Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπαρχει καμια εφαρμογη απαντησης κλησης που να ειναι ευχρηστη; Δλδ να εχει ενα μεγαλο πρασινο κουμπι και ενα μεγαλο κοκκινο. Ή να συρεις μεγαλη επιφανεια, οχι ομως να πρεπει να ακουμπισεις σε ενα μικρο σημειο και να συρεις..

 

Για δες κάποιο από αυτά τα callers αν σου κάνει:

https://play.google.com/store/search?q=caller&c=apps

π.χ. TrueCaller,Ultimate Caller.

Link to comment
Share on other sites

thnx νομιζα οτι αυτα τα προγραμματα δεν ειχαν να κανουν με την οθονη κλησης, αλλα αυτο το Ultimate caller εχει πολλες επιλογες. Το κακο ειναι οτι δε μου δουλευει (!). Και του εχω δωσει τα permissions...

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας και καλή εβδομάδα

 

Εφαρμογή να feedάρει σε ειδήσεις και να κατεβάζει νέα (ολόκληρα άρθρα) διαθέσιμα και offline και το πιο σημαντικό να καταναλώνει ελάχιστον bandwidth έχω βρει την "Ελλάδα - Ειδήσεις".

Το πρόβλημα όμως είναι ότι τρώει κολλήματα και σκέφτομαι να την απεγκαταστήσω...

Εχετε υπόψιν σας κάτι άλλο?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας και καλή εβδομάδα

 

Εφαρμογή να feedάρει σε ειδήσεις και να κατεβάζει νέα (ολόκληρα άρθρα) διαθέσιμα και offline και το πιο σημαντικό να καταναλώνει ελάχιστον bandwidth έχω βρει την "Ελλάδα - Ειδήσεις".

Το πρόβλημα όμως είναι ότι τρώει κολλήματα και σκέφτομαι να την απεγκαταστήσω...

Εχετε υπόψιν σας κάτι άλλο?

 

Εδω και μερικες μερες χρησιμοποιω το Google Play Newsstand -Περιπτερο(?)- που εχει και offline λειτουργια. Ωραιο UI αλλα δεν εχω ψαξει να δω τι παιζει απο καταναλωση data. Το κακο με τα RSS ειναι οτι πολλα site δεν βγαζουν ολοκληρο το αρθρο (ακους φανταστικε Αδμινιστρατοτορα???? :lol:)

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εδω και μερικες μερες χρησιμοποιω το Google Play Newsstand -Περιπτερο(?)- που εχει και offline λειτουργια. Ωραιο UI αλλα δεν εχω ψαξει να δω τι παιζει απο καταναλωση data. Το κακο με τα RSS ειναι οτι πολλα site δεν βγαζουν ολοκληρο το αρθρο (ακους φανταστικε Αδμινιστρατοτορα???? :lol:)

 

Το "Ελλάδα-Ειδήσεις" το κάνει... Σου βγάζει "έκθεση" κανονική, διαθέσιμη και offline απλά βαράει κάποιες φορές (όχι συχνά) κολλήματα και για κάποιο λόγο καθυστερεί να κάνει download τις Ειδήσεις.:X

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το δοκίμασα με δύο Samsung (s3 & core) και δεν είχα κάποιο πρόβλημα. Βέβαια το δοκίμασα για κάνα 5 λεπτο, να δω πως και αν δουλεύει (WiFi & bluetooth). Θα προσπαθήσω να το δοκιμάσω εκτενέστερα...

 

Όταν το δοκιμάσεις στην πράξη και για μεγαλύτερο χρονικό διάστημα κάνε τον κόπο να κάνεις άλλη μία αναφορά εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Όταν το δοκιμάσεις στην πράξη και για μεγαλύτερο χρονικό διάστημα κάνε τον κόπο να κάνεις άλλη μία αναφορά εδώ.

 

Το έχω στα υπόψιν...

Link to comment
Share on other sites

Το "HaxSync" βγήκε από το market και δεν πρόκειται να επανέλθει μιας και ο δημιουργός του έπιασε δουλειά στη facebook..

