για να μην ανοίγει με έκανες λίγο.

 

Ο Νίκος εχει δίκιο διοτι αυτο το προβλημα το αντιμετωπιζω κι εγω.

Οταν βαζω το τηλεφωνο στο μπαούλο ή στο μπουφαν της μηχανης, το οποιο ειναι εφαρμοστό, πατιέται το κεντρικο και αν το εχεις κανει να ξεκλειδωνει με "κυλιση" της οθωνης, ......... Αντε γεια!! :D

Αρχιζει να παιρνει τηλεφωνα, να κανει τσεκ mail και να ανοιγει οτι εφαρμογη πατηθει .

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Ο Νίκος εχει δίκιο διοτι αυτο το προβλημα το αντιμετωπιζω κι εγω.

Οταν βαζω το τηλεφωνο στο μπαούλο ή στο μπουφαν της μηχανης, το οποιο ειναι εφαρμοστό, πατιέται το κεντρικο και αν το εχεις κανει να ξεκλειδωνει με "κυλιση" της οθωνης, ......... Αντε γεια!! :D

Αρχιζει να παιρνει τηλεφωνα, να κανει τσεκ mail και να ανοιγει οτι εφαρμογη πατηθει .

 

Και γιατί δεν βάζετε να ανοίγει με κωδικό ή μοτιβο? Είναι το μόνο που σε σώζει σε αυτές τις περιπτώσεις...

Link to comment
Share on other sites

Ο Νίκος εχει δίκιο διοτι αυτο το προβλημα το αντιμετωπιζω κι εγω.

Οταν βαζω το τηλεφωνο στο μπαούλο ή στο μπουφαν της μηχανης, το οποιο ειναι εφαρμοστό, πατιέται το κεντρικο και αν το εχεις κανει να ξεκλειδωνει με "κυλιση" της οθωνης, ......... Αντε γεια!! :D

Αρχιζει να παιρνει τηλεφωνα, να κανει τσεκ mail και να ανοιγει οτι εφαρμογη πατηθει .

 

Εγω χρησιμοποιω το go locker, οπου μου δινει την δυνατοτητα να απενεργοποιησω την επιλογη ξεκλειδωματος με το κεντρικο πληκτρο! Οποτε και να πατηθει το κουμπι δεν γινετε τιποτα! Επισης αν πατηθει το πληκτρο power, απλα και μονο θα ανοιξει και θα φαινεται η οθονη κλειδωματος!:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απλά εσυ έχεις τους κωδικούς που εσύ εχεις βάλει.....οπότε το κάνεις οτι θες....;)

 

το cerberus έχει ένα κάλο. Αυτός που θα επιχείρηση να αλλάξει κάρτα sim σου στέλνει με e-mail αλλά και σε τρεις αριθμούς που εσύ έχεις επιλέξεις (το τηλ. του αδελφού - του πάτερα η ενός φίλου) τα στοιχεία της καινούργιας κάρτας sim , αριθμό τιλ. & συντεταγμενες.;)

 

Αυτο το κανουν σχεδον ολα! Εγω με eset που εχω, μου κανει αρκετα πραγματα, αλλα μονο απο το ιντερνετ! Με τα μηνυματα κανει περιορισμενες λειτουργιες!:)

Edited by memostrikas
Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογη για να δω αν εχω drain και τι το προκαλει;

 

Εκτος του wakelock detector!

Αν έχεις Xposed, βάλε το Unbounce και πείραξε τους χρόνους των wakelocks και alarms.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

και πως εσύ θα ανοίγεις την οθόνη αν έχεις βάλει εφαρμογή για να μην ανοίγει με έκανες λίγο

 

Λέω μήπως υπάρχει κάτι που να θέλει π.χ μια συγκεκριμένη πίεση ή να ανοίγει μόνο από το κουμπί ενεργοποιήσεις και όχι από το Home button.

Xiaomi Redmi Note 7
Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογη για να δω αν εχω drain και τι το προκαλει;

 

Εκτος του wakelock detector!

BetterBatteryStats

 

Ψάξε στο Google την εφαρμογή βάζοντας στο τέλος "xda", για να σου εμφανίσει το link στο xda και να κατεβάσεις το .apk από το 1ο post.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις Xposed, βάλε το Unbounce και πείραξε τους χρόνους των wakelocks και alarms.

 

 

Οχι φιλε δεν εχω xposed

 

----- προσθήκη μηνύματος 54 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

BetterBatteryStats

 

Ψάξε στο Google την εφαρμογή βάζοντας στο τέλος "xda", για να σου εμφανίσει το link στο xda και να κατεβάσεις το .apk από το 1ο post.

 

 

Πως κανω εγκατασταση apk απλα ξετικαρω αυτο που λεει μονο εμπιστες εφαρμογες κτλπ;

Link to comment
Share on other sites

Όπως το είπες , ξετικάρεις και πατάς

 

 

Ωραια θενκς

 

Θα ηταν και πολυ χρησιμο να μαθω πως ερμηνευεται αυτο γιατι λεει πολλα μεσα;

 

Τι πρεπει να κοιταξω;

 

Πρεπει να περασει καποια ωρα;

 

Θενκς

Link to comment
Share on other sites

Ωραια θενκς

 

Θα ηταν και πολυ χρησιμο να μαθω πως ερμηνευεται αυτο γιατι λεει πολλα μεσα;

 

Τι πρεπει να κοιταξω;

 

Πρεπει να περασει καποια ωρα;

 

Θενκς

 

Να το αφήσεις 3 ώρες σίγουρα να γίνει χρήση

Μετά κοιτάς τις ενδείξεις με μεγαλύτερο ποσοστό στα Partial και Kernel wakelocks.

Σε συνδυασμό με το Since unplugged.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Να το αφήσεις 3 ώρες σίγουρα να γίνει χρήση

Μετά κοιτάς τις ενδείξεις με μεγαλύτερο ποσοστό στα Partial και Kernel wakelocks.

Σε συνδυασμό με το Since unplugged.

Ωραια ευχαριστω!

 

3 ωρες αναμονη εννοεις η γενικα φιλε?

Link to comment
Share on other sites

Ωραια ευχαριστω!

 

3 ωρες αναμονη εννοεις η γενικα φιλε?

Δεν χρειάζεστε μόνο αναμονή θα το δουλέψεις 3 ώρες όπως θα το δούλευες πριν.

Τώρα άστο να τρέχει και μετά από 10, 20 ωρες θα έχεις καλύτερες ενδείξεις.

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί δεν βάζετε να ανοίγει με κωδικό ή μοτιβο? Είναι το μόνο που σε σώζει σε αυτές τις περιπτώσεις...

 

Σωστός :)

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...