Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υποτίθεται ότι τους προσθέτεις με βάσει το κινητό και επαφής.

 

 

Υποτίθεται... διότι εγώ το άφησα να δει τις επαφές και δε μου βρήκε κάτι και αναγκαστικά μπήκα Facebook και πρόσθεσα ως φίλους αυτούς που ήθελα!

 

Ίσως διότι δεν έχουν δώσει τηλέφωνο και έχουν εγγραφεί μέσω e-mail

Link to comment
Share on other sites

Υποτίθεται... διότι εγώ το άφησα να δει τις επαφές και δε μου βρήκε κάτι και αναγκαστικά μπήκα Facebook και πρόσθεσα ως φίλους αυτούς που ήθελα!

 

Ίσως διότι δεν έχουν δώσει τηλέφωνο και έχουν εγγραφεί μέσω e-mail

Από πότε δίνουν το τηλέφωνο για να κάνουν Facebook; Κι εγώ μόνο με το Mail μου το άνοιξα.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Από πότε δίνουν το τηλέφωνο για να κάνουν Facebook; Κι εγώ μόνο με το Mail μου το άνοιξα.
Διάβασε πως ξεκίνησε η συζήτηση και θα καταλάβεις.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή το είχα φτιάξει παλιότερα (δεν ξέρω αν έχει αλλάξει τώρα γιατί το έχω σβήσει πολύ καιρό), γινόταν το εξής: Χρησιμοποίησα μόνο τον αριθμό του κινητού και όσο για τις επαφές, τις βρήκε από τις αποθηκευμένες, εμφανίζοντας όσους είχαν το messenger στο κινητό, ανεξάρτητα από το αν είχαν δώσει αριθμό κινητού ή αν ήταν Facebook προφίλ με καταχώρηση αριθμού ή όχι. Σαν το Viber σε γενικές γραμμές.

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Θυμάμαι υπάρχει μια εφαρμογή που μπορείς να επέμβεις στην ένταση του μικροφώνου της συσκευής. Εάν παίζει ρόλο είναι κινητό xiaomi mi max 3. Και ο φίλος που το έχει δεν ακούει όταν του μιλάνε στο τηλ. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Θυμάμαι υπάρχει μια εφαρμογή που μπορείς να επέμβεις στην ένταση του μικροφώνου της συσκευής. Εάν παίζει ρόλο είναι κινητό xiaomi mi max 3. Και ο φίλος που το έχει δεν ακούει όταν του μιλάνε στο τηλ. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Δοκίμασε το Dolby Atmos.

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Χρειαζομαι μια εφαρμογη για να περναω τα εσοδα-εξοδα,αλλα να συγχρονιζει στο δικο μου και στης γυναικας μου το κινητο.

Αν ειναι καποια που αξιζει και θελει πληρωμη,δεν εχω προβλημα αλλα να ειναι αγορα για παντα κι οχι καθε μηνα.

Θα προτιμουσα να συγχρονιζει με dropbox ή google drive,γιατι ειχα για πολυ καιρο την εφαρμογη "εσοδα-εξοδα" κι απο ενα λαθος σβηστηκαν ολες οι καταχωρισεις...

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Share with you the following Android application.

 

http://market.android.com/search?q=pname:com.expensemanager

Θα προτιμουσα να δω αν εχει καποιος να προτεινει καποια αλλη γιατι απο interface δεν ειναι βολικη αυτη.

Σε ευχαριστω παντως παρα πολυ!

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν εχει ειπωθει προηγουμενως, αλλα για οσους θελουν να αποθηκευουν τα sms τους στο gmail αλλα εχουν αγανακτησει με τις σχετικες εφαρμογες που επαψαν να λειτουργουν, λογω αλλαγης των api απο τη google, παραθετω τον παρακατω οδηγο που λειτουργει και ειναι πανευκολος.

 

https://www.androidpolice.com/2019/08/21/backup-sms-text-messages-android/

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, πρόσφατα εγκατέστησα το firefox send. Προσπαθώ να ανεβάσω ενα βίντεο αλλά βλέπω ότι κολλάει πότε στο 3% και πότε στο 7%... Μήπως απλά ανεβαίνει αλλά δεν ανανεώνει τον αριθμό στο ποσοστό %; Να αναμένω;

 

ΥΓ πέρασε τόση ώρα και ακόμα η δουλειά δεν γίνεται θα χρησιμοποιήσω πάλι το dropbox μου φαίνεται...

Edited by Inevar

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

ΥΓ πέρασε τόση ώρα και ακόμα η δουλειά δεν γίνεται θα χρησιμοποιήσω πάλι το dropbox μου φαίνεται...

OneDrive φίλε μου.

Πολλές δυνατότητες, πανεύκολο sharing, ενσωματομένο encryption και αν είσαι κουβαρντάς και αγοράσεις extra χώρο, το πιο οικονομικό είναι αυτό που περιλαμβάνει και ολόκληρο το Microsoft Office!

 

Εδώ κοντεύει να πεθάνει το GSuite. Dropbox και μου-πες-και-σου-πα είναι πια σβησμένοι εντελώς από το χάρτι.

Link to comment
Share on other sites

OneDrive φίλε μου.

Πολλές δυνατότητες, πανεύκολο sharing, ενσωματομένο encryption και αν είσαι κουβαρντάς και αγοράσεις extra χώρο, το πιο οικονομικό είναι αυτό που περιλαμβάνει και ολόκληρο το Microsoft Office!

