Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή έχω πρόβλημα με τη λήψη του σήματος μέσα στο σπίτι θέλω να είναι συνδεδεμένο το κινητό σε 2G, ενώ όταν είναι εκτός σπιτιού θέλω να είναι σε 4G. Υπάρχει κάποια εφαρμογή που όταν συνδέεται το κίνητο στο WiFi του σπιτιού να κάνει αυτή τη μετάβαση.

 

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Με ποια εφαρμογή μπορώ να ελέγχω τον αποκωδικοποιητή Nova με ir; Έχω δοκιμάσει πολλές εφαρμογές και καμία δεν φαίνεται να δουλεύει

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

την έχω αγοράσει αλλά widget που λέω δεν έχει.

 

Κάποιο λάθος κάνεις. Εννοείται ότι έχει και όχι μόνο 1 αλλά σε πολλές κλίμακες και με διάφορες επιλογές

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο λάθος κάνεις. Εννοείται ότι έχει και όχι μόνο 1 αλλά σε πολλές κλίμακες και με διάφορες επιλογές
ρε συ έχει widget που ΤΑΥΤΌΧΡΟΝΑ να δείχνει 5ΗΜΕΡΟ και τρίωρη ημερήσια;;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

c3ab55689b44cfb8998121d0bf8a88f7.jpg

Link to comment
Share on other sites

Με ποια εφαρμογή μπορώ να ελέγχω τον αποκωδικοποιητή Nova με ir; Έχω δοκιμάσει πολλές εφαρμογές και καμία δεν φαίνεται να δουλεύει

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Θελω και εγω μια απαντηση σε αυτο αν υπαρχει.

Link to comment
Share on other sites

Όσο είχα το Note 4, χρησιμοποιούσα την AnyMote Universal Remove + ......!
Και σε ποιο μοντέλο βρήκες το κουτί της Nova; Το μόνο μου έμαθα είναι πως είναι pace αλλά κανένα τελικά δεν δούλεψε.

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω πρόβλημα με τη λήψη του σήματος μέσα στο σπίτι θέλω να είναι συνδεδεμένο το κινητό σε 2G, ενώ όταν είναι εκτός σπιτιού θέλω να είναι σε 4G. Υπάρχει κάποια εφαρμογή που όταν συνδέεται το κίνητο στο WiFi του σπιτιού να κάνει αυτή τη μετάβαση.

 

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

 

Με αυτην εδω μπορεις https://play.google.com/store/apps/details?id=com.arlosoft.macrodroid&hl=el

Εγω την χρησιμοποιω για την αυξομειωση στην ενταση του ηχου

Link to comment
Share on other sites

ρε συ έχει widget που ΤΑΥΤΌΧΡΟΝΑ να δείχνει 5ΗΜΕΡΟ και τρίωρη ημερήσια;;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

c3ab55689b44cfb8998121d0bf8a88f7.jpg

 

Δες και το Today Weather μηπως σε βολεψει.

Εχει πολλα widgets που μπορεις να συνδυασεις. Δεν εχει ανα 3 ωρες αλλα εχει και 5ημερο και ανα ωρα.

Τα βαζεις το ενα κατω απο το αλλο και εισαι μια χαρα.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=mobi.lockdown.weather&hl=en

Edited by stark
Link to comment
Share on other sites

καλημερα! 2 ερωτησεις θελω να κανω :O

1. υπαρχει αλλη εφαρμογη σαν το greenify? ή να το εμπιστευτω? πηγα με σκοπο να αγορασω τη donation εκδοση στα 2ευρω αλλα ειδα οτι εχει να ενημερωθει απο το 2013. ενω το απλο ειναι νορμαλ απο 11/2017. αξιζει η απλη εκδοση?

2. εχετε να προτεινετε καμια εφαρμογη για καιρο και ωρα μαζι?

Link to comment
Share on other sites

Με ποια εφαρμογή μπορώ να ελέγχω τον αποκωδικοποιητή Nova με ir; Έχω δοκιμάσει πολλές εφαρμογές και καμία δεν φαίνεται να δουλεύει

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Εδω φιλε μου https://play.google.com/store/apps/details?id=com.remotefairy&hl=el τα εχω ολα επάνω nova.ote.tv

Γιωργος

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 Pixels και 16,3 KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Και σε ποιο μοντέλο βρήκες το κουτί της Nova; Το μόνο μου έμαθα είναι πως είναι pace αλλά κανένα τελικά δεν δούλεψε.

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

 

Xiaomi βλέπω έχεις. Γιατί δεν κατεβάζεις την εφαρμογή της, Mi Remote, από το Play Store;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

καλημερα! 2 ερωτησεις θελω να κανω :O

1. υπαρχει αλλη εφαρμογη σαν το greenify? ή να το εμπιστευτω? πηγα με σκοπο να αγορασω τη donation εκδοση στα 2ευρω αλλα ειδα οτι εχει να ενημερωθει απο το 2013. ενω το απλο ειναι νορμαλ απο 11/2017. αξιζει η απλη εκδοση?

2. εχετε να προτεινετε καμια εφαρμογη για καιρο και ωρα μαζι?

