Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι αυτή είναι η νεότερη, πάντως εμένα παίζει κανονικά ο opera τώρα που το κοίταξα. Δοκίμασε και τον dolphin που σου είπα να δεις αν παίζει.

Δεν ξέρω πιο πρόγραμμα opera έχεις, αλλά εγώ έχω αυτό που λέει...Πρόγραμμα περιηγήσεις opera beta, από το play store.

Οχι την κανονικη εκδοση οχι την beta.

 

Δοκιμασα μολις και την beta αλλα τσιφος.

Edited by fits13
Link to comment
Share on other sites

Οχι την κανονικη εκδοση οχι την beta

 

Κατέβασε αυτή που σου είπα, και δοκίμασε να δεις αν παίζει από you tube.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

To youtube φιλε μου ΔΕΝ ειναι flash αλλα html5 επομενως ειτε εχεις, ειτε οχι εγκατεστημενο το adobe flash player plugin μια χαρα δουλευει.

Απο οπουδηποτε τρεξεις το youtube ειτε ,εσω καποιου browser, ειτε μεσω της εφαρμογης μια χαρα δουλευει.

Ειπαμε html5 το μελλον των σελιδων ουτε flash player plugin θελει ουτε τιποτα.

 

Επισης το προγραμμα heaset button controller δεν δουλευει εντελως σωστα.

Π.χ. του εχω δηλωσει οταν εχω πατημενο το κουμπι του headset να δυναμωνει την φωνη αλλα αυτο με το που πατησω σταθερα το κουμπι του headset ανοιγει το προγραμμα συστηματος "φωνητικη αναζητηση".

Πως μπορω να το κανω να ΥΠΕΡΙΣΧΥΕΙ παντα το headset controller οταν εχω συνδεσει το headset στο κινητο?

Edited by fits13
Link to comment
Share on other sites

εχουμε προγραμμα που να αλλαζει τις διαστασεις της οθονης? μικροτερα εικονιδια και περισσοτερες ενδειξεις στις εφαρμογες viber,whatsapp.

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

εχουμε προγραμμα που να αλλαζει τις διαστασεις της οθονης? μικροτερα εικονιδια και περισσοτερες ενδειξεις στις εφαρμογες viber,whatsapp.

 

Μπορείς να χαμηλώσεις το dpi της οθόνης σου.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος να μπουν ειδοποιήσεις στην pattern lock screen; Εμφανίζονται στο notification bar αλλά θα προτιμούσα κάτι πιο εμφανές.

 

Παιδια σημερα που περασα την nordic 4.1.2 εχω παλι το θεμα με τις σελιδες που εχουν flash παρολο που εχω εγκαταστησει το adobe flash player plugin.

 

Μονο με τον native internet browser δουλευει κανονικα.

 

Με τον opera δεν και δεν ξερω το λογο...

Εχετε να κανετε καμια προταση?

 

Και εγώ με JB nordic στα ίδια είμαι. Μόνο με το stock βλέπω flash και δεν έχω καταφέρει να δω με τον opera οτι και να κάνω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Υπάρχει εφαρμογή που να αλλάζει τον φάκελο που αποθηκεύει τις φωτογραφίες κάθε μήνα; για να είναι πιο οργανωμένο το πράμα. Γιατί χύμα δεν παλεύεται η κατάσταση.
Galaxy Note II Grey Titanium, Fujitsu Lifebook T900 Dual Digitizer
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Υπάρχει εφαρμογή που να αλλάζει τον φάκελο που αποθηκεύει τις φωτογραφίες κάθε μήνα; για να είναι πιο οργανωμένο το πράμα. Γιατί χύμα δεν παλεύεται η κατάσταση.

 

Εγώ έχω αυτή

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.littlefatfish.photo&hl=en

Δεν οργανώνει μόνη της. Κανείς εσύ φάκελους και ξεχωρίζεις τις φώτο σου όπως θες

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω αυτή

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.littlefatfish.photo&hl=en

Δεν οργανώνει μόνη της. Κανείς εσύ φάκελους και ξεχωρίζεις τις φώτο σου όπως θες

 

Ναι την έχω δει αυτή. Όντως είναι πολύ καλή αλλά εγώ ψάχνω κάτι τελείως αυτόματο.

Ξεκίνησα να το κάνω μέσω tasker, θα το δοκιμάσω και θα το ποστάρω για όποιον ενδιαφέρεται.

 

Ευχαριστώ πάντως.

Galaxy Note II Grey Titanium, Fujitsu Lifebook T900 Dual Digitizer
Link to comment
Share on other sites

MobileCare , ετη φωτος μπροστα:whistle:

 

Καποια απο αυτες ?

 

https://play.google.com/store/search?q=MobileCare+&c=apps

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

στο airdroid πρεπει να κανω Sign Up?

