Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To History - System Cache την πειραζω η θα κανω ζημια;

Εκει που γραφεi Task και Temp Apk s αυτα τι κανουν;

 

Τα history και system cashe τα διαγράφω συχνά χωρίς πρόβλημα. Task είναι οι διεργασίες που τρέχουν εκείνη τη στιγμή. Temp apks είναι τα αρχεία εγκατάστασης των εφαρμογών σου. Αν θες τα σβήνεις. Εγώ δεν τα σβήνω γιατί μου βρίσκει τα backups που έχω κάνει τα οποία προφανώς τα θέλω

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν εναλλακτικές εφαρμογές των Skype, Viber κλπ. που είναι συμβατές με αυτές (δλδ μέσω τρίτης εφαρμογής να επικοινωνείς με τις επαφές π.χ. του Skype), κι αν είναι δυνατόν να συνδυάζουν περισσότερες από μια μαζί; Ρωτώ γιατί και οι δύο πιάνουν πολύ χώρο και στην ROM και στην RAM.
Nokia 6510 -> Sony Ericsson W700i -> Sony Ericsson Xperia Ray (LegacyXperia CM11), Nokia 101 -> OnePlus X
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν εναλλακτικές εφαρμογές των Skype, Viber κλπ. που είναι συμβατές με αυτές (δλδ μέσω τρίτης εφαρμογής να επικοινωνείς με τις επαφές π.χ. του Skype), κι αν είναι δυνατόν να συνδυάζουν περισσότερες από μια μαζί; Ρωτώ γιατί και οι δύο πιάνουν πολύ χώρο και στην ROM και στην RAM.

 

Για viber όχι άλλα για messengers υπάρχει το ΙΜ+ που το βρίσκω πολύ καλό.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας υπαρχει προγραμμα που να ελεγχει την πιεση που ασκουμε με τα δακτυλα πανω στη οθονη?για να μπορουμε να κανουμε την οθονη περισσοτερο η λιγοτερο ευαισθητη στο αγγισμα με τα δακτυλα
Samsung Galaxy A50
Link to comment
Share on other sites

Πείτε κάποιο πρόγραμμα να κατεβάσω μπ3 τραγούδια

uSound. Πολύ καλό.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή της androzip όταν την βάζω να κάνει αναζήτηση στο φάκελο android κολλάει και μου βγάζει μύνημα διακόπηκε Το κάνει και σε εσάς???? Edited by fits13
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρόνια πολλά καλή χρονιά,μια ερώτηση και εγώ να κάνω. Προτείνετε κανένα καλό πρόγραμμα για να κατεβάζουμε torrent όσα έχω δοκιμάσει δεν μου δουλεύουν σε tablet,κανένα δεν μου κάνει download Το torrent. Πρέπει να κάνουμε κάποια ρύθμιση;

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρόνια πολλά καλή χρονιά,μια ερώτηση και εγώ να κάνω. Προτείνετε κανένα καλό πρόγραμμα για να κατεβάζουμε torrent όσα έχω δοκιμάσει δεν μου δουλεύουν σε tablet,κανένα δεν μου κάνει download Το torrent. Πρέπει να κάνουμε κάποια ρύθμιση;

 

Καλή χρονιά! Το tTorrent δουλεύει τέλεια.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρόνια πολλά καλή χρονιά,μια ερώτηση και εγώ να κάνω. Προτείνετε κανένα καλό πρόγραμμα για να κατεβάζουμε torrent όσα έχω δοκιμάσει δεν μου δουλεύουν σε tablet,κανένα δεν μου κάνει download Το torrent. Πρέπει να κάνουμε κάποια ρύθμιση;

 

Κανονικά δεν θέλει κάποια ρύθμιση.

Μήπως το ρουτερ μέσω του οποίου συνδέεται, έχει κάποιο θέμα;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το magic locker είναι τρελο.

Εκει που ξεκλειδωνω αυτο ξανα κλειδώνει.

Παντα πρέπει να κανω δυο φορες το ιδιο πραγμα.

