Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μάλλον αυτό είναι, αλλά με τις οδηγίες στα Αγγλικά δεν τα πάω καλά, Αν μπορείς να μου πεις τα βήματα στα γρήγορα.

 

Εδω σε έχω. Αυτό έψαχνα και δεν το βρήκα

http://colossusr.blogspot.gr/2012/05/blog-post.html?m=1

Edited by tpal
Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Εγω δε έχω. Αυτό έψαχνα και δεν το βρήκα

http://colossusr.blogspot.gr/2012/05/blog-post.html?m=1

 

Εορτολόγιο για εισαγωγή στο ημερολόγιο της google.

Είναι δυο αρχεία, ένα για κινητές και ένα για σταθερές γιορτές, τα κάνετε εισαγωγή και τα δυο.

 

Παιδια ειναι τελειο δεν υπαρχει μπραβο !!!! ;) ;) ;)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Έχει φτιάξει ένας έλληνας developer το stock MMS.apk προκειμένου να παίρνει 160 χαρακτήρες.. Το έχω στο dropbox εδώ. Είναι για 4.2.x έκδοση..

Εγώ το χρησιμοποιώ σε Cyanogen και λειτουργεί άψογα.. ;)

Το βάζεις στη θέση /system/app με δικαιώματα rw-r--r--.

Το ήδη υπάρχων MMS.apk απλά κάνε το MMS.bak για να το έχεις εδρικό..

 

Ξέρεις αν υπάρχει κάτι για την stock 4.1.2 (odexed) rom?

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Εορτολόγιο για εισαγωγή στο ημερολόγιο της google.

Είναι δυο αρχεία, ένα για κινητές και ένα για σταθερές γιορτές, τα κάνετε εισαγωγή και τα δυο.

 

Ευχαριστώ κι εγώ για το συνημμένο, το πέρασα και άλλαξαν όλα.

Απλά πλέον, μου έρχονται email με τις γιορτές τις ημέρας. Υπάρχει κάπου κάποια ρύθμιση για να σταματήσουν αυτού του είδους τα email και δεν την είδα;

 

 

Edit: Μάλλον το βρήκα, Ημερολόγια μου -> Ρυθμίσεις -> Υπενθυμίσεις και Ειδοποιήσεις

Edited by tsiftsism

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Πως βρισκουμε αυτη την επιλογη, δε το βρισκω.

 

Στο stock smsapp, αν πας στην Ελλάδα ρυθμίσεις κάπου λέει strip unicode. Τι καρέ το και θα στα γράφει όλα αυτόματα κεφαλαία στα SMS.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Η αντικατάσταση της stock για όσους είναι root και για μένα είναι η καλύτερη λύση. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν κάνουν και την stock έτσι να τελειώνουμε.

Μη το παρεξηγησεις αλλα πραγματικα εισαι αξιοπροσεκτη, εκτος απο γυναικα με "αντρικο" κινητο ασχολεισαι (κι οχι απλα γνωριζεις) και με livescores. Dreamgirl πραγματικα :):):):):):):):thumbup:

Χαχαχα! Ναι, εγώ κι η Jolie! Εντάξει το Note δεν το θεωρώ 'αντρικό' άλλα η εφαρμογή είναι πολύ καλή και λύνω και τις απορίες πίσω όταν με ρωτάνε μπαμπάδες, θείοι κλπ πόσο είναι ο τάδε αγώνας!

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Μια και συζητάτε για livescores, προτείνω την live score addicts https://play.google.com/store/apps/details?id=se.footballaddicts.livescore

Έπειτα από αναλυτική σύγκριση όλων των εφαρμογών αυτού του είδους, κατέληξα στο συμπέρασμα ότι είναι η πιο πλήρης.

Link to comment
Share on other sites

Μια και συζητάτε για livescores, προτείνω την live score addicts https://play.google.com/store/apps/details?id=se.footballaddicts.livescore

Έπειτα από αναλυτική σύγκριση όλων των εφαρμογών αυτού του είδους, κατέληξα στο συμπέρασμα ότι είναι η πιο πλήρης.

 

επειδη το εχω ψαξει αρκετα το θεμα αλλα την συγκεκριμενη δεν την εχω δοκιμασει θεωρεις οτι ειναι καλυτερη και απο το futbol24?

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω κι εγώ το ίδιο πρόβλημα στην προσπάθεια να προσθέσω gmail λογαριασμό στην στοκ εφαρμογή. Ακολουθώ τις οδηγίες του φίλου tsabasid και μου βγάζει σφάλμα στη σύνδεση με το gmail. H hotmail παίζει κανονικά, δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει...

 

P.S. Από την εφαρμογή του Gmail λαμβάνω κανονικά.

 

Στην στοκ δεν μπορώ και εγώ τελικά να βάλω gmail. Hotmail κανονικά. Μου βγάζει "άγνωστο λάθος" με το που πάει να συνδεθεί στο τέλος.

 

Καμιά ιδέα κανείς;

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

επειδη το εχω ψαξει αρκετα το θεμα αλλα την συγκεκριμενη δεν την εχω δοκιμασει θεωρεις οτι ειναι καλυτερη και απο το futbol24?

