Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το CamScanner δεν είναι αυτό που χρησιμοποιούσε τα δεδομένα των χρηστών και είχε γίνει χαμός κλπ και το αφαίρεσαν κάποια στιγμή από το κατάστημα;

 

Ναι, αυτό είναι. Μετά υποτίθεται συμμορφώθηκε αλλά για μένα δεν του αξίζει δεύτερη ευκαιρία. Υπάρχουν τόσες λύσεις στο φινάλε.

Μαύρο από μένα

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγώ γενικά χρησιμοποιώ το ebookdroid για διάβασμα - απλό και συνάμα με πολλές παραμέτρους - και το office lens για scan. Το camscanner όντως είχε θέμα, το αντιλήφθηκα όταν δεχτήκαμε μήνυμα με χρέωση από 5ψηφιο αριθμό γιατί τότε ψάξαμε από πού μπορεί να την πατήσαμε. Ό,τι κι αν κάνουν πλέον, δεν θα το προτιμήσω προσωπικά...

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ γενικά χρησιμοποιώ το ebookdroid για διάβασμα - απλό και συνάμα με πολλές παραμέτρους - και το office lens για scan. Το camscanner όντως είχε θέμα, το αντιλήφθηκα όταν δεχτήκαμε μήνυμα με χρέωση από 5ψηφιο αριθμό γιατί τότε ψάξαμε από πού μπορεί να την πατήσαμε. Ό,τι κι αν κάνουν πλέον, δεν θα το προτιμήσω προσωπικά...
Υπάρχει και το Adobe scan. Μου φαίνεται πιο εύχρηστο από το office lens. Το δοκιμασα κι εγώ μετά την φασαρία με το camscaner, που δούλευα χρόνια.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την πρόταση.

 

Θα τα δοκιμάσω.

 

Μέχρι τώρα για διάβασμα είχα αυτό

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.aldiko.classic

Κι εγώ αυτή χρησιμοποιούσα, αλλά δυστυχώς δεν έχει sync.

Δεν μπορείς να συνεχίσεις να διαβάζεις το βιβλίο από εκεί που το σταμάτησες, από άλλη συσκευή.

 

Έτσι πήγα στο Google Books, που έχει αυτό το feature, και είναι και δωρεάν.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή για κατέβασμα βίντεο από οποιαδήποτε σελίδα;
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.instantbits.cast.webvideo
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή για κατέβασμα βίντεο από οποιαδήποτε σελίδα;

Δοκίμασε και μ' αυτό:

https://play.google.com/store/apps/details?id=eddy.browser.lionpro

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει εφαρμογή για κατέβασμα βίντεο από οποιαδήποτε σελίδα;
Δες το videoder εκτός playstore

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βασικά το videoder συμπληρώνει το Web video caster που πρότεινα πιο πριν. Το videoder επιτρέπει να κατεβάζεις από youtube, ενώ το άλλο όχι, για αυτό και είναι εκτός play store, όμως δεν μπορεί να κατεβάσει από όλες τις σελίδες. Πχ δεν μπορεί να κατεβάσει από σελίδες ελληνικών καναλιών Web tv
Link to comment
Share on other sites

Στο videoder που έχει επιλογή για απομάκρυνση διαφημίσεων, τι εννοεί; Αφού η εφαρμογή δεν μου βγάζει διαφημίσεις, για ποιες διαφημίσεις μιλάει;
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ αυτή χρησιμοποιούσα, αλλά δυστυχώς δεν έχει sync.

Δεν μπορείς να συνεχίσεις να διαβάζεις το βιβλίο από εκεί που το σταμάτησες, από άλλη συσκευή.

 

Έτσι πήγα στο Google Books, που έχει αυτό το feature, και είναι και δωρεάν.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

 

Καλημέρα,

Την δοκιμάζω, αλλά δεν μου μεταφορτώνει μορφές epub και pdf.

Κάνω κάτι λάθος; ή δεν διαβάζει τέτοιες μορφές αρχείων;

 

Επίσης μορφή epub δεν μου ανοίγει ούτε αυτό

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.xodo.pdf.reader

Edited by Darkpurple
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και το Adobe scan. Μου φαίνεται πιο εύχρηστο από το office lens. Το δοκιμασα κι εγώ μετά την φασαρία με το camscaner, που δούλευα χρόνια.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σ' ευχαριστώ για την πρόταση, το κατεβάζω και θα το δοκιμάσω με την πρώτη ευκαιρία.

