Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

επελεξε ολα τα μηνυματα εκτος από κανα δυο προσφατα και διεγραψε τα. ετσι και θα διαγραφουν τα μηνυματα και θα παραμεινεις στην συνομιλια που θες

 

Μα πως επιλεγω ολα τα μηνυματα; Μιλαμε ειμαι σε ενα γκρουπ που εχει μεσα χιλιαδες μηνυματα! Ειναι δυνατον να τσεκαρω ενα-ενα;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς! Ας κάθονται οι άλλοι στα βαημπέρια τους!

διοτι τη λυση την εχει ετοιμη στο telegram

1) μεταφορα σε sd card https://telegram.org/blog/voice-chats#sd-card-storage-on-android

2) μπορει να ρυθμιζει τα media που χρειαζεται στον αποθηκευτικο του χωρο https://t.me/TelegramTips/243

Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dan_ru.ProfReminder

Εγώ έχω βάλει ανά ένα λεπτό να με ειδοποιεί με έναν ήχο όταν έχω αναπάντητες, μηνύματα κλπ.

Έχει πολλές επιλογές να το ρυθμίσεις όπως θέλεις

Φιλαρακι τελεια εφαρμογη. Με εσωσες..αλλιως το κινητο χωρις notification led ηταν αχρηστο για μενα. Σ' ευχαριστω.

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Καλή μέρα σας,

Για την ηλεκτρονική αλληλογραφία στο τηλέφωνο δουλεύω το TypeApp και είμαι αρκετά ευχαριστημένος.

Όμως δεν βρίσκω το τρόπο να κάνω κάποια πράγματα που θα ήθελα να κάνω.

Πχ.

Θελω να μπορώ να αποθηκεύω με μια διαδικασία σε κάποιο αποτους φάκελους που έχω στο τηλεφωνο όλα τα επισυναπτόμενα files που έρχονταν σε καποιο email και να μην κάνω τη διαδικασία για κάθε file ξεχωριστά.

Επίσης θα ήταν πολύ βολικό για μένα αν μπορούσα να δώσω οδηγία κάποια συγκεκριμένα email να μεταφέρονται αυτόματα αντί στο inbox σε συγκεκριμένους φακέλους που θα δημιουργηθούν στο Application.

Ξέρετε να υπάρχει κάποιο email application που να μπορώ να κάνω τα πιο πανω;

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εκαναν καμια αλλαγη στο instagram ? εχω pm (message) απο ατομα που δεν τα εχω κανει follow μου τα περναει σαν αιτημα (αν θελω να διαβασω το μήνυμα δηλαδη ) και δεν μπορω πλεον να βρω αυτη την επιλογη ΠΟΥΘΕΝΑ ..μονο σε μενα συμβαινει αυτο ?
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εκαναν καμια αλλαγη στο instagram ? εχω pm (message) απο ατομα που δεν τα εχω κανει follow μου τα περναει σαν αιτημα (αν θελω να διαβασω το μήνυμα δηλαδη ) και δεν μπορω πλεον να βρω αυτη την επιλογη ΠΟΥΘΕΝΑ ..μονο σε μενα συμβαινει αυτο ?

Τώρα το κάνει; Εδώ και καιρό το κάνει σε μένα. Πατάς απλά τη διαγραφή από κάτω που βγαίνει.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εκαναν καμια αλλαγη στο instagram ? εχω pm (message) απο ατομα που δεν τα εχω κανει follow μου τα περναει σαν αιτημα (αν θελω να διαβασω το μήνυμα δηλαδη ) και δεν μπορω πλεον να βρω αυτη την επιλογη ΠΟΥΘΕΝΑ ..μονο σε μενα συμβαινει αυτο ?
Όπως έγραψε και ο evris, αυτό γίνεται εδώ και πάρα πολύ καιρό.

 

Απλά τα διαγράφεις.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Τώρα το κάνει; Εδώ και καιρό το κάνει σε μένα. Πατάς απλά τη διαγραφή από κάτω που βγαίνει.

 

Όπως έγραψε και ο evris, αυτό γίνεται εδώ και πάρα πολύ καιρό.

 

Απλά τα διαγράφεις.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

 

απο ποτε βρε παιδια ισχυει αυτο ?

