Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τα κατεβασα αλλα δεν μου τα εμφανιζει οταν γραφω μηνυμα μου βγαζει κατι τετραγωνακια..:(

 

Βαλε και το Greek plug in μαζι https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jb.gokeyboard.langpack.el&hl=en

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κι εγω κατι σχετικα με το FB που δεν εχω καταλαβει. Η default εφαρμογη και το Messenger τι διαφορα εχουν? Επι της ουσιας εννοω, γιατι δεν βλεπω τον λογο να εχει καποιος εγκατεστημενη και τα δυο αφου η εφαρμογη εχει και Messenger. Μου διαφευγει κατι? :)

Ετσι ειναι.

 

τα κατεβασα αλλα δεν μου τα εμφανιζει οταν γραφω μηνυμα μου βγαζει κατι τετραγωνακια..:(

Και να κατεβασεις τα ελληνικα παλι τις φατσουλες δεν θα σου τις εμφανιζει γιατι νομιζω πρεπει να εισαι root. Ελεγξε τουλαχιστον αν εμφανιζονται στον παραληπτη. :)

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κι εγω κατι σχετικα με το FB που δεν εχω καταλαβει. Η default εφαρμογη και το Messenger τι διαφορα εχουν? Επι της ουσιας εννοω, γιατι δεν βλεπω τον λογο να εχει καποιος εγκατεστημενα και τα δυο αφου η εφαρμογη εχει και Messenger. Μου διαφευγει κατι? :)

 

 

Όπως τό'πε και ο φίλος chrisdental, το ότι βλέπεις και το Messenger στο Play συμβαίνει επειδή σε μια παλιότερη αναβάθμιση στην εφαρμογή Facebook προστέθηκε μαζί και το δεύτερο εικονίδιο, το Messenger δηλαδή σαν πρόσθετη εφαρμογή ανταλλαγής μηνυμάτων αφού τότε μέσα απ'το Facebook δεν.. αργότερα συγχωνεύτηκαν οι εφαρμογές κι έγινε το ολοκληρωμένο Facebook που έχεις αυτή τη στιγμή.:)

Link to comment
Share on other sites

Εχω δε σε samsumg οτι αν συρουμε την κεντρικη οθονη προς τα κατω εμφανιζοντε οι ρυθμισεις για gps , bluettoth κλπ

 

Υπαρχει κατι παρομοιο για HTC ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Εχω δε σε samsumg οτι αν συρουμε την κεντρικη οθονη προς τα κατω εμφανιζοντε οι ρυθμισεις για gps , bluettoth κλπ

 

Υπαρχει κατι παρομοιο για HTC ?

 

Υπάρχει το widgetsoid που κάνει για όλα τα κινητά. Έχει επιλογή για widgets, αλλά και για το notification menu που αναφέρεις.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μερικές μέρες κάτι συμβαίνει με τις ειδοποιήσεις τον sms (και με handcent και με go).Μου στέλνουν sms ,και κάποιες φορές δεν γίνεται τίποτα.κάποιες φορές έρχεται το μήνυμα αλλά δεν υπάρξει καμία ειδοποίηση.Και κάποιες φορές (σπάνια)λειτουργεί σωστά.

Έχει κανείς καμιά ιδέα,τί μπορεί να φταίει;

Βοήθεια Παιδιά.κάποια μηνύματα μπορεί να είναι σημαντικά,κι εγώ δεν ξέρω καν ότι μού έστειλαν.

Έλα βρε φίλε και έχω σκάσει να ψάχνω τις τελευταίες μέρες γιατί χτυπάει επιλεκτικά και μένα στα sms (έχω handcent) και ετοιμαζόμουν για factory reset, δεν φανταζόμουν ότι είναι γενικό το θέμα, νόμιζα ότι είχα κάνει εγώ καμιά βλακεία και έχω χάσει ένα σωρό μηνύματα που τα βλέπω κάτι ώρες μετά...

Στάνταρ πρέπει τότε να είναι βλακεία του Handcent γιατί έκανε δυο απανωτά updates αυτές τις μέρες, προσωπικά δεν πείραξα κάτι άλλο στο κινητό και αφού έχουμε διαφορετικά κινητά αλλά και οι δυο Handcent αυτό με βάζει σε υποψίες...

