Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts







Στην δουλειά μου πολλές πρέπει να μου στείλουν πελάτες κάποια έγγραφα τους, εγώ τους τα ζητάω σε .pdf (πχ. ταυτότητα, Ε9), και με ρωτάνε "ποιο είναι το νούμερο μλσου να σου τα στείλω με Viber", και μάλιστα σε φωτογραφία (από την κάμερα του κινητού) !!!

Ετσι ακριβώς.
Τα ίδια εχω κ γω στη δουλειά.
Φωτo απο μακριά, στραβές, θολές, με δάχτυλο μπροστά κ 5mb η καθε φωτο.
Καθε φορά πρεπει να κανω αποκρυπτογράφηση στο τι λεει.
Πρεπει να μειώσω ογκo κ να τα κανω pdf.
Κ οταν μου λενε "στα έστειλα", τους λέω, "εσυ μπορεις να διαβάσεις αυτο που μου έστειλες? Θα το καταλάβει ο υπάλληλος στην εφορία - δημ. υπηρεσία?", κ μου τις ξαναστελνουν.



Tapa




Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να εχω την ιδια εφαρμογη δυο φορες ωστε να την εκτελω με διαφορετικα username/password....?

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να εχω την ιδια εφαρμογη δυο φορες ωστε να την εκτελω με διαφορετικα username/password....?
Ψάξε στην google για διπλοτυπες εφαρμογές στο τηλέφωνο σου. Ανάλογα την συσκευή, μπορεί αυτό να γίνεται από τις ρυθμίσεις της. Ή να χρειάζεται χρήση εφαρμογής από το store.

Στάλθηκε χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, SERS1612 said:

Ψάξε στην google για διπλοτυπες εφαρμογές στο τηλέφωνο σου. Ανάλογα την συσκευή, μπορεί αυτό να γίνεται από τις ρυθμίσεις της. Ή να χρειάζεται χρήση εφαρμογής από το store.

Στάλθηκε χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Εχω Samsung S22+ αλλα δεν βρηκα κατι σχετικο.

Εχει μια επιλογη να βαλεις καποια ρουτινα π.χ. work και να επιλεξεις εφαρμογη αλλα και παλι η εφαρμογη ανοιγει με τα ιδια credentials.

Εχω δει οτι υπαρχει εφαρμογη στο play το parallel space....εχετε αποψη...?

Link to comment
Share on other sites

από χτες μου κάνει νερά το at a glance widget της google. το κάνει και σε εσάς; 15a344f81d869191d710e1d34fae19cd.jpg
Όχι, δεν έχω κανένα πρόβλημα, ούτε στο Galaxy Tab S7, ούτε στο Galaxy A54.

Sent from my Samsung Galaxy A54 by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

από χτες μου κάνει νερά το at a glance widget της google. το κάνει και σε εσάς; 15a344f81d869191d710e1d34fae19cd.jpg
Μόλις τώρα μου το έκανε στο Galaxy Tab S7.
Το widget δείχνει ό,τι ακριβώς και σ' εσένα.

Sent from my Samsung Galaxy A54 by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Outlook (με αρκετα προβλήματα) και κ-9

Στο outlook, αν σβησω εντελος ενα μαιλ απο το pc, κ ανοιξω το ταβλετ ή το κινητό , θα μου έρθει ήχος κ επισκόπηση για το σβησμενο μαιλ. Οταν το πατάω μου γράφει "το μαιλ δεν ειναι πλέον διαθέσιμο" (ελα ρε σοβαρά? )
Τους εχω στείλει πολλα μνματα στο σαπόρτ αλλά...

Tapa



fairemail No1.Ξέρει κανείς κάποια εφαρμογή που μεταφράζει ένα pdf από αγγλικά στα ελληνικά και να το ξανακάνει export πάλι σε pdf;
Link to comment
Share on other sites

fairemail No1.Ξέρει κανείς κάποια εφαρμογή που μεταφράζει ένα pdf από αγγλικά στα ελληνικά και να το ξανακάνει export πάλι σε pdf;
αυτό το fairemail και είναι early access
Link to comment
Share on other sites

αυτό το fairemail και είναι early access
Δε ξέρω γιατί ακόμα το γράφει έτσι.Την εχω πάνω από χρόνο δουλεύει 100% κομπλέ.Την αγόρασα κιόλας.
Link to comment
Share on other sites

σήμερα το SwiftKey δεν θυμάται το λεξιλόγιο μου.. το swift beta όλα οκ παράξενο..
Λειτουργεί το δικό μου


Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, ilka71 said:

σήμερα το SwiftKey δεν θυμάται το λεξιλόγιο μου.. το swift beta όλα οκ παράξενο..

