Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα.

 

Επιστρέφω στα android μετα απο 1.5 χρόνο στα wp....

 

Έχω κρατήσει ένα backup απο titanium .

 

Θέλω να επαναφέρω κυρίως κάποια δεδομένα απο παιχνίδια. Πρέπει να εγκαταστησω και το apk το παλιό και τα δεδομένα, ή να βάλω το νέο απο το market και μετα να επαναφέρω μόνο τα δεδομένα;

Κάνε ο, τι σε βολεύει. Εγώ επαναφέρω και τα δύο

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν εννοούσα αυτό.

Έχω το speaker για να εκφωνεί τα ονόματα αυτών που με καλούν και ρώτησα αν το Cyberon μπορεί να κάνει το ίδιο, για να απεγκαταστήσω το speaker.

Διάβασα, εν τω μεταξύ, τη σελίδα του Cyberon και μάλλον δεν το κάνει.

Όχι, δεν το κάνει .

Μόνο όταν καλεις κάποιον..

Nokia 9500, HP 6515 , FC T830 , HTC TYTN II , Samsung i5800 Galaxy 3 , HTC legend , s 6102 , SIII mini , s 7562, Grand Duos.
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να επαναφέρω κυρίως κάποια δεδομένα απο παιχνίδια. Πρέπει να εγκαταστησω και το apk το παλιό και τα δεδομένα, ή να βάλω το νέο απο το market και μετα να επαναφέρω μόνο τα δεδομένα;

 

Εγώ θα επανέφερα apk + data και στην συνέχεια θα άφηνα να γίνουν τα updates απο το play...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Μου συμβαινει κατι πολυ παραξενο στο κινητο! Εχω ενα xperia t και πριν 3 μερες του εβαλα μια αλλη rom official! Ενω ολα δουλευουν αψογα οταν παω να ανοιξω τον chrome , η το sygic αφου ανοιξουν το κινητο αυτοματως κανει reboot!

Και ενα αλλο που παρατηρησα ειναι πως στο play store δεν μου εμφανιζει app που εμφανιζε με την προηγουμενη ρομ! Γνωριζει καποιος κατι?:(

Link to comment
Share on other sites

εγώ δυστυχώς δεν μπόρεσα να το κάνω να δουλέψει ούτε σαν κλήση,τα Ελληνικά μου τα λέει συλλαβιστά.

 

Τα έχεις με ΚΕΦΑΛΕΑ γιαυτό.....για να λέει τα ονόματα πρέπει στον κατάλογο να τα γράψεις όλα τα γράμματα με μικρά, πεζά (ΚΩΣΤΑΣ ΚΟΛΟΜΗΤΡΟΥΣΗΣ σε κωστας κολομητρουσης):lol:...!!!;) και τότε την αναφώνηση των ονομάτων θα είναι κανονική..!!!

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Θελω να συνδεσω το κινητο μυ με μια Samsung smart tv που εχω παρει,ωστε οτι κινήσεις κανω στο mini μου να τις βλεπω στην tv.Η tv λέει οτι πρέπει να κατεβασω το Samsung smart tv απο το store,αλλα δεν το βγάζει συμβατό με το htc μ9υ.Υπάρχει κάποιος αλλος τροπος;;;

 

Θέλεις να χρησιμοποιήσεις το κινητό για remote control ή για να κάνεις cast την οθόνη του κινητού στην τηλεόραση; Σε κάθε περίπτωση το samsung smart tv είναι νομίζω ένα app που απλά δείχνει βίντεο για τις samsung τηλεοράσεις (στο κινητό εννοώ). Αν θες για remote θα πρέπει να κατεβάσεις κάποιο app από το play, το watchOn της Samsung δεν ξέρω αν παίζει με side-load σε εκτός samsung κινητά. Για casting δεν μπορώ να σου πω κάτι, μιας και δεν έχω ασχοληθεί για το ζήτημα μέσω κινητού.

Link to comment
Share on other sites

Ποιος μπορει να βοηθησει,κανει σαρωση το κινητο μεσω cm security και μου βγαζει app alert

[clean master security scan service detected above threshold] παταω πανω στην εφαρμογη

με βγαζει στο watchdog lite που εχω κατεβασει παταω kill, και μετα απο λιγο εμφανιζεται παλι.

 

Τι να κανω?

Link to comment
Share on other sites

Ποιος μπορει να βοηθησει,κανει σαρωση το κινητο μεσω cm security και μου βγαζει app alert

[clean master security scan service detected above threshold] παταω πανω στην εφαρμογη

με βγαζει στο watchdog lite που εχω κατεβασει παταω kill, και μετα απο λιγο εμφανιζεται παλι.