Η donation δεν είναι αυτόνομη έκδοση. Απλά ενεργοποιεί κάποια έξτρα χαρακτηριστικά στην βασική εφαρμογή.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η donation δεν είναι αυτόνομη έκδοση. Απλά ενεργοποιεί κάποια έξτρα χαρακτηριστικά στην βασική εφαρμογή.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ok. ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Εδω φιλε μου https://play.google.com/store/apps/details?id=com.remotefairy&hl=el τα εχω ολα επάνω nova.ote.tv
Πιο είναι όμως το μοντέλο που πρέπει να επιλέξουμε; Αυτό είναι το πρόβλημα μου.

 

Xiaomi βλέπω έχεις. Γιατί δεν κατεβάζεις την εφαρμογή της, Mi Remote, από το Play Store;

Την χρησιμοποιώ για τηλεόραση, a/c. Για το Nova pace 831hd όμως δεν έχω βρει να δουλεύει τίποτα!. Όπου και να διάβασα, αυτό λένε πως είναι το κουτί της Nova.

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Με αυτην εδω μπορεις https://play.google.com/store/apps/details?id=com.arlosoft.macrodroid&hl=el

Εγω την χρησιμοποιω για την αυξομειωση στην ενταση του ηχου

Ναι αλλά αυτή δεν έχει δυνατότητα να αλλάζει το δίκτυο. Πάντως είναι πολύ καλή.

 

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

ρε συ έχει widget που ΤΑΥΤΌΧΡΟΝΑ να δείχνει 5ΗΜΕΡΟ και τρίωρη ημερήσια;;

 

Όχι δεν έχει, αλλά το ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ τώρα το είπες :O

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

καλημερα! 2 ερωτησεις θελω να κανω :O

1. υπαρχει αλλη εφαρμογη σαν το greenify? ή να το εμπιστευτω? πηγα με σκοπο να αγορασω τη donation εκδοση στα 2ευρω αλλα ειδα οτι εχει να ενημερωθει απο το 2013. ενω το απλο ειναι νορμαλ απο 11/2017. αξιζει η απλη εκδοση?

2. εχετε να προτεινετε καμια εφαρμογη για καιρο και ωρα μαζι?

AMPLIFY.

Το θεωρώ καλύτερη, γιατί επιλέγεις κάθε πότε θα ανοίγει το κάθε wakelock.

 

Unleashed by my rooted OP3T in 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εδω φιλε μου https://play.google.com/store/apps/details?id=com.remotefairy&hl=el τα εχω ολα επάνω nova.ote.tv

Για οτε βρισκει τον ΚΑΟΝ και δουλευει κανονικα.

Για nova ενω βρισκω το pace HD 831 1MH δεν κανει τιποτα. Πρεπει να επιλεξω κατι αλλο ή θελει καποια ρυθμιση στον δεκτη ?

Link to comment
Share on other sites

AMPLIFY.

Το θεωρώ καλύτερη, γιατί επιλέγεις κάθε πότε θα ανοίγει το κάθε wakelock.

 

καλα, δεν κανουν και την ιδια δουλεια, δεν ειναι της ιδιας κατηγοριας εφαρμογες

Link to comment
Share on other sites

καλα, δεν κανουν και την ιδια δουλεια, δεν ειναι της ιδιας κατηγοριας εφαρμογες

 

Για πες λίγο πιο αναλυτικά τι εννοεί ς. Να δω τι θα διαλεξω

Link to comment
Share on other sites

εννοω οτι το ενα (greenify) ειναι για να "κοιμιζεις" εφαρμογες,

το αλλο ειναι για να μπλοκαρεις "ξυπνηματα" εφαρμογων,

θελουν ψαξιμο γενικως και οι δυο για να τις μαθεις και να τις στρωσεις,

θα ελεγα οτι η δευτερη θελει αρκετα περισσοτερο,

α, και δοκιμες φυσικα γιατι μπορει καποια απο αυτα που κανεις να

χρειαζονται και να μην πρεπει να τα απενεργοποιησεις, οποτε ξανα πισω,

και φυσικα backup μην ξεχασεις να παρεις πριν το σκαλισμα ;)

Link to comment
Share on other sites

Θέλω σε ένα εταιρικό τηλέφωνο που έχω να δω αν έχουν εγκαταστήσει εφαρμογή για καταγραφή κλήσεων μηνυμάτων κλπ. Ξέρω ότι αν είναι επαγγελματική η δουλειά δεν ανιχνεύεται με τίποτα ή πολύ δύσκολα. Αν είναι όμως της πλάκας υπάρχει κανένα προγραμματάκι να δω τί παίζει;

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θέλω σε ένα εταιρικό τηλέφωνο που έχω να δω αν έχουν εγκαταστήσει εφαρμογή για καταγραφή κλήσεων μηνυμάτων κλπ. Ξέρω ότι αν είναι επαγγελματική η δουλειά δεν ανιχνεύεται με τίποτα ή πολύ δύσκολα. Αν είναι όμως της πλάκας υπάρχει κανένα προγραμματάκι να δω τί παίζει;

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

 

Καταγραφη εννοεις αν ξερουν τα νουμερα που καλεις και που στελνεις μηνυμα ή να ξερουν ακριβως τι γραφουν τα μυνηματα και τι λες στα τηλεφωνα? Εχει μεγαλη διαφορα γι αυτο σε ρωταω

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...