Log out και ξανά log in.. Ξανά ήρθαν όλα 

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς πως φτιάχνουμε μια ρουτίνα με Bixby που όταν είμαι σε ένα Χ μέρος εκεί μόνον να μην φαίνεται η προεπισκοπηση μηνυμάτων; και όταν απομακρυνομαι από εκεί να επανέρχονται

Link to comment
Share on other sites

έχει εδώ και ένα μήνα που η ευδαπ δεν έχει εφαρμογή στο android. είχε την παλιά αλλά εάν την απεγκαταστησεις δεν σου βγάζει την νέα που λέγανε θα βγάλουν. ελληνικό δημόσιο...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

SAMSUNG BACKUP - RESTORE

Εχει χρησιμοποιησει κανεις την εφαρμογη της Samsung, σε pc, φυσικα αντιστοιχα πρεπει να ειναι εγκατεστημενη και στο κινητο, την Samsung Backup-νομιζω την λεει και Smart Switch,

για μεταφορα ρυθμισεων-εφαρμογων - ισως και data, απο ενα παλαιοτερο κινητο Samsung galaxy, σε ενα νεοτερο;

Μπορει να μου μεταφερει οντως επιτυχως, ολο το περιβαλλον και το σεταρισμα/ρυθμισεις του προηγουμενου παλαιοτερου Samsung μου, στο νεοτερο;

Edited by karib
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει εφαρμογή που για κάθε πελάτη να μπορώ να βγάζω μια φώτο του ιστορικού του και να το αποθηκεύω στην επαφή του;

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, ilka71 said:

υπάρχει εφαρμογή που για κάθε πελάτη να μπορώ να βγάζω μια φώτο του ιστορικού του και να το αποθηκεύω στην επαφή του;

Τί ακριβώς θέλεις να κάνεις; 

Εγώ για αυτό που καταλαβαίνω θα έκανα το εξής :θα έβγαζα φωτογραφίες το ιστορικό και θα τα αποθήκευα με όνομα πελάτη σε κάποιο cloud που θα έχω πρόσβαση ανά πάσα στιγμή και από το κινητό.

Θα έχεις έτσι καλή ανάλυση, ευκαιρία για ζοομ, ίσως και κάποιο πρόχειρο edit... 

Εκτός εάν δεν κατάλαβα καλά.... ;

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια δοκιμασμένη εφαρμογή panic button? Να στέλνει sms να κάνει κλήσεις κλπ; που θέλω να βάλω σε ηλικιωμένο συγγενή μου... 

Link to comment
Share on other sites

Τί ακριβώς θέλεις να κάνεις; 
Εγώ για αυτό που καταλαβαίνω θα έκανα το εξής :θα έβγαζα φωτογραφίες το ιστορικό και θα τα αποθήκευα με όνομα πελάτη σε κάποιο cloud που θα έχω πρόσβαση ανά πάσα στιγμή και από το κινητό.
Θα έχεις έτσι καλή ανάλυση, ευκαιρία για ζοομ, ίσως και κάποιο πρόχειρο edit... 
Εκτός εάν δεν κατάλαβα καλά.... ;
λες να το αποθηκεύω και σαν pdf και όχι σαν φώτο για να υπάρχει δυνατότητα edit η δεν γίνεται;
Link to comment
Share on other sites

Τι χρησιμοποιείτε για εφαρμογή μπαταρίας (ένδειξη SOT, ώρες αυτονομίας, κατανάλωση εφαρμογών, κλπ);

Άλλαξε ο τρόπος ένδειξης του στοκ μετρητή στα Samsung και χρειάζομαι μια εφαρμογή να δείχνει τις ενδείξεις από την ώρα που αποσυνδέεται ο φορτιστής και όχι αθροιστικά ανά 24ωρο.

Link to comment
Share on other sites

Τι χρησιμοποιείτε για εφαρμογή μπαταρίας (ένδειξη SOT, ώρες αυτονομίας, κατανάλωση εφαρμογών, κλπ);
Άλλαξε ο τρόπος ένδειξης του στοκ μετρητή στα Samsung και χρειάζομαι μια εφαρμογή να δείχνει τις ενδείξεις από την ώρα που αποσυνδέεται ο φορτιστής και όχι αθροιστικά ανά 24ωρο.
Και μένα με ενδιαφέρει αυτό γιατί την στοκ όσο πάνε την κάνουν και χειροτερη

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...