Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κι εγώ πιστεύω ότι κάτι δείχνει. Εντάξει μπορεί να μην πετυχαίνει τους σφυγμούς με απόλυτη ακρίβεια, αλλά μου έχει να τύχει να το δοκιμάσω όταν είχα πολλούς σφυγμούς και μου έβγαλε μεγάλο νούμερο.

 

Μια χαρά δείχνει, ιδια νουμερα με νοσοκομειακό (το μανταλάκι που σου βάζουν στο δάχτυλο) που λειτουργεί με τον ίδιο τρόπο, απλά αργεί λίγο περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνετε κάποια εφαρμογή όπως το catch notes που να περιέχει ηχητικές υπενθυμίσεις, λίστες ελέγχου και απλές σημειώσεις; Με την αναβάθμιση που του έκαναν αφαίρεσαν τις ειδοποιήσεις...γενικά ένα από τα καλύτερα προγράμματα έγινε το χειρότερο...κρίμα και ήταν εφαρμογή πολύ απαραίτητη. Δοκίμασα και το color notes αλλά δεν με ικανοποίησε.

 

Δοκίμασε το gnotes.

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω μια εφαρμογή να μπορεί να στείλει χρόνια πολλά στον τοίχο στο Facebook. Έχω δοκιμάσει μερικές αλλα δεν στέλνουν
Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνετε κάποια εφαρμογή όπως το catch notes που να περιέχει ηχητικές υπενθυμίσεις, λίστες ελέγχου και απλές σημειώσεις; Με την αναβάθμιση που του έκαναν αφαίρεσαν τις ειδοποιήσεις...γενικά ένα από τα καλύτερα προγράμματα έγινε το χειρότερο...κρίμα και ήταν εφαρμογή πολύ απαραίτητη. Δοκίμασα και το color notes αλλά δεν με ικανοποίησε.

 

Δες και το note everything.

https://play.google.com/store/apps/details?id=de.softxperience.android.noteeverything&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImRlLnNvZnR4cGVyaWVuY2UuYW5kcm9pZC5ub3RlZXZlcnl0aGluZyJd

Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνετε κάποια εφαρμογή όπως το catch notes που να περιέχει ηχητικές υπενθυμίσεις, λίστες ελέγχου και απλές σημειώσεις; Με την αναβάθμιση που του έκαναν αφαίρεσαν τις ειδοποιήσεις...γενικά ένα από τα καλύτερα προγράμματα έγινε το χειρότερο...κρίμα και ήταν εφαρμογή πολύ απαραίτητη. Δοκίμασα και το color notes αλλά δεν με ικανοποίησε.

 

Gnotes και από μένα. Είχα το Evernote και από όταν το δοκίμασα κόλλησα. Επισυνάπτει τα πάντα πανεύκολα και έχει και υπενθύμιση.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Στο helium backup, όταν θέλω να πατήσω schedule backup, δεν κάνει τίποτε, γιατί συμβαίνει αυτό;

Έχω την δωρεάν έκδοση.

 

Επειδή έχεις τη δωρεάν έκδοση

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή καιρού που να μπορείς να βάλεις να δείχνει τον καιρό από το meteo. Gr? Κάτι για templates θυμάμαι η όχι?

 

Aχ, τι μου θύμισες! Spb weather για windows mobile. Έίχε μάλιστα templates που "διάβαζαν" δεδομένα και από meteo. Τώρα βέβαια, το meteo.gr σαν προγνωστικό δεν έχει αποσπάσει τα καλυτερα σχόλια. Και το spb weather μου φαίνεται ότι δε βγήκε ποτέ για android. Νο widgets for meteo. :(

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν μπορώ με τίποτα να ενεργοποιήσω τα notifications στο Yahoo email app.

Οι ρυθμίσεις του προγράμματος είναι σωστές.

Έψαξα και στα settings του κινητού και δεν βλέπω κάτι να μπλοκάρει το sync .

