Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

4 ώρες πριν, karib said:

Avast; Εχει ειδικη εφαρμογη μονο για κλειδωμα εφαρμογων ή ειναι κανονικο antivirus

Νομιζω αν ειναι κανενα βαριδι antivirus δεν εχει νοημα να 'φορτωθει' το κινητο απλα και μονο για να μπορω να κλειδωνω εφαρμογες.

Το κανονικό antivirus έχω, χωρίς όμως vpn και file clean. Μια χαρά κλειδώνει, δεν είναι βαρίδι και με έχει προφυλάξει πολλές φορές.

Δεν θα στο πρότεινα αν ήταν τόσο χάλια. Δεν έχει trial να το δοκιμάσεις πριν; Είμαι στη δουλειά και δεν μπορώ να το δω τώρα 

Link to comment
Share on other sites

On 12/2/2024 at 1:33 ΜΜ, ilka71 said:

 

επίσης έχω το Spotify σπασμένο, γίνεται να μην μου βγάζει το play store ότι υπάρχει διαθέσιμη ενημέρωση για την ίδια εφαρμογή; 

Screenshot_20240212_133447_Google Play Store.jpg

Δύσκολο αυτό, αλλά σίγουρα θέλει να είσαι ρουτ 

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

On 9/2/2024 at 2:42 ΜΜ, loki21 said:

Υπάρχει κάποια εφαρμογή για για να διαχειρίζομαι συνδρομές ή σταθερά πάγια;

Πχ 25/2 disney plus 10€, 31/3 youtube premium 20€ κτλ.

Ναι αυτη

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

έχετε θέμα με τη ρύθμιση της έντασης ηχητικών μηνυμάτων στο viber; όχι ήχου βίντεο, εκεί είναι οκ.  εμένα μου το ξανά κάνει τώρα δεν έχω έλεγχο της έντασης τους 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. 

 

Τώρα τελευταία ο cx explorer δεν μου δίνει πρόσβαση στον φάκελο android. Πχ για να μπω στους φακέλους data των εφαρμογών. Υπάρχει προτεινόμενος file manager που να κάνει τη δουλειά?

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, Zefir said:

Καλησπέρα παιδιά. 

 

Τώρα τελευταία ο cx explorer δεν μου δίνει πρόσβαση στον φάκελο android. Πχ για να μπω στους φακέλους data των εφαρμογών. Υπάρχει προτεινόμενος file manager που να κάνει τη δουλειά?

Solid Explorer. 

Κάνει τα πάντα όπως πρέπει. 

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, akilleas said:

Solid Explorer. 

Κάνει τα πάντα όπως πρέπει. 

έχει network access ; οπως με  τον cx; δηλαδή να βλέπω πχ τους φακέλους  στο πισι μου που είναι στο ίδιο δίκτυο; δεν βρίσκω την επιλογή αυτή. 

11 minutes ago, ilka71 said:

έχει network access ; οπως με  τον cx; δηλαδή να βλέπω πχ τους φακέλους  στο πισι μου που είναι στο ίδιο δίκτυο; δεν βρίσκω την επιλογή αυτή. 

εντάξει το βρήκα! 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, ilka71 said:

έχει network access ; οπως με  τον cx; δηλαδή να βλέπω πχ τους φακέλους  στο πισι μου που είναι στο ίδιο δίκτυο; δεν βρίσκω την επιλογή αυτή. 

εντάξει το βρήκα! 

Οκ. Τέλος καλό! 

Κάνει τα πάντα να ξέρεις. Γενικά θεωρείται στην κοινοτητα κορυφαίος explorer! 

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Το Cube ACR σταμάτησε  να ηχογραφεί.Δεν ακούγεται τίποτα 

Έχει συμβεί και σε άλλον? Άλλη λύση αξιόπιστη έχουμε?

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, mips said:

Το Cube ACR σταμάτησε  να ηχογραφεί.Δεν ακούγεται τίποτα 

Έχει συμβεί και σε άλλον? Άλλη λύση αξιόπιστη έχουμε?

Το ίδιο και σε μενα, δεν εχω βρει λυση, στο μεταξύ ηχογραφεί καποιες φορες στο άκυρο και τυχαία καποιες κλήσεις 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, nikos_kallithea said:

Το ίδιο και σε μενα, δεν εχω βρει λυση, στο μεταξύ ηχογραφεί καποιες φορες στο άκυρο και τυχαία καποιες κλήσεις 

Εμένα δεν ηχογραφεί τίποτα.Ψαχνω άλλη εφαρμογή αν και η συγκεκριμένη με είχε βόλεψε πάρα πολύ. 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, nikos_kallithea said:

Το ίδιο και σε μενα, δεν εχω βρει λυση, στο μεταξύ ηχογραφεί καποιες φορες στο άκυρο και τυχαία καποιες κλήσεις 

Πήγαινε στις ρυθμίσεις τηλέφωνου. Βρες την εφαρμογή Cube ACR- αποθηκευση και κάνε εκκαθάριση δεδομένων και εκκαθάριση μνήμης cache. Αυτά έκανα και προς το παρόν δουλεύει. Θα δούμε. 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Στο προηγούμενο κινητό (Xiaomi RN7) είχα το Blokada και είχα απαλλαγεί από διαφημίσεις.

