Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το έχεις βάλει να ανανεώνει κάθε λεπτό;

 

Το fotmob το είχα ρυθμίσει για push notifications.

Link to comment
Share on other sites

Πιο πάνω αναφέρθηκε ότι η Google αφαίρεσε όλες τις εφαρμογές που μπλοκάρουν τις διαφημίσεις από το play.

 

Και ο λογος που εγινε αυτο?

Ειμαστε αναγκασμενοι να πηζουμε στις διαφημισεις σε καθε εφαρμιγη?

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Και ο λογος που εγινε αυτο?

Ειμαστε αναγκασμενοι να πηζουμε στις διαφημισεις σε καθε εφαρμιγη?

 

Γιατί χάνει έσοδα με αυτές τις εφαρμογές, το ότι βγήκαν από εκεί δεν σημαίνει ότι δεν τις βρίσκεις άλλου

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Και ο λογος που εγινε αυτο?

Ειμαστε αναγκασμενοι να πηζουμε στις διαφημισεις σε καθε εφαρμιγη?

Όταν η Google υποστηρίζει τις free εφαρμογές λόγω διαφημίσεων και σχεδόν όλες έχουν paid έκδοση χωρίς διαφημίσεις δεν είναι δυνατόν να υποστηρίζει επίσημα τις εφαρμογές που κόβουν τις διαφημίσεις. Λογικό είναι. Ούτως ή άλλως τρόπος να τις βρεις πάντα θα υπάρχει.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Καμία ιδέα παιδιά;

 

Σε ποιο λογαριασμό στο βγάζει αυτό; gmail ή yahoo ;

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο λογαριασμό στο βγάζει αυτό; gmail ή yahoo ;

 

Gmail φίλε μου. Και στο κινητό και στο tablet. Έχω στείλει και mail στο δημιουργό αλλά δεν έχει απαντήσει

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Gmail φίλε μου. Και στο κινητό και στο tablet. Έχω στείλει και mail στο δημιουργό αλλά δεν έχει απαντήσει

 

εχεις καποιο αλλο προγραμμα που χρησιμοποιεί το gmail?

talk η οτιδήποτε?

θα σου πω γιατι στο λεω...

εμενα μου εβγαζε αυτο το μήνυμα καθε φορα που εκανα χρηση το IM+ και ανοιγα τον yahoo λογαριασμο μου σε push κατασταση...

την πρωτη φορα που ανοιγα το yahoo messenger στο IM μου ερχοταν μήνυμα απο το aqua οτι εχεις πολλους λογαριασμους κτλ..

έστρωνε ομως μετα!

δεν ξερω δες το λιγο!

για να μην παιδεύεσαι πανε στο maildroid.

ειναι δωρεαν και ειναι Α Ψ Ο Γ Ο..

μεχρι και το yahoo Push το εχει!

τωρα εστειλα και μου στειλανε photos και ολα δουλεψαν ρολοι!

ειδικα με το τελευταιο update που χωριζει πλεον τα μαιλ σε ημερομηνίες ειναι ολα τα λεφτα!

Link to comment
Share on other sites

εχεις καποιο αλλο προγραμμα που χρησιμοποιεί το gmail?

talk η οτιδήποτε?

θα σου πω γιατι στο λεω...

εμενα μου εβγαζε αυτο το μήνυμα καθε φορα που εκανα χρηση το IM+ και ανοιγα τον yahoo λογαριασμο μου σε push κατασταση...

την πρωτη φορα που ανοιγα το yahoo messenger στο IM μου ερχοταν μήνυμα απο το aqua οτι εχεις πολλους λογαριασμους κτλ..

έστρωνε ομως μετα!

δεν ξερω δες το λιγο!

για να μην παιδεύεσαι πανε στο maildroid.

ειναι δωρεαν και ειναι Α Ψ Ο Γ Ο..

μεχρι και το yahoo Push το εχει!

τωρα εστειλα και μου στειλανε photos και ολα δουλεψαν ρολοι!

ειδικα με το τελευταιο update που χωριζει πλεον τα μαιλ σε ημερομηνίες ειναι ολα τα λεφτα!

 

Ok θα το κοιτάξω. Θα κοιτάξω και το maildroid αν και νομίΖω ότι για λόγους αισθητικής μ' αρέσει πιο πολύ το aqua.

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μια και συζητάτε για livescores, προτείνω την live score addicts https://play.google.com/store/apps/details?id=se.footballaddicts.livescore

Έπειτα από αναλυτική σύγκριση όλων των εφαρμογών αυτού του είδους, κατέληξα στο συμπέρασμα ότι είναι η πιο πλήρης.

 

Αυτό χρησιμοποιούσα εδώ και δύο χρόνια και το έχω κρατήσει παράλληλα γιατί με βολεύει πιο πολύ στο να βλέπω το πρόγραμμα των αγαπημένων μου ομάδων. Όμως στα notifications πιστεύω ότι είναι πιο πλήρες το live score addicts. Το fotmob μου έκανε και κάτι νερά τελευταία που αργούσε να με ειδοποιήσει.