Μόνο αν μπω μέσα μου φέρνει τα email όμως.

Στο background όταν τρέχει δεν ενημερώνει.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πήγα να ανοίξω το mypurchases pro πριν λίγες μέρες και δε φόρτωνε τις εφαρμογές, το ίδιο και τώρα. Το έβγαλα και το ξαναεβαλα αλλά τίποτα. Σε εσάς δουλεύει? Κρίμα γιατί είναι χρήσιμο και δε βρήκα καμιά παρόμοια εφαρμογή.
Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει κάνεις τον next browser? Κατεβάζει από παντού όπως ο όπερας;

 

Μέχρι πριν τέσσερις μέρες που το είχα δεν κατέβαζε απο uploaded κ.λ.π, κάπου πήρε το μάτι μου όμως ότι σήμερα έκανε update, δεν ξέρω αν άλλαξε τίποτα..

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι πριν τέσσερις μέρες που το είχα δεν κατέβαζε απο uploaded κ.λ.π, κάπου πήρε το μάτι μου όμως ότι σήμερα έκανε update, δεν ξέρω αν άλλαξε τίποτα..

Δυστυχώς είναι ένα πολύ αδύνατο σημείο του περιηγητή (και πολλών άλλων εκτός του opera). Κατάφερα να κατεβάσω μόνο από hugefiles. Αν καταφέρουν να βάλουν κι αυτή τη δυνατότητα θα είναι ακόμα ποιο ανταγωνιστικός.

Edited by istrios
Link to comment
Share on other sites

Εμένα ο μόνος που δεν μου κάνει τρία σχετικά με το κατέβασμα είναι ο Firefox... Ακόμα και ο opera ορισμένες φορές σταματά την λήψη...
Link to comment
Share on other sites

Πολλά από τα (ελληνικά) τραγούδια στο κινητό της μητέρας μου σε όσα music player και να δοκιμάσω φαίνονται τα γράμματα σαν κινέζικα, που λέει ο λόγος. Δεν τα αναγνωρίζει. Πιθανότατα είναι θέμα των αρχείων αλλά επειδή είναι αρκετά και βαριέμαι να αλλάζω ονομασίες μήπως ξέρετε κανένα player που να τα αναγνωρίζει;
Link to comment
Share on other sites

Θα κατεβασεις απο το μαρκετ την εφαρμογη id3fixer,θα επιλεξεις σετ χαρακτηρων ελληνικα,θα τσεκαρεις ολα τα τραγουδια και θα στα φτιαξει
Link to comment
Share on other sites

Ναι το 1weather δείχνει πολύ χαμηλότερες θερμοκρασίες απο αυτές που έχει αυτές τις μέρες. Γενικά δε μου έχει κάνει και την καλύτερη εντύπωση αλλά προς το παρόν το κρατάω για δοκιμή. Το go weather μου φαίνεται καλύτερο προς το παρόν.

 

 

Τελικά επέστρεψα στο android weather. Οι προβλέψεις του είναι πιο κοντά από ότι των άλλων 2 και το κυριότερο δεσμεύει πολύ λιγότερη ram από τον go.

Link to comment
Share on other sites

και εγώ τελικά όσα και να δοκίμασα πάλι στον μαμά καιρό γύρισα.

δεν θα με χάλαγε κάτι όπως του yahoo να έχει το μικρο μικρο widget

Link to comment
Share on other sites

Εγώ εδώ και πολύ καιρό έχω μείνει με beautiful widgets. Όπου έχει πολύ καλά widgets και τα διαμορφώνεις όπως θες.. Εννοείται πως έχω επιλέξει σαν weather provider το weather underground, καθώς το accuweather δεν είναι..
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά με έχει βγάλει ασπροπρόσωπο το accuweather... αναγνωρίζει μέρη & περιοχές μια χαρά.

Θα δοκιμάσω και το underground από περιέργεια.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...