Το θέμα είναι ότι δεν βγάζει ούτε το φακελάκι πάνω αριστερά για να τσεκάρεις γρήγορα αν έχει έρθει κάτι αλλά πρέπει να ξεκλειδώνεις και να μπαίνεις στην εφαρμογή για να δεις αν έχεις κάτι, πραγματικά απαράδεκτο αν κάνανε τέτοια πατάτα.

Αν θες μιας και έχεις και τα δύο, βγάλε το handcent να δούμε αν φτιάξει...

Edited by bad_freddy

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μερικές μέρες κάτι συμβαίνει με τις ειδοποιήσεις τον sms (και με handcent και με go).Μου στέλνουν sms ,και κάποιες φορές δεν γίνεται τίποτα.κάποιες φορές έρχεται το μήνυμα αλλά δεν υπάρξει καμία ειδοποίηση.Και κάποιες φορές (σπάνια)λειτουργεί σωστά.

Έχει κανείς καμιά ιδέα,τί μπορεί να φταίει;

Βοήθεια Παιδιά.κάποια μηνύματα μπορεί να είναι σημαντικά,κι εγώ δεν ξέρω καν ότι μού έστειλαν.

 

Και μενα μου παρουσιασε το Handcent το ιδιο, δεν εβγαζε καμια ειδοποιηση αλλα οταν ηταν σβηστη η οθονη αναβε το led, οποτε ευτυχως το καταλαβαινα απο εκει οτι ειχα μηνυμα. Χθες με ειδοποιησε σωστα, οποτε θεωρησα οτι ηταν κατι τυχαιο και δεν ασχοληθηκα παραπανω.

Link to comment
Share on other sites

Και μενα μου παρουσιασε το Handcent το ιδιο, δεν εβγαζε καμια ειδοποιηση αλλα οταν ηταν σβηστη η οθονη αναβε το led, οποτε ευτυχως το καταλαβαινα απο εκει οτι ειχα μηνυμα. Χθες με ειδοποιησε σωστα, οποτε θεωρησα οτι ηταν κατι τυχαιο και δεν ασχοληθηκα παραπανω.

Μπα είναι μέρες τώρα που το κάνει και ειδικά αν έχεις συσκευή χωρίς led notification όπως εγώ πρέπει να κοιτάς κάθε λίγο να δεις αν έχεις κάτι...

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

Για τα μηνύματα που γράφετε πιο πάνω ότι χάνεται, υπάρχει η εφαρμογή Ghostly Sms, που είναι ακριβώς για την περίπτωση που η stock app δεν ενημερώσει ή δεν παραλάβει καν κάποιο μήνυμα. Μπορείτε να τη ρυθμίσετε να ειδοποιεί και αυτή με ήχο, δόνηση, μαζί με τη stock εφαρμογή .
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Για τα μηνύματα που γράφετε πιο πάνω ότι χάνεται, υπάρχει η εφαρμογή Ghostly Sms, που είναι ακριβώς για την περίπτωση που η stock app δεν ενημερώσει ή δεν παραλάβει καν κάποιο μήνυμα. Μπορείτε να τη ρυθμίσετε να ειδοποιεί και αυτή με ήχο, δόνηση, μαζί με τη stock εφαρμογή .

Καλή η πρότασή σου, αλλά το θέμα είναι ότι μέχρι πριν λίγες μέρες όλα δούλευαν μια χαρά οπότε ψάχνουμε να δούμε τι φταίει και ξεκίνησε σε διάφορους αυτό το πρόβλημα ώστε να το λύσουμε... Όποιος βρει μια λύση ας το ποστάρει μπας και εξαφανιστεί αυτό αρκετά σημαντικό πρόβλημα.

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

Έλα βρε φίλε και έχω σκάσει να ψάχνω τις τελευταίες μέρες γιατί χτυπάει επιλεκτικά και μένα στα sms (έχω handcent) και ετοιμαζόμουν για factory reset, δεν φανταζόμουν ότι είναι γενικό το θέμα, νόμιζα ότι είχα κάνει εγώ καμιά βλακεία και έχω χάσει ένα σωρό μηνύματα που τα βλέπω κάτι ώρες μετά...

Στάνταρ πρέπει τότε να είναι βλακεία του Handcent γιατί έκανε δυο απανωτά updates αυτές τις μέρες, προσωπικά δεν πείραξα κάτι άλλο στο κινητό και αφού έχουμε διαφορετικά κινητά αλλά και οι δυο Handcent αυτό με βάζει σε υποψίες...