 

Καμία αντάξια μη bloated εφαρμογή να προτείνετε?

Link to comment
Share on other sites

Το "HaxSync" βγήκε από το market και δεν πρόκειται να επανέλθει μιας και ο δημιουργός του έπιασε δουλειά στη facebook..

 

Καμία αντάξια μη bloated εφαρμογή να προτείνετε?

 

Φίλος έβαλε το sync.ME και είναι πολύ ευχαριστημένος. Του είχα προτείνει haxsync κι εγώ, αλλά δεν την έβρισκε στο playstore

Link to comment
Share on other sites

Φίλος έβαλε το sync.ME και είναι πολύ ευχαριστημένος. Του είχα προτείνει haxsync κι εγώ, αλλά δεν την έβρισκε στο playstore

 

Δυστυχώς μετά από πολύ ψάξιμο όπως φαίνεται ήταν μοναδικό στο είδος του..

Τα υπόλοιπα είτε δεν θα περνάνε events, είτε γενέθλια, είτε θα είναι τύπου facebook.

Σε ευχαριστώ πολύ για τη πρόταση όμως :-)

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς μετά από πολύ ψάξιμο όπως φαίνεται ήταν μοναδικό στο είδος του..

Τα υπόλοιπα είτε δεν θα περνάνε events, είτε γενέθλια, είτε θα είναι τύπου facebook.

Σε ευχαριστώ πολύ για τη πρόταση όμως :-)

 

Το ξέρω, μεγάλη απώλεια το haxsunc. Ελπίζω από xda να έρθει καμιά ισάξια κάποια στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω, μεγάλη απώλεια το haxsunc. Ελπίζω από xda να έρθει καμιά ισάξια κάποια στιγμή.

 

Ενημέρωση έπειτα από επικοινωνία με τον δημιουργό..

Είχε προβλήματα με τη νέα πολιτική του facebook όσον αφορά τα δικαιώματα που δίνει η εταιρεία σε εφαρμογές τρίτων..

Εν ολίγοις λέει πως έβγαλε κάποιες δυνατότητες για να το δεχτεί το Google play και το facebook και σε μερικές ώρες θα είναι up.

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση έπειτα από επικοινωνία με τον δημιουργό..

Είχε προβλήματα με τη νέα πολιτική του facebook όσον αφορά τα δικαιώματα που δίνει η εταιρεία σε εφαρμογές τρίτων..

Εν ολίγοις λέει πως έβγαλε κάποιες δυνατότητες για να το δεχτεί το Google play και το facebook και σε μερικές ώρες θα είναι up.

 

Ευχάριστα νέα! Περιμένουμε λοιπόν. Είμαι περίεργος να δω τι αφαίρεσε.

Link to comment
Share on other sites

Φυλλομετρητής που να μη χρησιμοποιεί κάμερα/gps και να μη μιλάει με άλλα sites στο παρασκήνιο, υπάρχει κανένας; Έχω το android σε ελεγχόμενο δίκτυο (πριν να το συνδέσω στο κανονικό) και βλέπω τέρατα και σημεία, γι'αυτό ρωτάω.
Εν οίδα ότι εν οίδα.
Link to comment
Share on other sites

Φυλλομετρητής που να μη χρησιμοποιεί κάμερα/gps και να μη μιλάει με άλλα sites στο παρασκήνιο, υπάρχει κανένας; Έχω το android σε ελεγχόμενο δίκτυο (πριν να το συνδέσω στο κανονικό) και βλέπω τέρατα και σημεία, γι'αυτό ρωτάω.