εγω μεχρι χθες ειχα επιλογη να διαβασω τα personal messages απο "αγνώστους" ΑΝ ΗΘΕΛΑ κανονικα ! δεν ειμαστε στα καλα μας! αυτο παλι γιατι εγινε ?

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πολλές φορές ούτε το αίτημα εμφανίζει όταν πατάω επάνω σε αυτό. Οπότε δεν μπορώ να δω και ποιός το έκανε. Το κάνει εδώ και καιρό. Δεν ξέρω σε σένα από πότε άρχισε.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πολλές φορές ούτε το αίτημα εμφανίζει όταν πατάω επάνω σε αυτό. Οπότε δεν μπορώ να δω και ποιός το έκανε. Το κάνει εδώ και καιρό. Δεν ξέρω σε σένα από πότε άρχισε.

 

ναι ετσι ειναι και μενα τωρα ! δεν μπορω να δω καν το αιτημα ! μεγαλη χαζομαρα χωρις λογο βασικα

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε μηνυμα για το spotify. Απο 10,99 παει 11,99. Παραμενει κορυφαια επιλογη και αξιζει και το τελευταιο σεντ.
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα. Σε ενα κινεζικο κινητο που απεκτησα προσφατα εγκατεστησα μια εφαρμογη clock για να το χρησιμοποιω σαν ξυπνητηρι. Ομως..δεν χτυπαει με την καμμια οταν το προγραμματιζω. Δεν ακουγεται ο ηχος αλλα ουτε εμφανιζεται κατι στην οθονη την στιγμη εκεινη παρα το οτι φαινεται να προγραμματιζεται κανονικα. Να σημειωσω οτι την ιδια εφαρμογη ειχα εγκατεστημενη στο προηγουμενο τηλεφωνο μου, οπου ομως λειτουργουσε κανονικα. Καμμια ιδεα τι μπορει να συμβαινει?

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα. Σε ενα κινεζικο κινητο που απεκτησα προσφατα εγκατεστησα μια εφαρμογη clock για να το χρησιμοποιω σαν ξυπνητηρι. Ομως..δεν χτυπαει με την καμμια οταν το προγραμματιζω. Δεν ακουγεται ο ηχος αλλα ουτε εμφανιζεται κατι στην οθονη την στιγμη εκεινη παρα το οτι φαινεται να προγραμματιζεται κανονικα. Να σημειωσω οτι την ιδια εφαρμογη ειχα εγκατεστημενη στο προηγουμενο τηλεφωνο μου, οπου ομως λειτουργουσε κανονικα. Καμμια ιδεα τι μπορει να συμβαινει?

 

Έτσι όπως το κόβω πρέπει να έχεις πρόβλημα με τις άδειες (permissions) της εφαρμογής.

Πήγαινε στις ρυθμίσεις και τσέκαρε να δεις τι παίζει

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Έτσι όπως το κόβω πρέπει να έχεις πρόβλημα με τις άδειες (permissions) της εφαρμογής.

Πήγαινε στις ρυθμίσεις και τσέκαρε να δεις τι παίζει

Σ ευχαριστω για την απαντηση. Δεν φαινεται να ειναι προβλημα permissions γιατι αυτες που ζηταει για location και storage ειναι allowed.

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

We’re introducing the Android Earthquake Alerts System in Greece and New Zealand, where Android users will receive automatic early warning alerts when there is an earthquake in their area.

https://blog.google/products/android/introducing-android-earthquake-alerts-outside-us/

Link to comment
Share on other sites

We’re introducing the Android Earthquake Alerts System in Greece and New Zealand, where Android users will receive automatic early warning alerts when there is an earthquake in their area.

https://blog.google/products/android/introducing-android-earthquake-alerts-outside-us/

 

Δεν κατάλαβα πως το κλείνουμε αν δεν το θέλουμε και πως ξέρουμε αν ήδη λειτουργεί στην Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Διαχειρίζομαι διαφορά τάμπλετ και κινητά τα οποία τα έχω συνδεδεμένα σε κοινό λογαριασμό στην google. Έχω βρει το πως εξ αποστάσεως μπορώ να εγκαθιστώ μια εφαρμογή σε κάποια από τις συσκευές που διαθέτω άλλα δεν έχω βρει τρόπο για εξ αποστάσεως απεγκατάσταση εφαρμογής.