Το θέμα είναι ότι δεν βγάζει ούτε το φακελάκι πάνω αριστερά για να τσεκάρεις γρήγορα αν έχει έρθει κάτι αλλά πρέπει να ξεκλειδώνεις και να μπαίνεις στην εφαρμογή για να δεις αν έχεις κάτι, πραγματικά απαράδεκτο αν κάνανε τέτοια πατάτα.

Αν θες μιας και έχεις και τα δύο, βγάλε το handcent να δούμε αν φτιάξει...

 

Τούς έστειλα τώρα email για το πρόβλημα.Στείλτε κι εσείς.Όσο πιο πολλοί τόσο πιό καλά.

Link to comment
Share on other sites

Τούς έστειλα τώρα email για το πρόβλημα.Στείλτε κι εσείς.Όσο πιο πολλοί τόσο πιό καλά.

 

ρε παιδες,μηπως πειραξατε ρυθμισεις?εμενα μια χαρα λειτουργει. απλα αναμεσα στα 2 update ειχε καποιο θεματακι που ομως το εφτιαξαν μαλλον με το 2ο.. αν κανετε εγκατασταση της εφαρμογης ξανα?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες,μηπως πειραξατε ρυθμισεις?εμενα μια χαρα λειτουργει. απλα αναμεσα στα 2 update ειχε καποιο θεματακι που ομως το εφτιαξαν μαλλον με το 2ο.. αν κανετε εγκατασταση της εφαρμογης ξανα?

 

Είσαι σίγουρος;έστειλες μερικά μηνύματα ,να δεις άν έρχονται όλα;

Άν όντως δεν έχεις θέμα.Ίσως το θέμα να δημιουργείται σε συνδυασμό με κάποια άλλη εφαρμογή,που εσύ δεν έχεις.ούτος ή άλλως είναι ένα θέμα που πρέπει να διορθώσουν.

Άν δεις,και στα σχόλια στο play αναφέρονται στο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος;έστειλες μερικά μηνύματα ,να δεις άν έρχονται όλα;

Άν όντως δεν έχεις θέμα.Ίσως το θέμα να δημιουργείται σε συνδυασμό με κάποια άλλη εφαρμογή,που εσύ δεν έχεις.ούτος ή άλλως είναι ένα θέμα που πρέπει να διορθώσουν.

Άν δεις,και στα σχόλια στο play αναφέρονται στο πρόβλημα.

 

ναι,πριν τα 2 update ηταν οκ,μετα το 1ο κατι μουκανε και φαινοταν οτι δεν εστειλε το σμσ αλλα ειχε παει (διοτι ελαβα απαντηση) και μετα το 2ο ειναι παλι οκ,χθες εστειλα πολλα. ολα οκ..με xperia P

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

ναι,πριν τα 2 update ηταν οκ,μετα το 1ο κατι μουκανε και φαινοταν οτι δεν εστειλε το σμσ αλλα ειχε παει (διοτι ελαβα απαντηση) και μετα το 2ο ειναι παλι οκ,χθες εστειλα πολλα. ολα οκ..με xperia P

 

Το θεμα ειναι αν λαμβανεις τα μηνυματα...

Στην αποστολη δεν υπαρχει προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι αν λαμβανεις τα μηνυματα...

Στην αποστολη δεν υπαρχει προβλημα.

 

Απο τη στιγμη που σε ολους τους διαλογους ειχα απαντηση,δεν ξερω αν εχασα καποιο σμσ που δεν περιμενα,αλλα ελαβα κανονικα αυτα που περιμενα.

αν δεν ερθει ειδοποιηση για νεο σμσ υπαρχει περιπτωση να ειναι στην εφαρμογη του κινητου και να μην το χασεις? ή το χανεις?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Απο τη στιγμη που σε ολους τους διαλογους ειχα απαντηση,δεν ξερω αν εχασα καποιο σμσ που δεν περιμενα,αλλα ελαβα κανονικα αυτα που περιμενα.

αν δεν ερθει ειδοποιηση για νεο σμσ υπαρχει περιπτωση να ειναι στην εφαρμογη του κινητου και να μην το χασεις? ή το χανεις?

Εμένα μετά την ενημέρωση μου τα έχει κάνει και τα δυο .

Δηλαδή και να έρθει το μήνυμα χωρίς ειδοποίηση . Και να χαθεί τελείως .