 

Για πες μας τι είδες να ξέρουμε.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή σαν endomondo ή sports tracker αλλά για αυτοκίνητο;

Δηλαδή να την βάλεις ας πούμε σε ταξίδι και να σου καταγράφει τη διαδρομή, μέση ταχύτητα και διάφορες τέτοιες πληροφορίες.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή σαν endomondo ή sports tracker αλλά για αυτοκίνητο;

Δηλαδή να την βάλεις ας πούμε σε ταξίδι και να σου καταγράφει τη διαδρομή, μέση ταχύτητα και διάφορες τέτοιες πληροφορίες.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.maps.mytracks&hl=el

Link to comment
Share on other sites

Ξαναβγηκε χθες το βράδυ το haxsync στο play store...Το έβαλα και όλα ήταν τέλεια..Σήμερα έχουν εξαφανιστεί τα events όμως..του έκανα εκκαθάριση δεδομένων και το ξαννασυγχρωνισα αλλά τα events δεν τα βγάζει με τίποτα..
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μια χαρά είναι το greenify.

αυτό που νομίζω ότι συμβαίνει στην περίπτωση σου είναι το εξής:

όταν κάνει update η εφαρμογή ζητάει εκ νέου δικαιώματα root, εσύ δε της έδωσες και συνεχίζει να σε ρωτά μέχρι να της δώσεις ή να την απορίψεις. Αυτός ωομίζω είναι ο λόγος που βλέπεις την οθόνη σου συνεχώς ανοιχτή.

 

Δεν είπα ότι άνοιγε η οθόνη κ έβγαζε το μήνυμα, ενώ ήμουν με ανοιχτή οθόνη έγραφε ότι δίνει δικαιώματα root, anyway θα το ξαναβάλω να δω αντιδράσεις!

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή σαν endomondo ή sports tracker αλλά για αυτοκίνητο;

Δηλαδή να την βάλεις ας πούμε σε ταξίδι και να σου καταγράφει τη διαδρομή, μέση ταχύτητα και διάφορες τέτοιες πληροφορίες.

 

Αν έχεις και Bluetooth συσκευή για να συνδέσεις το κινητό με το αυτοκίνητο σου, κοιτά και το torque που θα σου βγάλει ένα κάρο πληροφορίες

Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογή για στατιστικά κλήσεων;

Αυτό που έχει το Android 4.4 βολεύει αλλά κάθε φορά που αλλάζω rom χάνονται..

Για πείτε :-)

 

Αν χρησιμοποιείς το titanium, μπορείς να επαναφερεις τα στατιστικά, όπως και τα wifi networks, τα SMS, τις κλήσεις κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Φυλλομετρητής που να μη χρησιμοποιεί κάμερα/gps και να μη μιλάει με άλλα sites στο παρασκήνιο, υπάρχει κανένας; Έχω το android σε ελεγχόμενο δίκτυο (πριν να το συνδέσω στο κανονικό) και βλέπω τέρατα και σημεία, γι'αυτό ρωτάω.

Για δοκιμασε τον Naked Browser. Ειναι οτι πιο ασχημο κυκλοφορει στο γαλαξια μας ελευθερο, αλλα υποσχεται περισσοτερο privacy. Δοκιμασε το και πες μας τα αποτελεσματα.

 

off-topic: Με ποιο προγραμμα εκανες το monitoring??

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή σαν endomondo ή sports tracker αλλά για αυτοκίνητο;

Δηλαδή να την βάλεις ας πούμε σε ταξίδι και να σου καταγράφει τη διαδρομή, μέση ταχύτητα και διάφορες τέτοιες πληροφορίες.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.binarytoys.speedometer&hl=el

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις και Bluetooth συσκευή για να συνδέσεις το κινητό με το αυτοκίνητο σου, κοιτά και το torque που θα σου βγάλει ένα κάρο πληροφορίες

 

Έχω τη συσκευή και το πρόγραμμα. Απλά δεν την έχω δουλέψει πολύ και δεν είχα παρατηρήσει αν μπορεί να καταγράψει τη διαδρομή.

Θα το δοκιμάσω.

 

Θα δοκιμάσω και τις άλλες δύο εφαρμογές που πρότεινε ο tzole και ο salmador. Σας ευχαριστώ όλους.

Edited by Devil_7
Link to comment
Share on other sites

Θα μου πείτε παιδιά μια αξιόλογη εφαρμογή που να ενισχύει την ένταση ήχου από τα ακουστικά και από το μεγάφωνο ? Υπόψη η συσκευή μου δεν είναι root .

 

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...