 

Τι να κανω?

Να απεγκαταστήσεις το clean master

Link to comment
Share on other sites

Το Google Search δεν σου κάνει;
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Πειτε μου μια εφαρμογη να μπορω να κανω export τα contacts σε αρχειο σε ενα τηλεφωνο,

και να μπορω να τα κανω import ως αρχειο, σε αλλο τηλεφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι, θελει εφαρμογη για αυτο?

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει εφαρμογη ξυπνητηριου που να ΜΗΝ αναβει την οθονη οταν χτυπαει; :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει εφαρμογη ξυπνητηριου που να ΜΗΝ αναβει την οθονη οταν χτυπαει; :)

 

Τηλεφωνο αναποδα :D

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι οτι ειμαι ολιγον τι...αναισθητος, και το κινητακι βαραει απο 30λεπτο εως και 2ωρο+ ( :ninja: )

 

Το οποιο σημαινει οτι αν δεν ειναι στη φορτιση (που δεν ειναι παντα δυνατο) ξυπναω ακομα και με 50% μπαταρια (η πιο κατω αν δε το ειχα φορτισει πληρως...)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Aυτο δεν ειναι αναισθησια, αυτο ειναι ευτυχια..

Το προβλημα δεν ειναι οτι βαραει ωρα,αλλα μαλλον οτι δεν ξυπνας. Παρε ενα ρολογακι απο λαϊκη εκει περα να κουδουναει εκνευριστικα, να σου θυμιζει και σχολειο.. ΄Η βαλε το κιν σε κατσαρολα.

(Παντως δε νομιζω να τρωει τοση μπαταρια ο φωτισμος της οθονης..)

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

2 ωρες φωτισμος συνεχομενος στο 30-80% και φουλ ενταση δε θα φαει ενα 40% μαζι με την αναμονη; Ε θα το φαει...

 

Υπαρχει καποια λυση;

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει επιλογή που σου ζητάει κωδικό όταν πας να κλείσεις το κινητό;

 

Χρήσιμη δε θα ήταν; Π.χ. το χάνεις για λίγο! Πριν προλάβει ο άλλος που το βρήκε να το "φιμώσει" με κλείσιμο (η πρώτη κίνηση που κάνουν συνήθως), να προλάβεις να κάνεις μια κλήση και να τον εντοπίσεις αν είναι στον ίδιο χώρο.

Σωστή η σκέψη ή λέω αρλούμπες;

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει επιλογή που σου ζητάει κωδικό όταν πας να κλείσεις το κινητό;

 

Χρήσιμη δε θα ήταν; Π.χ. το χάνεις για λίγο! Πριν προλάβει ο άλλος που το βρήκε να το "φιμώσει" με κλείσιμο (η πρώτη κίνηση που κάνουν συνήθως), να προλάβεις να κάνεις μια κλήση και να τον εντοπίσεις αν είναι στον ίδιο χώρο.

Σωστή η σκέψη ή λέω αρλούμπες;

Πολύ σωστή και έξυπνη θα έλεγα να το προτείνεις σε κανένα δημιουργό με εφαρμογές εντοπισμού του κινητου από κλέφτες.

Βγάζει μπαταρία (αν βγαίνει) και γιοκ!

Ναι αλλά από το τίποτα κερδίζεις ένα έξτρα χρόνο που ποτέ δεν ξέρεις τι γίνετε

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι οτι ειμαι ολιγον τι...αναισθητος, και το κινητακι βαραει απο 30λεπτο εως και 2ωρο+ ( :ninja: )

 

Το οποιο σημαινει οτι αν δεν ειναι στη φορτιση (που δεν ειναι παντα δυνατο) ξυπναω ακομα και με 50% μπαταρια (η πιο κατω αν δε το ειχα φορτισει πληρως...)

 

To alarm clock extreme έχει ρύθμιση για την ένταση φωτεινότητας όταν χτυπάει.

Μήπως αυτό σου κάνει;

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Βγάζει μπαταρία (αν βγαίνει) και γιοκ!

Οι περισσότερες ναυαρχίδες πλέον, έχουν ενσωματωμένη μπαταρία, οπότε είναι καλή σαν σκέψη, η πρόταση του φίλου. Θα μπορούσε να μπει σαν επιλογή να μην κλείνει το τηλέφωνο από το home button αν είναι κλειδωμένο.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω μέσα από xposed και gravity box μπορείς να κάνεις disable το μενού που εμφανίζεται αν πατήσεις το power button αν είναι κλειδωμένο το κινητό.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...