Μονο σε μενα συμβαίνει;

Καλη χρονιά. ..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρόνια πολλά καλή χρονιά,μια ερώτηση και εγώ να κάνω. Προτείνετε κανένα καλό πρόγραμμα για να κατεβάζουμε torrent όσα έχω δοκιμάσει δεν μου δουλεύουν σε tablet,κανένα δεν μου κάνει download Το torrent. Πρέπει να κάνουμε κάποια ρύθμιση;

 

Εχει βγει μtorrent κανονικα για android. Εννοω εφαρμογη για κατέβασμα torrent όχι για να ρυθμίσεις τα torrent στον υπολογιστη. Θα την βρεις εδώ: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.utorrent.client

 

Δεν εχει όριο για κατέβασμα ή ανέβασμα. Νομίζω δεν υπάρχει κατι καλυτερο αυτη την στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά δεν θέλει κάποια ρύθμιση.

Μήπως το ρουτερ μέσω του οποίου συνδέεται, έχει κάποιο θέμα;

 

Εχει βγει μtorrent κανονικα για android. Εννοω εφαρμογη για κατέβασμα torrent όχι για να ρυθμίσεις τα torrent στον υπολογιστη. Θα την βρεις εδώ: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.utorrent.client

 

Δεν εχει όριο για κατέβασμα ή ανέβασμα. Νομίζω δεν υπάρχει κατι καλυτερο αυτη την στιγμή.

 

Χμμμμ, βασικά θέλω να κατεβάσω με 3g. Λες να φταίει αυτό και δεν κατεβάζω; Γιατί όμως με Linux κατεβάζω κανονικά με το 3g.

Έχω δοκιμάσει και αυτό, αλλά συνεχίζει να αρνείται να ξεκινήσει download. Δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει.......

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Εχει βγει μtorrent κανονικα για android. Εννοω εφαρμογη για κατέβασμα torrent όχι για να ρυθμίσεις τα torrent στον υπολογιστη. Θα την βρεις εδώ: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.utorrent.client

 

Δεν εχει όριο για κατέβασμα ή ανέβασμα. Νομίζω δεν υπάρχει κατι καλυτερο αυτη την στιγμή.

 

Το μTorrent για Android είναι ακόμη beta. Όταν το δοκίμασα προκάλεσε πολλά κολλήματα και δεν έπιανε όλη την ταχύτητα του WiFi. Όσο καλό είναι στο PC τόσο κακό είναι στο Android (προς το παρόν).

Nokia 6510 -> Sony Ericsson W700i -> Sony Ericsson Xperia Ray (LegacyXperia CM11), Nokia 101 -> OnePlus X
Link to comment
Share on other sites

εγω πάντως με 800k περίπου κατεβάζω στον υπολογιστή, με 600-700 κατεβάζει το κινητό.

δεν ξερω αν παίζει κάποιο ρόλο αλλά στο κινητό έχω μόνο ένα ενεργό torrent.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στο ταμπλετ κατεβάζω με το Ttorrent και έχω δει μέχρι 1mb/s στο κατέβασμα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στο ταμπλετ κατεβάζω με το Ttorrent και έχω δει μέχρι 1mb/s στο κατέβασμα.

 

Κατεβάζετε με wifi ή με 3g; Εγώ ακόμα και στο κινητό με 3g αλλά και με wifi αν και έχω δοκιμάσει όλα τα προγράμματα torrent Ακόμα συνεχίζω να μην μπορώ να κατεβάσω με τίποτα. Δε μπορώ να καταλάβω τι μπορεί να φταίει και δεν ξεκινάει να κάνει download.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Σας έχει τύχει ο messenger του facebook να μην εμφανίζει ειδοποιήσεις στη μπάρα για νέα μηνύματα; Εχτές, αν άνοιγα το facebook μετά τον messenger μου εμφάνιζε τις ειδοποιήσεις. Αλλά σήμερα με τίποτα, έπρεπε να μπω στον messenger για να δω αν έχω κάποιο μήνυμα. Αυτά γίνονται στο Nexus 7, αλλά κάτι παρόμοιο μου είχε συμβεί και πριν μερικές μέρες στο galaxy nexus. Τέλος πάντων, υπάρχει κάποια λύση ή υπάρχει κάποιο εναλλακτικό πρόγραμμα που να εμφανίζει ειδοποιήσεις στην πάνω μπάρα κατάστασης; Ειδικά όταν είμαι στο κινητό (αλλά και με την ταμπλέτα) είμαι συνδεδεμένος με το facebook μόνο για τα μηνύματα (για αυτό έβαλα και τον messenger). Αλλά δε με ικανοποιεί.