 

Εδώ κοντεύει να πεθάνει το GSuite. Dropbox και μου-πες-και-σου-πα είναι πια σβησμένοι εντελώς από το χάρτι.

 

Τελικά έκανα τη δουλειά μου αναίμακτα και ωραία με το google drive. Σε ευχαριστώ πολύ για την πρόταση θα το κοιτάξω και αυτό αν είναι.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

OneDrive φίλε μου.

Πολλές δυνατότητες, πανεύκολο sharing, ενσωματομένο encryption και αν είσαι κουβαρντάς και αγοράσεις extra χώρο, το πιο οικονομικό είναι αυτό που περιλαμβάνει και ολόκληρο το Microsoft Office!

 

+1 Το αυτό. Και λειτουργεί άψογα σε όλα τα λειτουργικά.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

OneDrive φίλε μου.

Πολλές δυνατότητες, πανεύκολο sharing, ενσωματομένο encryption και αν είσαι κουβαρντάς και αγοράσεις extra χώρο, το πιο οικονομικό είναι αυτό που περιλαμβάνει και ολόκληρο το Microsoft Office!

 

Εδώ κοντεύει να πεθάνει το GSuite. Dropbox και μου-πες-και-σου-πα είναι πια σβησμένοι εντελώς από το χάρτι.

 

Ειδικά το dropbox που μας την έφερε μπαμπέσικα, επιτρέποντας στη free έκδοση το συγχρονισμό μόνο με 3 συσκευές.

Πρώτα σου χαρίζουν gb αν προσκαλέσεις άλλους και μετά μεγαλοπιάνονται και θέλουν να σε κατευθύνουν στην paid έκδοση. Onedrine με office 365 και είσαι κύριος!

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

ψάχνω εφαρμογή σε android κινητό για χειρισμό smart tv, υπάρχει πλήθος εφαρμογών playstore, το θέμα μου όμως ότι σε καμία εφαρμογή από αυτές που δοκίμασα δεν μπορείς να γράψεις στο κινητό κανονικά και σε αφήνει μόνο να γράψεις με αυτό τον σπαστικό τρόπο με το σταυρό, όπως ακριβώς το χειριστήριο της τηλεόρασης. Μία λύση είναι η αγορά ασύρματου πληκτρολογίου+mouse, απλά θα ήθελα να γλιτώσω αυτό το κόστος..

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για το χρόνο σας.

 

Φιλικά,

Βαγγέλης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

ψάχνω εφαρμογή σε android κινητό για χειρισμό smart tv, υπάρχει πλήθος εφαρμογών playstore, το θέμα μου όμως ότι σε καμία εφαρμογή από αυτές που δοκίμασα δεν μπορείς να γράψεις στο κινητό κανονικά και σε αφήνει μόνο να γράψεις με αυτό τον σπαστικό τρόπο με το σταυρό, όπως ακριβώς το χειριστήριο της τηλεόρασης. Μία λύση είναι η αγορά ασύρματου πληκτρολογίου+mouse, απλά θα ήθελα να γλιτώσω αυτό το κόστος..

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για το χρόνο σας.

 

Φιλικά,

Βαγγέλης

To κόστος είναι αρκετά μικρό για την ευκολία που προσφέρει...

 

https://www.hamzatel.gr/el/%CE%B1%CF%83%CF%8D%CF%81%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%BF-%CF%80%CE%BB%CE%B7%CE%BA%CF%84%CF%81%CE%BF%CE%BB%CF%8C%CE%B3%CE%B9%CE%BF-oem-rii-i8-24ghz-rf-mini-wireless-keyboard-with-touch-pad-mouse-black

Link to comment
Share on other sites

τι γύφτοι εκεί στο whatsapp. μολις ανοίγεις την εφαρμογή στιγμιαία κάτω με πράσινα γράμματα γράφει Facebook! τι γελοίοι

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

τι γύφτοι εκεί στο whatsapp. μολις ανοίγεις την εφαρμογή στιγμιαία κάτω με πράσινα γράμματα γράφει Facebook! τι γελοίοι

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Πρώτον δεν βλέπω κάπου αυτό που λες.

Δεύτερον γελοίοι γιατί;

Επειδή αναφέρεται το όνομα της εταιρείας;

Δηλαδή αν δεν γουστάρεις μια εταιρεία, τους λες γελοίους; Και να υποθέσω δεν μπαίνεις καν στο Facebook, κάτι αλλιώς θα ήσουν γελοίος;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

τι γύφτοι εκεί στο whatsapp. μολις ανοίγεις την εφαρμογή στιγμιαία κάτω με πράσινα γράμματα γράφει Facebook! τι γελοίοι

 

Τα λεφτά σου πίσω...

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω με ilka71, το διαπιστωσα προσφατα ιδίοις όμμασι οταν πηγα και απενεργοποιησα απ τα services ενα facebookinit καπως και

οι εφαρμογες της cosmote (και το whatsup) δεν ξεκινουσαν!!

 

edit: sorry, εγω μιλησα για το whatsUP

Edited by patrickdrd
Link to comment
Share on other sites

Τι διαπίστωσες δηλαδή; Ότι το WhatsApp ανήκει στο Facebook εδώ και 6 χρόνια;

Επίσης ο παραπάνω εκτός από "γελοίοι", είπε και "γύφτοι".

Τρέχα γύρευε.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...