Link to comment
Share on other sites

Μερικές εφαρμογές ,όταν μεταφέρονται στη microSD, δεν φορτώνονται αυτόματα μετά από boot. Υπάρχει κανένα πρόγραμμα που το διορθώνει αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μετά την ενημέρωση μου τα έχει κάνει και τα δυο .

Δηλαδή και να έρθει το μήνυμα χωρίς ειδοποίηση . Και να χαθεί τελείως .

Μόλις κατέβασα καινούριο update της εφαρμογής που βάσει περιγραφής λύνει το συγκεκριμένο πρόβλημα...

Για βάλτε την όλοι να ξεκινήσουμε τις δοκιμές! :p

Πάντως αρκετά ικανοποιητική η απόκριση τους στην επίλυση του προβλήματος.

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

Το airdroid σας παιζει κανονικα;

Με το S3 κανω upload φωτό ή mp3 και κολλαει στο 100%, χωρις να γραψει complete.

Link to comment
Share on other sites

Μερικές εφαρμογές ,όταν μεταφέρονται στη microSD, δεν φορτώνονται αυτόματα μετά από boot. Υπάρχει κανένα πρόγραμμα που το διορθώνει αυτό;

 

Δεν νομίζω .Υπάρχουν αρκετές εφαρμογές που δεν πρέπει να μεταφέρονται στην εξωτερική sd για να δουλέψουν σωστά .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω .Υπάρχουν αρκετές εφαρμογές που δεν πρέπει να μεταφέρονται στην εξωτερική sd για να δουλέψουν σωστά .

Ναι, το αναφέρουν αυτό συνέχεια, αν και όσες έχω μεταφέρει εγώ με το titanium στη microsd, δουλεύουν ωραιότατα (ακόμη και το market). Αρκεί να τις τρέξω την πρώτη μόνο φορά μετά τοboot.

Άρα λοιπόν λες ότι μάλλον δε θα βρω τίποτε, ούτε και για root συσκευές, έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το αναφέρουν αυτό συνέχεια, αν και όσες έχω μεταφέρει εγώ με το titanium στη microsd, δουλεύουν ωραιότατα (ακόμη και το market). Αρκεί να τις τρέξω την πρώτη μόνο φορά μετά τοboot.

Άρα λοιπόν λες ότι μάλλον δε θα βρω τίποτε, ούτε και για root συσκευές, έτσι;

 

Ίσως κάποιο παιδί γνωρίζει κάτι παραπάνω .Προσωπικά δεν έχω διαβάσει για κάποιο mod ή app που να κάνει αυτό που ζητάς .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Μόλις κατέβασα καινούριο update της εφαρμογής που βάσει περιγραφής λύνει το συγκεκριμένο πρόβλημα...

Για βάλτε την όλοι να ξεκινήσουμε τις δοκιμές! :p

Πάντως αρκετά ικανοποιητική η απόκριση τους στην επίλυση του προβλήματος.

 

Δυστυχώς φίλε μου η περιγραφή δεν επιβεβαιώνεται !

Και το περίεργο είναι ότι φαίνετε να δημιουργούσε θέμα και σε άλλες εφαρμογές για sms ( go sms ) . Μόλις το απεγκατέστησα όλα λειτουργούν σωστά ( με go ) .

Ελπίζω να το διορθώσουν σύντομα γιατί το είχα βολευτεί . Αλλα μεχρι τοτε ...

 

Δυστυχώς φίλε μου η περιγραφή δεν επιβεβαιώνεται !

Και το περίεργο είναι ότι φαίνετε να δημιουργούσε θέμα και σε άλλες εφαρμογές για sms ( go sms ) . Μόλις το απεγκατέστησα όλα λειτουργούν σωστά ( με go ) .

Ελπίζω να το διορθώσουν σύντομα γιατί το είχα βολευτεί . Αλλα μεχρι τοτε ...

 

Ρε παιδια , θα τρελαθουμε τελειως !

Και το go μετα απο λιγο εκανε τα ιδια .

Τι μπορει να συμβενει ρε παιδια ? Τωρα ειμαι με την στοκ εφαρμογη και προς το παρων δουλευει .

Αλλα ποτε δεν ξερεις για ποσο :p

Εσεις που ειχατε αναφερει οτι ειχατε προβλημα , καντε ενα τεστ και με τον go και πειτε αν δουλευει σωστα .

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...