 

Οχι φίλε μου δεν χρειάζεται. Αρκεί να σκαναρεις τον κωδικό με την κάμερα

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

στο κινητο μου εχει και το google maps εικονιδιο και ενα μπλε βελακι που λεει πλοηγηση.ποιο απο τα δυο ειναι αυτο που αναβαθμιστηκε για να εχει πλοηγηση τωρα τελευταια?και τι κανει το ενα και τι κανει το αλλο?
Link to comment
Share on other sites

Όχι αυτή είναι η νεότερη, πάντως εμένα παίζει κανονικά ο opera τώρα που το κοίταξα. Δοκίμασε και τον dolphin που σου είπα να δεις αν παίζει.

Αν δεν κάνω λάθος οι διάφοροι flash players που υπάρχουν για android δεν είναι της adobe. Τον dolphin τον έχω και εγώ, αλλά νομίζω δεν υποστηρίζει flash. Στις ρυθμίσεις > ενεργοποίηση πρόσθετων δεν σε αφήνει να το ενεργοποιήσεις και σου λέει ότι επειδή η adobe δεν υποστηρίζει flash για android το έχει απενεργοποιημένο….

To youtube φιλε μου ΔΕΝ ειναι flash αλλα html5 επομενως ειτε εχεις, ειτε οχι εγκατεστημενο το adobe flash player plugin μια χαρα δουλευει.

Απο οπουδηποτε τρεξεις το youtube ειτε ,εσω καποιου browser, ειτε μεσω της εφαρμογης μια χαρα δουλευει.

Ειπαμε html5 το μελλον των σελιδων ουτε flash player plugin θελει ουτε τιποτα.

 

Να ρωτήσω κάτι σχετικά με το html5; Αν έχω καταλάβει καλά θα πρέπει οι εταιρείες να ανακατασκευάσουν τις ιστοσελίδες τους σε html5 ώστε να βλέπουμε κανονικά videos όπως πριν που είχαμε την υποστήριξη της adobe;

Link to comment
Share on other sites

Μεσες ακρες ναι θα πρεπει να ανακατασκευασουν τις σελιδες του ιντερνετ ωστε να ειναι html5 για να μπορουμε να δουμε απο οπουδηποτε τα βιντεος και οχι μονο ΧΩΡΙΣ να χρειαζομαστε το adobe flash player plugin.
Link to comment
Share on other sites

Οι εφαρμογές mosquito repellents κάνουν δουλειά?

 

Ω ναι, απλά θα χρειαστεί να βάλεις και μια ταμπλέτα στην πρίζα..:lol:

Link to comment
Share on other sites

Ω ναι, απλά θα χρειαστεί να βάλεις και μια ταμπλέτα στην πρίζα..:lol:

 

Κλαίω απλά..

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, τι μπαχαλο εγινε ο opera με την αναβαθμιση??? Αλλου παπάς κι αλλου τα ρασα του...ηρθε η ωρα νομιζω να τον στείλω...!!!
Link to comment
Share on other sites

Οχι την κανονικη εκδοση οχι την beta.

 

Δοκιμασα μολις και την beta αλλα τσιφος.

 

Πήγες να δεις στις ρυθμίσεις αν είναι ενεργοποιημένη η υποστήριξη flash? Στους περισσότερους πρέπει να το ενεργοποιήσεις.

στο κινητο μου εχει και το google maps εικονιδιο και ενα μπλε βελακι που λεει πλοηγηση.ποιο απο τα δυο ειναι αυτο που αναβαθμιστηκε για να εχει πλοηγηση τωρα τελευταια?και τι κανει το ενα και τι κανει το αλλο?

Το μπλε βελάκι είναι η πλοήγηση. Το άλλο είναι οι χάρτες. Βέβαια και μέσα από τους χάρτες αν επιλέξεις την πλοήγηση θα σε πάει εκεί.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω και στο playstore πολλά αρνητικά σχόλια για την νέα αναβάθμιση του opera.Προσωπικά μου άρεσε και μου φαίνεται πιο γρήγορος απο την προηγούμενη έκδοση σε jb 4.2.1 που έχω στο κινητό μου.Αλλά δε δίνω 5 αστέρια γιατι δεν υποστηρίζει flash player και επειδή αφαίρεσαν το κουμπί exit
Link to comment
Share on other sites

Ναι δυστυχώς συνεχίζει να μην υποστηρίζει flash. Επίσης άλλαξαν το icon και του έβαλαν το άθλιο background που επιβάλει η appe. :wacko:

Πάντως δε μου φάνηκε γρήγορος. Ίσως είναι ιδέα μου. Άσε που μόλις τον έτρεξαν πρώτη φορά έκανε reboot το κινητό (πράγμα που συμβαίνει μια φορά το τρίμηνο).

Link to comment
Share on other sites

Καλημερ σας!!! Θελω να ρωτησω αν υπαρχει καμια εφαρμογή Android η οποια να χρησιμοποιεί το bluetooth για τηλσφωνο!!! Δηλαδή θελω να ειμαι επανω στην μηχανη με τα κρανη και το hands free και να μιλαω με τον συνεπιβάτη! !!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...