 

Δεν έχω χρησιμοποιήσει το Live Score Addicts (για την ακρίβεια δεν το γνώριζα καν), αλλά από τις υπόλοιπες που έχω δοκιμάσει η καλύτερη και με διαφορά είναι η Sportsmate που την έχω ~2.5 χρόνια (για αυτό και το όνομα δεν ταιριάζει με αυτό στο Market, είναι η 1η της ονομασία και δυσκολεύομαι να τη πω/γράψω αλλιώς :p).

Aπό τις φωτό που είδα για το Live Score Addicts, φαίνεται ποιο ωραίο στο μάτι, αλλά τα push notifications που μ' ενδιαφέρουν κυρίως για τις αγαπημένες μου ομάδες είναι μια χαρά στη Sportsmate, οπότε δεν νομίζω να μπω στον κόπο να δοκιμάσω άλλη.

 

Το μόνο αρνητικό που βρήκα (δεν ξέρω αν συμβαίνει και με τις άλλες παρόμοιες εφαρμογές) είναι ότι μετά από αλλαγή rom πρέπει να εγκαταστήσεις την εφαρμογή και να τη ρυθμίσεις από την αρχή (δεν παίρνει και πολύ ώρα για 2 ομάδες που ρυθμίζω). Όταν τη κάνω restore με Titanium Backup δεν παίζουν τα push notifications. Ίσως πάλι, να έχει να κάνει με την CyanogenMod rom.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Εορτολόγιο για εισαγωγή στο ημερολόγιο της google.

Είναι δυο αρχεία, ένα για κινητές και ένα για σταθερές γιορτές, τα κάνετε εισαγωγή και τα δυο.

 

Εγώ Προσπαθώ να τα περάσω σε Tablet αλλά τα Αρχεία Ειναι. Ics ενώ πρεπει να είναι "Επιλέξτε το αρχείο που περιλαμβάνει τα συμβάντα σας. Το Google Calendar υποστηρίζει την εισαγωγή πληροφοριών συμβάντων σε μορφή iCal ή CSV (MS Outlook)"

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρα τωρα?

 

H google αφαιρετσε ολα τα προγραμματα που μπλοκαρουν τις διαφημησεις?

 

Τι κουλο ειναι αυτο ρε παιδια?

 

Επιστρεπετε να κανεικατι τετοιο?

Θα μου πεις δικο της το λειτουργικο android οτι γουσταρει κανει.

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρα τωρα?

 

H google αφαιρετσε ολα τα προγραμματα που μπλοκαρουν τις διαφημησεις?

 

Τι κουλο ειναι αυτο ρε παιδια?

 

Επιστρεπετε να κανεικατι τετοιο?

Θα μου πεις δικο της το λειτουργικο android οτι γουσταρει κανει.

 

Γιατί να μην επιτρέπεται; Οι εφαρμογές που χρησιμοποιείς δωρεάν πώς είναι δωρεάν νομίζεις;

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Στην στοκ δεν μπορώ και εγώ τελικά να βάλω gmail. Hotmail κανονικά. Μου βγάζει "άγνωστο λάθος" με το που πάει να συνδεθεί στο τέλος.

 

Καμιά ιδέα κανείς;

 

Είναι πιθανό να έχεις ενεργοποιήσει την πιστοποίηση σε δυο βήματά. Για να συνδεθεί πρέπει να βάλεις έναν 12ψηφιο κωδικό που θα παράγεις μέσα από το Gmail μέσω του υπολογιστή σου.πηγαίνει ρυθμίσεις->λογαριασμοι->άλλες ρυθμίσεις (το τρίτο)->ρυθμίσεις ασφάλειας,ξαναβαζεις τον κωδικό σου και πηγαίνεις στην κάτω κάτω ρύθμισή για να δώσεις πρόσβαση σε εφαρμογές. Βάζεις μετά στο κινητό το username σου και τον μεγάλο κωδικό.

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Είναι πιθανό να έχεις ενεργοποιήσει την πιστοποίηση σε δυο βήματά. Για να συνδεθεί πρέπει να βάλεις έναν 12ψηφιο κωδικό που θα παράγεις μέσα από το Gmail μέσω του υπολογιστή σου.πηγαίνει ρυθμίσεις->λογαριασμοι->άλλες ρυθμίσεις (το τρίτο)->ρυθμίσεις ασφάλειας,ξαναβαζεις τον κωδικό σου και πηγαίνεις στην κάτω κάτω ρύθμισή για να δώσεις πρόσβαση σε εφαρμογές. Βάζεις μετά στο κινητό το username σου και τον μεγάλο κωδικό.

 

 

Ευχάριστώ sleon αλλά την πιστοποίηση σε δύο βήματα δεν την έχω ενεργή. Κατάφερα να το κάνω να δεχτεί ρυθμίσεις pop , αλλά δεν με βόλεψε πρακτικά.