 

Πρακτικά αυτό που θέλω είναι να μπορέσω στο κινητό του πατέρα μου που μένει σε άλλη πόλη απο εμένα να κάνω απεγκατάσταση διάφορων εφαρμογών που κατέβαζε πατώντας σε διάφορες διαφημίσεις. Δεν ξέρει καλά να χειρίζεται το κινητό και έχει κατεβάσει διάφορες άσχετες εφαρμογές και κολλάει το κινητό του. Μέσω του λογαριασμού μου στην google, βλέπω το τι έχει κατεβάσει, του εγκατέστησα εγω τις χρήσιμες εφαρμογές που πρέπει να έχει αλλά πως μπορώ εξ αποστάσεως να διαγράψω τις άσχετες εφαρμογές που κατέβασε;

.
Link to comment
Share on other sites

Διαχειρίζομαι διαφορά τάμπλετ και κινητά τα οποία τα έχω συνδεδεμένα σε κοινό λογαριασμό στην google. Έχω βρει το πως εξ αποστάσεως μπορώ να εγκαθιστώ μια εφαρμογή σε κάποια από τις συσκευές που διαθέτω άλλα δεν έχω βρει τρόπο για εξ αποστάσεως απεγκατάσταση εφαρμογής.

 

 

 

Πρακτικά αυτό που θέλω είναι να μπορέσω στο κινητό του πατέρα μου που μένει σε άλλη πόλη απο εμένα να κάνω απεγκατάσταση διάφορων εφαρμογών που κατέβαζε πατώντας σε διάφορες διαφημίσεις. Δεν ξέρει καλά να χειρίζεται το κινητό και έχει κατεβάσει διάφορες άσχετες εφαρμογές και κολλάει το κινητό του. Μέσω του λογαριασμού μου στην google, βλέπω το τι έχει κατεβάσει, του εγκατέστησα εγω τις χρήσιμες εφαρμογές που πρέπει να έχει αλλά πως μπορώ εξ αποστάσεως να διαγράψω τις άσχετες εφαρμογές που κατέβασε;

Aπο το playstore ,μπορεις να κάνεις απεγκατασταση.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα. Καμμια εφαρμογη για ξυπνητηρι για Android 10, που να χτυπαει ομως ακομα και οταν το τηλεφωνο ειναι κλειστο (να μπορει να το ανοιγει δηλαδη), εχετε να μου προτεινετε? Δοκιμασα μερικες αλλα καμμια δεν καταφερνει να ανοιξει το κινητο. Ευχαριστω

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα. Καμμια εφαρμογη για ξυπνητηρι για Android 10, που να χτυπαει ομως ακομα και οταν το τηλεφωνο ειναι κλειστο (να μπορει να το ανοιγει δηλαδη), εχετε να μου προτεινετε? Δοκιμασα μερικες αλλα καμμια δεν καταφερνει να ανοιξει το κινητο. Ευχαριστω
Δεν νομίζω να γινεται κάτι τέτοιο.

Αν γίνεται, θα γινεται με ροοτ συσκευη κ προγραμματισμό (που δεν τα γνωριζω αυτα).

 

Αλλιως το βαζεις σε "λειτουργια πτήσης" και λειτουργεί, χωρις να χεις την ακτινοβολία δίπλα απο το κεφάλι σου.

 

-----------

Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Σαφως και γινεται και χωρις root. Γινοταν και στο προηγουμενο κινητο μου (UMI) αλλα και στο καινουριο γινεται (επισης UMI). Απλα η μαμα εφαρμογη δεν με βολευει και ψαχνομαι για καποια αλλη..

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Σαφως και γινεται και χωρις root. Γινοταν και στο προηγουμενο κινητο μου (UMI) αλλα και στο καινουριο γινεται (επισης UMI). Απλα η μαμα εφαρμογη δεν με βολευει και ψαχνομαι για καποια αλλη..
Δεν το γνώριζα.

Στο σαμσουνγκ μου, δεν εχω δει κατι τετοιο.

 

-----------

Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Δεν το γνώριζα.

Στο σαμσουνγκ μου, δεν εχω δει κατι τετοιο.

 

-----------

Tapa

σε μερικά σιαομι γίνεται εννοείτε ότι έχουμε μπαταρία για να ξυπνήσει το τηλέφωνό ,χώρις εφαρμογή

 

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να μου πεις, που ειναι αυτη η επιλογή?

 

-----------

Tapa

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...