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Για μένα κορυφαίος αναγνώστης είναι το moon reader που εχω αγορασμένο χρόνια. Είπα να δοκιμάσω και το play books. Κάνω upload το βιβλίο, με pdf βιβλία το δοκίμασα και αφού ολοκληρωθεί το upload γράφει processing, πατάω πάνω στο βιβλίο αλλά δεν ανοίγει, τι ακριβώς παίζει; πρέπει να κάνω κάτι άλλο;
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρησιμοποιεί κανείς το password safe για αποθήκευση κωδικών να μου πει καμία γνώμη; Ή κάποια άλλη παρόμοια εφαρμογή;

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρησιμοποιεί κανείς το password safe για αποθήκευση κωδικών να μου πει καμία γνώμη; Ή κάποια άλλη παρόμοια εφαρμογή;

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δοκίμασε το keepass2android offline. Το πιο ασφαλές, γιατί είναι offline.
Link to comment
Share on other sites

Για μένα κορυφαίος αναγνώστης είναι το moon reader που εχω αγορασμένο χρόνια. Είπα να δοκιμάσω και το play books. Κάνω upload το βιβλίο, με pdf βιβλία το δοκίμασα και αφού ολοκληρωθεί το upload γράφει processing, πατάω πάνω στο βιβλίο αλλά δεν ανοίγει, τι ακριβώς παίζει; πρέπει να κάνω κάτι άλλο;
Εγώ upload τα κάνω από τον υπολογιστή.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρησιμοποιεί κανείς το password safe για αποθήκευση κωδικών να μου πει καμία γνώμη; Ή κάποια άλλη παρόμοια εφαρμογή;

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Άψογα το password safe, το χρησιμοποιώ χρόνια και δεν το αλλάζω με κανένα. Απλά επειδή δεν κάνει μπακαπ σε cloud, κάθε φορά που περνάω νέους κωδικούς, στέλνω ένα μέιλ στον εαυτό μου με το μπακαπ αρχείο (share database) και έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Άψογα το password safe, το χρησιμοποιώ χρόνια και δεν το αλλάζω με κανένα. Απλά επειδή δεν κάνει μπακαπ σε cloud, κάθε φορά που περνάω νέους κωδικούς, στέλνω ένα μέιλ στον εαυτό μου με το μπακαπ αρχείο (share database) και έχω το κεφάλι μου ήσυχο.
Έχεις την pro έκδοση;αξίζει;

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για μένα κορυφαίος αναγνώστης είναι το moon reader που εχω αγορασμένο χρόνια. Είπα να δοκιμάσω και το play books. Κάνω upload το βιβλίο, με pdf βιβλία το δοκίμασα και αφού ολοκληρωθεί το upload γράφει processing, πατάω πάνω στο βιβλίο αλλά δεν ανοίγει, τι ακριβώς παίζει; πρέπει να κάνω κάτι άλλο;

 

Και εμένα το ίδιο, σε επεξεργασία γράφει στο ένα, στο άλλο γράφει αποτυχία μεταφόρτωσης.

Link to comment
Share on other sites

Σας έχει τύχει το PayPal να κατεβαίνει μεχρι το 95 τις εκατό και μετά να κολλάει;

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.paypal.android.p2pmobile

 

Δοκίμασα με άλλες εφαρμογές και κατεβαινουν μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

Σας έχει τύχει το PayPal να κατεβαίνει μεχρι το 95 τις εκατό και μετά να κολλάει;

 

 

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.paypal.android.p2pmobile

 

 

 

Δοκίμασα με άλλες εφαρμογές και κατεβαινουν μια χαρα.

κάτσε δοκιμάζω να το κατεβάσω και σου λέω. όλα οκ κατέβηκε

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Έχεις την pro έκδοση;αξίζει;

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Την pro έχω, αλλά στην περιγραφή έχει λίστα με τις διαφορές από τη free, οπότε εσύ θα.κρίνεις αν θέλεις τα extra features η όχι. Κατά τη γνώμη μου, αξίζει. Το βασικό που με ενδιέφερε ήταν το να δουλεύει αποκλειστικά offline.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Την pro έχω, αλλά στην περιγραφή έχει λίστα με τις διαφορές από τη free, οπότε εσύ θα.κρίνεις αν θέλεις τα extra features η όχι. Κατά τη γνώμη μου, αξίζει. Το βασικό που με ενδιέφερε ήταν το να δουλεύει αποκλειστικά offline.

 

ναι για να ειναι και ασφαλής φαντάζομαι. η αλήθεια είναι το σκέφτομαι για το αν θα αποθηκεύσω κωδικούς τραπεζών....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...