 

Μπες στην διαχείριση εφαρμογών και και κάνε εκαθαριση δεδομένων της εφαρμογής, θα στρώσει

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Εχει βγει μtorrent κανονικα για android. Εννοω εφαρμογη για κατέβασμα torrent όχι για να ρυθμίσεις τα torrent στον υπολογιστη. Θα την βρεις εδώ: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.utorrent.client

 

Δεν εχει όριο για κατέβασμα ή ανέβασμα. Νομίζω δεν υπάρχει κατι καλυτερο αυτη την στιγμή.

 

Κι εγώ το χρησιμοποιώ το uTorrent καιρό, και με Wi-Fi και με 3g, σε 2 διαφορετικές συσκευές και σε αρκετά router χωρίς προβλήματα.

Απλά δεν το έχω δοκιμάσει σε tablet γι' αυτό και δεν το ανέφερα. Αν στις ταμπλέτες τώρα, έχει προβλήματα δεν το ξέρω.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το χρησιμοποιώ το uTorrent καιρό, και με Wi-Fi και με 3g, σε 2 διαφορετικές συσκευές και σε αρκετά router χωρίς προβλήματα.

Απλά δεν το έχω δοκιμάσει σε tablet γι' αυτό και δεν το ανέφερα. Αν στις ταμπλέτες τώρα, έχει προβλήματα δεν το ξέρω.

 

Το θέμα είναι ότι ούτε στο τηλ μου δουλεύει κάποια εφαρμογή, κάνω εγκατάσταση το πρόγραμμα, κατεβάζω το torrent το περνά στην μπάρα που λέει download, αλλά μετά τπτ.μένει εκεί ώρες χωρίς να κάνει τπτ.Δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει, στην αρχή νόμιζα πως είχε πρόβλημα το τηλ, αλλά μου κάνει ακριβώς το ίδιο και στο tablet.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Θέλω για ICS μια εφαρμογή στην οποία μπορώ να φτιάξω profiles τα οποία θα ενεργοποιούνται ανάλογα με την ώρα που έχω ορίσει.

Κάτι αντίστοιχο με το powersaver που έχει η alcatel στην official ICS του ΟΤ995. Υπάρχει κάτι;

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι ούτε στο τηλ μου δουλεύει κάποια εφαρμογή, κάνω εγκατάσταση το πρόγραμμα, κατεβάζω το torrent το περνά στην μπάρα που λέει download, αλλά μετά τπτ.μένει εκεί ώρες χωρίς να κάνει τπτ.Δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει, στην αρχή νόμιζα πως είχε πρόβλημα το τηλ, αλλά μου κάνει ακριβώς το ίδιο και στο tablet.

 

Διαμοιραστές έχει το torrent που προσπαθείς να κατεβάσεις? Ρωτάω γιατί καμιά φορά μας διαφεύγουν τα αυτονόητα.

Link to comment
Share on other sites

Διαμοιραστές έχει το torrent που προσπαθείς να κατεβάσεις? Ρωτάω γιατί καμιά φορά μας διαφεύγουν τα αυτονόητα.

 

Φίλε salmador, εννοείται ότι είναι πολύ σωστή η παρατήρησή σου αλλά είναι το πρώτο που σκέφτηκα κι εγώ καθώς είδα ότι δεν μπορώ να κατεβάσω, έτσι βρήκα ένα torrent που είχε πολλούς seaders και που το κατέβαζα και στον linux netbook μου, στο netbook κατέβαινε κανονικά ενώ στο tablet τίτοτα, και το άφησα και ένα βράδυ ενεργό αλλά τίποτα. Σήμερα αγόρασα και την Pro έκδοση του aTorrent, αλλά συνεχίζει πεισματικά να μην κατεβάζει κανένα torrent. Δεν ξέρω τι άλλο να πώ!!!!!

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Φίλε salmador, εννοείται ότι είναι πολύ σωστή η παρατήρησή σου αλλά είναι το πρώτο που σκέφτηκα κι εγώ καθώς είδα ότι δεν μπορώ να κατεβάσω, έτσι βρήκα ένα torrent που είχε πολλούς seaders και που το κατέβαζα και στον linux netbook μου, στο netbook κατέβαινε κανονικά ενώ στο tablet τίτοτα, και το άφησα και ένα βράδυ ενεργό αλλά τίποτα. Σήμερα αγόρασα και την Pro έκδοση του aTorrent, αλλά συνεχίζει πεισματικά να μην κατεβάζει κανένα torrent. Δεν ξέρω τι άλλο να πώ!!!!!

 

Μήπως έχεις κλειστή την πόρτα στο router;

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...