Στη μεταφορά των apps από το παλιό στο νέο (Poco M6 Pro) δεν μεταφέρθηκε το Blokada, προσπάθησα να το κατεβάσω, αλλά τόσο αυτό όσο και το Adguard εμφανίζονται ως επικίνδυνα και τα αποκλείει.

Ποιο συστήνετε?

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, makap said:

Στο προηγούμενο κινητό (Xiaomi RN7) είχα το Blokada και είχα απαλλαγεί από διαφημίσεις.

Στη μεταφορά των apps από το παλιό στο νέο (Poco M6 Pro) δεν μεταφέρθηκε το Blokada, προσπάθησα να το κατεβάσω, αλλά τόσο αυτό όσο και το Adguard εμφανίζονται ως επικίνδυνα και τα αποκλείει.

Ποιο συστήνετε?

Μέσα στις ρυθμίσεις της συσκευής σου έχει επιλογή για εγκατάσταση.  αγνώστων εφαρμογών κάπως έτσι ακριβώς δεν θυμάμαι . Μόλις το κλικαρεις λογικά θα σε αφήσει να κάνεις εγκατάσταση τις εφαρμογές που θες.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

τις τελευταίες μέρες παρατηρώ στο google maps στην αναζήτηση διεύθυνσης επαφής δεν μου δείχνει την επαφή και το όνομα της! σε εσάς; 

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια και σε μένα. Πρέπει να πάω στο μενού "αποθηκευμένα" και στη λίστα "με ετικέτα". Αρκετά σπαστικό.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, coolnetgr said:

Τα ίδια και σε μένα. Πρέπει να πάω στο μενού "αποθηκευμένα" και στη λίστα "με ετικέτα". Αρκετά σπαστικό.

πολύ foul! τι σκέφτονται ήθελα να ήξερα! αφού δίνουμε την άδεια για τις επαφές! 

Link to comment
Share on other sites

On 23/2/2024 at 6:42 ΠΜ, makap said:

Στο προηγούμενο κινητό (Xiaomi RN7) είχα το Blokada και είχα απαλλαγεί από διαφημίσεις.

Στη μεταφορά των apps από το παλιό στο νέο (Poco M6 Pro) δεν μεταφέρθηκε το Blokada, προσπάθησα να το κατεβάσω, αλλά τόσο αυτό όσο και το Adguard εμφανίζονται ως επικίνδυνα και τα αποκλείει.

Ποιο συστήνετε?

https://f-droid.org/packages/org.adaway/

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, vasileios13 said:

Τι ρυθμίσεις βάζετε στο AdAway?γιατι εγω συνεχως εχω θεματα σε πολλα κινητά που το βαζω ! Δεν ανοιγει σελιδες αργει το ίντερνετ και 1002 ! Με το Blokada χωρις να πειράξω κατι ολα ειναι δουλευουν ρολοι ! 

Link to comment
Share on other sites

Βαλτε στο private dns, αυτό: dns.adguard.com και δεν θα έχετε διαφημισεις και χωρις εφαρμογη.

Όπως και με το blokada και αντιστοιχες εφαρμογές / υπηρεσιες, υπαρχει ενδεχομενο να μην βλέπετε συγκεκριμενες ιστοσελιδες.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, xqtr_ said:

Βαλτε στο private dns, αυτό: dns.adguard.com και δεν θα έχετε διαφημισεις και χωρις εφαρμογη.

Όπως και με το blokada και αντιστοιχες εφαρμογές / υπηρεσιες, υπαρχει ενδεχομενο να μην βλέπετε συγκεκριμενες ιστοσελιδες.

Το βάζω αλλά δεν το αποθηκεύει.

Στο προηγούμενο κινητό (Xiaomi RN7) είχα το Blokada και είχα ησυχάσει, με το νέο (Poco M6 Pro) δεν μπορώ να κατεβάσω το Blokada.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, makap said:

Το βάζω αλλά δεν το αποθηκεύει.

Στο προηγούμενο κινητό (Xiaomi RN7) είχα το Blokada και είχα ησυχάσει, με το νέο (Poco M6 Pro) δεν μπορώ να κατεβάσω το Blokada.

Δες στην φωτο. Επιλεγεις το private dns.

Screenshot_2024-03-05-18-15-44-266_com.android.settings.jpg

Link to comment
Share on other sites

δεν έχει ενεργή την αποθήκευση (Save) ούτε πριν ούτε μετά την προσθήκη, αλλά έχει προεπιλεγμένο το Αυτόματο

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, makap said:

δεν έχει ενεργή την αποθήκευση (Save) ούτε πριν ούτε μετά την προσθήκη, αλλά έχει προεπιλεγμένο το Αυτόματο

Για να κάνει την  αποθήκευση πρέπει να έχει σύνδεση στο internet 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mips said:

Για να κάνει την  αποθήκευση πρέπει να έχει σύνδεση στο internet 

Είναι συνεδεμένο συνέχεια.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...