 

Ειδικά η futbol 24 δεν μου άρεσε καθόλου. Μια άλλη που μου άρεσε γιατί έχει και μπάσκετ είναι η betscores, αλλά με ξενέρωσε όταν σε έναν αγώνα μου έδωσε ένα γκολ που δεν μπήκε ποτέ, ενώ το πιο αρνητικό είναι ότι μετά από μισή ώρα έμπαινες στην εφαρμογή και έβλεπες το λάθος σκορ. Ότι χειρότερο για κάποιον που έχει παίξει στοίχημα. Πάντως το live scores addicts δείχνει και βίντεο από γκολ.

Link to comment
Share on other sites

Ρε μάγκες μου βγάζει ένα σφάλμα το aqua mail κάθε φορά που συγχρονίζει. Login error. Too many simultaneous connections. Ξέρει κανείς τί μπορεί να παίζει;

 

Καμία ιδέα παιδιά;

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Στην στοκ δεν μπορώ και εγώ τελικά να βάλω gmail. Hotmail κανονικά. Μου βγάζει "άγνωστο λάθος" με το που πάει να συνδεθεί στο τέλος.

 

Καμιά ιδέα κανείς;

 

Δεν ξέρω τι παίζει. Το έχω κάνει άπειρες φορές, ακόμη και σήμερα. Να ξαναπώ μια φορά μπας και έχει γίνει παρανόηση. Πάμε στη stock email εφαρμογή. Γράφουμε email και pass. Manual setup---exchange - - στον server "m.google.com". Αν δε σας λειτουργεί τότε παίζει να έχετε παλιά gapps ή να είναι θέμα συσκευής. Δεν ξέρω τι συσκευή έχετε αλλά μιλάμε για stock Android email app, όχι πχ ότι έχει μέσα το sense ή Samsung κλπ.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για jb ποια εφαρμογη μου προτεινετε για κατεβασμα βιντεο απ το youtube;

 

Tubemate στο Google..

Link to comment
Share on other sites

Μια και συζητάτε για livescores, προτείνω την live score addicts https://play.google.com/store/apps/details?id=se.footballaddicts.livescore

Έπειτα από αναλυτική σύγκριση όλων των εφαρμογών αυτού του είδους, κατέληξα στο συμπέρασμα ότι είναι η πιο πλήρης.

 

Σαν το fotmob δεν είναι κανένα

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες.

 

Απο οτι ειδα το adaway το εχουν αφαιρεσει απο το play store.

Γνωριζει κανεις γιατι? Κριμα γιατι την χρησιμοποιουσα και ηταν απο τις καλυτερες εφαρμογες.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Σαν το fotmob δεν είναι κανένα

 

Αυτό χρησιμοποιούσα εδώ και δύο χρόνια και το έχω κρατήσει παράλληλα γιατί με βολεύει πιο πολύ στο να βλέπω το πρόγραμμα των αγαπημένων μου ομάδων. Όμως στα notifications πιστεύω ότι είναι πιο πλήρες το live score addicts. Το fotmob μου έκανε και κάτι νερά τελευταία που αργούσε να με ειδοποιήσει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες.

 

Απο οτι ειδα το adaway το εχουν αφαιρεσει απο το play store.

Γνωριζει κανεις γιατι? Κριμα γιατι την χρησιμοποιουσα και ηταν απο τις καλυτερες εφαρμογες.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=359445

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες.

 

Απο οτι ειδα το adaway το εχουν αφαιρεσει απο το play store.

Γνωριζει κανεις γιατι? Κριμα γιατι την χρησιμοποιουσα και ηταν απο τις καλυτερες εφαρμογες.

 

Αφαίρεσαν όλες τις ad blocking εφαρμογές.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Αυτό χρησιμοποιούσα εδώ και δύο χρόνια και το έχω κρατήσει παράλληλα γιατί με βολεύει πιο πολύ στο να βλέπω το πρόγραμμα των αγαπημένων μου ομάδων. Όμως στα notifications πιστεύω ότι είναι πιο πλήρες το live score addicts. Το fotmob μου έκανε και κάτι νερά τελευταία που αργούσε να με ειδοποιήσει.

 

Το έχεις βάλει να ανανεώνει κάθε λεπτό;

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες.

 

Απο οτι ειδα το adaway το εχουν αφαιρεσει απο το play store.

Γνωριζει κανεις γιατι? Κριμα γιατι την χρησιμοποιουσα και ηταν απο τις καλυτερες εφαρμογες.

 

Υπάρχει στο Aptoid Market η στο Black Market.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες.

 

Απο οτι ειδα το adaway το εχουν αφαιρεσει απο το play store.

Γνωριζει κανεις γιατι? Κριμα γιατι την χρησιμοποιουσα και ηταν απο τις καλυτερες εφαρμογες.

 

Πιο πάνω αναφέρθηκε ότι η Google αφαίρεσε όλες τις εφαρμογές που μπλοκάρουν τις διαφημίσεις από το play.

Όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειναι τελειο δεν υπαρχει μπραβο !!!! ;) ;) ;)

 

Έχει κάτι άκυρα "απασχολημένος'' μέσα στον Ιούνιο και τον Νοέμβριο...

Μάθε να περιμένεις και περίμενε για να μάθεις....
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...