 

Μένω με το gmail app που δουλεύει μια χαρά(το άσπρο widget με ενοχλούσε περισσότερο). Θα ρίξω και μια ματιά σε K-@ Mail και aqua.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Ευχάριστώ sleon αλλά την πιστοποίηση σε δύο βήματα δεν την έχω ενεργή. Κατάφερα να το κάνω να δεχτεί ρυθμίσεις pop , αλλά δεν με βόλεψε πρακτικά.

 

Μένω με το gmail app που δουλεύει μια χαρά(το άσπρο widget με ενοχλούσε περισσότερο). Θα ρίξω και μια ματιά σε K-@ Mail και aqua.

 

Το κ@ είναι πολύ καλό. Αυτό δουλεύω από την πρώτη μερα που βγήκε. Δωσε του λίγο χρόνο να το συνηθισεις και θα σε βολέψει πιστεύω (εκτός από το exchange).

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Στο fast pro for Facebook κάνω αναζήτηση για ένα φίλο και δεν τον βρίσκει.από τον υπολογιστή τον βρίσκει μια χαρά.κανω κάτι λάθος;
Link to comment
Share on other sites

Στο fast pro for Facebook κάνω αναζήτηση για ένα φίλο και δεν τον βρίσκει.από τον υπολογιστή τον βρίσκει μια χαρά.κανω κάτι λάθος;

 

Κλασσικό πρόβλημα που έχουν όλες οι εφαρμογές εκτός facebook..

Μερικοί φίλοι έχουν ρυθμίσεις ασφαλείας να μην τους εντοπίζουν εφαρμογές εκτός facebook με αποτέλεσμα καμία εφαρμογή εκτός της original να μην τους αναγνωρίζει.

Αλλά και να τους αναγνωρίσει πάλι δεν θα βλέπεις όλα τα posts.

Για μένα καμιά εφαρμογή εκτός της original δεν δουλεύει 100%σωστά.

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Το κ@ είναι πολύ καλό. Αυτό δουλεύω από την πρώτη μερα που βγήκε. Δωσε του λίγο χρόνο να το συνηθισεις και θα σε βολέψει πιστεύω (εκτός από το exchange).

 

Έχει λυθεί το πρόβλημα με την κατανάλωση; Παλιότερα έλεγαν ότι έτρωγε την μπαταρία σφαίρα, ισχύει;

Link to comment
Share on other sites

Και ο λογος που εγινε αυτο?

Ειμαστε αναγκασμενοι να πηζουμε στις διαφημισεις σε καθε εφαρμιγη?

Αν δεν θελουμε διαφημισεις τοτε πληρωνουμε τις εφαρμογες.Απο Καπου πρεπει να βγαλουν οι προγρματιστες αλλα και η καημενη η γοογλε.

Link to comment
Share on other sites

Ναι εχεις δικιο η "καημενη" η google γιατι δεν κονομαει αρκετα απο youtube, android και καθε εταιρια που το βαζει στο κινητο της και απο ενα καρο αλλες μεριες....
Link to comment
Share on other sites

Ναι εχεις δικιο η "καημενη" η google γιατι δεν κονομαει αρκετα απο youtube, android και καθε εταιρια που το βαζει στο κινητο της και απο ενα καρο αλλες μεριες....

Άσε τη Google (που κι αυτή δεν είναι φιλανθρωπικό ίδρυμα) και κράτα τους προγραμματιστές. Για ποιό λόγο να ασχοληθούν αν δεν βγάζουν χρήματα από πουθενά? Και όχι, θεωρητικά δεν κονομάει από κάθε εταιρεία που το βάζει στο κινητό της με τη μορφή που το αναφέρεις γιατί το android είναι ανοιχτό λειτουργικό οπότε οι εταιρείες δεν πληρώνουν άδειες χρήσης.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Έχει λυθεί το πρόβλημα με την κατανάλωση; Παλιότερα έλεγαν ότι έτρωγε την μπαταρία σφαίρα, ισχύει;

 

Υπήρχε θέμα με την κατανάλωση στο k @ mail; Την χρησιμοποιώ αρκετές μέρες και δεν έχω διαπιστώσει κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

Υπήρχε θέμα με την κατανάλωση στο k @ mail; Την χρησιμοποιώ αρκετές μέρες και δεν έχω διαπιστώσει κάτι τέτοιο.

 

Νομίζω ότι είχα διαβάσει παλαιότερα ότι είχε ένα θέμα. Απλώς τώρα που αδυνατώ να βάλω το gmail στον στοκ, με βλέπω να πηγαίνω σε άλλη εφαρμογή και μου φαίνεται καλή επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι είχα διαβάσει παλαιότερα ότι είχε ένα θέμα. Απλώς τώρα που αδυνατώ να βάλω το gmail στον στοκ, με βλέπω να πηγαίνω σε άλλη εφαρμογή και μου φαίνεται καλή επιλογή.

 

Βασίζεται στον παλιό καλό k-9 αλλά με πολύ πιο όμορφο ui.

Link to comment
Share on other sites

Βασίζεται στον παλιό καλό k-9 αλλά με πολύ πιο όμορφο ui.

 

Θα το δοκιμάσω σίγουρα, ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...